5370 посетителей онлайн
4 411 85

Старые квитанции за газ уходят в прошлое - украинцы будут платить по "европейским" платежкам

Новые счета за газ

Украина переходит на обновленный европейский формат платежей за распределение природного газа, который позволяет объединить счета за поставку и доставку газа в одном документе.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом говорится в решении Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), принятом 14 апреля.

Новые правила направлены на унификацию структуры счетов, повышение прозрачности и приближение украинской системы к стандартам Европейского Союза.

Новые правила формирования платежек за газ

У регулятора отмечают, что обновленная форма платежных документов соответствует нормам Директивы ЕС 1788/2024 и закону о рынке природного газа. Главная цель изменений - сделать счета более понятными для потребителей и обеспечить четкое разграничение услуг.

Изменения предусматривают:

  • единый стандарт структуры счета;
  • обязательный перечень информации в платежке;
  • возможность объединения счета за газ и его распределения;
  • регулярное обновление данных в платежных документах;
  • выбор формата получения счета (бумажный или электронный).

"Эти изменения направлены на повышение прозрачности расчетов и приближение украинской системы к европейским стандартам", - отметили в НКРЭКУ.

Постановление вступит в силу с 1 октября 2026 года.

Новая платежка за газ

Новая платежка за газ

Дополнительные начисления и "третья платежка"

Помимо обновления основных квитанций, часть бытовых потребителей получит еще один счет - за техническое обслуживание внутридомовых газовых сетей.

Стоимость таких работ будет распределяться между жильцами дома в зависимости от количества квартир и протяженности коммуникаций.

Ориентировочные суммы:

  • минимальная стоимость в 2026 году - около 120 грн;
  • в "сложных" домах - до 1 000 грн.

Чем больше дом и "проще" газовая инфраструктура, тем ниже будет стоимость для одной квартиры.

Топ комментарии
+16
Буде окрема плата за доставку квитанції?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:17 Ответить
+10
Це дурдом ''Веселка'' У випадках здирання грошей ми підтягуємось до стандартів ЄС у всьому, а от про рівень життя простого українця це неначасі і взагалі нікого не *бе
показать весь комментарий
16.04.2026 21:29 Ответить
+9
😁😁😁 - тобто , як і було колись ?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:20 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Це зрада чи перемога?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:15 Ответить
Це нова схема. Типа "европейська" по міндичу.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:28 Ответить
Це дурдом ''Веселка'' У випадках здирання грошей ми підтягуємось до стандартів ЄС у всьому, а от про рівень життя простого українця це неначасі і взагалі нікого не *бе
показать весь комментарий
16.04.2026 21:29 Ответить
Припиняйте цей антисемітизм у коментарях! Радійте і дякуйте!
показать весь комментарий
16.04.2026 22:07 Ответить
І три рази робіть "Ку".
показать весь комментарий
16.04.2026 22:15 Ответить
"Зе".
показать весь комментарий
16.04.2026 22:19 Ответить
А ми вже в Європі,минулого року заплатили 360грн на три роки,за обслуговування внутрішніх газових мереж для старіших будинків,для новіших та ж сума,але на 5років.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:53 Ответить
Це кінець епохи бідності.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:41 Ответить
Не перекручуй. Якби ти коли- небудь мешкав в Україні, то знав би, що з 22 року, показники населення передавало Київгазу наприклад, чи іншому облгазу, а плату виставляв Нафтогаз, без зазначення показників. Таким чином Облгази списували крадений ними газ на населення.
