8582 посетителя онлайн

Атака дронов на НПЗ в российском Туапсе: появился спутниковый снимок последствий. ФОТО

В сети появился спутниковый снимок атакованного в ночь на 14 марта нефтеперерабатывающего завода в российском Туапсе.

Соответствующий снимок публикуют "Схемы" (проект "Радио Свобода"), информирует Цензор.НЕТ.

"После удара по предприятию ночью 14-го марта поднялся пожар, который, согласно спутниковым снимкам сервиса Sentinel EO Hub Browser за 15 марта, продолжается до сих пор, уже более суток", - говорится в сообщении.

последствия атаки по нпз

Губернатор Краснодарского края РФ Вениамин Кондратьев заявил, что пожар, который распространился на площадь более тысячи квадратных метров, начался в результате атаки по нефтекомплексу. Он говорит, что вспыхнул один из резервуаров с бензином.

Сейчас в Украине официально не комментировали ситуацию, однако ранее в Генштабе сообщали о неоднократных ударах украинскими беспилотниками по Туапсинскому НПЗ.

Украинские военные отмечали, что этот завод осуществляет переработку нефти заявленным объемом 12 миллионов тонн в год, из них экспортируется более 90% произведенных нефтепродуктов. Кроме того, как сообщали в Генштабе ВСУ, это предприятие играет значительную роль в обеспечении российских оккупационных войск.

Напомним, ночью 14 марта беспилотники атаковали Краснодарский край, в частности нефтеперерабатывающий завод в Туапсе.

Топ комментарии
+22
Там ще роботи не початий край.
Непогано було б до Нептуна зробити БЧ з касетним варіантом. Щоб зразу накривати велику площу
показать весь комментарий
16.03.2025 02:02
+10
І не тільки касетну БЧ а й ядерну боєголовку
показать весь комментарий
16.03.2025 03:37
+5
На фото лише частина, де зберігають. А де сама нафтопереробна ділянка? Її треба знищувати. Танки то вже потім можна добити. В мене взагалі враження, що або зрадники сидять серед тих, хто програмує безпілотники і завідома вносить херові цілі, або є якось домовленість з московитами, що знищувати виробничі потужності не можна.
показать весь комментарий
16.03.2025 07:22
Комментировать
Сортировать:
Там ще роботи не початий край.
Непогано було б до Нептуна зробити БЧ з касетним варіантом. Щоб зразу накривати велику площу
показать весь комментарий
16.03.2025 02:02 Ответить
І не тільки касетну БЧ а й ядерну боєголовку
показать весь комментарий
16.03.2025 03:37 Ответить
На фото лише частина, де зберігають. А де сама нафтопереробна ділянка? Її треба знищувати. Танки то вже потім можна добити. В мене взагалі враження, що або зрадники сидять серед тих, хто програмує безпілотники і завідома вносить херові цілі, або є якось домовленість з московитами, що знищувати виробничі потужності не можна.
показать весь комментарий
16.03.2025 07:22 Ответить
В Вас явно параноя , бо в "теорію змов" вірять тільки недалекі параноїки .

Як Ви собі уявляєте такі "домовленності" й чи не є в такому разі "програмувальник" самогубцями , бо усе , що знають двоє -- знають усі .

Я двічі фахівець , бо закінчував як механік петрохімії , 15 років працював інженером-розробником ... А ось теперь програміст .

Ви , мабудь як гуманітарій может себе уявити будь що , але з технічної точки зору реалізувати такі "пароноїдальні" договорняки тупо неможливо .

А відповідь дуже проста й вона полягає тупо в геометрії . Усі апарати НПЗ вони вертикальні . В них влучити на порядок складнійше . Усі дрони ніякої системи "самонаведення" не мають - бо оператор з "очами" дрона зробить це в рази точнійше й на порядок дешевше . Може , мабуть , там й навігація теж напівавтоматична , але виходячи на ціль усе робить оператор . Площа візуального контролю з верньої точки огляду вона в 500 разів більша за один - два кола , якими візуально виглядають апарати ректіфікації , и навіть крейкін-реактори . Причому крейкінг реактори їх маленький дрон навіть не поцілує , бо там бетоний кожух ... крім того , що самі стінки реактору мають 65-100 мм товщини ... Єдине , що може усе це запустити як ланцюг реакції -- це вдарити по пожежним системам . Системі управління тушіння пожеж , одночасно з запуском самої пожежи -- для цього різні резервуари , в тому числі буферні - теж підходять .
Ну не вчіть батьків іпатися йє Богу .
показать весь комментарий
16.03.2025 15:30 Ответить
Дякую. Взагалі-то, моя освіта - радіофізичний факультет. Це мало схоже на гуманітарія. Ви дуже багато написали, але найбільш зрозумілим є те, що на останньому етапі безпілотником керує оператор. Погодьтесь, сплутати колону для крекінгу з танком для зберігання палива - достатньо важко. А для того, щоб вивести колону з експлуатації, необов'язково бити по фундаменту, достатньо вдарити по середині.
показать весь комментарий
16.03.2025 21:50 Ответить
Ну так поводте себе як інженер , а не як непрофільний журналіст . В Україні з інженерної , тобто науково-технічної точки зору зрадники це "жопоблоківці" й частка ЗЕ шобли , яка колись була у ригоблювотині . Помилки патріотичні сили були в усіх . Але не вживайте термін "зрада" на кожному кроці , бо це до технократичної точки зору не має жодного стосунку -- це поетика , а не логіка . Що до радіофізики - дуже добре , тобто що таке радарні пристрої маєте уявлення ... Так ось на КР вони можуть бути , а на дроні - майже ніколи . Але ж є камери - не існує жодного серьозного дрона без камери ... Причому тут "сплутати" ?! Танк горизонтальний влучити в разів 100 легше й верогідність не влучити дуже мала . Танк не має такої "трубопроводної об"язки" , його диаметр може бути 20-30 метрів й у разі не прямого підрива , все одно йде підрив (детонаційний) поряд об землю й буде якайсь руйнуюча хвиля , а у вертикальну колону якщо ти не вписуєшься в 8-9 метрів (це максимальний диаметр на московії) , то дрон летить далі ... або цепляється за об"язку дрібних труб за кілька метрів від цілі . В колонні головне - це строгий температурний режим й тому там може буть йще кілька прошарків тепло та протипожежної ізоляції . Крім того , колона повинна бути жорсткою бо це класична вертикальна консоль - тобто часто-густо її посилюють ребрами . Тим більш , що Туапсе це сесмо-небеспечний район , тобто там йще більше йде розрахунок . Я б особисто проти колони діявби крім заряду для детонації (камікадзе) йще й крупнокаліберний кулемет-гармату . Ось така куля може пробити будь яку колону з ребрами , з усією ізоляцією й через те , що це кулемет йому "об"язка трубопроводів" не така вже перешкода .
показать весь комментарий
18.03.2025 21:38 Ответить
Дякую.
показать весь комментарий
18.03.2025 23:06 Ответить
щодо даного ураження, то вже відомо, що то був не дрон, а КР. Крім інерціальної системи наведення, та GPS, зазвичай КР на термінальній cтадії польоту використовують систему DSMAC. Те ж саме стосується і уражень дронами віддалених і важливих цілей - оператор не приймає участі у донаведенні, все робить дороговартісний DSMAC. Тому прибільш-менш нормальній погоді КР або дрон з такою системою може поцілити у вертикальну колону діаметром 5-6 метрів.
Але маю питанні до вас інші, як до фахівця у царені петрохімії.
1. Яку товщину має корпус колони ЕЛОУ-АВТ? бо я якось маю сумніви, що там аж 100 мм.
2. яку товщину корпуса мають колони каталітичного і гідрокрекінгу, а також газофракціонуючі колони?
3. Де зазвичай на НПЗ знаходиться сама вразлива частина системи управління пожежогасіння?
Заздалегідь вдячний за вашу відповідь.
показать весь комментарий
17.03.2025 00:36 Ответить
Аппарати крейкінг (вочевидь каталітичного, бо який дурень хімічну реакцію робить без каталізатора) -- але кому цікаві тут склад каталізатору , де він виробляється й які "грохоти" йо роздролюют ... Тим більш? це вже деталі реалізації чито з воднєм , чи без його .
Ящо казати точно , для крейкинг вживається термін РЕАКТОР й саме тому в них найбільш товста частина -- це бетонний кожух ... Колоннами називають (розробники , а не експлуатаці) тільки те , де проходять масообмінні процеси ... й де по-любому знаходяться тарілки для масообміну . Й у ректифікації дійсно тиск маленький кілька атмосфер . Й просто колона висока й через це в неї головне наватаження це схил від "паруса" ... В неї товщина стінки різна , точно не 100 mm -- покажіть мені де я таке написав про колонну ?! Й про реактор - теж перебілшив . Це в реактора такий диаметр , але він не такої висоти й там нема 30-40 тарілок . Це сутто хімічний аппарат ... Й не питайте мене точні цифри кокретних аппаратів . Бо я працював в газовій сфері більше за розробку аппартів НПЗ . Якщо Ви з галузі - головне не спитали , по якій схемі в Туапсе -- бо багато є по мастильній , але той більше по паливній . Газофракцінуюча колона - не лякайте людей , бо вони подумають , що метан можно фракцінізувати . Але ж справа йде про залишки бутан-пропанової суміши яка завжди є в будь якій свердловині , але це сльози в порівнянні з ректіфікацією й крейкінгом - на НПЗ це 95% ... Послухайте , я вже років так 25 відійшов від газу , нафти й пройшов з того часу усі мови програмування (найбільш відомі) . Я не збираюсь тут вдаватися в дрібні цифри . Все , що Ви мене тут питаєте можно з"ясувать (через ШІ) за 5 хвилин . А ось приниципи розділення інженерії - це інше . Є конструктори (наука прикладна - саме тут), є проєктанти , єксплутаційники (це вже фах молодших інженерів - максимум) . В молоді роки я більш був конструктором , потім проєктаном ... Зара я тільки куросові роблю для студентів по першому фаху . Й то - раз на 2 роки . Й частійше є попит на теормех , на спромат , на ТММ , на монтажні роботи (курсову по фаху роботу я робив в інституті по монтажу колони 45 метрів) . Бо я не технолог , а механік але ж все одно бензол від толуолу можу відрізнити й етілен от етіла . До речі -- в Туапсе завод дуже примітивний й там не існує крейкін-реакторів , тобто там виробляют бензин через кілька послідовних ректифікацій ... Може й досі додають отруйний тетраетілсвінець . Й там маскимум октанового 75 . Найвисша колона там 45 метрів й 8 метрів діаметру . Первинна . Товщина стінки 60мм . Головні продукт - низкооктановий бензин , й гудрона суміш . Й йще -- подавна більшість конструкторів ВНІЇНафтомашу свого часу були вузкі специ й пів життя робили одне й теж . Хтось спеціалізувався на однотипних колоннах середнього розміну (ті 3 метра діаметром) . Хтось клепав електродегідратори 80-160 кубів ... А хтось нічого крім пічів не розробляв . Це мені пофартило потрапити до керівника спецвідділу по нестандартних розробках ... й якщо б був кар"єрістом й мріяв про мацькву , то до 30 років зробив би там к.т.н. Тільки требо було одружатися на місцевій . Але я рідкий Київ на болота міняти категорично не хотів . Крім театрів мені там нічого не заходило . А пожежетушіння - це взгалі поза межів моєї вузької спеціалізації . Але очевидно , що середина колони , бо там вже є висока концентрація парів легких фракцій й достаньо далеко до зворотнього клапану колони тому "давати іскру" бажанно приблизно там - декілька висше патрубка подачі сировини ...
показать весь комментарий
18.03.2025 19:31 Ответить
Ваші мемуари цікаві, але конкретних відповідей на мої питання я не отримав.
показать весь комментарий
19.03.2025 00:42 Ответить
1. Ось навіщо вам конкретні параметри ЕЛектричного Обезсолюючої Установки ? Й це точно не колона - це горізонтальний тєнк (vessel) різного діаметру й різний кубів , коли я працював : 80м3, 100 , 160 , 200 . В очевидь , що товщина стінки залежіть від діаметру . Тиску там не має .... Тобто взагалі товщина стінки там від розрахунку ваги ... Десь так 12мм - 20мм . Там дуже серьозне антикорозійне покриття й головні параметри - це які там катоди . С точки зору ЗСУ -- це абсолютно нульова ціль -- бо там багато води знизу .

