8204 посетителя онлайн

Часть улиц в Одессе, названных в честь российских деятелей, решили не переименовывать

одесса,пушкин

По решению топонимической комиссии Одесского городского совета останутся неизменными названия 15 улиц и 7 переулков, наименование которых связано с российскими деятелями.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на телеграмм ОО "Деколонізація. Україна".

В ответе на запрос общественников директор Департамента культуры и евроинтеграции Одесского горсовета Иван Липтуга отметил, что по выводам топонимической комиссии эти улицы не подпадают под действие законов о декоммунизации и деколонизации топонимов.

Улицы:

  • Гумилева,
  • Блока,
  • Куприна,
  • Ахматовой,
  • Чуковского,
  • Асташкина,
  • Бехтерева,
  • Володи Дубинина,
  • Кондрашина,
  • Краснова,
  • Левитана,
  • Немировича-Данченко,
  • Павла Шклярука,
  • Собинова,
  • художника Федорова.

Переулки

  • Глазунова,
  • Врубеля,
  • Малиновского,
  • Павлова,
  • Асташкина,
  • Воронцовский и
  • Первомайский.

В то же время Липтуга добавил, что улицу Лядова, переулки Лобачевского и Молокова переименуют.

Топ комментарии
+23
В Одесі величезна діаспора московитів, вони досить активні і представлені у майже всіх сферах міста.
без обмежень для них зміни будуть іти досить довго і болісно

питання з московитами повинно бути вирішено досить жорстко , як в країнах Балтії як мінімум, а краще жорсткіше (адже у нас війна з московвєю)
тож або вони натуралізуються або повинні бути всі видворені

і це питання національної безпеки , яке повинно стати ключовим на раді нац безпеки
показать весь комментарий
23.04.2025 15:52 Ответить
+17
Біду нам зробили з децентралізацією. Тупій Адєсє Київ поміняв би за один день всі совкові назви. А так… дурачаться… чекають массового бомбардування. Бандита Труханова давно б закрили у буцигарню, місто українізувалиі і була б в Одесі українсько- одеська говірка. А не штокання.
показать весь комментарий
23.04.2025 15:42 Ответить
+14
Саме у цих немає нічого совкового. Врубєль український художник польского походження. Ахматова і Чуковський свого українського походження ніколи не заперечували. Інші теж, м'яко кажучи, з комуняками не дуже дружили.
показать весь комментарий
23.04.2025 15:52 Ответить
Комментировать
Сортировать:
ну а вдруг згодиться.
показать весь комментарий
23.04.2025 15:36 Ответить
Краснова оставили в честь Трампона.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:43 Ответить
ну, тоді це поважна причина для того, щоб залишити назву. Тоді би логічно було би встановити погруддя трампа в кінці вулиці біля МакДональда. На постаменті так і написати:
"МакДональд Фредович Трамп"
"14.06.1946 - ".
показать весь комментарий
23.04.2025 17:56 Ответить
Володя Дубінін був одним із членів партизанського загону, який воював в каменоломнях Старого Карантіна (Камиш бурун) поблизу м. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%87 Керчі.

Гумільови
що батько, що син - кацапи...

курви !
показать весь комментарий
23.04.2025 18:21 Ответить
це приведе до того, що україноорієнтовані громадяни будуть уникати купляти там квартири на вторинному ринку, і з часом там значно збільшиться конентрація вати і "какойразніци". І тоді підлітки на районі вечорами від скуки будуть ходити ******* "дубінінських" і "гумільовских". Буде така собі молодіжна субкультура в Одесі.
показать весь комментарий
23.04.2025 18:34 Ответить
щас !

