9713 посетителей онлайн

Санду заявила, что поддержала бы объединение Молдовы с Румынией на референдуме

Президент Молдовы Мая Санду

Президент Молдовы Мая Санду проголосовала бы за объединение страны с Румынией при условии проведения референдума по этому вопросу.

Об этом она сказала во время разговора в британском подкасте The Rest is Politics, цитирует Politico, передает Цензор.НЕТ.

"Молдове становится все труднее выжить"

Санду считает, что, учитывая большое количество людей, которые поддерживали движение национального возрождения в 1980-х годах, в то время, вероятно, можно было бы провести референдум за объединение с Румынией

  • По ее словам, в тот период велись дискуссии об объединении с Румынией, однако референдум не проводился, поэтому невозможно точно определить уровень поддержки этой идеи.

"Если бы мы провели референдум, я бы проголосовала за объединение с Румынией", - заявила она.

Санду объяснила свою позицию нынешней ситуацией в мире и регионе, отметив, что Молдове становится все сложнее сохранять существование как демократического и суверенного государства.

"Посмотрите, что происходит сегодня вокруг Молдовы. Посмотрите, что происходит в мире. Маленькой стране, как Молдова, становится все труднее выжить как демократии, как суверенной стране и, конечно, противостоять России", - отметила лидер страны.

Граждане поддерживают вступление в ЕС

В то же время лидер Молдовы отметила, что идею воссоединения с Румынией не поддерживает большинство людей в Молдове, в отличие от вступления в ЕС, которое президент назвала "более реалистичной целью".

Также Санду заявила, что Путин стремится контролировать Европу, и в настоящее время масштабы его вмешательства во внутренние дела Европейского Союза до сих пор недооценивают.

