4152 посетителя онлайн

РФ завозит рабочую силу из Азии и Африки на фоне кадрового кризиса, - СВР

РФ завозит рабочую силу

Российский бизнес массово переходит на импорт рабочей силы. Уже 37% предприятий используют иностранных работников, еще 43% готовы их нанимать - против лишь 5% и 23% соответственно к 2022 году.

Об этом сообщает Служба внешней разведки Украины, передает Цензор.НЕТ.

Откуда рабочая сила?

Как отмечается, основные источники - постсоветские страны (38% компаний), Китай, КНДР, Таиланд и Камбоджа (21%), Африка и Индия (13%).

Показательный пример – "РЖД": несмотря на заявленное сокращение 6% персонала, госкомпания набирает работников из Индии. Первые 35 человек уже трудоустроены в поволжском подразделении с обеспечением жильем и социальным сопровождением.

Дефицит кадров

Причины очевидны: структурный дефицит кадров достиг в конце 2025 года 2,7 млн человек, в логистике, строительстве и торговле не хватает 40-50% персонала. Бизнес использует низкоквалифицированную миграцию как способ сдержать расходы.

На 2026 год правительство увеличило квоту на привлечение работников из визовых стран до 279 тыс. человек – плюс 19% к показателю 2025 года и максимум за последние десятилетия.

Контроль над мигрантами

Кроме того, параллельно власти усиливают контроль над мигрантами. Госдума рассматривает законопроект, который обязывает иностранцев платить авансовый налоговый платеж не только за себя, но и за иждивенцев. Срок пребывания семьи привязывается к продолжительности трудового контракта, дети мигрантов после 18 лет обязаны покинуть страну в течение 30 дней при отсутствии других оснований для проживания. Патент будет аннулирован, если доходы работника ниже прожиточного минимума или если он отработал менее десяти месяцев в году.

"Растущая зависимость от внешней рабочей силы является прямым следствием структурных деформаций рынка труда, вызванных войной против Украины. Эта модель не решает проблемы производительности и дефицита квалифицированных кадров, а наоборот снижает стимулы к технологической модернизации экономики", - отмечают в СЗР.

Топ комментарии
+7
регочіть,пройде не багато часу і українця зустріти на вулиці треба буде постаратися.....
показать весь комментарий
08.03.2026 10:41 Ответить
+5
типу в Україну не планують завозити те кольорове сміття
показать весь комментарий
08.03.2026 10:31 Ответить
+3
Ми утилізуємо кацапню, а керівництво ********** заміщує кацапню мусульманами. У них уже є видимі ознаки халіфату.
показать весь комментарий
08.03.2026 10:37 Ответить
Комментировать
Сортировать:
это хорошо придурок , пусть учат языки получают образование работают становятся европейцами в Украине только один выбор стать тем кто ворует или тем у кого воруют
показать весь комментарий
08.03.2026 10:33 Ответить
є вже "позитивний" досвід ЮК:
показать весь комментарий
08.03.2026 10:37 Ответить
Британцы так развлекаются уже больше 100 лет обеспечивая рост экономики за счет приезжих то же самое делают Штаты .6% мусульман Я думаю больше реально 10-15 и ближе к 20% но я хочу отметить ни один мусульманин меня ни разу не напряг
показать весь комментарий
08.03.2026 10:45 Ответить
Пробачте, удмурт, я з 24.02.2022 р. не спілкуюсь мовою свинособак. І зараз її не розумію. Будь ласка, теж саме українською або polszczyzna чи die deutsche Sprache.
показать весь комментарий
08.03.2026 10:42 Ответить
пистуй подальше ******* ! ни один вор не сможет украсть или взять взятку не зная украинской мовы а воевать за Украину может и воюют ...так что закрой свою пасть
показать весь комментарий
08.03.2026 10:48 Ответить
От чому кацапська рийка вічно в українському тарелі?
показать весь комментарий
08.03.2026 10:53 Ответить
это все что ты можешь отрыгнуть у ольгинских ботов научилась ? одна команда только флаги разные
показать весь комментарий
08.03.2026 10:56 Ответить
Рюзкє, йди собі додому. Тут воткі нєт!
показать весь комментарий
08.03.2026 11:10 Ответить
Чуваш, повторюю - я з 24.02.2022 р. не спілкуюсь мовою свинособак. І зараз її не розумію. Будь ласка, теж саме українською або polszczyzna чи die deutsche Spr
показать весь комментарий
08.03.2026 10:59 Ответить
Підероязичний пропагандист підероязичія.
показать весь комментарий
08.03.2026 11:00 Ответить
Де немає оголошень «Робота в Польщі». А в Польщі є оголошення «Робота в Україні»,- Зеленський.