ціни на квартири в Одесі визначають кацапські бомбардування

.
показать весь комментарий
23.04.2025 19:11 Ответить
це зараз. А я намалював долвгострокову перспективу майбутніх "дубінінських" мешканців.
показать весь комментарий
23.04.2025 20:10 Ответить
нууу правильно!.. пр-т Пуйла ж переименуйте!!!
показать весь комментарий
23.04.2025 15:39 Ответить
Біду нам зробили з децентралізацією. Тупій Адєсє Київ поміняв би за один день всі совкові назви. А так… дурачаться… чекають массового бомбардування. Бандита Труханова давно б закрили у буцигарню, місто українізувалиі і була б в Одесі українсько- одеська говірка. А не штокання.
показать весь комментарий
23.04.2025 15:42 Ответить
Саме у цих немає нічого совкового. Врубєль український художник польского походження. Ахматова і Чуковський свого українського походження ніколи не заперечували. Інші теж, м'яко кажучи, з комуняками не дуже дружили.
показать весь комментарий
23.04.2025 15:52 Ответить
Штокання притаманне тільки болгарській мові , а не казламордій.
Звук Щ болгарською читається як ШТ.
Українське ШЧО (що) і болгарське ШТО (що) пишеться однаково та означає те саме за смислом питання.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:17 Ответить
************* , ти що взагалі хотів сказати? А то перекладити твій свинособачий не дуже хочеться.
показать весь комментарий
23.04.2025 15:56 Ответить
"*************"

Це взагалі то московський культурний код . Українці так ніколи не спілкувалися . Це занесена матєрщіна московитів
показать весь комментарий
23.04.2025 16:28 Ответить
І що тобі не подобається? Кацапів треба називати кацапами, а ************* какатєлєй і чокатєлєй - ************** какатєлямі і чокатєлямі.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:03 Ответить
Я думаю , що перед тим як боротися з кацапами - потрібно видавити кацапа з себе . Наприклад не спілкуватися і не думати на кацапській матєрщині. Бо слова та думки формують свідомість ..
Українець звертається до незнайомих на "ви"..
Москаль - бикує і тикає...
показать весь комментарий
23.04.2025 17:07 Ответить
Ох як ти бл за козлопітеків і окацаплених какатєлєй запереживав.
показать весь комментарий
23.04.2025 21:47 Ответить
Не хвилюйтеся - за вас не переймаюся )
показать весь комментарий
23.04.2025 23:29 Ответить
Звичайно, ти ж переживаєш за почуття сракоязичних пдарасів. Щоб ніхто не ображав язік їх матєрєй.
показать весь комментарий
24.04.2025 07:50 Ответить
Коли ви вже вбєте москаля в собі ?
Оця гомо- матєрщіна - це є "дух руського міра" .
Хоч всі вулиці перейменуй - а ви його як носили цей вірус ,так і носите .
показать весь комментарий
24.04.2025 09:55 Ответить
Поки такі як ти, будуть так переживати за козлоязичних і кацапів( щоб їх бідненьких не ображали) , поки і буде у нас не країна а хз що.
показать весь комментарий
24.04.2025 21:32 Ответить
Так я за тебе козлоязикого переймаюся ,коли ти вже перестанеш бути москалем- матюгальником і станеш притомним українцем?
Бо москалі читають твої коменти - і думають - це ж наш братушка - нашим матом гаваріт...
показать весь комментарий
24.04.2025 21:37 Ответить
"Проспект Голубого Неба"

це для виховання голубих? дякую, накуй треба.
показать весь комментарий
23.04.2025 15:58 Ответить
показать весь комментарий
23.04.2025 15:52 Ответить
В Одесі МЕР кримінальний московіт, що далі казати
показать весь комментарий
25.04.2025 15:26 Ответить
"Умом адєсу нє панять..."
показать весь комментарий
23.04.2025 15:55 Ответить
Ета Адесса! Не здивуюсь якщо там почнуть повертати старі назви і з'явиться проспект Путіна!
показать весь комментарий
23.04.2025 15:55 Ответить
Труханов кримінальний тип з кацапським паспортом який має сидіти в тюрмі з конфіскацією до третього коліна. Крапка. Те ж саме можна сказати про Садового - утриманця Фрідмана. Коли мери міст ********* то в місті відбувається "********".
показать весь комментарий
23.04.2025 15:57 Ответить
Хто за кого голосує той те й отримує. Голосуєш за єврея отримуєш корупцію та гешефти. Голосуєш за кацапа маєш самоуправство і розруху. Спробуйте голосувати за хазяйновитих українців без "запасних аеродромів" тоді вода в кранах тектиме і наркоторгівців тихо перетоплять...
показать весь комментарий
23.04.2025 16:37 Ответить
Голосуєшь, або ідешь працювати до українця, ОТРИМУЄШЬ НАЙНИЖЧУ ЗАРПЛАТНЮ. А інше доплачується патріотизмом у вуха.
ПЕРЕВІРЕНО ЗА 25 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:29 Ответить
НБ можно понять, он в принципе рассуждает в верном направлении, хотя и утопически.

