7505 посетителей онлайн

МИД проверяет информацию об украинцах на борту захваченного США танкера Marinera

россия,танкер

В МИД Украины сообщили, что в настоящее время выясняют данные о пребывании украинских граждан на борту танкера Marinera (ранее Bella 1), который был захвачен американской стороной.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на "Радио.Свобода".

В ведомстве отметили, что уточняют соответствующую информацию в США. После завершения проверки украинская сторона пообещала предоставить дополнительные комментарии.

Что предшествовало?

  • Ранее стало известно, что 7 января США захватили в Северной Атлантике танкер под российским флагом Bella-1/Marinera. Танкер шел из Венесуэлы в Россию.
  • МИД РФ подтвердил, что на танкере находились граждане России. Там потребовали от США обеспечить "гуманное и достойное обращение" с их гражданами на судне, уважать их права и интересы, а также не препятствовать скорейшему возвращению россиян с судна на Родину.
Топ комментарии
+19
Що перевіряти? То вже не українці!
показать весь комментарий
08.01.2026 17:32 Ответить
+16
лугандони теж з 14-го нашими паспортами прикриваються, біометрику умудрилися отримати, як і крисчани
показать весь комментарий
08.01.2026 17:38 Ответить
+14
Там могли бути кримчани які так і користуються українськими морськими документами. Не розумію чому наші відповідні органи до цього часу не анулювали такі посвідчення.
показать весь комментарий
08.01.2026 17:35 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Що перевіряти? То вже не українці!
показать весь комментарий
08.01.2026 17:32 Ответить
Я б зрозумів, якщо б це були полонені українці. Але це швидше за все заробітчани, у яких з українського лише паспорт, як у Арахамії, наприклад.
показать весь комментарий
08.01.2026 18:40 Ответить
Я ж і кажу, що то вже не українці.
І навіть якщо вони заробітчани, то треба мати голову де заробляти. Шкода грошей і часу які витрачають на цих покідьків.
показать весь комментарий
08.01.2026 19:27 Ответить
Чому тільки в Арахамії? Там половина слуг і їх служанок точно такі ж їх лідером.
показать весь комментарий
08.01.2026 20:21 Ответить
А хіба я написав "у Арахамії лише"? Я написав " як у Арахамії наприклад". Ви справді думаєте, що я мав перерахувати більше тисячі прізвищ? 🤔
показать весь комментарий
08.01.2026 20:55 Ответить
Там могли бути кримчани які так і користуються українськими морськими документами. Не розумію чому наші відповідні органи до цього часу не анулювали такі посвідчення.
показать весь комментарий
08.01.2026 17:35 Ответить
лугандони теж з 14-го нашими паспортами прикриваються, біометрику умудрилися отримати, як і крисчани
показать весь комментарий
08.01.2026 17:38 Ответить
А скільки їх набігло в Европу!! Жах !!
Мабуть купа з тих що різали животи в 2014 та підставляти колони ВСУ в засідки. Та й бойовиків іноді зі скандалами висилають...
Жахливі кадри, жахливі...
Нажаль ніхто не пропонує що Паспорт і Громадянство 🇺🇦 це Честь яку потрібно заслужити! Або бути гідним по життю, якщо отримав від народження 🤬🤬🤬🤬🤬
показать весь комментарий
08.01.2026 22:29 Ответить
кацапи вже натикали 20 паспортів України, 7 Грузії та лише 3 **********
гру ********** наперед забезпечило екіпаж корита документами прикриття
показать весь комментарий
08.01.2026 17:37 Ответить
да какое прикрытие?, гнид Крымских за жопу взяли, они сразу Украинские поспарта достали.
показать весь комментарий
08.01.2026 17:52 Ответить
100 %
показать весь комментарий
08.01.2026 22:30 Ответить
нема більше чим зайнятися? треба все покинути і виясняти у кацапів,яка падаль з укрпаспортами працює на кацапські спецслужби і малює на танкері кацапопрапори? ідійоти зеленопикі....
показать весь комментарий
