9356 посетителей онлайн

Украина работает над тем, чтобы перезахоронить на своей территории основателя ОУН Коновальца, — Зеленский

Евгений Коновалец

Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что готовятся решения о перезахоронении первого лидера Организации украинских националистов (ОУН) Евгения Коновальца, чья могила находится за рубежом.

Об этом президент сообщил во время вечернего обращения, информирует Цензор.НЕТ. 

Перезахоронение украинцев

Глава государства рассказал, что Киев начинает процесс возвращения героев, которые боролись за независимость Украины и были похоронены в других государствах.

"У нас есть возможность и моральный долг перезахоронить их здесь, в Украине, дома. Сейчас такой процесс начался в отношении полковника Андрея Мельника и его жены Софии. (…) Украинский народ заслуживает своей исторической памяти, и эту подлинную память мы укрепляем. Благодарю всех, кто нам помогает! Команда Офиса сейчас сосредоточена, в частности, на этой задаче", — сказал Зеленский.

  • Отметим, что 30 апреля Верховная Рада приняла закон, который, среди прочего, предусматривает перезахоронение борцов за независимость Украины в XX веке на НВМК.

Справочно

Евгений Коновалец — полковник армии Украинской Народной Республики, командир Сечевых Стрельцов, член Стрелецкого Совета, командующий Украинской военной организацией, председатель Провода украинских националистов, первый председатель Организации украинских националистов. Один из идеологов украинского национализма.

Коновалец погиб 23 мая 1938 года от руки сотрудника советских спецслужб Павла Судоплатова в нидерландском городе Роттердаме. Там же его и похоронили на кладбище "Кросвейк".

Топ комментарии
+20
Любой трындеж, лишь бы не отвечать кто такой "Вова" с пленок, которому строят "домишко" в "Династии". Сцится
показать весь комментарий
19.05.2026 23:43 Ответить
+17
Чого тільки не зробиш, коли під задом підгоряє...

Тотальна дегуманізація української ідентичності Зеленським:
Через призму жартів Зеленського про «відсунуті кордони» та «********* палички» видно, що українська державність, суверенітет та прагнення свободи не мали для нього жодної ціннісної ваги.

Українська мова, культура та національні герої (як-от Бандера чи бійці УПА) у продуктах «Кварталу 95» системно висміювалися через призму радянських/російських стереотипів: українець зображувався або як недолугий селянин-хуторянин («хохол»), або як агресивний, недалекий «націоналіст-радикал».Трагедія Майдану та перші смерті на фронті сприймалися Зеленським виключно як привід для заробітку на низькосортному гуморі.
показать весь комментарий
19.05.2026 23:46 Ответить
+14
До 2019 року Володимир Зеленський займав антиукраїнську за своєю суттю позицію, яка базувалася на запереченні української самобутності, знущанні з національних символів та капітулянтських настроях. Його діяльність того періоду працювала на розмивання національної ідентичності українців та підготовку ґрунту для російської експансії, а його «українськість» зразка 2019 року була виключно політтехнологічною маскою, одягненою задля здобуття абсолютної влади.
показать весь комментарий
19.05.2026 23:50 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Треба і Степана Андрійовича Бандеру визволяти! В Німеччині погано охороняють цвинтар! Вже багато разів допустили наругу над могилою і ні хто не покараний!
показать весь комментарий
19.05.2026 23:37 Ответить
Зеленського запитали: чи Бандера є героєм?



Журналісти "Української правди" https://www.pravda.com.ua/articles/2020/06/9/7254917/ розпиталипрезидента про його ставлення до Степана Бандери.

На пряме запитання Зеленський відповів "у мене не може бути ставлення до таких людей, до таких подій за тих часів", оскільки він тоді не жив.

Стосовно того, чи є Степан Бандера героєм діючий президент розповів "Я виріс на Дніпропетровщині, де нам з самого початку ще за радянських часів казали хто такий Бандера. І він не був другом для України. Потім, коли була уже незалежність України усі піднімали це питання, ми читали, що ми... Він був одним із тих людей, які боролися за незалежність України".