Как он хочет - в реальном мире никогда не будет, просто потому что так устроен этот мир.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:36 Ответить
Вообще нет. Его и таких как он рассуждения уже в своём корне неверны.
Посмотри на історию любых стран.
Там где делали ставки только на чистый национализм всегда заканчивалось мягко говоря неочень хорошо.
и часто ПОТЛМ НАЗАД ПРОСИЛИ ТЕХ КОГО ГНОБИЛИ И ИЗГОНЯЛИ НА НАЦИОНАЛЬНОЙ ПОЧВЕ.
показать весь комментарий
23.04.2025 18:02 Ответить
Єдина країна на планеті де "націоналізм" був подоланий це Сінгапур. Лі Куан Ю для того щоб уникнути міжнаціональних конфліктів змусив всі національні групи спілкуватися виключно "рівновіддаленою" для всіх (малайців та китайців) мовою. Тобто англійською. Я не проти переходу на англійську мову в суспільному просторі, але досвід Сінгапуру нам не підходить бо ми не на острові, а на материку. Тому для нас заборона кацапського суржику єдиний спосіб ідентифікації "свій-чужий". Крапка. Якщо людина живе в Україні і гидує українською мовою то це ворог або дебіл.
показать весь комментарий
23.04.2025 21:23 Ответить
Ну да ну да, особливо Китай "багатонаціональний, космополітичний, чи Араьи, ОАЕ, Кувей, чи ваш улюблений Ізраїль.
показать весь комментарий
25.04.2025 15:29 Ответить
А буратінку вони цілком влаштовують.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:06 Ответить
труха здається не тіки"буратинку" влаштовувув, ілі ето другоє?)
показать весь комментарий
23.04.2025 16:11 Ответить
Він сам такий і "плодить", тобто призначає таких які готові торгувати Україною і обкрадати українців. Але хто ж нам "лікар"? Ми мали б їх вже розстріляти за законами воєнного часу...
показать весь комментарий
23.04.2025 16:28 Ответить
Та не гарячкуйте ви так через розстріли. Он подружжя чаушеску вивели у двір, роздали кожному по кулі у голову. Навіть війни в країні не було... І все стало на свої місця; люди почали більш-менш нормально себе почувати та будувати своє майбутне, а не озиратися на вулиці постійно у пошуках чергового сек'юріті.
На те каштани й ростуть на вулицях, щоби нагадувати владі час від часу, шо то може бути його "власний" каштан.
показать весь комментарий
23.04.2025 22:40 Ответить
При владі антимайданівці і на всіх рівнях. В Україні сотні розстріляних, наприклад "Відродження", де найкращу інтелігенцію вивезли до Сандормоху і просто вбили за все українське, деякі з них, наприклад Микола Зеров знав 6 іноземних мов. Вбивали і в інших містах. А вбитий в Одесі Бузько Дмитро хіба не заслуговує на те, щоб замість москалів була названа ним вулиця? А Хвильовий, Підмогильний, Яловий, Косинка, Куліш, Плужник, Семенченко, Поліщук, Филипович, Драй_Хмара, Свідзинський, Йогансон,, Курбас...?
показать весь комментарий
23.04.2025 15:58 Ответить
якщо адекватної відповіді по кацапстану за прильоти по Одесі немає то від названня вулиць нічого не змінится. ще пару років і вони перетворять Одессу на Бахмут незаложно називалася вулиця Блока або Бандери.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:06 Ответить
дуже шкода що тобі не прилітає. поки що
показать весь комментарий
23.04.2025 16:07 Ответить
А за яке перейменування у драмтеатр в Маріуполі прилетіло?
показать весь комментарий
23.04.2025 22:46 Ответить
В Одеську коміссію по декомунізації і денацифікації понатикали місцевих ватників і пару агентів РПЦ. Що ви чекаєте від цих агентів ворога? Вони не виражають думку місцевих мешканців. Вони чекають на тувінців і бурятів.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:01 Ответить
трухана старший трогать запретил.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:14 Ответить
Бо Пуйло нападе? А тепер бомбити перестане?
показать весь комментарий
23.04.2025 16:28 Ответить
Що і требувалось доказати. Зато скільки було суперечок що Труханов порозумнішав і став українцем. Заберіть з Одеси ПВО нехай рашистські діячі ловлять ракети.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:34 Ответить
Коли не можеш побороти корупцію і зупинити транзит московської нафти - найкращий спосіб відвернути увагу елєхтората -це перейменувати вулиці.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:37 Ответить
Червоносраких прибрав ще Гурвиць...а от кацапських імперців не чіпають навіть на 4 році війни
показать весь комментарий
23.04.2025 16:40 Ответить
Все імперсько-кацапське має бути стерте з карти України. Кацапська мова офіційно заборонена для використання в суспільному просторі. Це мова бандитів, вбивць, садистів і гвалтівників. Крапка. Говориш кацапською? Значить ти зрадник, ****, падло, дебіл і кат.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:40 Ответить
А ще заборонити німецьку - бо нею спілкувалися Гітлер та фашисти , польську - вирізали українців , мову кримських татар та турецьку - вбивали та ганли в ясир....
І взагалі - ще потрібно добре подумати над румунською та угорською ...