2.а. Теж колоннами не називаються установки будь якого крейкінгу . Півторюю - це реактори
Реактори к. крекінгу: Висота: 25-40 метрів Діаметр: 4-6 метрів Товщина стінки: 25-60 мм (залежно від робочого тиску та температури) Захисний кожух (якщо є): Товщина бетонного кожуха: 300-500 мм. Зазор між реактором та кожухом: 500-1000 мм ...

2.б. Що до ГФУ ... то це в Вас питяння некоректне : бо етан розчепляєтся на фракції при 1.5 - 2 МПа -- тобто 20 атм. (або кгс.\см2) це для рідини вже близько до високого тиску . А Пентан - при 2-5 атм. Тобто очевидно, що різні установки (деетанізації , дебутанізації) мають різні стінки й там різниця може бути 8 разів більше …

3. Я не є фахівцем з тушіння пожеж , а також по умовах існування вибухово-пожежної небеспеки .
Це задача дуже нетрівіальна - куда влучати . Бо колони первинної переробки вони в рази більше (тобто більш масивна ціль) . А колони вторинної переробки легких фракцій там будь яке місце вразливе й може вибухнути . Для первинної переробки сирої нафти найбліша концентрація вибухової речьовини у вигляді парів бензину , керосину й газоліну це полона відстані від вхідного патрубка й найвисшої тарілки - це конкретна відповідь .
показать весь комментарий
19.03.2025 21:05 Ответить
Щодо КР чи дрона -- це принципова різниця . Бо КР не має сенсу було запускати з "корисним навантаженням" меньше тони . Й при такому випадку висока точність (в метрах) не має принципового значення ... Саме через це DSMAC має сенс . Тим більш , що в КР може бути як активні , так й пасивні радарні системи ... що покращує значно точність влучання й не потребує геолокаційних програм , які мають точність, якщо якийсь шпигун постійно корегує електронні мапи . Ефект Доплера не дозволяє космічним пристроям мати точну пасивну геолокацію через супутник . Траєнгуляція - яка в неї точність ?! Але ж потрібно 3 джерелала радіохвиль . Крім Ізраїля в нікого нема потреби в високоточних крилатих ракетах , бо до 2022 року тільки ісламськи терористи ховались в натовпі . Це дуже дорого та й площа ворожої теріторії у Ізраїля дрібна в порівнянні з площєю московитських об"єктів цілей - ЗСУ .
Про КР - там мова не йщла . А "беспілотник" доводити DSMAC все одно , що пальцем у дупу цілити ... Для звичайної КР добра точність вируховується не в метрах , а більше в сотнях метрів , ніж в десятках . Бо ніхто не запускає КР на 500 - 1000 км з навантаження як у БПЛА ... Тонна ТНТ це вже інший підхід !!!
показать весь комментарий
18.03.2025 20:00 Ответить
у вас трохи хибне уявлення про існуючі КР, їх ТТХ і можливості. Зазвичай у всіх існуючих КР "корисне навантаження" складає 400+ кг. Я не знаю КР, у якої б\ч складає тону. У Scalp-EG\ Storm Shadow, а також у AGM-158 JASSM і у Taurus б\ч 450 кг, у російських Х-101 - 400 кг і РК-55 - 450 кг, у Tomahawk - від 340 до 450 кг (залежно від модифікації). При чому це зовсім не означає, що там 450 кг вибухівки. Наприклад бойова частина КР Scalp-EG\ Storm Shadow, яка призначена для ураження укріплених об'єктів має тандемну бойову частину (так звану проникаючу) типу BROACH діаметром 450 мм. Після відстрілу у напрямку цілі вона за допомогою кумулятивного головного заряду (всього 91 кг) пробиває кілька шарів міцного покриття об'єкта, і вже всередині об'єкта спрацьовує основний заряд (55 кг). А у проникаючої частини КР JASSM чиста вага вибухівки складає 109 кг. Теж саме стосується і інших КР. Тобто про тони тут не йдеться. Тому така зброя потребує точного влучання, а не десятків і сотень метрів, як ви думаєте. Виробляти таку дороговартісну зброю, якби вона мала КВВ у десятки метрів, не мало би ніякого сенсу. Тому ******* ракети мають КВВ від декількох метрів. Наприклад у Scalp-EG\ Storm Shadow заявлене MBDA кругове вірогідне відхилення складає до двох метрів, у AGM-158 JASSM - три метра. Теж саме стосується і інших КР, тому що вони призначені для ураження у першу чергу укріплених бетонованих цілей на кшталт командних пунктів. Тому навіть на максимальних дистанціях польоту КВВ зазвичай не перевищує десяти метрів.

Радіолокаційне наведення КР застосовується тільки на протикорабельних КР, бо корабель являє собою сильну радіоконтрастну ціль на поверхні води. Тому протикорабелні КР у виробництві трохи простіші, ніж КР для суходолу. Для уражень цілей на поверхні землі радіолокаційне наведення не застосовується (окрім спеціалізованих ракет для уражень РЛС, як приклад HARM) через складну радіолокаційну сигнатуру поверхні землі. Зазвичай у таких КР застосовується комплекс компонентів системи наведення, якій складається з інерційної системи, системи армійського супутникового позиціонування, і вже плюс до цих систем у різних варіаціях додаються системи TERCOM або DSMAC, або навіть система тепловізійного наведення. Наприклад Scalp\ SS і AGM-158 JASSM мають інерційну систему з корекцією GPS через супутник Galileo і плюс систему TERCOM (система кореляційного наведення по рельєфу місцевост. А на завершальній ділянці польоту: система наведення за даними інерційної системи вмикає інфрачервону головку самонаведення. А система наведення Taurus складається з системи глобального позиціонування+навігація по еталону рельєфа (TERCOM)+навігація по зображенню поверхні\обєктів (DSMAC). Такий же комплекс наведення використовує і КР Tomahawk - система супутникової навігації NAVSTAR +TERCOM+ DSMAC.

У випадку з НПЗ у Туапсе - саме про КР і мова, бо 14 березня він був уражений саме КР Нептун.

Щодо вашої начебто смішної сентенції про "пальцем у дупу цілити", то ви просто не в курсах, тому довожу до вашого відома, що наші безпілотники "Лютий", які несуть 75 кг вибухівки, вже більше року обладнуються системою наведення DSMAC, тому атакують не просто нафтопереробний завод, а саме установки первинної переробки нафти з характерною колонною. Теж саме стосується і літачків-камікадзе Sky Ranger та Aeroprakt A-22, які летять на 1000+ км і несуть всього 100 кг вибухівки. На них теж встановлюється дороговартісна оптична станція і система DSMAC.

І ще до вашого відома - бойові частини КР не споряджаються ТНТ. Зазвичай у них застосовуються малочутлива вибухівка на основі суміші гексогена, порошку алюмінія, перхлората амонію і пластифікатора на основі полібутадієна.

Звісно я розумію, що вам не до таких тонкощів війни в Україні, у вас там свої "танці з бубном" з сектором Гази. Але сподіваюсь, якусь нову для вас інформацію мені вдалось вам донести.
показать весь комментарий
19.03.2025 00:40 Ответить
Погожуююся категорично , що був занадто впевненний й не перевірив інофу про КР ...
Але ж включіть трохі аналітичну логіку . Не вірте в дива . Пентагон збирав пів століття інфу для свої потреб в БД геолокації ... Але відчуйте інженерну задачу - там дуже спеціфічна інфа й той же принцип комулятивного заряду вам підскаже , що це абсолютно байка нібито їх база покриває 5% усіх об"єктів на землі . Всі ті скорочення , що Ви навели це вражає лише того, хто навіть приблизно не має жодного уявлення , яким чином усе це збиралося . Я висміює усі ці теорії змов навіть через те , що це не має жодного сенсу , але на це не існоє жодного ресурсу . Щоб збирати усе й про усіхки не вистачить у мілійонів спецслужб а ні людей а ні грошенят , але що потім цю інфу якось обробити й зконпонувати требо кілька триліонів робітників . Так що уся геолокація для КР це виключно цікаві для Пентагону й ЦРУ краплини води а тихому океаны інфи .

