4758 посетителей онлайн

Джонсон поддержал соглашение США о полезных ископаемых Украины: Это вымогательство, но там есть положительные моменты

Борис Джонсон поддержал соглашение Трампа о редкоземельных металлах Украины

Бывший премьер-министр Великобритании Борис Джонсон заявил, что обновленный вариант соглашения о доступе США к редкоземельным металлам в Украине является более благоприятным для Киева. Он сравнил его с лендлизом 1941 года.

Об этом Джонсон сказал на конференции "Ялтинская европейская стратегия", цитирует Politico, передает Цензор.НЕТ.

По его словам, подписание этого документа является единственным способом двигаться вперед в завершении войны.

Он отметил, что видел обновленный проект соглашения, который теперь якобы обязывает Соединенные Штаты поддерживать свободную, суверенную и безопасную Украину.

"Я смотрю на этот документ и вижу в нем положительные моменты для Украины. Я думаю, что он содержит зерна надежды и прогресса", - сказал экс-премьер Британии.

Борис Джонсон провел параллели между предложенным соглашением США Украине и лендлизом - программой времен Второй мировой войны, когда США поставляли союзникам вооружение на условиях долгосрочных кредитов для борьбы с нацистской Германией.

"Да, с одной стороны, это кажется вымогательством, но так же было и с лендлизом в 1941 году, не так ли? Американцы абсолютно обобрали нас", - сказал британский политик.

Джонсон признал, что украинской стороне сложно согласиться на условия соглашения, однако подчеркнул, что это необходимый этап в отношениях с Вашингтоном.

"Это соглашение дает Трампу возможность заявить своим сторонникам, что он достиг результата. Но оно также открывает перспективы для Украины", - подчеркнул он.

Впоследствии бывший премьер Британии также сказал, что в проекте соглашения нет пункта о возмещении 500 миллиардов долларов, как сначала требовали США: "Украинцы провели переговоры достаточно хорошо".

Соглашение об ископаемых с США

Напомним, Трамп заявил, что хочет заключить с президентом Украины Владимиром Зеленским соглашение на 500 млрд долларов о доступе к редкоземельным ресурсам и природному газу в Украине в обмен на гарантии безопасности в любом потенциальном мирном урегулировании.

Президент Зеленский заявил, что соглашение с США о полезных ископаемых будет подписано на уровне министров при готовности и при условиях гарантий. Сейчас этот документ не готов, чтобы защитить интерес Украины.

Впоследствии Трамп сказал, что Украина сорвала соглашение по редкоземельным металлам. Соглашение было нужно, чтобы США могли вернуть потраченные на поддержку Украины средства.

Администрация президента США Дональда Трампа передала Украине "улучшенный" проект соглашения о полезных ископаемых, который "соответствует украинскому законодательству".

Президент Владимир Зеленский заявил, что если США хотят видеть в соглашении о полезных ископаемых конкретные цифры, то согласно украинскому законодательству необходима будет ратификация Верховной Радой.