Але я б особисто не вбивав би ,а ізолював би ідіотів - які своїми дебільно -примітивними закликами - просто знахідка для Скабєєвої та Соловйова ...
показать весь комментарий
23.04.2025 17:01 Ответить
Ні не можна - лише москальску нафту - вона єдина не скрєпна ....
показать весь комментарий
23.04.2025 17:48 Ответить
Що, кацапня, підгорає?
показать весь комментарий
23.04.2025 20:36 Ответить
Труханова і його шайку треба виносити з Одеси на вилах.
Цього ухбана обрали екзальтовані старушкі які стояли в чергах за пакетами з хавкою від партєйкі підара ʼʼ давіряй дєламʼʼ.
показать весь комментарий
23.04.2025 16:50 Ответить
Хто б там що не говорив, але Утесов та Жванецький назавжди залишаться символами Одеси, ринок Привоз, історію міста не змінити, як і гімн Одеси, пісню Утесова "У Черного моря", який багато десятиліть лунав на Одеському вокзалі зустрічаючи поїзди з туристами....... п.с. Я одесит - Одеса, це Україна, Путін - *****, і переважна частина одеситів так вважає, але є речі які не можна плутати із війною, зрадою чи теперишніми "мовними війнами", це шарм і історія....... Той же одеський пляж "Ланжерон" - його знають у всьому світі, але якщо подивитись історію, то Олександр Ланжерон - був російським військовим часів наполеонівських війн..........Перейминувати цей пляж на " Ваську Уса" , " чи "Атамана Сірка" це просто капець перемога!!!
показать весь комментарий
23.04.2025 16:52 Ответить
Коли прийде узкАглАзий новий ланжерон, то ти той пляж побачиш хіба що на старих відео в ютубі. Ну це звичайно якщо жарти жванєцкага і пісні утьосава, тебе врятують від ракет,мопедів і кацапських сАлдат.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:10 Ответить
Національність - одесит.Не найгірша у світі...
показать весь комментарий
23.04.2025 16:59 Ответить
На Адесе четко ловлять куди дме вітер.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:00 Ответить
... ждуни, труханов, ківалопідраху, працюють на мордор.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:13 Ответить
А як бути з переіменовання вулиць імені таких вкраїнчиків коммуняк як тичина, сосюра та деяких інших ???
А як бути з вулицями і містом союзника московського цара сдавшого українців у московський каганат бодєй хмельницьким ???
А як бути з таким відомим українцем як Гоголь ???
ЦЕ ПИТАННЯ ДО ЛИЦЕМІРНИХ незадоволенних вкраїнчиків.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:28 Ответить
Як прокацапчика поплавило ти хохляра що в московських архівах вичитав що там Хмель підписував і який нах..гоголь .....нець, він сам обрав сторону про що і наголошував.Зеля програє вибори і не буде вже оціх ваших качєлєй в какую и разницу .Буде Україна понад усе! Вам є вибір пагулять по улице Пушкина,чемадан иі Тиса.
показать весь комментарий
23.04.2025 17:48 Ответить
Той кого ти назвав ,,прокацапчиком" з лютого 2022 року ДОБРОВІЛЬНО боронить Україну.
Сподіваюсь шо і ти лютий ,,патріоте" від ТЦК У ЖІНКИ ПІД СПІДНИЦЕЮ НЕХОВАЄШСЯ.
І да відхрещуватись від дійсності шо тичина, сосюра, та деякі інщі відомі вкраїнчики були комуняками ЦЕ НІЧИМ ТОБІ НЕДОПОМОЖЕ.