Разом з тим, Президент вважає, "що всі люди, які захищали незалежність України, - є її синами, є її дійсно героями".

Також Зеленський заявив про відсутність спільного розуміння історії українцями: "нема такого, що народ точно зрозумів, ось нас обʼєднують такі сторінки, такі герої, такі люди".

При цьому, він вважає, що "дідам, які воювали з фашистами" треба дати час "зрозуміти, що відбувалось". І одночасно: "Навіщо їх змінювати?".

Під час запису інтерв'ю Зеленський постійно повторює "Бендера" замість "Бандера".

Президента також запитали про історичні постаті, які його захоплюють. Зеленський назвав двох осіб: Леоніда Кравчука та Богдана Хмельницького.

"Я дуже поважно відношусь до Кравчука. Він дав Україні незалежність. Щоб там не було. Багато всього кажуть.

Але хто такий Кравчук сьогодні? Він - перший президент України. Зрозуміло, що люди підтримали на референдумі. Все це зрозуміло. Але…" - сказав Зеленський.

У Богдана Хмельницького діючий президент відмітив "дипломатію, перемовини й хитрість". І при цьому зауважив, що козацький гетьман "щось домовився, комусь продався". І "все це, знаєте, дрібниці, з яких не складається історія України".

показать весь комментарий
19.05.2026 23:46 Ответить
Ну Зеленьський такий як і більшість наріду- обмежений, із задуреними мізками, не здатний на критичне мислення, не розуміючий хто він і де він.
показать весь комментарий
20.05.2026 00:26 Ответить
Зеленський син свого народу.
показать весь комментарий
20.05.2026 00:39 Ответить
якого? це чмо навряд чи навіть знає іврит, а його папасаша з мамайрімай не поспішали з теплих насиджених місць на історичну Батьківщину.
звичайний совкоманкурт "какаяразніца" і не більше того
показать весь комментарий
20.05.2026 02:57 Ответить
Тобто закон про антисемітизм його не стосується?
показать весь комментарий
20.05.2026 08:15 Ответить
метастази московії по всьому світу на жаль , поки нехай буде там після перемоги перепоховаємо в Києві !
показать весь комментарий
19.05.2026 23:51 Ответить
А тут під час війни могили Бандери, Коновальця будуть у безпеці?
зеЛідор особисто руками буде ловити ракети, якими кацапи можуть бити по могилах українських героїв?
Ху@ло заради цього і "кінжалів" не пожаліє, щоб рашистська пропаганда потім верещала від радості.
показать весь комментарий
20.05.2026 00:24 Ответить
в Україні і так достатньо дряні, без ракет
ось уряд проросійський весь,
як не паспорти російські, то або бізнес, або родичі
мацкрвські.
показать весь комментарий
20.05.2026 07:48 Ответить
Зеленський петляє уже пів-року, замовчує злочинну корупцію кабміндічів з банановим та єрмаком, від Українців!! Але Країна, це не московія!
показать весь комментарий
19.05.2026 23:41 Ответить
Тут підтримую
показать весь комментарий
19.05.2026 23:43 Ответить
Любой трындеж, лишь бы не отвечать кто такой "Вова" с пленок, которому строят "домишко" в "Династии". Сцится
показать весь комментарий
19.05.2026 23:43 Ответить
А як бути з Мазепою ? Який був похован у Галаці ( на кордоні з Румунією) у церкві яку КГБ знищило після другої світової .
треба щось робити з цією памʼяттю українців . Може архиви спецслужб Румунії можуть надати довідки про це , і ще про виконавців злочину
показать весь комментарий
19.05.2026 23:44 Ответить
Чого тільки не зробиш, коли під задом підгоряє...

