12239 посетителей онлайн

Главы МИД Украины и Израиля обсудили укрепление сотрудничества между странами

Сибига поговорил с главой МИД Израиля

Министр иностранных дел Украины Андрей Сибига провел беседу со своим израильским коллегой Гидеоном Сааром, в ходе которой они обсудили ситуацию в Украине и на Ближнем Востоке.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом говорится в посте главы МИД Украины в соцсети X.

Сибига отметил, что поздравил израильского министра с началом Песаха и проинформировал его о ситуации на фронте. Также он напомнил о годовщине трагедии в Буче и подчеркнул важность привлечения России к ответственности за военные преступления.

"Я проинформировал своего коллегу о ситуации на поле боя и стойкости Украины в течение самой тяжелой зимы. Также я упомянул годовщину Бучи – суровое напоминание о необходимости ответственности за российские преступления"

Министр поблагодарил Израиль за поддержку Украины, в частности за помощь в энергетической сфере. Речь идет о генераторах, которые помогли украинцам пережить зимний период.

Сотрудничество Украины и Израиля

Стороны обсудили дальнейшие шаги по укреплению двусторонних отношений. В частности, речь шла о развитии стратегического диалога и координации контактов на различных уровнях.

Сибига подчеркнул готовность Украины к дальнейшему сотрудничеству с Израилем в сфере безопасности. Отдельное внимание уделили общим вызовам, стоящим перед обеими странами.

Ситуация с безопасностью на Ближнем Востоке

Во время беседы стороны также затронули обострение ситуации в регионе. Украина осуждает действия Ирана и поддерживает международные усилия по сдерживанию угроз.

Израильский министр, в свою очередь, поблагодарил Украину за солидарность и подчеркнул важность противодействия иранскому режиму. Он отметил, что ослабление военного потенциала Ирана имеет значение и для безопасности Европы.

Ранее Сибига заявил, что Украина готова внести свой вклад в разблокирование Ормузского пролива.

Топ комментарии
+8
Про які генератори? Як вони допомогли?
"Станом на весну 2026 року Ізраїль передав Україні понад 130 генераторів та систем резервного живлення в межах гуманітарної допомоги для енергетичного сектору:

117 мобільних генераторів було передано Київській області у лютому 2026 року за підтримки Посольства Ізраїлю в Україні та ізраїльського агентства MASHAV. Ці системи (MarstekVenus-E) мають загальну потужність 600 кВт і призначені для лікарень, шкіл та укриттів.17 генераторів було доставлено до Херсона у березні 2026 року завдяки збору волонтерської ініціативи Israeli Friends of Ukraine.Раніше, у грудні 2022 року, уряд Ізраїлю також передавав 17 генераторів різної потужності для потреб Херсонської області."