Топ комментарии
+24
Так, це згвалтування. Але на пів шишки. Підтвердив Джонсон.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:48 Ответить
+18
Краще було самим розпустити ЗСУ і сподіватись на добрую волю і чєстноє слово россіі?
показать весь комментарий
25.02.2025 18:57 Ответить
+14
Особливо "позитивно" шо якщо Україна це підпише то тут же вистроїться черга з такими ж пред'явами.
Від Австралії до Канади...
показать весь комментарий
25.02.2025 18:56 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Так, це згвалтування. Але на пів шишки. Підтвердив Джонсон.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:48 Ответить
Це після згвалтування, згвалтували ще й в поліції, і хотіли ще гроші за презервативи. А потім змилувались і вимагають тільки половину
показать весь комментарий
25.02.2025 19:15 Ответить
"Ну, так, це згвалтування, але воно для вас позитивне..."
показать весь комментарий
25.02.2025 19:42 Ответить
Що це за маячня?
показать весь комментарий
25.02.2025 18:49 Ответить
Лаяли Байдена, що не задіював лендліз? Получіть і розпишіться.
показать весь комментарий
25.02.2025 20:35 Ответить
Це Будапештський меморандум 2.0 Ви нам все і зараз, а ми вам щось і потім (але це не точно).
показать весь комментарий
26.02.2025 20:30 Ответить
ще трошки поторгуємось і Трамп буде нам винен
показать весь комментарий
25.02.2025 18:49 Ответить
Трамп трошки більше нікому нічого не винен ніж ЗЄ.
І засобів гарантування такого статусу у нього трошки побільше.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:54 Ответить
Штати й так нам винні. За Будапешт.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:59 Ответить
Не можна навіть торгуватися якщо мова йде про "повернення" міфічних боргів. Одразу дон'т.
Відкривши ці двері вже не виберешся...
показать весь комментарий
25.02.2025 19:03 Ответить
Краще було самим розпустити ЗСУ і сподіватись на добрую волю і чєстноє слово россіі?
показать весь комментарий
25.02.2025 18:57 Ответить
Тобто це Джонсон почав війну? Ти диви яка сккка...
показать весь комментарий
25.02.2025 18:58 Ответить
Тому що заздрив руським, не знав як напакостить. І тому почав війну
показать весь комментарий
25.02.2025 19:12 Ответить
Всі заздрять руськім, тільки чомусь до росії не поспішають їхати.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:21 Ответить
Ні, ви це отримали через свою помилку 2019
показать весь комментарий
25.02.2025 19:01 Ответить
Маячня. Помилки були ще раніше.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:21 Ответить
?
показать весь комментарий
25.02.2025 20:39 Ответить
Що-? Думай.
показать весь комментарий
26.02.2025 06:56 Ответить
Отож.
показать весь комментарий
26.02.2025 10:39 Ответить
Що, білорус, *ото ж*?
показать весь комментарий
26.02.2025 12:52 Ответить
Думай - ТЕ! Хоча вже пізно...
показать весь комментарий
26.02.2025 13:05 Ответить
ти ******* рашинська чи подляцька. я не питаю, я стверджую.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:03 Ответить
Я дивлюся на цей документ і бачу в ньому позитивні моменти для України.
Він на документ дивиться, а нам лише заяви роблять.
Може, щось знає, подивимось.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:51 Ответить
Трампа і його покусав?
показать весь комментарий
25.02.2025 18:51 Ответить
Євроcоюз запропонував Україні власну "безпрограшну" угоду щодо видобутку важливих мінералів. Про це заявив єврокомісар з промислової стратегії Стефан Сежурне, пише Politico.