Тотальна дегуманізація української ідентичності Зеленським:
показать весь комментарий
19.05.2026 23:50 Ответить
За твоєю логікою або Маріуполь визволяти, або Коновальця перепоховати...одночасно сил не вистачить...
показать весь комментарий
19.05.2026 23:57 Ответить
Та вже не роби вигляд, що не розумієш для чого він це робить, а точніше говорить, саме зараз.
показать весь комментарий
20.05.2026 00:04 Ответить
Пантеон исторических героев, знаковых личностей давно просился. Но бабло отшибало всё. Вот война и пришла по этому. Давно пора собрать всех апостолов народа в одно место. Но теперь это делать надо только после победы.
показать весь комментарий
19.05.2026 23:58 Ответить
А що ти вважаєш побєдой України?
показать весь комментарий
20.05.2026 00:05 Ответить
Він про своюб" пабєду" пише..
показать весь комментарий
20.05.2026 00:28 Ответить
Якщо такі патріоти чому за аордоном родини я могили мої діди воювали проти гітлера загинули у брянську і берлині то може краще їх перепоховать а не тих що тікали з німцями
показать весь комментарий
20.05.2026 00:10 Ответить
А хто гірший - Сталін, чи Гітлер?
показать весь комментарий
20.05.2026 00:19 Ответить
проти Гітлера не значить що за Україну. То за кого твої діди воювали в свинособачому Брянську?
показать весь комментарий
20.05.2026 03:01 Ответить
Мої діди били гітлеровців а діда що загинув на брянщині як ті воіни що б,ють кацапню спитаєш їхніх родичів що вони там робили не маєш мізків не сунь рило такі псевдопатріоти як ти тільки з закордону чи з дивану воїни
показать весь комментарий
20.05.2026 08:21 Ответить
а вони національні Герої України?
бери і перепоховай.
і чому це націоналісти з німцями тікали,
совок драний?
книги потрібно читати і правильні!
показать весь комментарий
20.05.2026 07:46 Ответить
Все в одному оберемку!🤨
показать весь комментарий
20.05.2026 08:47 Ответить
Це дійсно зараз потрібно ?

Чому Зеля цім замається у військовий час ? Бо нічого іншого він не вміє
показать весь комментарий
20.05.2026 00:26 Ответить
Це кийсь політичний блуд - ігри патріЙОтів - втеча від сьогодення в історію/голову у пісок - імітація боріння за Україну, відвертання уваги, загравання з громадами у Західній Україні?

Скільки непохоронено воїнів, яких, для покращення статистики, записали у графу "пропав безвісти".
показать весь комментарий
20.05.2026 08:56 Ответить
Треба буде, цей малорос відречеться від Лєнки-ополчєнки і навіть від мами Ріми с папой Сашей. Страх втратити владу змете усе
показать весь комментарий
20.05.2026 00:26 Ответить
Йде війна на знищення України і українців як народу. Стоїть питання чи буде Україна та українці а Оманський знову піариться і відводить увагу від питань виживання Українського народу.
П.С. впевнений цим питанням потрібно займатися після війни. А також росіяни будуть намагаються ці символи знищити ракетами та дронами. росія розуміє базові речі а саме Символи керують людьми і як результат, світом. Тому питання історії та мови там це головне стратегічне питання. Все інше тактика.
показать весь комментарий
20.05.2026 01:28 Ответить
і уряд український всі роки совєтської
окупації був за кордоном
це на замітку тим, хто сичить і скрегоче зубами,
що справжні націоналісти не повинні жити за кордоном.
Я відвідала всі могили цих героїв, і мушу сказати, що
в Україні буде ще більше наволочі, яка
плюндруватиме їх могили
Чи не тому всі націоналісти були поховані за кордоном?
показать весь комментарий
20.05.2026 07:44 Ответить
Був піар на мові і вірі, тепер на кістках.
показать весь комментарий
20.05.2026 08:04 Ответить
А вам що поперек горла?🤔
показать весь комментарий
20.05.2026 09:37 Ответить
Своими грязными руками,-это делается не из большой любви к украинским героям.Это получить лояльность от элехторату,примазавшись к истории.Мародерная конченная зелёная мразь.
показать весь комментарий
20.05.2026 08:13 Ответить
У земафіозної сім'ї немає іншого шляху вижити, як демонструвати,
що вона - українська.
показать весь комментарий
20.05.2026 09:01 Ответить