Тобі дають рахунок, і навіть, якщо споживання було меншим, правди добитися було неможливо. Облгаз відправляв на Нафтогаз, Нафтогаз на Облгаз
показать весь комментарий
16.04.2026 23:05 Ответить
Я коли-небудь мешкав в Україні, тому що народився в ній і прожив майже все життя до 2022 року. І більше 10 років працював з Нафтогазом і Харківоблгазом у частині розрахунків за спожитий газ населенням. І можу сказати, що все те що ти написала не відповідає дійсності. А як заробляти на газовому бізнесі проконсультуйся у Юльки, яка працює.
P.S. А якщо не розумієш сарказму, то я можу тобі тільки поспівчувати.
показать весь комментарий
17.04.2026 00:17 Ответить
Вася, не надо ля- ля.
Всі хто сплачує за газ розумі про що йде мова. Ти ж взагалі ніколи в Україні небував виходячи з твого безпредметного допису.
показать весь комментарий
17.04.2026 00:20 Ответить
Яка ти тупа. Я відповідав за споживання газу у 10-ти будинках в яких проживає біля 8-ми тисяч мешканців. Сам знімав показники газових лічильників, здавав акти споживання газу і розраховувався з Нафтогазом. А ти пи@диш про те чого не розумієш.
На газі заробляють наступним чином: посередник купує газ по ціні для населення, а потім перепродає цей газ промисловості по ринковій ціні. І оплата населення за газ тут ні до чого.
показать весь комментарий
17.04.2026 00:31 Ответить
Буде окрема плата за доставку квитанції?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:17 Ответить
😁😁😁 - тобто , як і було колись ?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:20 Ответить
Іще краще - мені зараз приходить дві платіжки за постачання газу - одна від загальноукраїнського постачальника , друга - від районного газового господарства . Думаю , що з осені буде три- третя для кабміну чи ОПи ((
показать весь комментарий
16.04.2026 22:23 Ответить
Нам втулять "складний" будинок - шоб життя медом не казалось?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:20 Ответить
Підтягують в ЄС чи затягують петлю на шиї українця?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:29 Ответить
Про ЄС сказали що х.й нам , потрібно пару десятків років поублажати різних ******** ,а потім вони подумають що нам далі робити - самим мило купувати, чи видадуть гуманітарне ((
показать весь комментарий
16.04.2026 22:26 Ответить
ЄС нам не світить - ціни хочуть підтягнути
показать весь комментарий
16.04.2026 22:32 Ответить
Для Українців вся комуналка має бути безкоштовна.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:20 Ответить
Безкоштовна за чий рахунок?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:37 Ответить
Аби не за наш. Нам всі винні
показать весь комментарий
16.04.2026 21:42 Ответить
100%
показать весь комментарий
16.04.2026 22:52 Ответить
Знову будуть грабувати власне населення.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:21 Ответить
ми не їх власність..
показать весь комментарий
16.04.2026 21:23 Ответить
- це ви так думаєте ...
показать весь комментарий
16.04.2026 21:28 Ответить
А без "європейських стандартів", самі до цього не могли додуматись?)
показать весь комментарий
16.04.2026 21:21 Ответить
Це те ж саме, тільки збоку бантик
показать весь комментарий
16.04.2026 21:38 Ответить
Ше раз - там вигулькне третя платіжка
показать весь комментарий
16.04.2026 21:48 Ответить
Підтягуємся до ЄС - тільки не зарплатами а платнею за газ електрику воду тепло
показать весь комментарий
16.04.2026 21:25 Ответить
Ну наприклад в Польщі куб газу десь 25 грн, а у нас 9.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:40 Ответить
Мінімалку на польщі нагуглиш само 🖕
показать весь комментарий
16.04.2026 21:45 Ответить
Я вимагаю basic income від продажу надр.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:53 Ответить
Це ж було вже.

