4977 посетителей онлайн

Обязательный призыв в армию для женщин ввели в Дании

В Дании на службу будут призывать женщин

С 1 июля в Дании введен закон, предусматривающий обязательную мобилизацию женщин в армию, ранее они приобщались к армии только добровольно.

Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на AP.

Отмечается, что страна стремится увеличить количество молодых людей в армии, впервые расширив обязательный призыв на женщин. И хотя женщины могли вступать в вооруженные силы на полный рабочий день с начала 1970-х годов, единственный способ, которым женщинам разрешалось участвовать в военной службе, было добровольное согласие.

Отныне и мужчины и женщины по-прежнему могут служить добровольцами, а остальные места будут заполнены путем гендерно-нейтральной лотереи.

Согласно новым правилам, принятым парламентом Дании ранее в июне, датские женщины, которым с 1 июля исполнится 18 лет, будут включены в лотерейную систему на равных условиях со своими соотечественниками-мужчинами. Это изменение происходит на фоне российской агрессии и роста военных инвестиций в страны НАТО.

Полковник Кеннет Стрем, руководитель программы призыва рассказал изданию, что этот шаг основывается на "текущей ситуации с безопасностью".

"Они могли бы участвовать в коллективном сдерживании НАТО. Увеличение количества призывников просто привело бы к усилению боевой мощи", - резюмировал он.

Топ комментарии
+23
Так має працювати гендерна рівність
показать весь комментарий
01.07.2025 18:35 Ответить
+14
А також закордонні патріоти,
а також незламні діди і баби,
а також корупціонери різних рівнів,
а також "воїни" тцк,
а також клоуни, артисти, спортсмени,...
показать весь комментарий
01.07.2025 18:38 Ответить
+10
А українки з "лохів" сміються (а також "малолєтки" 18-25)?
показать весь комментарий
01.07.2025 18:31 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А українки з "лохів" сміються (а також "малолєтки" 18-25)?
показать весь комментарий
01.07.2025 18:31 Ответить
и социала ихнего хотят)
показать весь комментарий
01.07.2025 18:38 Ответить
показать весь комментарий
01.07.2025 20:15 Ответить
А також закордонні патріоти,
а також незламні діди і баби,
а також корупціонери різних рівнів,
а також "воїни" тцк,
а також клоуни, артисти, спортсмени,...
показать весь комментарий
01.07.2025 18:38 Ответить
А також ті, хто давав присягу, і зобов'язувався захищати державу (не лише військові) і цю присягу порушив!!!
показать весь комментарий
01.07.2025 18:39 Ответить
******* ти, тцк і є військовослужбовці, багато після поранення.
показать весь комментарий
01.07.2025 21:44 Ответить
показать весь комментарий
01.07.2025 19:13 Ответить
Данія йде по стопах сусідніх Швеції та Норвегії, які в останні роки також запровадили військову службу і для жінок.
показать весь комментарий
01.07.2025 19:16 Ответить
Населення Данії до 6 млн,тому це вимушена міра.Але про це чомусь забули сказати,такий от маленький нюанс
показать весь комментарий
01.07.2025 18:34 Ответить
Так має працювати гендерна рівність
показать весь комментарий
01.07.2025 18:35 Ответить
гендерна рівність у нас ніколи не працювала і працювати не буде, жінкам завжди платять менше, і завжди віддають перевагу чоловікам, коли приймають на роботу.
показать весь комментарий
01.07.2025 19:44 Ответить
ну в бюджетній сфері жінкам точно менше не платять, там залежить від посади. А от в приватній то не знаю
показать весь комментарий
01.07.2025 20:11 Ответить
Як же ж ви задовбали статистикою зібраною в Азії та Африці.В західних країнах за однаково зроблену роботу жінки отримують рівну зарплату з чоловіками.
показать весь комментарий
01.07.2025 20:16 Ответить
Так це ж залежить від професіоналізму, результату та якості виконаних робот, прибутку і т. д. А тут, будемо справедливі, жінки далеко позаду. Ось і все.
показать весь комментарий
01.07.2025 20:45 Ответить
Так: он, Йуля три рази в президенти балотувалася в три рази пролетіла
показать весь комментарий
01.07.2025 20:49 Ответить
Жінки обирають менш кваліфіковані посади, тому у них зарплата менша.
показать весь комментарий
02.07.2025 00:00 Ответить
не бреши.
показать весь комментарий
02.07.2025 05:38 Ответить
Мабуть, коли це проблема кількості, лотерею не влаштовують.
показать весь комментарий
01.07.2025 19:38 Ответить
З ким це зібралась воювати Данія ,в 40-80 роках 20 століття в неї під боком в ГДР знаходилась півмільйонна ГСВГ ,але тоді Данія не боялась і не збиралась ні з ким воювати ,а тепер злякалась рашки ,яка хрін знає де.
показать весь комментарий
01.07.2025 18:46 Ответить
Просто розуміють що якщо Україна впаде- вже за тиждень російські Ваньки будуть гвалтувати їх дітей, як в Німеччині робили.
показать весь комментарий
01.07.2025 18:50 Ответить
Не треба розповідати жахастиків про ванєк , і не рівняти величезну Радянську армію разом з арміями країн Варшавського договору і теперішню рашистську армію - це дві великі різниці - і за чисельністю і за озброєнням ,і до речі ,теперішні ЗСУ в 1991-92 роках утворені з Прикарпатського ,Київського і Одеського округів Радянської армії.
показать весь комментарий
01.07.2025 19:24 Ответить
І до речі ,багато тих "російських ванєк " є етнічними українцями ,згадайте хоча б гєнєрала Кобилаша , а таких в рашистській армії достатньо.
показать весь комментарий
01.07.2025 19:27 Ответить
показать весь комментарий
01.07.2025 19:46 Ответить
То може одразу було логвчно нападати на країну з населенням 6 мільйонів, ніж на країну з населенням 40 мільйонів? Логіка відсутня взагалі Доречі: вам треба швидже мобілізуватися, а то вас на Варшаву поженуть