  • Отметим, Молдова была частью Румынии с 1918 по 1940 год, когда ее захватил СССР. После румынской революции 1989 года и обретения Молдовой независимости в 1991-м объединение с Румынией стало популярной идеей.
Топ комментарии
+11
Вот так нужно вступать в НАТО и ЕС )
показать весь комментарий
12.01.2026 18:36 Ответить
+11
По суті молдавани та румини це один народ. Не плутати з *********** наративом, що українці та кацапи це теж один нароТ.
показать весь комментарий
12.01.2026 18:39 Ответить
+8
До кого приєднуваться нам?
показать весь комментарий
12.01.2026 18:49 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Вот так нужно вступать в НАТО и ЕС )
показать весь комментарий
12.01.2026 18:36 Ответить
До кого приєднуваться нам?
показать весь комментарий
12.01.2026 18:49 Ответить
До Литовців))
показать весь комментарий
12.01.2026 19:06 Ответить
Підтримую. Ми колись з ними була одна могутня країна.
показать весь комментарий
12.01.2026 19:21 Ответить
сьогоднішні литовці то в минулому жемантійці, а ті кого ти на увазі маєш - то литвини, сьогодні білоруси
показать весь комментарий
12.01.2026 20:00 Ответить
А як же незалежність? Мова буде теж литовська?
показать весь комментарий
12.01.2026 20:27 Ответить
Буде двомовна держава
показать весь комментарий
12.01.2026 21:11 Ответить
Точно? І як довго?
показать весь комментарий
12.01.2026 23:59 Ответить
До США.
показать весь комментарий
12.01.2026 19:13 Ответить
Сша скоро саме розвалиться з такими патужніми хазяйственіками як агент Краснов
показать весь комментарий
12.01.2026 19:22 Ответить
От, кацапські методички ще часів совка вже у мудрого наріду на користуванні.
показать весь комментарий
12.01.2026 19:48 Ответить
До США, навіть, Гренландія з Канадою не хочуть приєднуватись.
показать весь комментарий
12.01.2026 20:28 Ответить
дуже правильно б зробила , головне шоб потім Румунія не зазіхала на теріторію України ...
показать весь комментарий
12.01.2026 18:37 Ответить
Спочатку була Молдова (пам'ятаєте Хмельницького) - а Румунія утворилась у 1864 році .
показать весь комментарий
12.01.2026 18:38 Ответить
Волоське князівство було раніше за Молдовське князівство. А Румунія це об'єднання цих двох князівств
показать весь комментарий
12.01.2026 18:54 Ответить
По суті молдавани та румини це один народ. Не плутати з *********** наративом, що українці та кацапи це теж один нароТ.
показать весь комментарий
12.01.2026 18:39 Ответить
Молодець.
показать весь комментарий
12.01.2026 18:39 Ответить
Через те, що кацапстан намагався максимально нашкодити Україні, Молдові вони не так "потужно підісрали" як нам. Тому у них Санду справжня державниця! Не те що наш неукраїнець!
показать весь комментарий
12.01.2026 18:42 Ответить
І в чому полягає її державність?
показать весь комментарий
12.01.2026 20:25 Ответить
А в тому, що безпека громадян Молдови для неї важливіша, ніж її президентське крісло і рейтинги. Це очевидна річ - важко додуматися було?
показать весь комментарий
12.01.2026 22:15 Ответить
Втратити незалежність - це безпека держави? Тоді зрозуміло...
показать весь комментарий
12.01.2026 23:58 Ответить
Краще з розумним загубити, ніж з дурним знайти - є таке прислів'я. Якщо мова про втрату незалежності, то краще вкупі з Румунією, ніж з кацапстаном!
показать весь комментарий
13.01.2026 00:06 Ответить
Звідкіля впевненість, що краще? Невідомо, як румуни до молдаван будуть ставитись.
показать весь комментарий
13.01.2026 00:11 Ответить
Ну точно не гірше ніж кацапи! Дуже не погано було б втратити Україні незалежність у вигляді 51-го штату США, де кожен штат має свої окремі закони. Але нас навіть у ЄС не беруть поки що.
показать весь комментарий
13.01.2026 00:30 Ответить
Чому ж Гренландія та Канада категорично не хочуть ставати штатами США, якщо це непогано?
показать весь комментарий
13.01.2026 00:33 Ответить
Бо вони самодостатні, їм добре і без США. Але через загрозу з боку Китаю, краще б погодилися. Бо якщо залежати то краще від демократичної країни Заходу, а не людоїстської диктатури Сходу.
показать весь комментарий
13.01.2026 00:37 Ответить
Зрозуміло. Ти за всіх знаєш, що кому буде краще. Про "демократичний" Захід я взагалі промовчу...
показать весь комментарий
13.01.2026 00:48 Ответить
Сидиш в Британії і поливаєш брудом демократичний Захід, наволоч? Морда ти тупа! Їдь в кацапстан чи в кндр і лижи їм там сраки, якщо демократії Заходу не до шмигу, лайнюк!
показать весь комментарий
13.01.2026 01:42 Ответить
В рашистському спектрі спілкувань ганяється тема - Молдова це штучна країна... це шматок Румунії...