При цьому він зауважив: "Додаткова цінність Європи полягає в тому, що ми ніколи не попросимо про угоду, яка не буде взаємовигідною".
показать весь комментарий
25.02.2025 18:53 Ответить
ЄС і Україна офіційно є партнерами у сфері критично важливих видів сировини, і це партнерство закріплене в меморандумі про взаєморозуміння, підписаному 2021 року.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:57 Ответить
показать весь комментарий
25.02.2025 18:55 Ответить
Які в біса це перспективи відкриває для України?!
показать весь комментарий
25.02.2025 18:55 Ответить
Перспективи отримати ще півсотні таких же вимог від усіх хто помагав, чи вважав що помагає...
показать весь комментарий
25.02.2025 18:59 Ответить
Особливо "позитивно" шо якщо Україна це підпише то тут же вистроїться черга з такими ж пред'явами.
Від Австралії до Канади...
показать весь комментарий
25.02.2025 18:56 Ответить
словачччина 1а в черзі. Займати за нею
показать весь комментарий
25.02.2025 19:30 Ответить
"Трамп досяг результату" - а хто від нього вимагав?
показать весь комментарий
25.02.2025 18:58 Ответить
Про ленд-ліз 1941 року між штатами та британцями Джонсон повністю правий. Хто цікавиться може в інеті знайти багато інформації на цю тему. За цей ленд-ліз США отримали багато преференцій в торгівлі з усіма британськими колоніями, а це на той час величезні ринки, які зараз є незалежними країнами такими як Пакистан, Індія і т.д. В результаті за підсумками другої світової Велика Британія перестала бути класичною імперією.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:58 Ответить
...в результаті Велика Британія перестала бути класичною імперією.(с) Так як ми не імперія то в результаті подібних оборудок перестанемо існувати зовсім.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:04 Ответить
1 відмінність. Штати до 41 року не забрали в Британії 3ій потенцаіл зброї в світі під пусті обіцянки. Я не розумію, чому наше керівництво мовчить на цю тему.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:32 Ответить
Докерувались вiдрiзнi.
показать весь комментарий
25.02.2025 18:58 Ответить
От для чого сша підтримує Сосію вже більше 100 років. Щоб потім обдирати жертв які захищаються від Сосії. Не даремно Тампакс неодноразово заявляв що буде сприяти нападу Сосії на країни в тому числі європейські, які не хочуть платити американцям данину. Тому сша йде найух а Україні потрібна ядерна зброя
показать весь комментарий
25.02.2025 18:59 Ответить
А тепер скажіть , яку вигоду отримала США та НАТО , що 20-ть років "танцювали" в Афганістані ? Та й бігли так , що аж зброї на поонад 80 млрд. долярів позабували прибрати . А Афганістанн країна багатеннька тими надрами і про якісь договори Трамп навіть не "їкнув". А тут вирішив чогось все "по-часниику" ?
показать весь комментарий
25.02.2025 19:00 Ответить
Етодругоє. Там таліби плодяться у неймовірних кількостях: жінці заборонена освіта вища за три класи мечетно-приходської школи, зате у кожної по п'ятеро талібенят. Релігія міцна як камінь... Діяспора є, зв'язки, контакти. Можуть, не дайбо, нового Бенладина породить. А нащо Штатам це треба? Краще з тими талібами особливо не контактувать.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:07 Ответить
у нас все записано 67 лярдів це Грант від Конгресу і це не борг
показать весь комментарий
25.02.2025 19:01 Ответить
а про 500 рудий вже і не заїкається
показать весь комментарий
25.02.2025 19:03 Ответить
Оце жонглювання цифрами 500-300-100 це просто хитра стратегія. По нормальному ці кошти надані як гранти і ніхто їх не мусить повертати. Але вкидається дебільна цифра боргу яку жертва починає спростовувати - дивіться там сума була менша.
І виходить що ти вже погодився що борг є, питання тільки в сумі...
показать весь комментарий
25.02.2025 19:24 Ответить
Грантів військової та фінансової допомоги Україні від Конгресу США було проголосовано декілька, на різні суми і на виконання у різні терміни.
Разом - близько 180 млрд дол, останній термін виконання -2032 рік.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:22 Ответить
Тіки :
1) За Лендлізом отримували зброю ,а за цією капітуляцією - ніфіга.
Тому Борисе , при всій повазі , але йди до дупи зі своїм трампом
2) Зброю ми отримували від Байдена і безкоштовно , тому рудий йде за рашиським кораблем разом з 350 млрд $
показать весь комментарий
25.02.2025 19:03 Ответить
Частину безкоштовно, частину як кредити під заморожені кацапські гроші. Останні сам же Трамп з дружками і проштовхував. Пакет на 60 мільярдів...
показать весь комментарий
25.02.2025 19:07 Ответить
Так, джерела - різні, але результат один - для України вона безкоштовна. Я радше про це
Тому рудий - йде до дупи
показать весь комментарий
25.02.2025 19:16 Ответить
Ти переписуєш на мене квартиру, а я взамін дозволю тобі оплатити половину комуналки і поплескаю по плечу.
Це здирництво, але є і позитивні моменти.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:04 Ответить
Хрещатик в честь його пора перейменувати.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:06 Ответить
Багато Джонсон туману нагнав
показать весь комментарий
25.02.2025 19:07 Ответить
Нам не зерна надії потрібні, а заповнені зброєю склади. Україна укладе договір про ленд-ліз, забезпечений з її боку мінеральними ресурсами. Оце чесна угода, а не бикування трампа.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:08 Ответить
Єдиний позитивний момент в цій угоді, це розуміння того, що з США не може бути ніяких угод
показать весь комментарий
25.02.2025 19:08 Ответить
І ти, Брут.....
показать весь комментарий
25.02.2025 19:11 Ответить
Влучно.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:15 Ответить
оновлений варіант угоди про доступ США до рідкісноземельних металів в Україні є не тільки здирництвом,але й може скоротити війсково-фінансову допомогу ЄС.Хочете ,щоб США володіла Вашими рідкоземельними ресурсами ,тоді нехай вони і думають про допомогу для Вас і безпеку для українського народу...
показать весь комментарий
25.02.2025 19:13 Ответить
Іменно. Негативні наслідки підписання перевершать той позитив, що побачив Джонсон, на два порядки...
показать весь комментарий
25.02.2025 19:17 Ответить
Це , каже - гуно! Але кучка фігурна!
показать весь комментарий
25.02.2025 19:19 Ответить
*****, читаю комментаторов.... И практически уверен что все комментаторы в окопах на коленке пишут, смахивая снежинки с гаджета и грея пальцы дыханием изо рта... Нормальный контракт и будут у нас средства чтобы дальше воевать. Но зеледенту не нужна победа, он же первым заикнулся о редкоземельных металлах, а теперь вон как силен, США нахрен посылает.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:20 Ответить
По цьому "нормальному контракту" Україна тупо оплатить ті безкоштовні поставки які вже були. Нічого нового там нема..
показать весь комментарий
25.02.2025 19:27 Ответить
Американцы всегда приходят за своими деньгами. С какого перепуга Украина для них исключение?
показать весь комментарий
25.02.2025 19:34 Ответить
Та бачимо як вони з ізраїлю не вилазять, гроші забирають...
показать весь комментарий
25.02.2025 19:38 Ответить
Израиль все оплачивает самостоятельно и безвозмездных кредитов не просит.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:41 Ответить
Мабуть все ж таки Ізраїль і кредитується у США, і просить в США різну допомогу, і щось отримує, а щось ні.
Але ми не знаємо про зміст, обставини та умови, бо вони мабуть і комерційна, і військова таємниця. Якщо якась інформація стає відома широкому загалу, то мабуть це, за виключенням ворожої активності, заздалегідь узгоджений сторонами цілеспрямований вкид, наслідки якого вигідні обом сторонам.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:56 Ответить
Ти клоун?
24.04.24. Сенат США затвердив допомогу Україні.