PS. Нічого не забув? А, ой: буряти - буряти прийдуть! Тепер все
показать весь комментарий
01.07.2025 20:54 Ответить
Що, забанили? - Біднятко. Але молодець, це який нік, 14-тий?
показать весь комментарий
01.07.2025 21:00 Ответить
До речі, кицю моя, а хто тебе тероризує?
Розкажи мені, не бійся.
показать весь комментарий
01.07.2025 21:04 Ответить
Тепер і у нас для жінок кордони закриють
показать весь комментарий
01.07.2025 18:49 Ответить
Новосибірськ, анус щемить?
Нащо ти мені свої рожеві бажання розповідаєш?
показать весь комментарий
01.07.2025 18:54 Ответить
Ну, зелені, що скажите? Ось що значить, готуватись до війни, а не до шашликв?!
Дадське колрілвство точно знає, що й чому воно робить!
Якщо Україна в цей найскладніший момент своєї історії не піде на радикальні кроки по своєму захисту, то імперського рузького стійла
не обминути нікому з Українців та Українок!

До цього можна відноситись всіляко, але це факт від якого немає виправдання!
показать весь комментарий
01.07.2025 18:58 Ответить
Сила війська вимірюється технологіями, а не кількістю піхоти. Піхота не ефективна проти дронів і використовується лише як дешева альтернатива дронам.
показать весь комментарий
01.07.2025 19:07 Ответить
Із технологіями теж там все ок. Думаєте, чому вони нам Ф-16 дають? Бо їм нові стелси Ф-35 приїхали...
показать весь комментарий
01.07.2025 19:19 Ответить
Тоді навіщо Данії так багато м'яса? З ким вони збираються воювати м'ясом?
показать весь комментарий
01.07.2025 19:42 Ответить
Що тут незрозумілого? Армія щоб воювати - це армія кацапії. А у Данії армія щоб захищатися. Це принципова різниця.
Коли ти купуєш сокиру в магазині це не означає, що ти підеш рубати сусідів?
показать весь комментарий
01.07.2025 20:08 Ответить
Данія знаходиться на островах та напівостровах. Тому їм треба виготовляти водні дрони, а не м'ясо виловлювати.
показать весь комментарий
01.07.2025 20:21 Ответить
Однозначно так. Тепер кожна держава, яка має хоть клаптик узбережжя, повинна мати і морські дрони. Страшні часи настали...
показать весь комментарий
01.07.2025 20:49 Ответить
теж самое - водные дроны кто будет обслуживать? Беженцы с Камеруна?
показать весь комментарий
02.07.2025 00:13 Ответить
По-вашому "ок"-це коли держава може дозволити собі купити ДУЖЕ дорогі винищувачі? ОК-це коли держава САМА може їх виробляти, або хоча б має спільне виробництво!
показать весь комментарий
01.07.2025 19:52 Ответить
А дронами управляет святой дух? Чи может для этого таже люди нужны?
показать весь комментарий
02.07.2025 00:12 Ответить
піду в армію, коли синки "иліт " приїдуть з-за кордону і підуть в окопи. Тягнути бабло з України їх батьки можуть і відправляти діткам на розбудову свого світлого майбутнього за межами України, а от примусити їх повоювати тут - ну ніяк, тисячі відмазок, вигідні аналогії з іншими країнами, різні видумані надважливі фронти, гендерна рівність, купа патріотизму для пересічних від блогерів, журналістів, експертів, що тільки не придумають, а от щоб свої кривинки пішли повоювати, то ніколи. Коли жінки депутатів і міністрів будуть в армії, то й пересічні підтягнуться