"Мільйонів 10
. Готуйтеся до нової України. Якщо ми самі не навчимося бути розумнішими, будемо імпортувати не десятками тисяч, а мільйонами",- Мілованов

Головне, що поки Рафіки з Джамшутами будуть бабло заробляти, обживатися, захищати на фронті їх будуть українці.
Та й голосувати "імпортовані " будуть за мілованова-зеленського-
єрмака, щоб потік їх співвідчизників не зупинявся.
І скажіть, що плісняві не вороги, а просто дурні, які не знають що творять.
показать весь комментарий
08.03.2026 11:24 Ответить
Співвітчизників.
показать весь комментарий
08.03.2026 11:37 Ответить
Значить, час переіменувати расію, на країну-мрії Джамшутію...
показать весь комментарий
08.03.2026 10:18 Ответить
типу в Україну не планують завозити те кольорове сміття
показать весь комментарий
08.03.2026 10:31 Ответить
Так це буде умовою вступу до ЄС. Як для Словакії - прихистити й утримувати мільйон циганви.
показать весь комментарий
08.03.2026 10:40 Ответить
Ну якщо джамшуди їдуть на козломордію працювати то у джамшудії справи з економікою ще гірші ніж у кацапів...
показать весь комментарий
08.03.2026 10:31 Ответить
5 экономика и рост 6-7% но там их больше миллиарда из них от балды число 200 миллионов нищих
показать весь комментарий
08.03.2026 10:39 Ответить
Ми утилізуємо кацапню, а керівництво ********** заміщує кацапню мусульманами. У них уже є видимі ознаки халіфату.
показать весь комментарий
08.03.2026 10:37 Ответить
""РЖД": попри заявлене скорочення 6% персоналу, держкомпанія набирає працівників з Індії."
А індуси не бояться, що їм мільчаков голови відріже? Нехай хоч бейсбольні бити та ножі з собою візьмуть)
Оце буде MMA: руССкіє проти індусів
показать весь комментарий
08.03.2026 10:38 Ответить
регочіть,пройде не багато часу і українця зустріти на вулиці треба буде постаратися.....
показать весь комментарий
08.03.2026 10:41 Ответить
РОБОЧИХ З АЗІЇ І АФРИКИ НЕ ПОТРІБНО ЗАВОЗИТИ,ВОНИ ДАВНО Є СВІТОВІ ЗАРОБІТЧАНИ І САМІ ЇДУТЬ В ТІ КРАЇНИ ДЕ МОЖНА ЗАРОБИТИ ГРОШІ
показать весь комментарий
08.03.2026 10:43 Ответить
Робочих це па русскі. Вони самі прикметники у в них все прикметники - рабочій, учьоний, мороженоє, животноє...
показать весь комментарий
08.03.2026 11:05 Ответить
Вулицями Нового Запоріжжя снує туди й сюди заклопотаний робочий народ... (Остап Вишня), Я мав нагоду придивитися до цих людей - і дивувався. Це була типова робоча, здорова сім'я. Тут усі робили (Г. Хоткевич);, Ми люде робочі, .. за день натомимось, що й кісток не чуємо (М. Кропивницький); ІНОДІ КРАЩЕ ЖУВАТИ МОВЧКИ .ЯК ВІДКРИВАТИ РОТА З ЯКОГО ВИЛІТАЄ РАШИСТСЬКА ГЛУПОТА
показать весь комментарий
08.03.2026 12:56 Ответить
Спеціально перевірив на багатьох ресурсах. Слово ,,робочий,, у сенсі рабочій і калхозніца це суржик. В українській мові тільки як прикметник. Той же ваш приклад з Вишні - робочий народ.
показать весь комментарий
08.03.2026 13:39 Ответить
Слово ,,робочий,, у сенсі рабочій і калхозніца це суржик ,,,, видає "спеціальні ресурси" не українські
показать весь комментарий
08.03.2026 14:33 Ответить
