10599 посетителей онлайн

Против некоторых военных, возвращающихся из плена РФ, начинают производство за "дезертирство", - юрист Ланкин

Проблемы освобожденных из плена защитников

В Украине против некоторых защитников, которые возвращаются из российского плена, начинают уголовные производства по статьям "добровольная сдача в плен", "дезертирство" и СВЧ.

Об этом заявил юрист адвокатского объединения "Глоба и Глоба" Сергей Ланкин во время дискуссии по вопросам правовой и социальной защиты военнопленных и освобожденных защитников, информирует Цензор.НЕТ.

Проблемы освобожденных из плена защитников

После освобождения из плена некоторых бойцов лишают социальных гарантий и денежного обеспечения.

Волонтеры призывают изменить законодательство и защитить тех, кто выжил в нечеловеческих условиях.

Участники дискуссии настаивают на законодательном закреплении критериев, которые отделяют вынужденное попадание в плен от добровольной сдачи. Также они предлагают признать обстоятельства, когда боец не имеет возможности сопротивляться (ранение, окружение, отсутствие боеприпасов), исключающими уголовную ответственность.

"Ребята после 2-3 лет и проходят реабилитацию, они не получили денежную компенсацию. Потому что они типа добровольно сдались в плен. Вместо того чтобы спокойно проходить реабилитацию, они должны понимать почему на них зарегистрировано уголовное производство. Хочется наработать изменения нормативных актов. И чтобы ребята которые возвращаются из плена чувствовали себя защищенными", - сказал Ланкин.

Топ комментарии
+35
Зеленський: «Якби я тоді був президентом, ми б там всі вмерли в Криму, але «зелених чоловічків» не пустили»

Крима нема, Сходу нема, Півдня нема...Оманська Гнида жива.

сюр
показать весь комментарий
05.09.2025 14:04 Ответить
+28
ТО ХАЙ ЦЯ ВЛАДА ІДЕ І ПОКАЖЕ ЯК ТРЕБА. От будь-ласка вперед. Зленеський же новий Черчіль да? - тільки Черчіль особисто воював в війнах і ходив в атаку
показать весь комментарий
05.09.2025 14:01 Ответить
+24
От , чомусь , зовсім не здивований ...
показать весь комментарий
05.09.2025 14:00 Ответить
Комментировать
Сортировать:
От , чомусь , зовсім не здивований ...
показать весь комментарий
05.09.2025 14:00 Ответить
Все як діди завіщали. Вижив в полоні, та і взагалі вижив, то щось тут не те
показать весь комментарий
05.09.2025 14:05 Ответить
Просто держава , по факту , діє ПРОТИ своїх захисників ! Хто воює - біднота і останні ідеалісти ... Т.зв "еліта" демонстративно воювати не хоче - з одного боку "батальойон монако" , а з іншого - вони і тут чудово себе почувають - під захистом заброньованих мєнтів-судей-прокурорів ... А що простому солдату ?
Лише батіг - Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56341 №13260, який передбачає жорсткіше покарання для військових Джерело: https://censor.net/ua/n3572213
показать весь комментарий
05.09.2025 14:11 Ответить
ТО ХАЙ ЦЯ ВЛАДА ІДЕ І ПОКАЖЕ ЯК ТРЕБА. От будь-ласка вперед. Зленеський же новий Черчіль да? - тільки Черчіль особисто воював в війнах і ходив в атаку
показать весь комментарий
05.09.2025 14:01 Ответить
Він робить те, що вміє...а що він вміє ми бачили ще до 2019...
показать весь комментарий
05.09.2025 15:20 Ответить
влада показала, здавши в полон захисників азовсталі...ці особи у владі відомі...та чи понесуть вони персональну відповідальнісь,
чи буде вибірковість у застосування цього закону??...
показать весь комментарий
05.09.2025 15:48 Ответить
Країна зельоних мрій від 4-кратного ухилянта Оманської Гниди

поржали. зебіли ?
показать весь комментарий
05.09.2025 14:03 Ответить
Зеленський: «Якби я тоді був президентом, ми б там всі вмерли в Криму, але «зелених чоловічків» не пустили»

Крима нема, Сходу нема, Півдня нема...Оманська Гнида жива.