Навіть по latitude й longitude э більше питань ніж відповідей ... я вже не кажу про геофізичні "горізанталі" на генпланах й будівницьких кресленнях altitude с цим взагалі що до ворожої теріторії повна жопа . Там усе збиралося по крохах й протибункерні комулятиви я про них натякнув не "до слівця" . Це підкреслюю той факт що в БД є тільки штучні об"єкти : командні пункти , бункера й йще с десяток різни абсолютно військово цінних координат . Якщо б було якось інакше , то б вже давно професія геодезіст померла , як помели професії креслярка та копіювальниця як помирають поступово наукові книгарні ...
Я усім рекомендую , особливо Вам , бо Ви виглядаєте більш послідовним , не збирати абрівіатури , а придивлятися к принципам роботи ... Требо зрозуміти , що ті систему до КР їм вже років 40-50 й не тільки верогідно , але усім аналітикам очевидно, що досвіт ЗСУ буде значно корегувати усі ці скорочення бо вони застарілі й це повний ідіотизм бити по колонні в 45-50 метрів комулятивним зарядом який народженний виключно для броньованих панцерів й бункерів . А колонну більш ефективно було б обстріляти на підльоті до її середини гарматою-калібром 25 , що випускає кулеметні черги , Й можливо було крайще бити по більш маленький колонні реформінгу , бо вона може меньша, але там більш легкі (тобто вибухові) фракції . Для цього не жалко буде зробити моделювання такого бою в масштабі один до 500 . Що б було переконання , що це спрацює .
NAVSTAR працює виключно з об"єктами геолокації які мають на себе приймальники GPS сигналу . Так КР - має але ж чи має колонни НПЗ , яка 99% часу працює в автономному режимі й поряд з неї жожної мобіли може й не буть в верогідністю в 99% .
Див у світі не має ... Літаки взлітають виключно завдяки формі крила , коли тиск під крилом більший тиск над крилом ... А свящиник вам скаже , що це так Бог вірішив . Так й цією навігацією - не факт , що очі оператора на етапі в кілька сот метрів до цілі будуть меньш точнійшими ніж сотні приладів (таких же ж отпичних як око , чи радарних - як дупа) оператора ... .

Мабудь AI Пентагону вирішив в 2022 році , що орки Київ захоплять за тиждень . Але ж дійсніть дуже чітко корегує прорахунки некоректної бази данних ...
показать весь комментарий
22.03.2025 20:51 Ответить
у нас нема півстоліття часу, і у нас нема сотні військових супутників для зйомки рельфу поверхні для системи TERCOM, як це робив півстоліття Пентагон. Тому наші КР (а також дрони deep strike) навряд чи взагалі у майбутньому будуть використовувати цю систему коригування польоту. Для нашої зброї достатньо інерціальної системи з коригуванням геолокації через GPS, а на термінальній стадії польоту вмикається DSMAC, для якої ми вже давно збираємо масив тримірних зображень об'єктів та прилеглої до них теріторії. Тим більше нас цікавить тільки європейська частина рф, так що задача спрощується. І у накопиченні потрібного масиву даних для DSMAC ми просуваємся швидше, ніж виготовляємо наші КР. Наразі ми маємо свої відносно невеличкі з малою радіолокаційною ЕПР і малою ІЧ сигнатурою дрони, які можуть літати більше доби на дальність до 2500 км, і які мають якісну ОС, за допомогою якої виконується 3D-мапування, а також глибока розвідка і збір стратегічно важливої інформації території рф в умовах сьогоднішньої війни. Ну і по можливості купляємо і супутникові фото відповідної якості. І не можу не подякувати окремим людям з американської компанії VERMEER, які вже рік нам допомагають робити наш DSMAC більш довершеним. Так що все трохи не так погано, як вам здається.

Про «25мм гарматою по колоні» звісно цікаво, але це із області комп'ютерних ігор. Така гарамата важить 120+ кг. Можно конструктивно її полегшити кілограмів на десять, максимум на п'ятнадцять, тоді її зможе підняти гучний тихохідний і помітний на всіх радарах SkyRanger або А-22, у якого буде мало шансів долетіти 600 км до колони Саратовського, або Волгоградського НПЗ, а тим більше до Кірішей або Кстово. Тому не треба винаходити паровоз, коли давно є електровози. Тому звичайна КР з тандемною б\ч на 50-100 кг вибухівки цілком підійте, і повірте - їй похєр яка там фракція - важкий газойль чи легкий бензин. І ця концепція давно вже моделювання не потребує - це доказано на практиці кількістю реальних влучань дронів в колони АВТ за допомогою свого "доморощеного" DSMAC. От тільки часи тихохідних гучних дронів вже стрімко проходять, тому зараз актуальні КР на 1000 км, які ніхто нажаль нам не надав і не надасть, тому прийдеться робити самим.
показать весь комментарий
23.03.2025 00:23 Ответить
Те що система використовує main-frame (тобто супер-компьютер) для будування 3D моделей це чудово , але знов таки , усе що базується на шпигунських супутниках обмежанно ефектом Доплера . Топто як модель-джерело це шось , але скільки потрібно йще назбрирати даних , що досягти точності по altitude у метрах а не в десятках метрів ... Ми вибрали бесперечно найкрайщу ціль - НПЗ - бо це єдиний об"єкт який можно підірвати на 70-80% ... Але ж якщо би DSMAC надавав таку точність , то вже б пів Туасе горіло , а на місці колон була б купа вирв ... Бо НПЗ абсолютно незахищенний від кулемет-гармати ...
На жаль не завжди є в компанії усі фахи . Де чудові програмери й може там й є електронщики . Вони можуть буть йще добрими інженерами-радистами , але переробку нафти й тим більш легких фракцій , що знайти найбільш взраливі точки це дуже важливо . Мо може для такої святої ціли на той же міссайл требо йще посадити газові аналізатори ... На кожній колонні є зворотні клапана , які викидают у атмосферу "зайвий" тиск , що знінює біля колони склад повітря ... У нижній частині кожної колонни є "змійовик" тобто тепловізор потрібен . Тобто можно по картині показників різних приладів визначити висоту колонни й її діаметр й таким чином індетефікувати її призначення ... VERMEER може це вже дослідує , а може нема там таких вузких спеців ... Я вже писав ранійше , що зіштовхнувся с корпорацією , яка слухала щильно думку фінансиста й не чула докторів з фізики й софтвера ...
показать весь комментарий
23.03.2025 01:23 Ответить
наведення DSMAC - це наведення, яке базується на зображенні, тому доплєр тут нідочого. І фото конкретної колони на конкретному НПЗ достатньо щоб попасти у колону діаметром 5-6 метрів.. Кому цікаво, можно пошукати відео, де дрон робить коло кругом колони, "звіряючи" зображення, а потім пікірує у колону. Якщо кацапи його ще не видалили із своєї тєлєги.
І не думаю, що той дрон "нюхав" повітря кругом колони. Ми маємо достатньо фахівців з нафтопереробки, щоб вони підказали зброярам в яку точку обладнання повинен скеруватись дрон або КР.
показать весь комментарий
23.03.2025 01:44 Ответить
Газовий аналізатор ніколи не буде зайвим , бо по геометрії колонни не завжди може бути точно відомо , що там унутрях . Бо це ключьове розуміння - бо якщо там більше легких фракцій , то верогідність детонації висока , а якщо там легких фракцій замало -- то максимальна шкода , що частка колони вигорить й вона йще буде підлягати ремонту ...
А фахівеці нафтопереробки бувають різної спеціалізації -- зазвичай технологи добре розуміють в процессах , в петрохімії , але погано в механічних розрахунках (як завалити колонну наприклад) , Зазвичай в технологічному відділі "монтажники" не могли розрахувати гидравліку й з яким діаметром буде оптимальний Ренхольтс , а технологи погано знали спромат й теормех й ніяк не розбиралися в різних матеріалах . Це різні інженерні фахи . А експлуатаційники - знали моделі , знали на пам"яхть своє придприємство , але не вміли розробляти документацію й креслення . Наприклад, якщо на НПЗ не було каталітичного крейкінгу , то мало хто на тому НПЗ знав що це за звір такий . Подавна більшість майстрів НПЗ щиро вірили, що колонна це виключно такий собі теплообмінник й усі ці тарілки - це пихасті інженери щось там накрутили для особистої власної важливості . А це майстри , а не роботяги . Інши рахували колонну й реактор крейкінгу різновидом схожих процесів . Один "раціоналізатор запропонував заздля більшої ефективності додати у колонну каталізатора ... Але ж повірте мені , цей хлоп знав своій фах дуже ретельно й розбирав патрубки в рази швидче будь якого старого інженера .
показать весь комментарий
23.03.2025 03:03 Ответить
Колон АВТ на одному НПЗ буває від однієї до трьох, рідко чотирьох. Кожна колона з оточуючою арматурою та обладнанням має свій сілует, якиий є унікальним. як відбиток пальця. Де на теріторії конкретного НПЗ знаходяться конкретні виробництва - це зовсім не є секретом, тому ніякі газоаналізатори не потрібні. Кваліфікований спеціаліст з нафтопереробки точно визначить яка установка на фото, тому наприклад 16 березня минулого року дрон точно прилетів у https://www.google.com/maps/place/53%C2%B005'06.8%22N+48%C2%B023'38.1%22E/@53.0852222,48.3939167,211m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d53.0852222!4d48.3939167?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoJLDEwMjExNjM5SAFQAw%3D%3D колону АВТ-6 Сизранського НПЗ. А це конкретно https://www.google.com/maps/place/54%C2%B033'54.0%22N+39%C2%B044'31.9%22E/@54.565,39.7421944,204m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d54.565!4d39.7421944?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoJLDEwMjExNjM5SAFQAw%3D%3D колона АВТ-3 Рязанського НПЗ в яку точно прилетів дрон першого травня минулого року. І для того, щоб знати, наприклад. де і яка установка/виробництво на конкретному НПЗ знаходиться, ніяких аналізаторів не треба. Ось, наприклад, взяти НПЗ "Кірішіоргсінтез": ось це https://www.google.com.ua/maps/place/59%C2%B029'25.3%22N+32%C2%B003'46.7%22E/@59.4903611,32.0629722,357m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d59.4903611!4d32.0629722?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoASAFQAw%3D%3D колона ЕЛОУ-АВТ-6, а це https://www.google.com.ua/maps/place/59%C2%B029'27.5%22N+32%C2%B004'50.2%22E/@59.4909722,32.0806111,357m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d59.4909722!4d32.0806111?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoASAFQAw%3D%3D установка ЛК-2Б, яка виробляє високооктанові компоненти бензина, а ось це уhttps://www.google.com.ua/maps/place/54%C2%B056'13.0%22N+56%C2%B003'36.0%22E/@54.9369444,56.06,404m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d54.9369444!4d56.06?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoASAFQAw%3D%3D становка каталітичного ріформінга Л-35-11/300, а це окремий https://www.google.com.ua/maps/place/59%C2%B029'36.0%22N+32%C2%B005'01.0%22E/@59.493336,32.0810308,713m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d59.4933333!4d32.0836111?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoASAFQAw%3D%3D виробничий модуль глибокої переробки нафти, а це https://www.google.com.ua/maps/place/59%C2%B027'38.0%22N+32%C2%B004'56.0%22E/@59.4605556,32.0822222,357m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d59.4605556!4d32.0822222?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoASAFQAw%3D%3D товарнно-сировинна база зріджених газів, а ось це https://www.google.com.ua/maps/place/59%C2%B027'55.0%22N+32%C2%B005'16.0%22E/@59.4652778,32.0877778,357m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d59.4652778!4d32.0877778?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMxOS4yIKXMDSoASAFQAw%3D%3D факельне хазяйство цього НПЗ, і так далі... Гарний спеціаліст геолокує майже усі виробництва на конкретному НПЗ, і не треба ніяких газоаналізаторів, і пофіг в яку сторону завалиться колона, чи скільки годин буде палати колона каткрекінгу. Головне щоб були потрібні засоби ураження і певна рішучість у прийнятті рішень.
показать весь комментарий
23.03.2025 04:29 Ответить
Мене можуть тут люди звинуватити в занадтій жорстокості , але я б йще вдарив би по адмін-будинкам . Чому , а тому , що ось ця родина , що вони (в тому числі й адміністрація НПЗ) вбили в Запоріжжі , включаючи 14 років дівчинку -- той же прокурвор збоченець Хан проти ***** справу відкрив на 3-й рік війни й верещить, що на ***** не достатньо доказів по десяткам тисяч в Маріуполі , по Бучі й по могильникам на харківщині . А ЗСУ йще джентельменство проявляє ...
Велике раціо - це ліківдація управлінців й інженерів . Орки кожного дня когось вбивають прямо в багатоповерхівках , у ночі й в ліжку ... А ЗСУ має право ліквідувати ціних кадрів на їх робочому місті . Погодьтеся , що простий слюсар , на якого з колони вилєтся палаючий гудрон меньш винний ніж головний інженер , чи технолог , який точно знає , що їх солярою заправляют танки й бехи на Запоріжжі й чи біля Покровська ...
показать весь комментарий
23.03.2025 12:16 Ответить
в можете тут звинуватити мене у надмірній жорстокост і вдсутності буль-якого гуманізму, але я би не став бити по адмін-будинкам, а завдав би ударів по електрогенерації у виляді ДРЕС, та по підстанціям розподільчою потужністб від 500 MVA і вище, тому що мені похер діференціація провини простого слюсаря і непростого інженера. За такою логікою, яку ви просуваєте, вся провина лягає на умовного путіна, а тіпа "бєдний рускій народ ніпрічом". А от ніхєра!
Уважно читаємо статтю 3 конституції рф:
1. Носителем суверенитета и единственным источником власти в Российской Федерации является ее многонациональный народ.
2. Народ осуществляет свою власть непосредственно, а также через органы государственной власти и органы местного самоуправления.