Також як і відкрещуватись від тої правди шо після підписання переяславських угод хмельницький та його військо жодного разу не виступило протів московського царя, більш того навіть платню стали отримувати з московської казни, а самого богдана більше не вибирали до самої смерті...
показать весь комментарий
23.04.2025 18:11 Ответить
Я вже своє відховався ще в 89-90р,і бився в далеких степах Байконура з братніми народами кавказа і проголошував тости за вільну Україну ,армії допомогаю своїми картинами на донати .І я задав тобі питання ти історик-архівист бо у нас усі історики,і я нікого з перечисленних тобою наче і не захищав, та б...ь я і від тебе ніякої кацапської критики не вичитав.А ось як істинний вкраїнчик своє обісрати то миле діло,захищаючи чуже обісрем своє,це вже-ж було проговоренно роками а дискусійний віз і нині там.
показать весь комментарий
23.04.2025 18:41 Ответить
Так шо твох історики кажуть шо тичина і сосюра не були комуністами і не вихваляли сталіна та продразвьорстку ???
Чи нагадай мені коли проходили вибори гетьмана України після переяславських домовленостей допоки хмельницький не помер ???
А нащот ,,критики" кацапів то справа таких диванних патріотів як ти більше ні на що нездатних бо ти ж воював за кацапів у 1989-1990 роках.
Я ж бувши на срочці у 1984-1986 ще й з 2022 року по теперішній час знаю шо таке 333 по кацапах.
Так шо будь ласка НЕЛИЦЕМІР бо ти і справді кинувся захищати бодю, а я на відміну від тебе не ,,обсираю" а запитую у лицемірних і однобоких борцунів з історією. Бо якшо ви боритесь за декомунізацію і з тими хто був в імперії то вже ЧЕСНО ЙДІТЬ ДО КІНЦЯ І НЕРОБІТЬ НІ ДЛЯ КОГО ВИКЛЮЧЕНЬ.
показать весь комментарий
23.04.2025 18:58 Ответить
Ти що обдовбаний, читай бл..дь по буквам що я писав праффесор ,це як діалог з кирзовим совком.Я про еконміку тепер а він мені а порошено шо кращим був,бодя його хвилює ти пердун старий як і я, що ти там захищаєш напиши ще шо штурмовик.
показать весь комментарий
23.04.2025 19:11 Ответить
СПОЧАТКУ НАВЧИСЬ ЧИТАТИ І ЗРОЗУМІТИ САМ.
тобто ПОЧНИ З СЕБЕ.
І якшо ти за 11 років так і незнаєшь шо значить 333 і навіть не намагаєшся навіть поцікавитись шо це, то які претензії ти можешь ліпити до інших ???
Ще раз - ПОЧНИ З СЕБЕ.
показать весь комментарий
23.04.2025 19:23 Ответить
Тим більше де там було про якусь ,,економіку" і до чого тут твій парашенко ???
Певно це тобі тре спочатку вийти з нірвани, бо вже втратив зв"язок про шо я написав і на шо т відповідаєшь.
показать весь комментарий
23.04.2025 19:28 Ответить
Головне, що вулицю названу в честь В. Винниченка, обов'язково потрібно перейменувати. Бо він буцімто, був дуже поганим. Але коли, мова йде про: «Фєлікіх Ускіх Пєсатєлєй», то їх перейменувати не варто. А, навіщо "ані же фєлікіє пісатєлі". Кляті Недоумки.

І, якого біса стаття написано кацапською, чому немає української версії?
показать весь комментарий
23.04.2025 22:03 Ответить
"Одесса это вольний город в Украине",так думають більшість одеситів ,але,чомусь, належить до "руцкаго мира".Ганьба одеситам.Нічому їх війна не навчила.♥️🇺🇦♥️