9550 посетителей онлайн

Молдова обратилась к Румынии за помощью с электроэнергией после массированного обстрела РФ по Украине

электроэнергия

После массированной российской атаки на Украину в ночь на 6 декабря Молдова попросила Румынию об экстренном электроснабжении.

Об этом говорится на фейсбук-странице компании Moldelectrica, информирует Цензор.НЕТ.

Обстрел РФ повлиял на энергосистему Молдовы

В компании рассказали, что из-за атак на энергетическую систему Украины была отключена "важная энергетическая группа", а линии межсистемного соединения загружены почти до предела.

Молдова попросила помощи у Румынии 

Учитывая это, госкомпания Moldelectrica обратилась к Румынии за аварийной помощью в качестве меры предосторожности на несколько часов.

"Это обеспечит безопасную работу электросистемы и позволит предотвратить возможную перегрузку", - говорится в сообщении.

В компании призвали граждан "рационально потреблять электроэнергию, особенно в часы пиковой нагрузки, чтобы уменьшить риск перегрузки и возможных отключений".

Массированный обстрел 6 декабря

  • Напомним, что в ночь на 6 декабря РФ снова нанесла удары по гражданской инфраструктуре Украины с помощью дронов и ракет.
Топ комментарии
+16
Тоб то ДТЕК постачає еленергію Молдові в той час коли наши громадяни сидять в потьмі? Некуйово.
показать весь комментарий
06.12.2025 19:58 Ответить
+8
А що там постійно стверджують провладні медіахвойди та боти, в тому числі і на Цензорі? Щр Україна не продає іншим країнам електрику, коли кріпаки сидять без світла? От вам і залізний доказ.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:12 Ответить
+8
Спалили потужний експорт вже вкотре.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:14 Ответить
Комментировать
Сортировать:
От якби зникла РФ щоб втратила цивілізація?

може культуру?
може технології?
може людський потенціал?

ОТ ЩО?
показать весь комментарий
06.12.2025 19:58 Ответить
Тобі б довелось своє призвіще українською написати. А це складно для рускачєлюстних
показать весь комментарий
06.12.2025 20:11 Ответить
Русскій язик.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:21 Ответить
Тоб то ДТЕК постачає еленергію Молдові в той час коли наши громадяни сидять в потьмі? Некуйово.
показать весь комментарий
06.12.2025 19:58 Ответить
Там платять в євро, а тут в гривнях
показать весь комментарий
06.12.2025 20:06 Ответить
Там не все так просто. Электроенергія - це не нафта, цистернами не перевезеш. Якщо мережі на північ і на захід розбиті, то у них 2 варіанти - або зменшувати генерацію, або постачани надлишок тому, хто може її прийняти. Це стандартні процеси, а не зрада. У загальному підсумку ми вже кілька років все одно імпортуєм енергії більше, чим експортуєм.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:16 Ответить
Я в курсі за мережі, трансформатори, підстанції, ЛЕП, лейденськубанку і закони Кіргофа як і перелачу електростркму на великі відстані тощо. Але як шо надлишок який неможливо доставити свому споживачу пролаєтся ща кордон, за валюту, чому у нас захмарний тариф? Міндіча з дЕрьмаком тощо вже нема а справа їх живе?
показать весь комментарий
06.12.2025 20:38 Ответить
Для початку почитай інформацію про електроенергію, а особливо про її надлишок. Розумію, це важкий процес для таких як ти, але все ж таки спробуй, щоб не соромитися більше.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:24 Ответить
Пан поляк?
показать весь комментарий
06.12.2025 20:39 Ответить
Dlaczego więc ten pan milczy, jakby miał zielone gówno w ustach?
показать весь комментарий
06.12.2025 21:57 Ответить
А ви гарненько розтлумачте пане,а то я не зрозумів.
показать весь комментарий
06.12.2025 23:23 Ответить
По Бєлгороду ситуація наступна: ВКС рф скинули ФАБ на підстанцію на вулиці Сторожевій - про це свідчать місцеві жителі, за словами яких перед вибухом в місті не лунали сигнали тривоги, а було чути лише гул літака над містом і після цього потужний вибух

В місці прильоту величезна вирва. Губернатор назвав подію «прильотом невстановленого **********
показать весь комментарий
06.12.2025 20:05 Ответить
Від батька до сина?
показать весь комментарий
06.12.2025 20:09 Ответить
Знову буде новиф план. Тра ля ляя.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:12 Ответить
А що там постійно стверджують провладні медіахвойди та боти, в тому числі і на Цензорі? Щр Україна не продає іншим країнам електрику, коли кріпаки сидять без світла? От вам і залізний доказ.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:12 Ответить
Все чьйотко. Чуваки.
показать весь комментарий
06.12.2025 22:16 Ответить
Спалили потужний експорт вже вкотре.
показать весь комментарий
06.12.2025 20:14 Ответить
А чому молдавани за 30 з гаком років незалежності не об'єднали свою енергетику з румунською плбудувавши багато високовольтних ліній ,тим більше що вони були в минулому і булуть в майбутньому частиною Румунії ,чи в румуеії не знайшлося б електроенергії для 3 млн. Молдови ?
показать весь комментарий
06.12.2025 21:32 Ответить
Тепер зрозуміло чого в Чернівцях "стахановці" з обленерго відключали до сьогодні світло більше ніж в прифронтових регіонах...на завтра взагалі 14-15 годин без світла або й більше.
показать весь комментарий
06.12.2025 21:37 Ответить
В Чернівецькій області відключають в 3 черги кожний день світло. На завтра графік відключення 14-15годин. Завтра вихідний неділя , підприємства не працюють , всі мережі цілі. Де електроенергія ? Дико дивитись на наші чорні села без електроенергії , а закордоном на
молдавській стороні все світиться. А влада втирає , що не продає електроенергію, просто перетоки. Осатаніли вже з наглості.
показать весь комментарий
06.12.2025 22:12 Ответить