тому відповідальність повинні нести всі росіяни.

https://constitutionrf.ru/rzd-1/gl-1/st-3-krf
показать весь комментарий
23.03.2025 16:30 Ответить
Я категорично погджуюся . Включіть просто аналітику ... Хіба серез управлінців НПЗ нема дрібних помічників , секретарів (ш) , прибиральниць ? Топто Ваше пришущення, що я якость диференцую провину "харошіх рюзкіх" . Мені й яшини неприємні й латиніни ... Я визнаю там тільки покінул Валерію Ілінішну й ось живого А. Невзорова . А усі ці понасенкови йдуть лісом . Тим більш - пасивні путірасти ... що платять на спєцапсірацію ... Бабуся моєї доньки загинула від нестачі крові 11 березня 2022 року ... Вона була хвора , й кожний рік проходила процедури , а ось у березні 2022 року кров були лише для пораненних молодих бійців ... Так що мені там нікого не жаль ... у тому болоті . Просто тупо управлінців для заводу й тим більш ключових інженерів не так легко знайти й слюсаря заменити легше .
показать весь комментарий
23.03.2025 19:50 Ответить
я навіть нєвзорова не сприймаю. Нормальними для мене залишились тільки Новодворська і Нємцов. А із живих - Пономарьов і Волобуєв. Але ви навряд чи знаєте останніх двох. Хоча, гугл може підказать.
Хоча можу добавити ще двох - Накі і Мілова. Ці більш відомі, бо публічні.
показать весь комментарий
23.03.2025 20:45 Ответить
Каткрейкінг не виглядає як колонна й це єдина ціль на НПЗ , для якої вживання коммулятивного заряду не є надлишковим ...
Й йще раз півторюю, нафта з усіх анізотропних речовин найбільш неструкторизованна . Ти можешь знати назви й моделі конкретних аппаратів , але кожного дня сировина й продукт буде різний . Як не існує формули нафти , так й не існує точних аналітичних розрахунків . Усе визначають датчики й аналізатори . Для цоього на кожному НПЗ є хімлабораторія . Бо зі свердловини вимагати не дуже розумно щось там занадте . Горіти й палати буде усе , але я би ставив не на пожежу , а на вибух ... Ви не кажете саме важливе . В УкрНІ можливо є усі генплани всіх НПЗ , які він (цей інститут) проєктував . Але ж то проектно-науковий інститут й конкретні апарати конструював московитський "ВНІІНафтомаш" , що напроти донського сховища знаходився (я там робив свій диплом) ... А проектанти й конструктори це різна спеціалізація й мало хто знає й то й інше . Я ж Вам кажу про специфіку ... На НПЗ усі процесси не мають строгого аналітичного грунта , усе існує на вимірах ... Й там не може буть строгої кількості колон ректифікації , бо деякі західні НПЗ вгагалам не мають колон й там усе робиться каталітичним ... А в Туапсе там тільки колонни - це дуже застаріла схема , але там не могло буть меньше 5-8 колон , а пишу я реформінг , бо років так же ж 30 орієнтуюсь на англійські терміни ... reforming ... й тому кажу не крекінг (па-сфецки) , а крейкінг -- це орігінальна назва так само, як поточний король ВБ ніколи не був Карлом , а завжди там були виключно Чарльзи . Так само як й у Франції їх короли друкували луїдори й тому не могли бути німцями "людовігами" . Требо ніщівно позбавлятися від імперсько софкоїдної спадщини . Але це вже інша тема .