08.01.2026 17:49 Ответить
Малкотисвиня вже знаєш хто там шо робив
показать весь комментарий
08.01.2026 17:56 Ответить
свиню ти побачиш на сімейному фото своїх батьків,поряд з нею буде козел....
показать весь комментарий
08.01.2026 18:15 Ответить
Оформляли через Одесскую крюинговую компанию.
показать весь комментарий
08.01.2026 17:52 Ответить
Шановна редакціє - громадян України ... громадян України ... !!!
показать весь комментарий
08.01.2026 19:04 Ответить
МЗС у нас немає: вся зовнішня політика на всіх векторах провалена. Але бодай- якусь "роботу" треба показати...
показать весь комментарий
08.01.2026 19:04 Ответить
Це 100 % Діагноз усього уряду the🐸
показать весь комментарий
08.01.2026 22:32 Ответить
Ну припустимо там були украінськи моряки. Ну і що? Вони перед тим як підписувати контракт і летіти на це судно на роботу хіба могли знати що це судно під санкціями, де воно ходить і які вантажи перевозить? Звісно ж ні. Людина аболютно не в курсі. Виконує своі професійні обов'язки і не більш того. Але ж тут купа нащих диванних Ура-патріотів і єкспердів вже встигла на них купу лайна свого вилити..... Ну ладно ще капітан як представник судновласника може бути у курсі усіх справ ібо підтримує зв'язок з усіма сторонами при перевезенні вантажу, і сто відсотків був на містку коли судно відмовилось виконувати вимоги береговоі охорони США зупинитись і прийняти на борт правоохоронців. А ті хто наприклад працює в машині? У тих людей взагалі пересування від каюти до МО і до столовоі. ЦІлий день десь там копошиться у себе внизу у погребі і навіть не знає яка там погода сьогодні була зовніі, не кажучи вже про щось інше....А ви вже ім тавро зрадників і злочинців приліпили. Я взагалі не розумію яким чином єкіпажі морских суден повинні нести відповідальність за те куди ходить судно і який вантаж воно приймає на борт, Це ж не вони приймають рішення, і іце не іх ідеі і не іх домовленності, а судновласників, які сидять десь у офісах Вони лише виконують свою роботу . У мене наприклад один товариш колись був старпомом на контенеровозі, В одному з портів Венесуєли прийняли вантаж на борт призначенням до США. При виході вже у відкритому морі іх зупиняє берегова охорона США. Перевіряють вантаж (знали де шукати) Відкрили один контейнер - у ньому вантаж повидла у великих металевих банках, Всередині замість повидла виявили наркотики. Арешт, Слідство, Вирок 9 років у Венесуєльскій тюрьмі......Хоча він ні сном ні духом не знав, і не міг знати що там наркота.....Але як старпом відповідав за вантаж і підпісував усі вантажні документи..Цього було достатньо...І що ви вважаєте що він теж був винний і заслужив таке покарання? І я можу вам привести купу таких подібних випадків.....Так що не треба так відразу і ємоційно навішувати на всіх ярлики....
показать весь комментарий
08.01.2026 19:19 Ответить
А заходити на погрузку в Новоросійськ під час нашої атаки - ну то вони ж..."глухіє билі", "нє зналі" чи "нє всьо так просто" та "іх абманулі"?
Люди в коментах все вірно пишуть - вони НЕ МОГЛИ не знати ХТО справжній хазяїн корита, на якому вони працюють в "гарячих точках". І вони 100пудово знали ХТО їх наймає і куди.
показать весь комментарий
08.01.2026 19:35 Ответить
