5017 відвідувачів онлайн

Обов’язковий призов в армію для жінок запровадили в Данії

В Данії на службу призиватимуть жінок

З 1 липня у Данії запроваджено закон, який передбачає обов'язкову мобілізацію жінок до армії, раніше вони долучались до війська тільки добровільно.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на AP.

Зазначається, що країна прагне збільшити кількість молодих людей в ​​армії, вперше розширивши обов'язковий призов на жінок. І хоча жінки могли вступати до збройних сил на повний робочий день з початку 1970-х років, єдиний спосіб, яким жінкам дозволялося брати участь у військовій службі, було добровільне зголошення.

Відтепер і чоловіки та жінки, як і раніше, можуть служити добровольцями, а решта місць будуть заповнені шляхом гендерно-нейтральної лотереї.

Згідно з новими правилами, прийнятими парламентом Данії раніше в червні, данські жінки, яким з 1 липня виповниться 18 років, будуть включені до лотерейної системи на рівних умовах зі своїми співвітчизниками-чоловіками. Ця зміна відбувається на тлі російської агресії та зростання військових інвестицій у країни НАТО.

Полковник Кеннет Стрьом, керівник програми призову розповів виданню, що цей крок ґрунтується на "поточній безпековій ситуації".

"Вони могли б брати участь у колективному стримуванні НАТО. Збільшення кількості призовників просто призвело б до посилення бойової потужності", - резюмував він.

Топ коментарі
+23
Так має працювати гендерна рівність
показати весь коментар
01.07.2025 18:35 Відповісти
+14
А також закордонні патріоти,
а також незламні діди і баби,
а також корупціонери різних рівнів,
а також "воїни" тцк,
а також клоуни, артисти, спортсмени,...
показати весь коментар
01.07.2025 18:38 Відповісти
+10
А українки з "лохів" сміються (а також "малолєтки" 18-25)?
показати весь коментар
01.07.2025 18:31 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А українки з "лохів" сміються (а також "малолєтки" 18-25)?
показати весь коментар
01.07.2025 18:31 Відповісти
и социала ихнего хотят)
показати весь коментар
01.07.2025 18:38 Відповісти
показати весь коментар
01.07.2025 20:15 Відповісти
А також закордонні патріоти,
а також незламні діди і баби,
а також корупціонери різних рівнів,
а також "воїни" тцк,
а також клоуни, артисти, спортсмени,...
показати весь коментар
01.07.2025 18:38 Відповісти
А також ті, хто давав присягу, і зобов'язувався захищати державу (не лише військові) і цю присягу порушив!!!
показати весь коментар
01.07.2025 18:39 Відповісти
******* ти, тцк і є військовослужбовці, багато після поранення.
показати весь коментар
01.07.2025 21:44 Відповісти
показати весь коментар
01.07.2025 19:13 Відповісти
Данія йде по стопах сусідніх Швеції та Норвегії, які в останні роки також запровадили військову службу і для жінок.
показати весь коментар
01.07.2025 19:16 Відповісти
Населення Данії до 6 млн,тому це вимушена міра.Але про це чомусь забули сказати,такий от маленький нюанс
показати весь коментар
01.07.2025 18:34 Відповісти
Так має працювати гендерна рівність
показати весь коментар
01.07.2025 18:35 Відповісти
гендерна рівність у нас ніколи не працювала і працювати не буде, жінкам завжди платять менше, і завжди віддають перевагу чоловікам, коли приймають на роботу.
показати весь коментар
01.07.2025 19:44 Відповісти
ну в бюджетній сфері жінкам точно менше не платять, там залежить від посади. А от в приватній то не знаю
показати весь коментар
01.07.2025 20:11 Відповісти
Як же ж ви задовбали статистикою зібраною в Азії та Африці.В західних країнах за однаково зроблену роботу жінки отримують рівну зарплату з чоловіками.
показати весь коментар
01.07.2025 20:16 Відповісти
Так це ж залежить від професіоналізму, результату та якості виконаних робот, прибутку і т. д. А тут, будемо справедливі, жінки далеко позаду. Ось і все.
показати весь коментар
01.07.2025 20:45 Відповісти
Так: он, Йуля три рази в президенти балотувалася в три рази пролетіла
показати весь коментар
01.07.2025 20:49 Відповісти
Жінки обирають менш кваліфіковані посади, тому у них зарплата менша.
показати весь коментар
02.07.2025 00:00 Відповісти
не бреши.
показати весь коментар
02.07.2025 05:38 Відповісти
Мабуть, коли це проблема кількості, лотерею не влаштовують.
показати весь коментар
01.07.2025 19:38 Відповісти
З ким це зібралась воювати Данія ,в 40-80 роках 20 століття в неї під боком в ГДР знаходилась півмільйонна ГСВГ ,але тоді Данія не боялась і не збиралась ні з ким воювати ,а тепер злякалась рашки ,яка хрін знає де.
показати весь коментар
01.07.2025 18:46 Відповісти
Просто розуміють що якщо Україна впаде- вже за тиждень російські Ваньки будуть гвалтувати їх дітей, як в Німеччині робили.
показати весь коментар
01.07.2025 18:50 Відповісти
Не треба розповідати жахастиків про ванєк , і не рівняти величезну Радянську армію разом з арміями країн Варшавського договору і теперішню рашистську армію - це дві великі різниці - і за чисельністю і за озброєнням ,і до речі ,теперішні ЗСУ в 1991-92 роках утворені з Прикарпатського ,Київського і Одеського округів Радянської армії.
показати весь коментар
01.07.2025 19:24 Відповісти
І до речі ,багато тих "російських ванєк " є етнічними українцями ,згадайте хоча б гєнєрала Кобилаша , а таких в рашистській армії достатньо.
показати весь коментар
01.07.2025 19:27 Відповісти
показати весь коментар
01.07.2025 19:46 Відповісти
То може одразу було логвчно нападати на країну з населенням 6 мільйонів, ніж на країну з населенням 40 мільйонів? Логіка відсутня взагалі Доречі: вам треба швидже мобілізуватися, а то вас на Варшаву поженуть