До речі , коли коронували Чарльза це саме я перший почав переконувати редакцію "Цензору" , що Чарльз ніколи "не приймав при коронації ім"я Карл" як вони тоді написали . Вони порадились з посольством й вибачилися .
Хлопці ну не було ніколи у Португалії ніяки Генрихів Марєплавітєлей . Завжди був Енрике Навігатор ... У требом пердруковувати переклади Сабатіні -- до Яківів у ВБ теж жодного не було, а були Джеймси . Й король Навари й Франції був Анрі Четвертий - він жодного зв"язку з німцями Мілерем й Августой - Софією Ангальт Цербскою не мав й ніг тому бути "генрихом" як Мюллер й Гімлер ... Катька же не залишилася Софією , хоча не була а ні Генрієтою , а ні Католіною ... Софія дуже православне ім"я ...
показать весь комментарий
23.03.2025 13:06 Ответить
крилатій ракеті якось пофіг на ступінь анізотропності нафти, і яка там у колоні зараз сировина, чи які фракції. Є доцільність ураження саме в цей часовий проміжок, є метеоумови, які треба враховувати (бо це не балістика). І спеціалісту з Кременчука зовсім не обов'язково мати, припустимо, проекти Туапсінського НПЗ з "ВНІІНафтомаш" для того, щоби визначити єдину колону ЕЛОУ-АВТ-12 від двох колон ріформінга або шести реакторів гідрокрекінга. І цього достатньо щоб націлити КР на певний визначений об'єкт на цьому НПЗ.
показать весь комментарий
23.03.2025 14:46 Ответить
Ну це зовсім цікаво - з точки зору військової дісципліти . Але ж Ви самі ж натякли на спростування моєго бачення, що НПЗ найкраща ціль й там можно вчинити найбільшу шкоди - що є відправити у повітря пів заводу . Але за для цього КР не повинно "бути пофіг" ... Й як раз метеумови це урахувати могла КР й 40 років тому . Якщо через влучання у склад БК він не детонує йще кілька діб - це можно враховувати як вдале влучання ?!
Ні !!! Й колона це теж не бункер ... Якщо пожежу на морі не можуть загасити кілька тижднів . А це всього лише нафта . Бензин повинен вибухати й перекидатися на інші агрегати . Це требо ретельно готувать в тому головне - зібрати усю користну інфу !!!
показать весь комментарий
23.03.2025 19:09 Ответить
Й йще -- я про Доплера написав не зі стелі : 50-70 років Пентагон збирав БД саме з космічних з"йомок й тут Доплер як раз то саме . Я сам в років 22 , коли був молодим інженером вислуховавав регіт ведучих інженерів , про те , що "перший відділ" контролює усі геоданні , бо на їх хибну думку нібито Рейган вже давно надіслав Горбі фотку Червоної площі з точністю до 5 метрів . Але то точно була не байка ,що усі офіційні мапи у софку були трохи зхибненні й по гратитьюду й по алтитьюду ... Лонгтитьюд я не беру - він був точнійший . Ви точно пишете про використання ******** DSMAC ******** оптики (тобто дігітальної векторної графіки) , але забуваєте одну таку дрібницю -- що щось корегувати й уточнювати потрібен орігінал . А цей орігінал й є данні зі шпигунських супутніків - фотки з них . Але вони й є "неточність еталону" ... Й часто-густо не достатньо одного виміра , що їх владнати !
Я саме на цьому й наполягав .
показать весь комментарий
23.03.2025 13:29 Ответить
так історично склалось (і як зараз виявилось що це було правильне рішення), що ми не використовуємо дані американських супутників для використання у своїй системі TERCOM, бо у нас цієї системи просто нема, і у засобах дальнього ураження ми використовуємо інші системи, тому не залежим від супутникових фото з високою роздільною якістю, тим більше американських. І надалі вже ніколи наші рішення по наведенню далекобійної зброї вже не будуть пов'язані з американськими, як ненадійного партнера. Бо наразі адміністрація Білого дому не сприймає нас як суверенну державу (ну, як Ізраіль, наприклад, щоб вам було зрозуміліше), асприймає нас як своєрідний "сектор Гази", який вийшов з-під контролю рф. Тому у нас для коригування польоту КР використовується ІС, GPS, і на термінальній стадії польоту радіолокаційне наведення з ІЧГСН. На "Лютих", PD-2 та інших дронах deep strike крім ІС і GPS на термінальній стадії польоту використовується своя система DSMAC (дякуємо хлопцям з Vermeer) , завдяки якій ми мінімально залежим від наших партнерів. Це просто невелчкий блок розміром приблизно 20х15х15 см з декількома камерами, комп'ютером Nvidia і жорстким діском, на який завантажено базу даних з тривимірними зображеннями рельєфу/місцевості і об'єктів. Цей блок можно встановити на будь-яку платформу, хоч образно кажучі - скочем примотати.
Так, використовуємо і супутникові фото від ICEYE (окрім своїх, які отримуємо від платформ ACS-3M), і надалі будемо майже всі потрібні супутникові фото отримувати від європейських партнерів через програму Govsatcom, яка зараз розгортається.
І да - цікавий факт: цей блок DSMAC, який в Україні розробила компанія Vermeer, постачається і у США по контракту з Пентагоном.
показать весь комментарий
23.03.2025 16:02 Ответить
Послухайте , шановний , в України дохера свої проблем , навіщо Вам той Ізраїль , який на нічого не впливає від слова взгалі ... який свм відбивається від звинувачень ісламського міліарду ... Ось українців тільки останні кілька місяців схиляють до шизофренічного миру, якого все одно не буде тому , що сусідня помийка хоче знищити українську ідентичність ... Але ж хоча б хто погодится відмовитися від рідної ідентичності - того вбивати не будуть . А у Ізраїля зовсім інша ділема -- його примущують як це можливо сприяти створенню йще одної ісламісткої арабської держави (до 22 вже існуючих) єдиним сенсом якої буде війна до повного знищеня ... До речі , усі 34 рока ********* державності України її дипломати теж приймают участь в цих спробах ліквідації Ізраїля . Бо дипломатія це дуже потворна річь ... требо до цього звикнути ... Ось по антиізраїльским резолюціям засудження (останнє голосування 2-3 тиждня тому) Україна голосувала разом з *********** , але ж нас це не засмучує , так ?! А ось Чехія голосувала проти ...
Ось навіщо Ви тут вже не вперше згадуєте Ізраїль ?! Якщо Ви не в темі й навіть не в курсі в тому ж Тель Авіві майже на кожній вулиці можно побачити жовто-блакитний прапор на балконі , вікні , або склі автівки ... По 50 тисяч зізралося кожного 24 лютого перед найбільшим театром країни , у найдорогшему бульвару (Ротшильда) в Тель-Авіва , де пентхаузи по 40-60 млн. коштують й де самі дорогі ресторани . А консультсво московії збирає у тихому парку 20-50 калічних дідів з побрякушками на грудях . У журналістів це моветон - підримувати ***** . Й це точно не Німетчина чи Австрія де дохера осіло відвертих смоктателів ***** ... Того ж яшку кедмі усі СМІ бойкотують - деякі об"явили це офіційно ...

Але ж півторюю- хіба Вам це цікаво ?! Так нівіщо згадувать ?! Й тим більш передергувать , бо в Ізраїлі й досі нема багато бажаючих ту Газу "тримати під котролем" . Аналогія тут абсолютно недоречна . Бо українці 24 лютого не вдерлися в села й міста московитів , не вирізали ножем ціли родини , й не гвалтували 12-річних жівчат , а вагітним жінкам не вспарували животи ... та йще не були такими ідійотами , що усі свої злочини познімали на мобіли й виклали в мережу .
Навіть московитськи орки таке робили лише частково й немовлят в микрохвилю не засовували , й в заручники дітей 4 років й 9 місяців не захоплювали (хоча б відкрито) й потім їх голими руками не душили , коли зрозуміли , що їх не залякати , що вони замовкли . Так що , порівнювати шляхетних українців з гомо-ерктусами з Газі є неімовірне бюзнірство по відношеню до українців ... ЕС жодної копійки б не дали , якщо було щось таке , бо вони фінансують терористів тільки тому , що їх підтримує 1 млрд. мусульман ...
показать весь комментарий
23.03.2025 18:41 Ответить
чого ви так скинулись, шановний? Чи я десь згадав Ізраіль у негативному контексті?
показать весь комментарий
23.03.2025 18:54 Ответить
Так , порівнювати шляхетних українців з населенням , яке танцювало й роздавала цукерки 11 вересня 2002 року це ображає й українців одночасно й Ізраїль ...
Ось порісняйте хоча б жителями Донецька (топбо з секти "путєнввєді") так їм зара пофіг , що рюзкій мір гине й під загрозою знищення , вони вимагать , що в них водогін працював ... А ось газовати вони радіють , коли їх лідери видвинчують труби з домівок й роблять з них ракети ... Це типовий аналог московитів але аж ніяк не українців . Й в Ізраїлі ніхто , півторію ніхто не рахує Україну колонією московитів . Це явна маячня . Бо навіть Молдову не рахують й Азербаджан . А це карликові держави в порівнянні з Україною ...
Й якщо інші скептики стверджують, що населення в Україні тепер меньше 30 млн. (у що я не вірю від слова абсолютно) бо навіть у Київі б тоді не требо було стільки нового житла ...
Але по цифрах адекватних вчених й на болотах вже ніяких 140 млн. нема , а є по одному дослідженню 100 млн. , а по іншому - 87 . Тобо строго математично й алгорітмічно - московія й Україна є держави одного порядку виміру
показать весь комментарий
23.03.2025 19:36 Ответить
ви не зрозуміли. Я не населення порівнював, а ставлення нинішньої адміністраціі Білого дому до сектору Гази і України. Спробуйте ще раз прочитати мій комент, щоб зрозуміти.
показать весь комментарий
23.03.2025 20:37 Ответить
Ви вкрай переоцінюєте здібності , інтелект й знання поточних мешкаців цього будинка .
Якщо б так хтось підказав трампу ,хто такий Невіл Чемберлен , не росповідаючи як той закінчив , то вони б зняли там бюст Черчилля й замість його поставили б Невіла-миролюбця . Вони не вміють "ставитися" , не вміють аналізувати . Той же Дональд але не Дак він двічи ********* батьківский кошт до банкрутства й якщо Пєтя барига дуже успішний , то цей паталогічний банкрут ... Він як та блондинка , що за ніч зробили зі свого чоловіка міліонера , але ... до цього він був міліардер . Крім пихи в той комарілії нема нічого . Він пересрався у усією старою гвардією елефантів ... Він повний невіглас в історії , але ж нагадайте мені коли той дональд казав , що він високо цінує мужність газоватів ? Й крім всього - відношення до ізраїльского арабскького республіканців воно таке ж саме , як й трампа . Той же Джон Маккейн й Україну підтримував й осло вважа безглуздим .
Требо розуміти , що т.з. проізральське лоббі у США це не купка іудеїв . Той же Барні Сандерс - він антисіонист й лівак . Або Кісенджер - вкрай негативно ... Мадлен Олбрайт ... А головне - це 80-100 млн. реформістів ... Й Трамп з цього середовища + родинні зв"язки ... Але півторюю Маккейн у республіканців єдине що підтримав у Трампа , так політику по Ізраїлю , А головний розкол в Республіканців - це позиція по Україні , по ЕС й по НАТО .
показать весь комментарий
23.03.2025 21:14 Ответить
господи! Шановний, ну де ви хоч в одному моєму дописі побачили про трампа з його камарільєй слова "здібності", "інтелект" і "знання"??
показать весь комментарий
23.03.2025 23:02 Ответить
А якщо брати вже Ізраїль . Залізний купол це була б така собі допомога ... Сумнівна . Але що дійсно не коштує лярдів , що точно варто взяти у Ізраїлю ... це перевірення часом в 70 років система виживання , ключ якої це ЦАХАЛь й в йому головне -- це кадрове наповнення . Спосіб виживання -- резервістка армада , що перебільшує регулярне військо в рази . Я про це волаю тут на Цензорі вже з 2014 року . Казав же , НАТО це ідеал , це стільки бабла може було заощадити . Але ж не такою меркельшою , обамкої й саркозішкою . Ось й рахуйте , що є у світі політики стратегічного мислення . Нема й в минолому пальців однієї руки б вистачило б .
А іншого шляху , крім стати другим (а точнійше першим по розмірам) Ізраїлєм . Й ключ до цього -- хтось з політиків (той же Пєтя чи Юля (але вона жінка й не вірила в можливість війни , у Фофіка для цього клепок мало) . Так ось це требо було пожертвувати своєю політичною кар"єрою , але не так як Яценюк , щоб догодити Банку й олігархам , а по-перше ввести обов"яскову строкову службу як мінімум на 2 роки й до навчання в вузах . Виключення - 5 років контракт з армією й вчишся на корисну для армію технічну спеціалізацію . Це обвалив би будь який рейтинг . Але Україну б врятував би від війни на своїй теріторії , якщо том мабуть не Крим чи Горлівка . Але требо паралельно було реформуватти й армію відділяючи бойові частини від джобу ... Це вкрай справедлива система через те, що вона розподіляє ризики (гибелі й поранення) між усіма громадянами приблизно однаково . Що вона готує резервістів (після 2 років на строковій) навіть краще за найманців ... й вона зберігає країну від військових путчів . А т.з. професійна - вона провокує такі путчі . Особисто , під час війни й певних військових невдач .
Візміть усю північну Америку - й Чилі це дуже м"яка хунта в порівнянні з Хосе Віделлою або Уго Чавесем .
показать весь комментарий
23.03.2025 20:54 Ответить
нам Залізни купол нідочого. У нас протжність лініі оборони 3500+ км, з яких на третині ідуть активні бойові дії. Я цю дурню навіть обговорювати не хочу.
показать весь комментарий
23.03.2025 22:57 Ответить
та тебе, даже если кремль вместе с ****** снесут, все равно будет кисло. Все равно найдешь халепу - одна башня целой осталось или почему от ***** следов не осталось. Говномет ты лахтинский.
показать весь комментарий
16.03.2025 18:25 Ответить
Комариними укусами слона не завалиш. А ось такі удари інакше як комариними не назвеш. То чому я маю радіти, коли вартісні дрони витрачаються фіг знає на що?
показать весь комментарий
16.03.2025 21:56 Ответить
25 січня минулого року дрон поцілив у колону АВТ. Ремонт та збитки через простой виробничих потужностей НПЗ у тисячі разів перевищів вартість того дрона. Тоді у квітні вдалось відновити роботу. Якщо в цей раз в установку ЕЛОУ-АВТ-12 влучили крилатою ракетою, то Туапсинський НПЗ "вийшов з чата" на щонайменше на півроку, а може і на рік.
показать весь комментарий
17.03.2025 01:02 Ответить
Дякую. Саме про це я й кажу. Що треба знищувати виробничі потужності.
показать весь комментарий
17.03.2025 01:23 Ответить
тоді навіщо ви у коменті вище маніпулюєте, називаючи їх "комариними укусами"?
показать весь комментарий
17.03.2025 01:27 Ответить
На фото я бачу, що горить танк для зберігання кінцевих/проміжних продуктів. Тому і пишу. Якщо ви знаєте, що попали в виробничу установку, це добре. А я пишу по наведеній інформації. Тому не вважаю свої слова маніпуляцією.
показать весь комментарий
17.03.2025 07:27 Ответить
на цьому фото ви достеменно не можете побачити куди влучила чи влучили КР. Про один резервуар ******* місцеві кацапські чиновники, потім наші ЗМІ їх пересказують та передруковують, і потім вже ви пишете по наведеній інформації. Тому про справжні результати влучання ми взнаємо набагато пізніше, як це і було рік назад.
А маніпуляція ваша полягає у формулюванні "комарині укуси".
показать весь комментарий
17.03.2025 08:30 Ответить
ви просто не знаєте куди дивитись на цьому фото. Ті хто програмує засоби ураження прекрасно знають, куди вони повинні влучити, бо поряд з ними сидять фахівці з нафтохімії.
показать весь комментарий
17.03.2025 01:50 Ответить
Якщо мирняка не зачепили, то це херня
показать весь комментарий
16.03.2025 07:51 Ответить
Гарна робота, шкода що тільки 1 максімум 3 резервуара сгоріло, мвбуть вітер слабий був?
показать весь комментарий
16.03.2025 08:18 Ответить
Скільки може коштувати такий резервуар
показать весь комментарий
16.03.2025 08:33 Ответить
Один резервуар вміщує 20 000 тон. Це 20 мільйонів літрів бензину.
показать весь комментарий
16.03.2025 09:11 Ответить
Не беріть цифри "зі скелі" . Підземне нафтосховище може й мати подібні мілійони тон . Але ж який дурень тримає такі об"єму бензину в закритому приміщенні, якщо це суцільна вибухівка . Одне попадання блисковкий згорить не тільки усе туапсе -- ні туасе взлетить у повітря , а згорить й Хоста й Мацеста ...
Коли я розробляв електродегідратори , то вони були не на тисячі тон , а на тонни : 80 ... 100 ну 200 . Мій дипломний проєкт полягав в заміні 80 тонн на 5 тон , щоб підпадав під залізничні габаріти й тоді його можно виробляти у промислових умовах , а не на повітрі у холоді .
У бензина (його парів) найвисша (зі всіх нафтопродуктів) ступень вибухово-пожежної небесеки . В 2 разі більша , ніж у метана . Й тому не існує , а не бензинопроводу , а не керосинопроводу . Їх прямо з заводу розливають по бензовозах й розвинутих країнах такі водії мают 2-3 запрлатні від інших водіїв вантажівок .