А ще є "заключьонний"...по правилах російської "мови" слово "мущіна" є жіночого роду...і ти ще будеш заперечувати підерастичність русскава язика?!
показать весь комментарий
08.03.2026 18:24 Ответить
...та не можу я заперечувати "підерастичність русскава язика", який є "язиком" лютого ворога України і її народу і якого мої б вуха не чули .
показать весь комментарий
08.03.2026 18:59 Ответить
Скорее туда, куда пускают. А точнее выдают квоты. Если бы рабочие из Африки ехали ьуда, куда захотят, Африка уже была бы почти пустой.
показать весь комментарий
08.03.2026 11:56 Ответить
а хто Тобі сказав .що Африка "полноводная " ,як Амазонка???Вона як пересихаючий Ніл
показать весь комментарий
08.03.2026 12:49 Ответить
***** хотів саюз відновити,а відновить саюз міравова пралєтаріата))
показать весь комментарий
08.03.2026 10:54 Ответить
у них хоть имеют возможность завозить потому что бабки есть🤣. Новость из разряда руснявых. Пропаганда все тупее и тупее, чисто копия рашки
показать весь комментарий
08.03.2026 11:17 Ответить
Ну це ж відверта брехня й зе-пропаганда.
Невже ніхто не знає що на сосії завжди був дефіцит робочої сили. Особливо це стосується чорнової роботи.
Там у великих містах сосії все чоловіче населення "точікістону" та інших жебрацьких екс-сересер брацьких народів працює на виробництвах, у комунальній сфері та в сільськогосподарській, на хімії і т.д.
А ще там сотні тисяч китайців працюють і одружились на "просковьях" і "глашах".
Чи може забули скільки там наших батрачили і батрачать на будівництвах?
І це все було за деситиліття навіть до клятого 2014-го року.
Причина там головна те що кацапи хронічні лежні, у них в селах навіть парканів нема у більшості, а срати ходили й ходять під стіни ізб та сараїв своїх.
Тому ця новина відверта маніпуляція щоб відвернути увагу від нашої катастрофи з робочою силою.
Це вже не катастрофа навіть, це трагедія українського народу, все те що відбувається... А далі буде ще гірше, з кожним тижнем....
В Україні не пройде варіант "баби нарожають"..
показать весь комментарий
08.03.2026 11:50 Ответить
І от цією "проблемою" займається ціла СВР,таку інфу може отримати кожен кому цікаво з відкритих російських джерел.
показать весь комментарий
08.03.2026 11:56 Ответить
немає там ніяких 140 млн.
навіть 60 немає
показать весь комментарий
08.03.2026 12:16 Ответить
Це непогано. Промити мізки азіату або африканцю що не розмовляє російською і живе в національному гето набагато складніше.
З тої ж причини завозити їх в Україну не можна за будь яких обставин. Зараз не 19 сторіччя коли треба були руки на полях. Зараз все навпаки - менше народу - більше життєвого простору для власних дітей.
показать весь комментарий
08.03.2026 12:47 Ответить
Типова дурко-українська риса - спочатку сміятись над ворогом, потім отримати те ж саме у 10 разів гірше.
показать весь комментарий
08.03.2026 13:07 Ответить
зовсім незрозуміла тема, не хочуть вони фізично працювати за невелику зарплату.
приїжджі вколюють, навпаки для населення добре.
тим більше якщо це регулюється, а не як у нас їдуть біженці на допомогу, то зовсім чудово
показать весь комментарий
08.03.2026 16:21 Ответить
денацифікація