показать весь комментарий
01.07.2025 19:40 Ответить
не пiдешь ти в нiяку армiю
показать весь комментарий
02.07.2025 00:15 Ответить
звичайно, що не піду, бо синки "иліт" не приїдуть з Лондона, Відня і т.д., щоб в окопах захищати "незворотній" шлях у НАТО
показать весь комментарий
02.07.2025 13:35 Ответить
Наймати резервістів за гарні гроші? Ні, треба випадково набрати не вмотивованого м'яса, яке почне ухилятися після початку війни. Наші дегенерати їх заразили.
показать весь комментарий
01.07.2025 19:04 Ответить
Ви пропонуєте розстріляти 90% населення?
А хто зараз захищає ухилянтів з поліції, влади та серед родичів олігархів?
показать весь комментарий
01.07.2025 19:39 Ответить
Ти сам обізвав усіх українців, що не на нулі, зрадниками. Камінгаут!
показать весь комментарий
01.07.2025 22:14 Ответить
показать весь комментарий
01.07.2025 19:53 Ответить
Усі маленькі країни просто вимушені копіювати Ізраїль, бо це працює, а "маленької" контрактної армії, яка була в Україні на момент вторгнення не вистачило.
показать весь комментарий
01.07.2025 21:07 Ответить
У Ізраїлі працює професійна армія. А мобілізація в Ізраїлі - це той самий совок з рабами.
У нас також була ефективна професійна армія, що могла воювати роками в ефективній оброні.
Але її розміняли на зеків під Бахмутом, угробили у контрнаступі без домінації у повітрі.
А тепер, коли добровольців угробили, намагаються змусити бусифікованих воювати проти дронів. Хоча піхота не ефективна проти дронів. Результат видно на карті.
показать весь комментарий
01.07.2025 22:21 Ответить
В Израиле нет професийной армии. Там есть призывная армия и резерв состоящий из отслуживших срочную службу.
показать весь комментарий
02.07.2025 00:16 Ответить
Під професійною армією я маю на увазі не піхоту. Усі виграні війни пов'язані з нею.
А ізраїльська піхота - це совкові раби, їх араби навіть викрадають. Вони провалили теракти у жовтні 2024 року. Ізраїльська влада просто економить на професіоналах.
показать весь комментарий
02.07.2025 11:36 Ответить
А в Україні яка вже воює мужики до 25 років вважаються дітьми
показать весь комментарий
01.07.2025 19:58 Ответить
А в Україні ще зарано таке робити, війна слабенька поки що
показать весь комментарий
01.07.2025 21:30 Ответить
Ось це справжнє рівноправ'я, а не декларативне, як у нас.
показать весь комментарий
01.07.2025 23:51 Ответить
І що це дасть практично в разі війни з рашкою?
показать весь комментарий
02.07.2025 07:37 Ответить
Жінки замінять багатьох чоловіків-тиловиків, що там пристосувалися, которих, розумне командування відправить до бойових частин