PS. Нічого не забув? А, ой: буряти - буряти прийдуть! Тепер все
показати весь коментар
01.07.2025 20:54 Відповісти
Що, забанили? - Біднятко. Але молодець, це який нік, 14-тий?
показати весь коментар
01.07.2025 21:00 Відповісти
До речі, кицю моя, а хто тебе тероризує?
Розкажи мені, не бійся.
показати весь коментар
01.07.2025 21:04 Відповісти
Тепер і у нас для жінок кордони закриють
показати весь коментар
01.07.2025 18:49 Відповісти
Новосибірськ, анус щемить?
Нащо ти мені свої рожеві бажання розповідаєш?
показати весь коментар
01.07.2025 18:54 Відповісти
Ну, зелені, що скажите? Ось що значить, готуватись до війни, а не до шашликв?!
Дадське колрілвство точно знає, що й чому воно робить!
Якщо Україна в цей найскладніший момент своєї історії не піде на радикальні кроки по своєму захисту, то імперського рузького стійла
не обминути нікому з Українців та Українок!

До цього можна відноситись всіляко, але це факт від якого немає виправдання!
показати весь коментар
01.07.2025 18:58 Відповісти
Сила війська вимірюється технологіями, а не кількістю піхоти. Піхота не ефективна проти дронів і використовується лише як дешева альтернатива дронам.
показати весь коментар
01.07.2025 19:07 Відповісти
Із технологіями теж там все ок. Думаєте, чому вони нам Ф-16 дають? Бо їм нові стелси Ф-35 приїхали...
показати весь коментар
01.07.2025 19:19 Відповісти
Тоді навіщо Данії так багато м'яса? З ким вони збираються воювати м'ясом?
показати весь коментар
01.07.2025 19:42 Відповісти
Що тут незрозумілого? Армія щоб воювати - це армія кацапії. А у Данії армія щоб захищатися. Це принципова різниця.
Коли ти купуєш сокиру в магазині це не означає, що ти підеш рубати сусідів?
показати весь коментар
01.07.2025 20:08 Відповісти
Данія знаходиться на островах та напівостровах. Тому їм треба виготовляти водні дрони, а не м'ясо виловлювати.
показати весь коментар
01.07.2025 20:21 Відповісти
Однозначно так. Тепер кожна держава, яка має хоть клаптик узбережжя, повинна мати і морські дрони. Страшні часи настали...
показати весь коментар
01.07.2025 20:49 Відповісти
теж самое - водные дроны кто будет обслуживать? Беженцы с Камеруна?
показати весь коментар
02.07.2025 00:13 Відповісти
По-вашому "ок"-це коли держава може дозволити собі купити ДУЖЕ дорогі винищувачі? ОК-це коли держава САМА може їх виробляти, або хоча б має спільне виробництво!
показати весь коментар
01.07.2025 19:52 Відповісти
А дронами управляет святой дух? Чи может для этого таже люди нужны?
показати весь коментар
02.07.2025 00:12 Відповісти
піду в армію, коли синки "иліт " приїдуть з-за кордону і підуть в окопи. Тягнути бабло з України їх батьки можуть і відправляти діткам на розбудову свого світлого майбутнього за межами України, а от примусити їх повоювати тут - ну ніяк, тисячі відмазок, вигідні аналогії з іншими країнами, різні видумані надважливі фронти, гендерна рівність, купа патріотизму для пересічних від блогерів, журналістів, експертів, що тільки не придумають, а от щоб свої кривинки пішли повоювати, то ніколи. Коли жінки депутатів і міністрів будуть в армії, то й пересічні підтягнуться