сюр
показать весь комментарий
05.09.2025 14:04 Ответить
Дуже складна і делікатна тема. Як і розмежування необхідної оборони з перевищенням...
показать весь комментарий
05.09.2025 14:05 Ответить
Ага, супротив ТЦКунам, то не самооборона, а протидія законній діяльності збройних сил
показать весь комментарий
05.09.2025 14:06 Ответить
о..зельоний зебіл з ботоферми намалювався)
показать весь комментарий
05.09.2025 14:06 Ответить
Головне щоб туди не просочилися ті що відбували в кідарстані покарання за наркотики та іньші кримінальні злочини.
показать весь комментарий
05.09.2025 14:07 Ответить
Пранкін, ти би в полон не здався, раком зразу би став.🤣
Покажи свою декларацію.😂
показать весь комментарий
05.09.2025 14:08 Ответить
От зараз дебільні 73% від тих 40%,що прийшли на вибори, особливо тішаться своїм вибором. А також ті 58 %, від тих, що залишилися живими від тих 73%, ще більше задоволені! Так, кретини???
показать весь комментарий
05.09.2025 14:09 Ответить
дивний підхід..., особливо після інформації про те, що деякі військові після здачі в полон перейшли на сторону кацапів й воюють за них, а Їх рідні продовжують отримувати за них гроші, як за зниклих безвісти..., а ще таке ставлення, мабуть, походить від командирів, які відправили людей на вірну смерть, а люди вижили й можуть дещо розказати про їхні "військові таланти"...
показать весь комментарий
05.09.2025 14:11 Ответить
Всегда так было) Потом "компетентные" органы разберутся, ты разведчик или шпион.
показать весь комментарий
05.09.2025 14:11 Ответить
"Всєгда"-це в ******** совку.Коли вже він остаточно вимре разом такими совковими мамонтами як ти?
показать весь комментарий
05.09.2025 14:15 Ответить
Пливли,пливли,а на березі всрались...
показать весь комментарий
05.09.2025 14:11 Ответить
Зелені необільшовички внуки моісєя творять все по завєтам ілліча - джугашвілі.
показать весь комментарий
05.09.2025 14:13 Ответить
Заповіти совка досі живі-"Здався чи потрапив у полон до нацистів, значить, «дезертир і зрадник» - саме так (як дезертирство або зраду) розцінювали радянські закони та укази військового часу здачу бійця у полон. 'L"
показать весь комментарий
05.09.2025 14:14 Ответить
Я вважаю, що ключове слово тут "ДЕЯКИХ".
Бо вже неодноразово чула від людей, які так чи інакше займаються обмінами, що оркам не дуже подобається повертати нашіх героїв-полонених (катувати, "судити" та саджати справжніх українців набагато приємніше!), тому вони користуються можливістью відіслати нам назад і той непотріб, який своєго часу до них перебіг чи опинився в окупації (наприклад, зеки з колоній). Цього контингенту небагато, але він є. Можливо, вони і є оці ДЕЯКІ.
показать весь комментарий
05.09.2025 14:14 Ответить
Ну й наголосували ж собi на "втiху". А так все добре розпочиналося, з передвиборчого опитування про легалiзацiю канабiсу, душевним ранам щоби очi замилювати.
показать весь комментарий
05.09.2025 14:15 Ответить
Для ухилянта, якщо вiн нi на що бiльше не ладен, вiдсидка якраз i е самоцiллю.
показать весь комментарий
05.09.2025 14:23 Ответить
" Рожатели" новости сейчас меня заблокируют. Но, обстоятельства пленения роли не играют? Почему тогда, СЗЧ, ухилянты и другие не достойны пристального разбирательства?
показать весь комментарий
05.09.2025 14:25 Ответить
в першу чергу потрібно розібратись з "розбірателями"-інвалідами (тотально корумпованими суддями та прокурорами) та командирами совковими м'ясниками
показать весь комментарий
05.09.2025 14:40 Ответить
Нет очереди! Нужно разбираться со всеми! И с теми, кто возомнил, что он может очереди устанавливать!
показать весь комментарий
05.09.2025 14:43 Ответить
" Почему тогда, СЗЧ, ухилянты и другие не достойны пристального разбирательства?"

той не встановлюй чергу, гнида )
показать весь комментарий
05.09.2025 14:45 Ответить
Ты первой очередь установил москаль украиноговоряший!
показать весь комментарий
05.09.2025 14:46 Ответить
уважно дивимось таймінг..і наявність слова "черга" не встановлює початковість, зебіл )
показать весь комментарий
05.09.2025 14:47 Ответить
"риба гниє з голови" - чергу встановлює Історія, зельона гнида )
показать весь комментарий
05.09.2025 14:46 Ответить
Научись свои мысли излагать! Не говори сссровскими поговорками!
показать весь комментарий
05.09.2025 14:48 Ответить
Вираз вперше зустрічається у творах давньогрецького історика, філософа та письменника Плутарха: «Симпозіон» Російський варіант цього прислів'я: ''Риба з голови гниє''. Додати примітку: (la) Piscis primum a capite foetat.
показать весь комментарий
05.09.2025 14:50 Ответить
В 1986 году нас повели в музей КГБ и тогда я узнал, что на Волыни до 1956 года комуняк резали!
показать весь комментарий
05.09.2025 14:56 Ответить
Прокурорам судьям нужна работа Продуктивная!а коррупционеры они же сами!
показать весь комментарий
05.09.2025 14:33 Ответить
«Бідним - воювати, багатим - панувати», - промова священника на похоронах бійця
https://www.youtube.com/watch?v=sACq5psGFZ0
показать весь комментарий
05.09.2025 14:53 Ответить
а проти "слуг", прокурорів і силовиків різних рівнів числом 200++ які з початку війни перейшли на сторону ворога є судові справи???
показать весь комментарий
05.09.2025 15:03 Ответить
Мій знайомий, який воював під Куп'янськом, каже, що завдяки дронам на передовій фіксується практично все, включаючи дезертирство... Насправді, ймовірно, не все, особливо там, де найгарячіше, але переміщення своїх, особливо коли знаєш їх завдання і маршрут, відстежити не важко
показать весь комментарий
05.09.2025 15:13 Ответить
А чому ж тоді стільки "зниклих безвісти", якщо все фіксується?
показать весь комментарий
05.09.2025 18:20 Ответить
Ну вони лише москалям у лавах «Слуга Народу», таким як Іонушас подавати закони про посилення відповідальності за СЗЧ
показать весь комментарий
05.09.2025 15:49 Ответить
"У нас нет военнопленных ,а есть изменники Родины " - И,В,Сталин . За що боролись .на те і напоролись . Слава Україні !
показать весь комментарий
05.09.2025 17:20 Ответить
Коли зрадники у владі то чого тут дивуватися ?
показать весь комментарий
05.09.2025 20:33 Ответить