Блогер історик Дрібниця( Vox Veritatis)- абсолютно "поДрібненно" цю тему рорзкриває.
А Санду умничка мабуть просто йде на випередження ... Й шо тоді хйло скаже про Придністров"я ?
показать весь комментарий
12.01.2026 18:44 Ответить
Але ж кацапи не бажають щоб цей ..шматок Румунії,, знову ним став. Вони бачать його в руськом мірє. Брацця, адіннарод,уря!
показать весь комментарий
12.01.2026 18:52 Ответить
Рашистько піддане Придністров"я стане на кордоні НАТО ?
показать весь комментарий
12.01.2026 18:54 Ответить
Так до 1940 року Придністров'я було частиною тодішньої УРСР,
показать весь комментарий
12.01.2026 19:06 Ответить
РАШИСТСЬКА ВІКІПЕДІЯ
Приднестровско-российские отношения
- https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BC двусторонние https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F дипломатические отношения между https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D0%B8_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0 непризнанным государством https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%A0%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0 Приднестровской Молдавской Республикой (Приднестровьем) и https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F Россией. Москва официально не признает независимость Приднестровья, тем не менее Россия поддерживает особые отношения с Приднестровьем в политической, военной, культурной и экономической сферах. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F Молдавия и https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%8F_%D0%A1%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D1%8B ПАСЕ считают ПМР оккупированной Россией частью Молдавииhttps://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F#cite_note-1 [1
показать весь комментарий
12.01.2026 20:58 Ответить
Молдова, Азейбарджан і Вірменія це все штучні країни на окупованих колись кацапською імперією клаптиках - бо в Румунії, Ірані та Туреччині живе відповідно молдаван, азейбарджанців та хайєрів (так себе називають вірмени) більше ніж в цих штучних країнах
показать весь комментарий
12.01.2026 19:08 Ответить
Само ти штучне... лайно.
показать весь комментарий
12.01.2026 22:18 Ответить
росии можно соеденяться , а Молдове нельзя ???)))
показать весь комментарий
12.01.2026 18:50 Ответить
Майя Санду этим постом поводила }{уйлу куем по губам. Или не куем, но также здорово !!!
показать весь комментарий
12.01.2026 18:54 Ответить
показать весь комментарий
12.01.2026 18:59 Ответить
Взагалі то Стефан Гюго
показать весь комментарий
12.01.2026 21:04 Ответить
Приєднались би і спокій на сто років.
Там нема що приховувати.
показать весь комментарий
12.01.2026 18:55 Ответить
Об'єднуйтесь
показать весь комментарий
12.01.2026 18:57 Ответить
спочатку питання ПМР, бо буде вам геморой
показать весь комментарий
12.01.2026 19:03 Ответить
Якщо Молдова приєднається до Румунії а значить і до ЄС і НАТО то пмр буде як засохший хвіст який скоро сам відсохне і відвалиться. Бо всі останні 30 років так зване пмр трималося тільки за рахунок Молдови і України які негласно підтримували цей режим.. Даже під час війни з 2014 року ''українська влада'' підтримувала гнійник в придністров'ї, про що неодноразово виникали гострі дискусії
показать весь комментарий
12.01.2026 19:27 Ответить
Зрадники в українській владі це підтримували, яких і зараз хоч греблю гати!
показать весь комментарий
12.01.2026 22:20 Ответить
якщо будете і далі жувати соплі, то приєднаєтесь хіба що до "придністровської народної республіки" - путін організує "референдум" дуже швидко і "якісно"
показать весь комментарий
12.01.2026 19:04 Ответить
МОЖЕ ДРУГИМ ПИТАННЯМ Придністров'я ? якщо їм не треба,то може нам віддадуть))
показать весь комментарий
12.01.2026 19:12 Ответить
Доречніше щоб донні заявив про Україну як 53 штат США щоб ватникам пукани повідривало! З зеленим керівництвом на жаль Україна приречена бути як самостійною державою.
показать весь комментарий
12.01.2026 19:18 Ответить
Давно пора. Ц якраз єдиний народ. І мова одна, і історія до кацапського захвату єдина. Просто кацапам потрібно було відокремити захоплену частину від Румунії. Назвали Молдавією, перевели на кирилицю, і написали нову історію.
показать весь комментарий
12.01.2026 19:33 Ответить
спочатку імперці, віджавшии половину Молдовського князівства, назвали Бесарабією...
показать весь комментарий
12.01.2026 20:02 Ответить
Давно было пора. Тогда и мы могли бы при такой конфигурации войти в Приднестровье после 22 года! В ответ на присоединение ордло в кацапию. Но для таких действий нужна смелая власть. А не это кино вино и домино!
показать весь комментарий
12.01.2026 20:24 Ответить
А самі молдавани цього хочуть? З якого переляку ти за них вирішив, що давно пора?
показать весь комментарий
12.01.2026 20:29 Ответить
Не пни чушь, я о молдаванах не писал. А о наших действиях--- если бы так сталось. Хотя Румыния сразу после вступления в ЕС и НАТО предлагала Молдове широкую автономию в составе Румынии. Но у власти комуняки тогда были в МОЛДОВЕ, 20 лет назад. Ущучил?
показать весь комментарий
12.01.2026 22:17 Ответить
"Давно было пора." - це про кого ти написав? Не про молдаван?
показать весь комментарий
12.01.2026 23:57 Ответить
Отлично,румыны быстро зачистят приднестровский гнойник,а граница Украины и Евросоюза заметно увеличится.
показать весь комментарий
12.01.2026 20:42 Ответить
Чубчика можно попросити, щоб допоміг.
показать весь комментарий
12.01.2026 21:25 Ответить
так собі заява. Але якщо молдавани підтримують, і румуни, то най буде