8741 посетитель онлайн

На восстановление Каховской дамбы нужно 2 млрд евро, - Зеленский

зеленський

Президент Владимир Зеленский заявил, что для восстановления Каховской дамбы, без которой не может работать Запорожская атомная электростанция, необходимо около 2 млрд евро.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Укринформ.

"Каховская дамба и гидроэлектростанция, необходимая для безопасной и нормальной работы Запорожской атомной станции, может быть воссоздана как совместный региональный проект процветания с аналогичной операционной структурой. Но считаем, что для этого, чтобы все это произошло и функционировало безопасно, Запорожская атомная электростанция, город Энергодар, а также Каховская гидроэлектростанция должны быть демилитаризованы, потому что сейчас там находятся российские войска и идет война, нет необходимой безопасности", - подчеркнул Зеленский.

Он напомнил, что Каховская плотина расположена на временно оккупированной территории.

"Чтобы ее построить, нужно около 2 миллиардов евро и нужно, чтобы кто-то вложил эти деньги. "Русские" сами вкладывать не будут. Единственное, что им нужно - питьевая вода в Крым. Я верю, что американцы смогут быстро построить дамбу, за счет которой будет вода. Но вода будет везде", - предупредил президент.

Подрыв Каховской ГЭС

Утром 6 июня 2023 года российские оккупанты взорвали плотину Каховской ГЭС. В результате подрыва полностью разрушен машинный зал, станция не подлежит восстановлению. Подрыв привел к подтоплениям ряда населенных пунктов в Николаевской и Херсонской областях, в частности на оккупированных территориях.

В результате подрыва оккупантами Каховской ГЭС пострадало более 62 тыс. га леса Херсонщины.

По данным МВД, в результате разрушения Каховской ГЭС погиб 31 человек.

Количество погибших людей от подрыва дамбы на оккупированных территориях неизвестно.

Топ комментарии
+17
Не треба її відновлювати. Природа своє сама зробить
показать весь комментарий
24.12.2025 10:46 Ответить
+12
Каховська дамба не має бути відновлена! Крим води не отримає!
показать весь комментарий
24.12.2025 11:13 Ответить
+9
Це щоб вода в Крим пішла да?) Да ВОВА?) Дай вгадаю - заплатимо МИ ЗА ВОДУ В КРИМ за нищене РФ.

ЩОБ ТИ ЕВРЕЙ ТАКИЙ НЕ ПОБАЧИВ РІЗДВО СПАСИТЕЛЯ
показать весь комментарий
24.12.2025 10:41 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Це щоб вода в Крим пішла да?) Да ВОВА?) Дай вгадаю - заплатимо МИ ЗА ВОДУ В КРИМ за нищене РФ.

ЩОБ ТИ ЕВРЕЙ ТАКИЙ НЕ ПОБАЧИВ РІЗДВО СПАСИТЕЛЯ
показать весь комментарий
24.12.2025 10:41 Ответить
Каховська дамба не має бути відновлена! Крим води не отримає!
показать весь комментарий
24.12.2025 11:13 Ответить
2 млрд євро -- це тільки на відновлення Каховської дамби, чи там також закладено "міндічам"?
показать весь комментарий
24.12.2025 10:42 Ответить
Не треба її відновлювати. Природа своє сама зробить
показать весь комментарий
24.12.2025 10:46 Ответить
все, що природа вже зробила по відновленню, знову затоплять, щоб згнивало під водою.
показать весь комментарий
24.12.2025 11:22 Ответить
Як писали вище це все заради того, щоб дати воду в Крим, двушечку на москву і тд і тп. Зеля і ***** працюють в одній упряжці, та вони наче схожі стали з часом
показать весь комментарий
24.12.2025 11:26 Ответить
Хто підірвав - той і плате+компенсація+моральна шкода+екологія !
А давати воду чи ні - то нам вирішувати, а не США чи кацапам !
показать весь комментарий
24.12.2025 10:51 Ответить
ви зеленськоміндічі покидьки🤡 ,скільки міліярдів витягли з українських Банків ? ...
показать весь комментарий
24.12.2025 10:53 Ответить
и лет 20 пока оно наполнится...если наполнится...
показать весь комментарий
24.12.2025 11:08 Ответить
А навіщо нам та дамба? Там такий гарний ліс. Що, для кацапів її відбудовувати?
показать весь комментарий
24.12.2025 11:14 Ответить
*****, єврей, щоб догодити знову хоче затопити Батька Великий Луг - в ігнор інородця!
Боже - врятуй Україну від крамарів і гендлярів!
показать весь комментарий
24.12.2025 11:24 Ответить
Яка нах Каховська ГЕС? Зєлупа воду у Крим вирішив повернути???? 🤬
показать весь комментарий
24.12.2025 11:38 Ответить
повернеш крим, тоді й дамбу відновлюй
показать весь комментарий
24.12.2025 12:01 Ответить
Навіть коли повернемо Крим ні в якому разі не можна відновлювати оте совкове одоробло. Електроенергії дуже мало виробляла. А воду для всіх потреб можна подати в Крим іншим способом - якщо вже заговорив за шалені кошти, то можна водовід зробити з водосховища Запорізької ГЕС і Великий Луг не постраждає.
показать весь комментарий
24.12.2025 12:31 Ответить
"Електроенергії дуже мало виробляла" - ви про ЗАЕС не забули?
Але я також категорично проти відбудови дамби.
показать весь комментарий
24.12.2025 12:54 Ответить
Все враховано. Поцікавтесь, для ЗАЕС потрібен ставок-охолоджувач, а не гниле болото Каховського водосховища. Він навіть зараз наповнений - тобто з цим взагалі немає проблем. Дякую.
показать весь комментарий
24.12.2025 13:08 Ответить
Досі кацапами так і не вирішена проблема зниження рівня води у ставку. А він невпинно продовжує знижуватися, і це при мінімальному використанні води на охолодження. Свердловини не вирішили проблему з наповненням, як і новозбудована дамба. От нема гарантованого поповнення без Каховського водосховища, і все тут.
показать весь комментарий
24.12.2025 13:21 Ответить
Вибачте, але технічна інформація навряд чи цікава нашим (і не нашим) інформаційним помийницям. Налякати людей якимись проблемами з ЗАЕС вони *******. Тому повірте мені, не існує абсолютно ніяких проблем із охолодженням АЕС - є безліч варіантів наповнення і підтримання рівня. Ну, звичайно, не під час бойових дій же.
Довести це, на жаль, я тут не зможу. Вибачте.
показать весь комментарий
24.12.2025 13:44 Ответить
Звиздло, ти її дістань контроль над дамбою спочатку, а не радуйся скільки грошей видайчиш.
показать весь комментарий
24.12.2025 12:51 Ответить
Якщо дамба і буде відновлена, то тількі після деокупації Криму.
показать весь комментарий
24.12.2025 12:59 Ответить
сталін з ненависті до України знищив Великий Луг, путлєр з ненависті до України відновив Великий Луг, тепер знову хочуть знищити! Цикли ненависті!
показать весь комментарий
24.12.2025 13:08 Ответить