ВІдносно цього судна - то воно не заходило у російськи порти, а було задіяно останні 4 роки на перевезення підсанкційноі нафти з Ірану і Венесуєли до Китаю Індді та Куби.... Знаю випадки коли якесь судно дійсно йшло на завантаження до Чорноморських портів рф- то украінських моряків по дорозі просто висаджували у Стамбулі при проходженні Босфору, Там вони жили кілька днів у готелі і іх знову забирали на борт коли судно поверталось назад.... Заход будь якого судна з украінськими моряками на борту до російських портів під час війни неможливий апріорі. Судновласники і оператори це знають і максимально цьому запобігають. Бо знають ризики......А те що ви кажете що ,,Люди в коментах все вірно пишуть"- то шановний не смішить моі капці- більшість з них навіть поняття зеленого не має про що пише .....Якщо ви теж так вважаєте що в єкіпажі всі знали хто і куди іх наймає ,зналихто справжній власник судна і чим він дйсно займається , санкційні вантажі первозить судно чи ні, чи порушує власник якимось чином закони чи ні , яку ціну він платить за вантаж- тобто порушує встановлену ,,цінову стелю" чи ні - то тоді поясніть будь ласка яким чарвним чином вони все це знали до того як підписували контракт...... Буде дуже цікаво послухать вашу думку....
показать весь комментарий
08.01.2026 20:16 Ответить
Ну, якщо взяти до уваги, що я сам пропрацював "під флагом" на німецьку компанію 17 років, то мою думку вам дійсно "буде цікаво послухать".
І там нижче я вам відповідав теж, але щось збилось.
показать весь комментарий
08.01.2026 20:21 Ответить
Ну тим більш як досвідчений експерт поясніть таки мені яким чином до підписання контракту люди могли знати всю інформацію про те чи возить судно якісь там підсанкційні вантажі і хто його його дійсний власник і чи порушує він закони. Те що ви кажете 17 років відпрацювали під прапором -це лише підтвердження вашоі кваліфікаціі а не відповідь на запитання.
показать весь комментарий
08.01.2026 20:30 Ответить
Це мабуть самий довгий витрачений час на спробу пояснення тому, хто нічого не хоче міняти в своїх висновках, бо не хоче визнавати помилки. Живіть з цим, а мене більше просто не чіпайте і не питайте. А я вже згадав вас з давніх часів, ще до вторгнення - нічого не змінилось.
показать весь комментарий
09.01.2026 12:18 Ответить
Ваш витрачений час на пояснення? Ви серьезно? А хіба вони були взагалі? І про які моі помилки ви говорите шановний? Хоча б назвіть іх... Ви так заінтриговано анонсували свій неосяжний досвід у 17 років роботи під ,,прапором" , грозилися мені так все аргументовано і переконливо довести свою правоту з висоти свого досвіду- а за підсумком вийшов пустий пшик, нуль аргументів і чергові буремні звинувачення у моіх якихось моіх помилках і згадування чогось що було колись.....Вам самому не смішно? І жити мені з чим, чи без чого? Якщо без вашоі здатності щось доводити і відсутності аргументів з вашого боку- бо іх як не було так і не має зараз.... То якось проживу і далі без них, і бо дійсно нічого не зміниться....
показать весь комментарий
09.01.2026 19:45 Ответить
Всі знають Куди і звідки буде йти судно.
показать весь комментарий
08.01.2026 22:33 Ответить
Так, коли судно виходить з одного порту і іде в інший- то звісно про це знає увесь єкіпаж. І що? А ви як член єкіпажу який працює наприклад куком знаєте чи порушує судновласник при цьому якісь закони, якісь там санкціі? Ви знаєте по якій ціні він купив той вантаж, чи не порушив він ,,ціновоі стелі"? А ви точно знаєте що завантажили cаме підсанкційний тип нафтопродуктів а не бітум? Точно все це знаєте? Ну тоді ви просто провидець..... А якщо навіть гіпотечно і припустити що єкіпаж здогадувався чи знав про порушення судновласником якизось там законів- то що він мав робити? Вийти на страйк на палубу з плакатами протесту і волати шо вони проти? І не про це розмова була. Мова йшла про те що моряки зазвичай пілписуючі контракт не мають навіть і уявлення ні про компанію, ні про дійсного судновласника, ні про те що і куди і які возить вантажі те судно куди вони наймаються на роботу. якщо вони йдуть вперший раз в цю компанію. Один попередній .,,єксперт" який стверджує що він нібито 17 років вже працює ,,під прапором" так і не зміг довести зворотне і відповіді так і не дав....