Згідно з текстами законопроєктів, передбачається:

26,4 мільярда доларів на підтримку Ізраїлю;
60,8 мільярда доларів на підтримку України;
8,1 мільярда доларів на протидію Китаю...
показать весь комментарий
25.02.2025 19:57 Ответить
Клоун это твой зеленый **********.

https://www.aa.com.tr/ru/мир/сша-с-7-октября-2023-года-предоставили-израилю-военную-помощь-на-сумму-17-9-млрд/3379652

Израиль - один из редких союзников США, которые могут закупать вооружение напрямую у американских компаний.
показать весь комментарий
26.02.2025 05:19 Ответить
ну так, дівчину зґвалтували але ж у неї був секс - позитивний момент.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:25 Ответить
Домовеня Кузя
показать весь комментарий
25.02.2025 19:27 Ответить
Так зе ж сам її і запропонував цю угоду. А як дійшло до діла, то виявилося що пропозиція по факту була тільки яскравими словами плана перемоги.
Це побічно проявилося коли зе сказав що треба ще реестр надр скласти. Тобто вони самі не знають.
Так тоді які недра хотілося передавати?-так на лошка проскочити щоб проканало?
Але ні амери це почули прямолінійно.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:29 Ответить
Мабуть угода, як юридично значущий документ, це одне. А принципова згода (намір) укласти угоду - зовсім інше.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:47 Ответить
а англічане казали про нього що він козел. Ми не вірили
показать весь комментарий
25.02.2025 19:34 Ответить
Чушь собачья, мародёрство в любом виде есть мародёрство!

Никаких договоров с американскими мразями быть не может, Украина это вам не северная корея, это суверенное государство!
показать весь комментарий
25.02.2025 19:35 Ответить
Ага.
- У мене для вас дві новини. Погана і хороша. Погана - їсти нічого. Будемо їсти лайно. І хороша - лайна багато, на всіх вистачить.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:43 Ответить
50% або 500 мільярдів корисних копален, в обмін на що?, на лендліз на 500 мільярдів? чи на 60 мільярдів які надали США при Байдені (30 на беспеку і озброєння + 30 на бюджетні субвенції) навіть 100 немає, як казав Зеленський де ще 40 мільярдів? хай він розпише, а то носиться по всьому Світу, пропонуючі розпродаж і знищення країни, а враховуючі те що Україна теж надавала беспеку США , знищивши 1,4 тис. ядерних боєголовок бувшого СРСР разом з ракетами і шахтами націлених на США то це теж потрібно оцінити, а то що вони дають то рахуємо, а то що Україна надала то ні. І ще, тим хто захищав ці копалени ціноюсвого життя і здоровья ці копалини не потрібні?, якщо і віддавати комусь ці копалени то це українським захисникам.
показать весь комментарий
25.02.2025 19:44 Ответить
где официальное предложение (от Украины) стать 51м штатом США если такие закидоны серьезно рассматриваются?
показать весь комментарий
25.02.2025 19:53 Ответить
позитивний момент полягає у тому що керівництво буде американське тобто без корупції
показать весь комментарий
25.02.2025 20:18 Ответить
показать весь комментарий
25.02.2025 20:37 Ответить
Хантер Байден и "Бурисма", послица Маркарова и рестораны, официальное разрешение США на подкуп чиновников других стран
показать весь комментарий
25.02.2025 20:41 Ответить
Ну шо кріпаки українці ?!

Тепер українські покоління будуть в кріпацтві і гнути спину на нащадків короля Трампа. Щей вмирати на полі бою захищаючи своїми тілами ресурси династії Трамп!
показать весь комментарий
25.02.2025 20:46 Ответить
Типу розслабся і отримуй задоволення від гвалтування. Якби в угоді була конкретика - наприклад 1000 Томагавків, 200 F-16 і т.д. і т.п., можна було б погодитись на такий гешефт, але спочатку зброя, а потім ресурси України, бо після Будапештського меморандуму до сраки інші варіанти.
показать весь комментарий
25.02.2025 23:44 Ответить