Зеленський анонсував економічний паспорт українця

https://www.youtube.com/shorts/iFs0DwjOYyc
показать весь комментарий
16.04.2026 21:58 Ответить
Я так і знаа, що ти таке скажеш До чого тут мінімалка дурбецало? Коли, мля з вас совок вже вийде? Все має свою ціну. За бензин та соляру ти чогось мовчиш, а газ це теж товар. Треба вимагати підвищення рівня життя, а не дешевого газу, дурбецало.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:52 Ответить
Україна заплатила свою ціну назавжди всьому світу ще після Голодомору.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:54 Ответить
З чого ти це взяв? Це дійсно трагедія українського народу влаштована комуняками та владою країни в яку входила і Україна теж. До чого тут це?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:59 Ответить
До того що Україні всі винні навіки.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:01 Ответить
Газ, бензин це надра які належать народу, усім нам, гроші можна брати лише за видкбуток та транспортування, а не щоб хтось хитрожопий набивав свої кармани,
це не повинно бути дорого
показать весь комментарий
16.04.2026 22:11 Ответить
9 грн за куб це дорого?! Це майже безкоштовно. Середня ціна в європейських країнах від 40 до 60 гривень на наші гроші. 1 - 1,5 € за куб.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:19 Ответить
Якщо порівнюєте вартість то порівнюйте і зарплати!
показать весь комментарий
16.04.2026 22:21 Ответить
Це різні речі. Зарплати та ціни.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:32 Ответить
Та ти шо. А ну розкажи як рахується рівень життя? А ввп?
показать весь комментарий
16.04.2026 22:47 Ответить
Я не знаю як він рахується. Якщо знаєш поділись. Буду вдячний.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:50 Ответить
Спитай у ші
показать весь комментарий
16.04.2026 23:47 Ответить
Значить і ти не знаєш. А так, бзднув аби поумнічать... Так?
показать весь комментарий
17.04.2026 00:05 Ответить
Довго розписувать, ще й безкоштовно
Кожен може зробити те що я сказав і впевнитись хто правий
показать весь комментарий
17.04.2026 00:37 Ответить
"Газ, бензин це надра які належать народу" ... Уточніть , будь ласка, якому саме народу - норвежському чи куветському , бо в Україні з видобутком нині швах ((
показать весь комментарий
16.04.2026 22:31 Ответить
8 літ! 😁😁😁
показать весь комментарий
16.04.2026 22:36 Ответить
Не бреши - тобі менше 😁😁😁
показать весь комментарий
16.04.2026 22:39 Ответить
Прикиньте - шо ми газ добуваєм
показать весь комментарий
16.04.2026 21:45 Ответить
І шо? І олію вирощуєм, і огірки, і хліб, і все інше...
показать весь комментарий
16.04.2026 21:54 Ответить
Він мусить бути дешевшим
показать весь комментарий
16.04.2026 21:56 Ответить
Ну з чого це виходить? Він і так для населення 9 грн коштує. Це майже безкоштовно.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:11 Ответить
Так будуть піднімати - підтягувати до Європи
показать весь комментарий
16.04.2026 22:12 Ответить
***, які ви тупорилі! Ціни визначаються не мінімальними зарплатами, а ринковою вартістю товару! Рівень мінімалки у різних країнах різні. Це лиш говорить про рівень життя людей і в різних країнах він різний. В Україні рівень жахливий, це правда. І треба його піднімати, а не ціни коригувати.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:07 Ответить
Ви самі тупорилі, ви математику вчили? До чого тут ринкова вартість товару?
Поляк за газ платить 0,03 % за 1 куб. м газу від своєї зарплати, а українець - 0,11 %.
Може в Україні зарплату теж зробити ринковою?
показать весь комментарий
16.04.2026 22:16 Ответить
Ну *** нарешті! Так в Україні і так ринкові зарплати! А чоготак дешево вартує робота простого українця от тут і собакапорилалсь. Від цього ітреба танцювати. Коли почалась війна і на ринку праці став дефіцит робочої сили то бариги почали збільшувати зарплатню, навіть касиру в супермаркеті почали платити 400 - 500 долларів, а коли не було дефіциту працівників то платили 200. Питання, а раніше не могли платити 500 доларів, щоб українці не шукали кращої долі по країнах ЄС? Могли. І віни не було тим більше. Але український барига є український барига, вінкраще чиновнику чи мєнту заплатить, щоб той його не кошмарив перевірками ніж більш-менш достойну зарплатню своєму найнятому робітнику.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:28 Ответить
Ну так праця- теж товар, який працівник продає роботодавцю, але її оплату влада чомусь не хоче встановити на європейському рівні. Крім того, у нас є газ власного видобутку , який значно дешевший за імпортний і по Конституції належить народу то якого біса , українці мають платити по європейським цінам. Ціна на газ повинна дорівнювати собівартості видобутку, транспортування і невеликої націнки на модернізацію і розвиток газовидобування.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:35 Ответить
1. Влада встановлює мінімальну зарплату, нижче якої не мають права тобі платити, а ти сам маєш домовлятись з роботодавцем про ціну твоєї праці. Значить ти так дешево себе оцінюєш.
2.У нас газ для населення і так дешевший. Середня ціна газу в країнах ЄС 40 - 60 грн за куб, у нас 9. Це і є ціна видобутку та транспортування.
Шо не так?
показать весь комментарий
16.04.2026 22:47 Ответить
Ну так питання саме в тому, чому наша влада не встановила мінімальну зарплату на рівні європейської ? Якщо податки і ціни підганяють до рівня Європи то і пенсії та зарплати повинні теж бути європейськими.
До чого тут країни ЄС, якщо вони не мають власного газу , а купують його за кордоном і змушені платити ціну яку назве постачальник + витрати на його транспортування на тисячі кілометрів. В Голландії кілограм картоплі коштує 1.5 -2 евро, але на українських базарах її чомусь продають не по європейським цінам, а по 10-20 грн бо собівартість вирощування значно нижча.
показать весь комментарий
16.04.2026 23:04 Ответить
Мінімальна заробітна плата становить 4 806 злотих (58176 грн.), тобто ~3 500-3 600 злотих нетто на місяць. Середні зарплати значно вищі - часто близько 8 000-9 000 злотих (96960 - 109080 грн.) брутто або більше, залежно від галузі та досвіду.
У 2025 році ціна на газ для побутових споживачів у Польщі становила близько 1,5 злотого (18,18 грн.) за 1 кубометр. Крім того, передбачена щомісячна фіксована плата - 9 злотих на місяць. Середньостатистична родина сплачує за газ на місяць 100-150 злотих (1 200-1 800 грн).

Мінімальна заробітна плата в Україні 8647 грн. (397 злотих)
Середня зарплата в Україні 28321 грн. (2337 злотих)

Співвідношення мінімальних зарплат: 12 к 1. Плата за газ 2 к 1.