показати весь коментар
01.07.2025 19:40 Відповісти
не пiдешь ти в нiяку армiю
показати весь коментар
02.07.2025 00:15 Відповісти
звичайно, що не піду, бо синки "иліт" не приїдуть з Лондона, Відня і т.д., щоб в окопах захищати "незворотній" шлях у НАТО
показати весь коментар
02.07.2025 13:35 Відповісти
Наймати резервістів за гарні гроші? Ні, треба випадково набрати не вмотивованого м'яса, яке почне ухилятися після початку війни. Наші дегенерати їх заразили.
показати весь коментар
01.07.2025 19:04 Відповісти
Ви пропонуєте розстріляти 90% населення?
А хто зараз захищає ухилянтів з поліції, влади та серед родичів олігархів?
показати весь коментар
01.07.2025 19:39 Відповісти
Ти сам обізвав усіх українців, що не на нулі, зрадниками. Камінгаут!
показати весь коментар
01.07.2025 22:14 Відповісти
показати весь коментар
01.07.2025 19:53 Відповісти
Усі маленькі країни просто вимушені копіювати Ізраїль, бо це працює, а "маленької" контрактної армії, яка була в Україні на момент вторгнення не вистачило.
показати весь коментар
01.07.2025 21:07 Відповісти
У Ізраїлі працює професійна армія. А мобілізація в Ізраїлі - це той самий совок з рабами.
У нас також була ефективна професійна армія, що могла воювати роками в ефективній оброні.
Але її розміняли на зеків під Бахмутом, угробили у контрнаступі без домінації у повітрі.
А тепер, коли добровольців угробили, намагаються змусити бусифікованих воювати проти дронів. Хоча піхота не ефективна проти дронів. Результат видно на карті.
показати весь коментар
01.07.2025 22:21 Відповісти
В Израиле нет професийной армии. Там есть призывная армия и резерв состоящий из отслуживших срочную службу.
показати весь коментар
02.07.2025 00:16 Відповісти
Під професійною армією я маю на увазі не піхоту. Усі виграні війни пов'язані з нею.
А ізраїльська піхота - це совкові раби, їх араби навіть викрадають. Вони провалили теракти у жовтні 2024 року. Ізраїльська влада просто економить на професіоналах.
показати весь коментар
02.07.2025 11:36 Відповісти
А в Україні яка вже воює мужики до 25 років вважаються дітьми
показати весь коментар
01.07.2025 19:58 Відповісти
А в Україні ще зарано таке робити, війна слабенька поки що
показати весь коментар
01.07.2025 21:30 Відповісти
Ось це справжнє рівноправ'я, а не декларативне, як у нас.
показати весь коментар
01.07.2025 23:51 Відповісти
І що це дасть практично в разі війни з рашкою?
показати весь коментар
02.07.2025 07:37 Відповісти
Жінки замінять багатьох чоловіків-тиловиків, що там пристосувалися, которих, розумне командування відправить до бойових частин