Лизун цей Сибіга. Допомога Ізраїлю була класично "жидівською". Для галочки. В Україні зараз мешкає менше ніж 10 000 євреїв, а в ********** 240 000. Тож в інтересах Ізраїлю не нашкодити євреям в ********** більше ніж деклароване "бахання" допомогти Україні. В той же час протягом війни єврейські репатріанти з України перевели мільярди доларів в ізраїльські банки. Один Міндіч з Цукєрманом чого варті. І я певен що Міндіча не екстрадують, бо тоді з Ізраїлю виведуть кошти інші злодії та корупціонери які там ховаються від правосуддя...
показать весь комментарий
03.04.2026 01:48 Ответить
+8
РФ,США та Ізраїль породили епоху «великого розбалансування» в якій ми зараз знаходимося.
Те, що ви описуєте, у політології називають руйнацією світового порядку, який тримався на правилах, встановлених після 1945 року.
Коли міжнародне право стає «консультативним», а процедури ігноруються на рівні ООН, світ справді скочується до стану, де єдиним аргументом залишається сила. Світ зараз нагадує 1930-ті роки!
показать весь комментарий
03.04.2026 01:52 Ответить
+6
Трамп только что уволил половину генштаба. Прямо как Зеленский уволил в 23 году всех, кто его не слушал. У них все-таки больше общего, чем они хотят признать.
показать весь комментарий
03.04.2026 03:07 Ответить
Комментировать
Сортировать:
США поддерживает Орбана и Израиль. Израиль поддерживает Орбана. Орбан ненавидит Украину. Что-то у меня не складывается.
показать весь комментарий
03.04.2026 01:35 Ответить
показать весь комментарий
03.04.2026 01:52 Ответить
Я не вижу никакой эпохи. Просто дебилы думают что война это игрушка. Путин вот до сих пор думает.
показать весь комментарий
03.04.2026 01:57 Ответить
ви можете не займатися політикою, але політика займеться вами, те саме війна.
показать весь комментарий
03.04.2026 02:08 Ответить
Нельзя заниматься политикой если ты не принимаешь решения. А те кто принимает решение не боятся войны. Раньше боялись потому чтот видели вторую мировую. Вот что изменилось. И больше ничего.
показать весь комментарий
03.04.2026 02:09 Ответить
ага боялися.. 2св. була після 1св.
показать весь комментарий
03.04.2026 02:34 Ответить
Про які генератори? Як вони допомогли?
показать весь комментарий
03.04.2026 01:48 Ответить
Війна Ізраїлю проти Ірану відвернула глобальну увагу та ресурси США від війни в Україні.
Війна спричинила зліт світових цін на нафту та газ, що значно збільшує доходи російської держави.
показать весь комментарий
03.04.2026 02:07 Ответить
🖕🖕🖕 ну ти в курсі, так, куди тобі йти з цими баригам?
показать весь комментарий
03.04.2026 02:14 Ответить
Недавно по радіо чула: майже всі кацапські дрони - це ізраїльські ліцензії.
показать весь комментарий
03.04.2026 04:48 Ответить
І що? А наші танки та літаки, вітчизняної побудови - ще радянські, як і в Росії... Та й більшість гармат. А ізраїльтяни продали ліцензію на БПЛА, Росії, задовго до початку агресії у Криму...
показать весь комментарий
03.04.2026 06:26 Ответить
Ти сором'язливо промовчав про ліцензійний супровід і право відкликання ліцензій.
показать весь комментарий
03.04.2026 07:24 Ответить
Ага... А ще я "промовчав", що росіянам на це "похєр", і Ізраїль з цим нічого зробить не зможе... І ще я "промовчав", що вони ті БПЛА вже давно модернізували, і, по суті, то вже їх власні вироби, а не ізраїльські... Так само, як ми модернізували "Байрактар", і він став "Лютим"...
показать весь комментарий
03.04.2026 07:36 Ответить
Трамп только что уволил половину генштаба. Прямо как Зеленский уволил в 23 году всех, кто его не слушал. У них все-таки больше общего, чем они хотят признать.
показать весь комментарий
03.04.2026 03:07 Ответить
Це фейк. 3.04.2026 всі на своїх місцях станом на 4.55 за київським часом.
показать весь комментарий
03.04.2026 04:57 Ответить
Міністр оборони США Піт Гегсет відправив у відставку генерала Ренді Джорджа, прагнучи змінити курс розвитку армії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє https://www.cbsnews.com/news/hegseth-ousts-army-chief-of-staff-gen-randy-george/ CBS News із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що на цій посаді, Гегсет воліє бачити людину яка реалізовуватиме бачення президента США Дональда Трампа та самого міністра оборони щодо розвитку армії. Джерело: https://censor.net/ua/n3608616
показать весь комментарий
03.04.2026 06:43 Ответить
3 генерали це не "половина генштабу". У Гегсета, як показало нещодавнє слухання, взагалі відсутнє будь яке бачення окрім бачення Трампа. Все що далі буде відбуватися повністю буде продиктовано особисто Трампом.
показать весь комментарий
03.04.2026 06:56 Ответить
Наскільки я розбираюся у "кадровій політиці", керівник такого рівня, приходячи на посаду, старається оточить себе "своїми". Навіть, якщо він приходить сам, з часом він проводить ротації, щоб його оточували люди, які будуть "вдячні" саме цій особі, і не "вдарять в спину". Тому, ротації, після усунення начальника Генштабу - попереду... Сам двічі був, у подібній ситуації. Один раз мені пропонували перейти в іншу структуру, з підвищенням, бо керівником її призначили людину, яка мала до мене прихильність. Іншого разу ситуація була протилежною - мене "пересунули" на рівноцінну посаду, у іншу структуру, бо я "заважав"новопризначеному начальнику "надлишковою принципіальністю" та "незалежністю суджень"...
показать весь комментарий
03.04.2026 07:09 Ответить
12 генералов уволили
показать весь комментарий
03.04.2026 11:35 Ответить
А що йому робить залишається? Визнать, що програш у іранській авантюрі лежить на ньому? От він і звільнив ту "половину Генштабу", яка говорила про небезпеку ескалації - щоб не бачить у їх очах мовчазного докору: "Ми ж тобі казали!"
показать весь комментарий
03.04.2026 06:29 Ответить
Ну от звільнив, але ж тепер вся відповідальність ляже на самого Трампа, а він, як відомо, в військовій справі розбирається як баран в апельсинах.
показать весь комментарий
03.04.2026 06:59 Ответить
Як її посилять ? В Умані поліцаї зеленського ще й з мерії український стяг зірвуть , чи запросять 32 - 33 ще раз,недобитим війною, організувати.
показать весь комментарий
03.04.2026 06:53 Ответить
Ізраїль поінформував Сибігу про ситуацію на своєму фронті? П.С, Щось Ізраілю від нас знадобилось. Так-то їм було завжди похріну.
показать весь комментарий
03.04.2026 07:08 Ответить
Яка тупа харя .
показать весь комментарий
03.04.2026 08:38 Ответить