Питання ще є?
показать весь комментарий
16.04.2026 22:01 Ответить
Просто гордість розпирає від цієї держави. Це ж настільки потужно!
показать весь комментарий
16.04.2026 21:26 Ответить
квитанції і тарифи європейські, а грошове запезпечення українського народу ,нижче доходів африканських бідних країн...ЦЕ "ЗЕПЕРЕМОГА" над українським народом.ура.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:29 Ответить
***** собі, це просто якийсь піздєц ГЕНІАЛЬНО
показать весь комментарий
16.04.2026 21:29 Ответить
Платіжки як у ЄС, а на вулиці Сомалі.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:33 Ответить
І що характерно -
- Україна переходить на оновлений європейський формат платіжок Джерело: https://censor.net/ua/n3610917
А коли , років 10 тому , ці платежі розділили - це також пояснювали "європейським форматом" !
Отже - нас тоді надурили , чи дурять зараз ?
показать весь комментарий
16.04.2026 21:35 Ответить
Валіза-тиса-африка
показать весь комментарий
16.04.2026 22:25 Ответить
Ядерну зброю вже зробив?
показать весь комментарий
16.04.2026 23:37 Ответить
Коли брудна бімба в бусику вибухне на моцкві, тоді дізнаєшся 😊
показать весь комментарий
16.04.2026 23:48 Ответить
А може перейдемо на європейські платіжки коли приймуть до єс
показать весь комментарий
16.04.2026 21:40 Ответить
А європейські зарплати і європейський рівень життя в нас коли буде.
показать весь комментарий
16.04.2026 21:44 Ответить
Такі питання задавати не потужно!
показать весь комментарий
16.04.2026 23:40 Ответить
Не живу в розбитій квартирі вже 4 роки, платіжки за газ приходять регулярно, на мої документи, які підтверджують, що я не живу в квартирі і газом не користуюсь, відповідають, що їх це не цікавить, раз лічильник на багатоквартирному будинку крутиться, значить газ в мою квартиру подається, а чому я ним не користуюсь, то не їх проблема. Радію, що хоч таксисти, які мене возили до 2022 року, і супермаркети, де я купував продукти, мені платіжки не виставляють, напевно, не знають, що так можна!
показать весь комментарий
16.04.2026 21:46 Ответить
Держава має ЗАБОРОНИТИ обласним Газмережам проводити (самовільну) повірку лічильників з механічними та мембранними механізмами з котрими вони ХІМІЧУТЬ і ці газові лічильники самовільно за добу накручують від 0,02 м3 до 0,2 м3.газу…!!!

Газові лічильники мають встановлюватися лише після 100% перевірки підприємствами, що їх ВИРОБЛЯЮТЬ і на вимогу споживач, МЕМБРАННІ або РОТОРНІ, так як останні мають більшу точність і рахують використання газу з похибкою 0,01%, а мембранні +, - трамвайна зупинка, на котрих ГАЗмережі і крадуть мільйонні кошти з оплат в ГРОМАДИ УКРАЇНИ за повітря...!!!

Лише після постанови Кабінету Міністрів про ВСТАНОВЛЕННЯ лише ПЕРЕВІРЕНИХ і НОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ, ВИРОБНИКАМИ цих лічильників і при 100% їх опломбуванні, ПЛОМБАМИ ВИРОБНИКА їх мають право на встановлення в помешканнях споживачів зі смарт-модулями...!!!

ГАЗмережі це злодії-схематозники котрі обкрадають ГРОМАДУ УКРАЇНИ, своїми "повіреними" підкручено-пошкодженими МЕМБРАННИМИ ЛІЧИЛЬНИКАМИ...!!!

А ще ці ШАХРАЇ ГАЗмережі-України вдаються до МАНІПУЛЯЦІЙ вашою загальною площею квартири, з котрої НАВМИСНО виключають 2,5-4 м2. Площі тим самим необгрунтовано збільшують оплату від 4-15грн на місяць за використання обєму газу…!!!
показать весь комментарий
16.04.2026 22:00 Ответить
тобто... 1. газ (як такий) 2. доставка газу 3.за технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж . Хм... Так не зупиняйтесь:+1 за виготовлення квитанції в паперовій формі.+2 доставка виготовленої квитанції. 3. і т.д.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:56 Ответить
у нас в Айзербаджане німа ніяких квітанцій ни за світло ні за газ . щоб не дуло наїбалова как у вас . оплатив смарфоном дічильнику за кількість кубів або квт є свет газ , кошти скінчились лічильнок перекри подачу благ цивілізації.
показать весь комментарий
16.04.2026 22:58 Ответить
У вас наіпалово вже закладене в ціну куба чи кіловата...