Це дуже непроста справа - планувати удари по таких заводах . Бо якщо бити по дегідраторах , або теплообмінниках , то можно лише загасити пожежу , замість її ініціалізації . По реакторах крейкінга бити можно , але вдало може лише заряд в 1 тонну вибухівки . Бо це бетонна скеля товщиної тільки бетону з пів метра йще там дуже якістна труба товщиною в 60-80 мм . З усієї технологічної схеми дуже вразливим є тільки ректифікація , але там труба в 3 метра діаметром - абсолютно вертикальна в верхньої точки вона є колом в три метра й в неї вертикльно влучити дуже складно - тільки по горізонталі ... Самі небеспечні (а для нас крайщі) цілі вони у легких фрацкіях колони , тобто зверху . А найбільш логічно (з точки зору завалення колони) бити по низу ... але там важкі фракції й вони горять дуже в"яло й не вибухать (гудрон) .
показать весь комментарий
16.03.2025 15:55 Ответить
взагалі то продуктопроводи бувають, і іх достатньо багато. Наприклад з Рязанського НПЗ продуктопровід компанії ОАО "Рязаньтранснефтепродукт" іде до НПС "Володарська", а далі по кільцевому продуктопроводу ОАО "Мостранснефтепродукт" навкруги всієї москви, через перекачуючі станції "Новосьолкі" і "Нагорная". Так постачається більшість палива в аеропорти і великі АЗС навкруги москви.
Свої продуктопроводи мають і ОАО "Юго-Запад транснефтепродукт", "Балттранснефтепродукт", "Сибтранснефтепродукт" та інші компанії.
показать весь комментарий
17.03.2025 02:10 Ответить
Я мав на увазі магістральні продуктопроводи . Метано-проводи є . А ось пропан-бутанових - нема .
А бутан , чи гексан навіть це НЕ бензин, керосин ... Метан детонує виключно в закротому приміщенні про 5-15% й ніяк інакше . Тобто вибухова небеспека 1А є тільки у машинному залі КС ...
А бензин може вибухнути й у відкритому приміщенні . У 1986 році на лінійній частині Помари-Ужгород у низиній трасі 80 школярів загинуло від вибуху конденсату . Іскру дав захлохлий автобус й усе через те , що екстлуатаційники й монтажники не мали фаху замість elbow 9 градусів стягнули тракторами й заварили , а потім підмінили 3 теста шова ... Але ГІП "Укргазпроекту" за кілька років суду посивів , хоч жодної провини проєктних документах не знайши ... Ось це різниця між інженерами-розробниками й експлуатацією . В усьому світі розробкою можно займатитися тільки з 2-ю академічною ступенню , а для експлуатації потрібена тільки перша . Але тільки у софку могли призначити прораба начальником будівельногопроектного відділу . Й тільки у софку порушували закладенні проектантами параметри .
А по заводах хто й коли розвозить автівками продукт ?!
Я мав на увазі магістральні траси великого діаметр (Ду500-700) й тиску 4 МПа (40 атм.) . Бо там проблема усьому - фланці , valves насоси - жодного елктроприводу . Включаючи КІП ... А 2-3 інча - це не трубопровід - це "відвід" (Ду50 , Ду80) . Заводський насос качає й нема по трасі НС ...
Магістральні нафтопроводи - йдуть від свердловини до НПЗ по 3-4 тис. км . Кожні 100-200 км . НС ...
НПЗ в розвинутих країнах ніде не будують далеко від користувича ... Не й не тільки тому ,що нафта як продукт це одне , а з НПЗ виходить десятки номінклатур . Але ж схеми є тільки дві принципові : паливна й мастильна ... До речі -- мастилопроводів й великих немало . Хоча у мастил іншій геморой низький `ρ/μ` , тобто "Рейнтгольс" дуже поганий , що приводить великим втратам на "тертя" ... дороге очищення проблемних вузлів , тобто зап. арматури . У бензина цей показник чудовий , але "закон Рауля" руйнує усе . Й через це теж дізеля витискають карбюратори на великих об"ємах двигуна . Соляру теж можно качати на тисячи км ... Хоча `ρ/μ` у соляри теж маленька . З точки зору гідравлики - бензин\керосин ідеальни рідини . Крайщі за нафту в 1.3 рази . Тобто потребували би 1.3 рази меньше труб (через меньший оптімальний діаметр) й стільки меньше же тиску ... Але в половині країн ЕС , в Каліфорнії , в Канаді є законодавчі заборони будування бензинопроводів , бо бензин кваліфікуєтся (на відміну від метану) особливо небеспечним продукотом . Крім того - в яких каністрах у багажнику тримають бензин на усяк випадок . Я у пластиковій бутилці - не більше 2 літрів . Тому , що тама на болотах поробили - то там же люди мають найнизчу ціну !
показать весь комментарий
19.03.2025 01:55 Ответить
ну якось же вони качають паливо з Рязанського НПЗ до ЛПДС "Володарская". А там від НПЗ до ЛПДС навіть якщо тупо брать по прямій, то вже 150 км буде. Я вже не кажу про продуктопрод кругом москви. Якщо поміряти курвіметром, то там мабуть щонайменше буде кілометрів чотириста. Так що я не здивуюсь, якщо вони качають нафтопродукти на тисячі кілометрів. У них там на європейській частині рф на відстані до тисячі км від нашого кордону я можу щонайменше нарахувати близько сотні НПС. Одночасний прильот по одній КР на кожну НПС просто спаралізує весь нафтопереробний комплекс рф. І да, ізраільтяни у подібні операції вміють.
А для розуміння ось схема продуктопровода кругом москви
показать весь комментарий
19.03.2025 02:30 Ответить
Ваша схема лише доводить мої ствердження, що МАГІСТРАЛЬНИХ бензинопроводів (керосин...) й там не існує . Усіх ці пункти розливу палива , нафтобази це лише дуже низький тиск й маленькі діаметри : не більше Ду50 , а в основному -- один дюйм (Ду25) .
Схема ця не інженерна й не технологічна так для пресрелісів ... Я таке не дивлюсь , де нема головних показників -- тиску й потужности тробогону ... не існує потужності перекачуючих агрегатів ... А в технологічній схемі є йще запорна арматура й клапана . Нема там й станції заміру (КІП) , нема там пунктів редукції .
цілком припускаю, що це не основна технологічна лінія, а якась допоміжна, яка служить буфером регуляції тиску.
показать весь комментарий
22.03.2025 17:23 Ответить
Думаю, що ваші твердження хибні, бо продуктопроводи на сотні кілометрів мають ОАО "АК "Транснєфтєпродукт", ООО "Балтнєфтєпродукт", ОАО "Петербургтранснефтепродукт", ОАО "Северо-Кавказский транснефтепродукт", ОАО "Рязаньтранснефтепродукт", ОАО "Сибтранснефтепродукт", ОАО "Юго-Запад транснефтепродукт"...
І припустимо 600+ км із Омська до НПС Новоплотніково через тайожні ***** - це не про Ду50, тим бльше Ду25.
показать весь комментарий
22.03.2025 17:48 Ответить
Що до ударів по трубопроводах - то вже повна нісинітниця ... Може на станціях нагнітання тиску є сенс , а по лінійній частині -- це вже утопія .
Ви уявляете , що таке влучити в підземну трубу - й це не 100 мм, це по усіх нормах 1 метр , а біля мацькви може у усі півтора . Траншію все одно рили "одноковшоми" ... Так й писали на відомості "об"ємім монтажних робіт" : рити траншею одноковшевим екставатором бла-бла-бла ...."
Не одну сотню таких написав ... Крім того , там усе запипають піском , гравієм , обмотують в 3 шара різної ізоляцією з мастикою - теж . Крім того підірвати можно тільки одну ділянку розділенну 2 лінейними для газа це шаровий кран , для рідини це шиберна засовка (що мінімізувати а пасивному режимі гідравлічні втрати йле й не допустити гідравлічного удару) ...
Атака на НПЗ це найкрайщий варіант . Тим більш КР . Згоден з Вами , що не щильно продивився ТКХ КР (в данному разі : "Довгого Нептуна") ... Був неправий на рахунок 1 тонни ... Й з ТНТ - теж казав , забувши тринітротолуол це застаріла вибухівка ... Я мав на увазі вибухівки в цілому , а не щось конкретне .
Послухайте , моє військове звання - сержант . Спеціалізація 155 мм гармата . Я деталях реалізації війського знаряддя розбираюсь лише як сержант-відставник . Й тому суджу не як офіцер генштабу - це смісшна вимога : знати до дрібних деталів в кожній галузі ...
Але я розбираюсь у принципах . В тому чіслі як програмер з більш 25 років стажу мав й ось приблизний список тем, яких я торкався або був суміжником (й це як вже 5 років тільки в WEB працюю ) :
Geodetic Instruments inc. UAV
OCR (Optical character recognition)
VMD (VMS) VI VCA (Video Motion Detection , System ,
Automated License Plate Readers ALPR
PLC (Programming Logic Controller)
Perimeter Protection System (PPS)
RFID (Radio Frequency Identification)
SCADA
Radar Management (RM)
Badge Control
Pipe Guard Systems (PGS)
Fire Extinguishing Systems
Telecom Lawful Interception (TLI)

