10621 посетитель онлайн

Войска РФ впервые применили ударный БПЛА "Герань-5", - ГУР

РФ применила новый дрон Герань-5

В начале 2026 года во время комбинированных воздушных атак против Украины российские оккупационные войска впервые применили новый ударный беспилотный летательный аппарат "Герань-5".

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-центр ГУР.

Конструкция и аэродинамика

Как отмечается, беспилотник имеет длину около 6 метров и размах крыльев до 5,5 метра. В отличие от предыдущих модификаций линейки "Герань", аппарат выполнен по нормальной аэродинамической схеме. В то же время большинство ключевых узлов и компонентов унифицированы с другими образцами этой серии.

Навигация и электронная начинка

В частности, установлено использование 12-канальной системы спутниковой навигации "Комета", трекера на базе микрокомпьютера Raspberry и 3G/4G модемов, а также реактивного двигателя Telefly, аналогичного тому, что применяется на БПЛА "Герань-3", однако с большей тягой.

Боевые характеристики

Масса боевой части составляет около 90 кг, заявленная дальность поражения - около 1 000 км.

"Как и в случае с предыдущими "Геранью", этот БПЛА сложно считать собственной разработкой Российской Федерации. Зафиксировано существенное конструктивное и технологическое сходство с иранским беспилотником Karrar.

По имеющейся информации, противник также прорабатывает варианты применения "Герань-5" с авиационных носителей, в частности самолетов Су-25, с целью увеличения дальности и удешевления использования. Отдельно рассматривается возможность оснащения аппарата ракетами класса "воздух-воздух" Р-73 для противодействия украинской авиации", - говорится в сообщении.

Анализ ГУР МО Украины

Специалисты ГУР МО Украины уже проводят всестороннее исследование образцов, примененных врагом. Подробный анализ конструкции, составных элементов и электронной компонентной базы в ближайшее время будет обнародован в разделе "Средства поражения" портала War&Sanctions.

Топ комментарии
+8
Головне що не Порошенко,

хоть поржем
показать весь комментарий
11.01.2026 11:16 Ответить
+8
Реально є Фламіндіч, но він у Ізраїль улетів.
показать весь комментарий
11.01.2026 11:28 Ответить
+8
Фламіндічі регочуть коло Стіни Плачу.
показать весь комментарий
11.01.2026 12:28 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Порадіймо за кацапів 🤬🤬🤬
показать весь комментарий
11.01.2026 11:11 Ответить
Головне що не Порошенко,

хоть поржем
показать весь комментарий
11.01.2026 11:16 Ответить
У татарів - в Єлабузі - вже ціле місто виросло з виробництва Шахедів Гераней - може колись спроможемось накрити їх
показать весь комментарий
11.01.2026 11:16 Ответить
Фламінги вже на старті.
показать весь комментарий
11.01.2026 11:42 Ответить
Фламіндічі регочуть коло Стіни Плачу.
показать весь комментарий
11.01.2026 12:28 Ответить