В осатнньому інженерному місці , де я розробляв софт там було 4 доктора з фізики й 2 кандидата з софтвера . Один викладав (кілька пар на тиждень) в універі . Але інколи й це не допомогло фірмі (наукова експертиза) боротися з пройдисвітами з топменеджемту у США ... 4 роки ми пробували пладнати дешевий геодезичний прилад до кардіології ... Хоча ці бухгалтери нас пробували висміяти , коли я привів приклад, що 500 копійошними штангенциркулями не заміниш один мікрометр , тим більш мікроскоп ...
Але ж завжди , коли якійсь там адвокати , чи фінансисти пробують зі своєю тупою дитячої аріфметикою переконати докторів фізики , то так завжди виходить .
Й саме тому в мене така класова ненависть до таких як Коболєв й Вітренко -- осіб з ньольовою технічної базой , які добре запом"ятають цифри , але пояснити , чому реверс газу він не може буть економічно обгрунтований - не в силах й тому вони могли переконати лише таких я самі вони гуманітаріїв .
показать весь комментарий
22.03.2025 18:48 Ответить
ви неуважно читаєте коментарі, я ніде не писав про ураження труб, бо не відношу себе до числа зовсім профанів, яких на форумі вистачає. Тому про труби - це не до мене.
показать весь комментарий
22.03.2025 18:58 Ответить
Так , визнаю - Ви писали про удари по НПС ... Але ж Ви уявляет , що 1 КР точно не паралізує усю станцію ?! КС це дуже небеспечне місце але в 10 разів меньш , ніж насоси , які качають бензин \керосин . Найбільш потужні агрегати це електричні - їх достатньо 2 робочих й один резервний . Але це для бензину абсолютно виключаєтся . Як й будь яка силова електроустановка . Тобто привод насосу може бути виключно малотпотужним й з мінімальною "копресією" ... Бензинові насосні агрегати підключаються послідовно, що знижувати перегрів вихідного патрубка . Більш того кожний агрегат розташован в окремому закритому приміщенні ... через ту же ж вибухову небеспеку й високий ступень корозійності бензину ...
3-4 робочих , й 2-3 резервних . Тобто для повного безладу требо не 1 КР , а як мінімум 3 . Бо усім інженерам очевидно, що кожний агрегат має байпасну лінію .

Тому пІвторюю - удари по НПЗ найбільш вразливі -- на порядок більше ніж по НПС ...

Просто їх требо по-іншому організовувати ...
показать весь комментарий
22.03.2025 19:57 Ответить
для повного безладу, а точніше виведенню з ладу НПС достатньо одного точного влучання однієї КР у машзал (звісно краще двох), де окрім насосів знаходиться купа іншого обладнання: приймально-пускові блоки, очисні блоки, печі підігріву нафти; внутрішньооб'єктна мережа технологічних нафтопроводів, діагностичне обладнання, вузли обліку нафтопродуктів, система очищення, система енергопостачання, система пож безпеки та купа іншого... Тобто вразливість цього об'єкта дуже висока. Ось типовий визляд НПС всередині:


А це зовні:


Щодо перекачки нафтопродуктів, то я зовсім не впевнений, що трубопроводами качають бензин, але впевнений, що качають дизпаливо і керосин.

А стосовно вашого твердження що «НПЗ найбільш вразливі -- на порядок більше ніж по НПС», то тут все знову ж таки залежить від точності ураження, бо НПЗ займає площу від 500 до тисячі гектарів, і просто «поцілити у НПЗ» щоб рохєрачити там якесь виробництво сірки або сірчаної кислоти - то це зовсім не цікаво. Цікаво виключно критично важливе устаткування - колони АВТ, гідрокрекіну, каткрекінгу.. Тобто тут знов грає велику роль автономні системи наведення.
показать весь комментарий
23.03.2025 01:05 Ответить
Ну ось -- ви відчуваєте різніцю між дизпаливом й бензином ?! Тобі знайдіть хоча б оного живого водія , який би випадково залив б у свій дизель замість соляри - бензин ... навіть 75 ... Дизбпаливо не має жодної ступені вибуховою небеспеки , а бензин з усіх нафтопродуктів -- найвисшу , за будь який газ під будь яким тиском . Й саме по тому я казав , що мабуть що точно пів НПЗ знесе , так це влучання в колонну-реактора реформінга , яка працює на легких франціях (бензин, керосин , газолін) .
Через те бензовозів більшість ... є й керосиновози . А ось соляровозів такого терміна не існує . Я вже писав й не раз -- соляру , мастилу гоняють по трубах усюди й це ключевий вид транспорту .