https://gur.gov.ua/content/voroh-upershe-zastosuvav-udarnyi-bpla-yeran5-detali-novoi-rozrobky-bude-opryliudneno-na-portali-warsanctions.html
показать весь комментарий
11.01.2026 11:19 Ответить
на мацквє арєставалі патрушева-звинувачують у підготовці заколоту,дуже цікаві події відбуваються...
показать весь комментарий
11.01.2026 11:20 Ответить
Патрушев за ґратами? Це не фейк? Бо у цієї персони такий вплив, що він сам міг кого завгодно туди відправити.
показать весь комментарий
11.01.2026 11:29 Ответить
це не фейк-про це повідомляють ізраїльські джерела...
показать весь комментарий
11.01.2026 11:36 Ответить
https://www.youtube.com/watch?v=VcbVZCTYYbI
показать весь комментарий
11.01.2026 11:55 Ответить
11 місяців тому )))
показать весь комментарий
11.01.2026 11:57 Ответить
Ну,при сталіні теж такі впливові частенько опинялися на нарах та біля стінки. Напевно покусився на св'яте. На вєлікого Пу.
показать весь комментарий
11.01.2026 11:41 Ответить
Так там синок - "наркоман зі стажем". З усього відомого - Патрушев "мостив" Сина, на місце Путіна, ще два роки тому. Але, "неочікувано", "синок" "пішов у рознос". Патрушев мусив його рятувать у "навороченій" клініці для китайської еліти....
показать весь комментарий
11.01.2026 12:00 Ответить
Так там синок - "наркоман зі стажем". З усього відомого - Патрушев "мостив" Сина, на місце Путіна, ще два роки тому. Але, "неочікувано", "синок" "пішов у рознос". Патрушев мусив його рятувать у "навороченій" клініці для китайської еліти....
показать весь комментарий
11.01.2026 12:02 Ответить
Колюня, я з тебе "балдєю".... це ж треба буть таким "зацикленим" на конкретній особі.... Тобі треба лікуваться.... "це вже "нав"язливий психоз". Пам"ятаєш, ти зі мною,"остаточно попрощався", "ТРЕТЬОГО ВЕРЕСНЯ 2025 року..... А я зберіг твій "Висер", і нагадав, що ти сам перший "полізеш до мене в задницю.... Он, у мене ТПереред очима: Уоля Водяний. 4 ночів. Контролбний строк "прощання" зі мною...Так і вийшло. Ти постійно "лізеш в задницю, мосятчись мене "куснуть у сраку". Виснлвок " Ти - "батрак найнятий". Працюєш за гроші. І твоє завдання- мене "закозлить" . Поки що тобі це це не вдається.... Інтелектом слабуватий....
показать весь комментарий
11.01.2026 14:06 Ответить
Ця інформація, можливо, цікава фахівцям зі зброї, а навіщо вона більшості українців, щоб що?
показать весь комментарий
11.01.2026 11:22 Ответить
Реально є Фламіндіч, но він у Ізраїль улетів.
показать весь комментарий
11.01.2026 11:28 Ответить
Так у нас багато чого, що щоденно б`є по ваших кацапських НПЗ і тд.

"що коли в Україні залишиться стояти лише одна"
Не дочекаєшся, гніда. Скорійше твоя кацапляндія розвалиться нахєр.
показать весь комментарий
11.01.2026 18:52 Ответить
1.Якщо ти не зрозумів, про що було написано, тоді так і говори.
2.Інтернет запах не передає, тому ти даремно псував повітря в приміщенні.
3.Тримай під рукою вогнегасник, бо в тебе так підгоріло 🔥, що ще дивана спалиш😂.
показать весь комментарий
11.01.2026 20:14 Ответить
Я щось не зрозумів, рашисти до міру і до виборів не готуються чи що? Чи це тільки у нас ходять в рожевих окулярах
показать весь комментарий
11.01.2026 11:28 Ответить
А у нас самі мухобойки та вікнознищувачі з 20кг вибухівки. Зате гроші крадуть тоннами.
показать весь комментарий
11.01.2026 11:35 Ответить
У нас дрони, що несуть по 90 кг вибухівки. Ти якщо ніхєра не знаєш і ні до чого не причасний - то хоч не світи своїм невіглаством.
показать весь комментарий
11.01.2026 18:53 Ответить
Набери в тазик снігу і сядь на 2 хвилини.
В тебе так палає 🔥 що хату спалиш!😂
показать весь комментарий
11.01.2026 20:17 Ответить
а зробити копії шахедів/гераней? Закупіть складові частини, дайте юному техніку і за пів дня буде вам дрон.
Переглянув влучання у Воронежі, навіть на різдвяний салют не тягне. Якась імітація чи окозамилення. Сумно.
показать весь комментарий
11.01.2026 11:51 Ответить
Якщро все так просто - то чому ти досі цього не зробив? Не тягнеш навіть на юного техніка, але точно знаєш, що все дуже просто?
PS З Бєлгорода ще салют подивись - тобі сподобається - досі все місто без опалення і води.
показать весь комментарий
11.01.2026 18:55 Ответить
Тільки холодний сніг ❄️ врятує твою п'яту точку 🔥
показать весь комментарий
11.01.2026 20:19 Ответить
Україна спроможна виробляти власні балістичні ракети а копії шахедів тимпаче. Проблема масштабування є і вона не вирішена досі. Кошмарити периферії белгород/воронеж звісно треба але на москву потрібний балістичний продукт.
Вам цікаво чому це роблю не я? мабуть тому що у кожного своя роль
показать весь комментарий
11.01.2026 21:13 Ответить
Україна виробляє свої власні БПЛА, які не гірші за шахеди!

"мабуть тому що у кожного своя роль"
І у чому ваша? Нічого не знаючи, розповідати як воно має бути?
показать весь комментарий
12.01.2026 01:30 Ответить
Зараз гундос підкине бабла телемарафону і запустять в серію потужно і незламно Скумбію-5