До речі - сірку на НПЗ не виробляють . У Керчі точно, бо сірки багато тільки в "Юрал" та й там це скорійше шкідливий додаток ні корисний . Й саме тому Юрал на світових ринках найбіль дешева . А Туасе там Бакинська нафта й кавказка . Там багато парафіну , але це теж не ключовий продукт . Й їх екстрація - це вже нафтохімічні заводи виробляють . А більши половини НПЗ працюють по паливній схемі , інші 30-40% по мастельній . По останніх бити меньше сенсу .
Бити по реакторах будь якого крейкінгу -- це може буть єдиною ціллю й ось тут дійсно комулятивний заряд не буде "надлишковим" ... Тисяча га це вже не так вже багато . Просто почуйте , йще по керосиновому НПС й сенс бити , а по нафтовому й дизельному -- жодного ... Ви бачили манометр на трубі Вашої світлини ? Це 100% свідомство , що там нема нічого небеспечного ... Просто порівняйте скільки рідини в трубі 8м х 45м й скільки унутрі сталевих труб які самі як броня . Бо нафту нагнітають й до 40 атмосфер . Там нафти замало , бо її постійно "викидують" далі ... 20 труб Ду300-500 вони в 10 разів прочнійші за атмосферну колону 8 метрів на 45м ... Якщо колоная загоряється , то вона цілком може взлетіти в повітря . А тут на НПС влучання в одну гілку не приведе автоматом до запалення інших .
показать весь комментарий
23.03.2025 02:33 Ответить
РВСи бувають від трьох тисяч кубів до десяти тисяч. Бувають резервуари для нафти на сорок і навіть п'ятдесят тисяч кубів.
показать весь комментарий
17.03.2025 01:54 Ответить
показать весь комментарий
16.03.2025 09:32 Ответить
Тут другое ещё есть. Сколько бы не лупили по нпз и нефтебазам и подобному, раха наступает по всему фронту давно. И теряем мы. Тех нпз и хранилищ топлива тысячи. И главная поставка всего подобного с белоруссии прёт. Немеряно. Бахнуть не имеем права---хотя очень хочется и близко. А дронов полетело по этой причине тоже немеряно. А волонтёры на фронт каждый дрон считают.
показать весь комментарий
16.03.2025 18:32 Ответить
НПЗ лише кілька десятків, їх знищення паралізує економіку і логістику немитої, буряте.
показать весь комментарий
16.03.2025 19:21 Ответить
навіщо ви продукуєте маячню про тисячі НПЗ та тисячі сховищ палива? навіщо ви розповідаєте казки про якісь "нємєряниє" постачання з білорусії?
З якою ціллю намагаєтесь дезіформувати користувачів форума?
Може перечитали російського тєлєграма? чи пишете з під VPN з чухломи або малмижа?
показать весь комментарий
17.03.2025 03:58 Ответить
НПЗ и на самом деле много, а нефтебаз ещё больше---только по заводам и даже при фабриках их валом! Странно не знать. В кацапии индустрия работает, ввп тоже, судостроение и прочее. В чём моё проталкивание этой инфы? Это просто есть у них. И было. А вот по части только одного Мозырского нпз так лучше промолчать. Не так давно рекой и к нам текло. И не только с того города и по белому, и по серому и по чёрному варианту! А могу и про нефтеналивные типа ,река-море, рассказать. Что с Каспийского моря по Волге против течения прут топливо и нефть. Откуда подсказать? От персов, туркменов и азеров! Давно и валом. Или опять про то, как вот днями сдохнет пукин от очередной смертельной болезни, что никто не знает как лечить? Пора давно всё назвать своими именам.
показать весь комментарий
17.03.2025 20:05 Ответить
ще раз - НПЗ не тисячі, як ви тут панічно пишете. І навіть не сотні. Теж саме стосується і ФГКУ комбінатів Росрезерва, яких теж не тисячі і не сотні на європейській частині рф. Тому не треба тут розганяти паніку про тисячі, бо я їх всі знаю поіменно, у кожній області аж до Урала.
Щодо експорту бензина з белорусії до росії, якщо ви не можете чи не вмієте привести конкретних цифр, то вам би краще промовчати, бо навіть після майже двох десятків уражень НПЗ в цьому році рф імпортувала з білорусії в першій половині березня мізерну кількість - менше 3 тис. тон.
І якби ви цікавились цим питанням, а не займались всепропальським балабольством, то знали би, що у лютому рф імпортувала з білорусі всього 590 тонн, а в січні постачань з Білорусі взагалі не було.
З Каспію нафту лаптями ріка-море не возять. Тут ви знов не в курсах. З Азербайджану діє магістральний нафтопровід ОАО "Черномортранснєфть" через НПС "Сулак" у Дагестані прямо до ПНБ "Тіхорєцкая", звідки вже іде роздача на всі чотири НПЗ Краснодарського края - "Слов'янськ-ЕКО", Афіпський, Ільський і Туапсінський. На Таманський перевантажувальний комплекс нафта і нафтопродукти після уражень вже не подаються, і не відвантажуються.
Ще з Каспію нафта іде тільки з Казахстану з Тенгізу через Атирау-Астрахань-Краснодар на Новоросійськ іде магістральний нафтопровід ОАО "Каспійський трубопроводний консорціум" через який прокачується щонайменше 6 мільйонів тон нафти на рік, як на відвантажувальні термінали на узбережжі, так і на Туапсінський НПЗ. Так що будь ласка, не розповідайте на форумі, як вони лаптями нафту транспортують, бо ви вводите людей, хто не цікавиться цим питанням, в оману, або навіть дезінформуєте.
показать весь комментарий
17.03.2025 22:46 Ответить
Спасибо за магистральные трубопроводы со всех сторон но в одну страну. Меня и правда они не интересовали. А ведь речь то шла о топливе и или сырье---нефти. А чем возить? Главное количество нужное. Та хоть бензовозами сдуру. Мне статистика не нужна. И технические данные. Топлива валом у касабов! Вот что хреново. Но для нас. Хоть *********** через Нью Васюки! Что всё пропало---та поздно разбиратся, когда пропало! А вот что осталось или что сделалось за эти хоть 3, хоть 33 года. Подкиньте инфу. Тут рядом от моего дома с километра полтора один завод очень знаменито-здоровенный. Пока ни одна бомба (((тфу, тфу)) не упала. А почему! А там за 20 лет хер что сделали для войны или для армии. Нахер долбить, бк тратить. А мы долбим по базам топливным, когда наши отборные ВСУ как на стенде растреливают в 10 км от нашей госграницы в Судже. И в других местах подобных и много раз уже и по одной схеме. Сухой остаток превыше всего. Речь о людях.
показать весь комментарий
18.03.2025 15:45 Ответить
Інфу ви можете всю самостійно знати в інтернеті, половину всієї розідувальної інформації беруть з відкритих джерел осінтери.
Щодо іншого, то панічні напади та істеріку я не лікую - це до профільних фахівців.
показать весь комментарий
18.03.2025 16:28 Ответить
Повторяю---мне не нужна статистика. Зачем? Как одежду верхнюю сниму, удобней будет, схожу проверюсь, есть такая больница и тоже большая в моём городе. Я сам неоднократно тоже предлагал и тут на форуме многим выходя со своей комнатухи, проверить нет ли на двери цифры известной. Мало ли. Хотя специалистов сильных по той части у нас мало изначально---наследие совдепии. Пока.
показать весь комментарий
18.03.2025 16:40 Ответить
Ну якщо ви свій самогоний апарат назвете НПЗ -- тоді їх може й тисячи .
Я не шуткую - принцип ректіфікації дуже схожий ...

Але ж коли я 80 роках вчився в Керосинці , то офіційна цифра добучі нафти усього софка складал :
500 млн. тонн сирої нафти за рік .
В очевидь , що більше половини нафти йщо по нафтопроводу "Дрочба" на клятий захід ...
Там ниток було чи 15 , чи йще більше .
Я жив напроти інституту, який проектував це лайно . Й половина моїх сусідів працювали в йому .
Мій будинок був по сусідству з "Союзгазпроектом" , що від Памари до Узгороду , від Ямала до Словакії ...

Не пишить тог, чого не знаєте недалеко від цього місця на "Кудрявскому узвозі" й досі є ПАТ УкрНІ який займався розробками НПЗ й там в мене одноколасники працювали , я був приятелем сина колишнього директора .
Тут десятки осіб , що знає більше вас . На НПЗ йшла тільки від сили тритина добутої нафти . Й саме тому одну 10 млн. Білорусь був один НПЗ (й є досі) ... Тобто й сотні нема заводів . Десь так під 50 якщо й не меньше .
показать весь комментарий
22.03.2025 19:12 Ответить
Спасибо за ректификаты, нпз, ,керосинку, Правда не знаю о чём про керосинку---может про институт нефти и газа в И Франковске? Трудно поверить, но самогон никогда н гнал, хоть уже к 72 пасочке побираюсь и барменом поработал ну по очень высокому классу и поваром тоже. Это если на форуме каждый будет проф-знания читать.... скучно короче станет. Там тема с моим коментом завелась издалека. И речь то шла о смысле лупить по нпз если в 100 от моего города большого наших всу выдавливают из Суджи, цена большая оказалась, в людях! А спалить одну цистерну за 1000км конечно красиво, а гробы что плывут уже 4 год в страну---тут дурацких метафор подбирать не буду. Слишком гнусно это.
показать весь комментарий
22.03.2025 20:49 Ответить
Я закінчував у московитів им. Губкіна ... Бо у Францівьку на той час було лише буріння й транспортировка та збереження . А нафтапереробку викладали лише на московії .
Й саме через це дуже знайоми з менталітетом орків . Москва й його коріні мешканці крайщі за інших - вони більш цівілізованні й меньші імпериалісти .

Що до нанесення більшої шкоди економиці ерефії крайщого об"єкта за НПЗ не існує й природі .
А єдиний Мозельский НПЗ він дуже перегружений своїми білоруськими потребами .
Й бензин так керосин не транспортуют як газ чи нафту - великими об"ємами й на великі відстані .
Тому йще до Курщини є сенс везти щось там з Мозеля , а ось до Білгородщини вони тупо не доїдуть , не кажучи про Курщину ...

Що до гробів - то звиняйте , але в Ізраїлі 70 років гинуть й молоді хлопці теж . Але хто не бажает свободи й жити в своїй країні - той може їхати на усі сторони . Різниця тільки , що в Ізраїлі служать з 18 років й 3 роки хлопці й 2 роки дівчата. Служить до 95% . Й універи -- усе це після армії . А йще в Ізраїлі кожний рік кого на добу беруть , кого на 4 тиждня на резервну службу тягають ... В бойові частини конкурс ... тому силоміць туди потрамити требо буди таким дурнєм та йже пасивним дурнєм .
Я про це з 2014 року писав , що альтернатив НАТО мізер й одна з них - це зкопиювати ізральську систему підготовки . Але це вимагає суспільство погодитися , що до армії долучається до 95% чоловічого суспільства . Й хто не готовий йди у бій - для того в армії теж знайдеться місце . Бо бойові частини нічого не роблять , крім військової підготовки . Знаряддям займається JOB , постачанням - теж . Їжу готують JOB , теріторію прибирають й галюни чистять - JOB . Уся обслуга штабу - JOB . Усю ділову документації - JOB .
показать весь комментарий
22.03.2025 21:21 Ответить
Да что теперь---в смысле как в Израиле для нас? Поздно всё. Учился я в Одессе, потом пасфлот ЧМП, весь мир у наших ног, 10 лет. Еврейскую тему знаю отлично. Сколько народу друзей, по школе, классу, по работе на флоте там давно и дети выросли итд. И в ФРГ, США, Австралия, Швеция итд. Нам что мешало эти 30 лет стать нацией? теперь на форумах умничаем на старости. А страна сыпется на глазах. Я харьковчанин. Тут реальность с 24 февраля была и есть очень контрастная. Ладно. Всем удачи и победы. Может и правда.
показать весь комментарий
24.03.2025 20:52 Ответить
браво!
показать весь комментарий
17.03.2025 03:17 Ответить