8071 посетитель онлайн

Митрополит УПЦ МП Павел заявил, что по Лавре ударил "дьявол", а не россияне

Митрополит УПЦ МП Павел заявил, что за разрушением в Лавре стоит дьявол

Митрополит Украинской православной церкви Московского патриархата Павел (Лебедь) прокомментировал повреждения Успенского собора Киево-Печерской лавры во время российского нападения на Киев. В своем обращении он не назвал Россию виновником удара, зато заявил, что за разрушением стоит "дьявол".

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на обращение митрополита.

"Это делает дьявол"

В своем видеообращении Павел назвал повреждение храма горем для православных верующих всего мира.

"Люди, которые считают, что это они делают, – это делает дьявол", – сказал митрополит.

Он также заявил, что "враг рода человеческого выступил не против людей, а против Бога" и выразил убеждение, что "наступит конец этим злодеяниям".

Упомянул о соболезнованиях из России

Павел не уточнил, кто именно нанес удар по Лавре, однако заявил, что из-за повреждения святыни соболезнуют люди в разных странах мира.

Среди них он назвал Грецию, Грузию, Индию и Россию.

"Все верующие и неверующие во вселенной сочувствуют – и в Греции, и в Грузии, и в Индии, и в России", – отметил митрополит.

Пожаловался на "гонения" церкви

В обращении Павел также заявил о якобы преследовании УПЦ МП.

По его словам, священнослужителей "изгоняют из Лавры", а сама церковь является "преследуемой и ненавидимой".

Кроме того, он раскритиковал деятельность на территории храмов людей, которые, по его словам, не имеют отношения к церкви, и обвинил их в неуважении к святыням.

"В храмах танцуют, снимают всевозможные безобразные клипы, веселятся вместо молитвы. Люди, не имеющие никакого отношения к церкви, заходят в шапках, женщины заходят к алтарю, прикасаются и снимают насмешливые клипы. Те, кто там сейчас находятся, так же кощунствуют", – сетует митрополит.

Топ комментарии
+20
Вправно "стрілки перевів", православнєнько.
показать весь комментарий
16.06.2026 12:49 Ответить
+17
гундяя дияволом ще так публічно ніхто не обзивав! тим більше якийсь пропарашний попєц на сносях )))
показать весь комментарий
16.06.2026 12:50 Ответить
+15
Знищити ціх брюхатих попів назавжди... Слава Україні !!!
показать весь комментарий
16.06.2026 12:51 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Вправно "стрілки перевів", православнєнько.
показать весь комментарий
16.06.2026 12:49 Ответить
посилання на оригінал на ютубі. накидайте по самі гланди цьому ******** - слузі московського сатнату.
https://www.youtube.com/watch?v=gSdPR5K4W7E
показать весь комментарий
16.06.2026 12:55 Ответить
він не читає коменти. Мав би можливість - закрив би їх
показать весь комментарий
16.06.2026 16:36 Ответить
Так росія і є обитель зла,чи то пак диявола.І всі там проживаючі теж
показать весь комментарий
16.06.2026 14:43 Ответить
Ну, вони себе навпаки несуть. Одних тільки храмів скільки понабудували.
показать весь комментарий
16.06.2026 14:47 Ответить
Бог не в храмах живе,а з людьми які ******* і виконують Його заповіді
показать весь комментарий
16.06.2026 14:50 Ответить
гундяя дияволом ще так публічно ніхто не обзивав! тим більше якийсь пропарашний попєц на сносях )))
показать весь комментарий
16.06.2026 12:50 Ответить
Знищити ціх брюхатих попів назавжди... Слава Україні !!!
показать весь комментарий
16.06.2026 12:51 Ответить
Ніззя, сам найвеличнівшивий їх кришує.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:15 Ответить
Божевільний мудозвон.
показать весь комментарий
16.06.2026 12:53 Ответить
А у чому різниця?
показать весь комментарий
16.06.2026 12:57 Ответить
а ось і паша-мерседес просралось )

показать весь комментарий
16.06.2026 12:57 Ответить
Главноє, що з росіюшкі співчувають. Одні б'ють, інші співчувають...
показать весь комментарий
16.06.2026 12:58 Ответить
показать весь комментарий
16.06.2026 12:58 Ответить
Ну от, нормальний упц-шник, а то я вже засумнівався чи у них там з головою все гаразд, що вони засудили удар по Лаврі.
показать весь комментарий
16.06.2026 12:59 Ответить
На що хороше може цей Лебідь націлити людину якщо поведінка його диявільська
показать весь комментарий
16.06.2026 13:03 Ответить
Цікава відмазка :
Путін не винуватий .
Росіяни не несуть відповідальності .
То усе наробив Диявол
Нас Біс попутав
показать весь комментарий
16.06.2026 13:03 Ответить
Так, русня це вміє.
Вирази типу "вы на майдане скакали, с последствиями столкнулись, ну кто ж вам виноват?" виводять росію в розряд стихійного лиха, вищої сили, якій неможливо протистояти, немає сенсу обвинувачувати, до якої можна лише адаптуватись, або яку можна лише терпіти, якщо вона "разгулялась", і яка, звісно, не винна ні в чому, як не винна Земля у повені або землетрусі.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:13 Ответить
ось такі справи ..паша-мерседес і пуйло ..і гундяй в кутку

показать весь комментарий
16.06.2026 13:04 Ответить
ні цій істоті у рясі клейма ставити нема де

показать весь комментарий
16.06.2026 13:05 Ответить
Служителі сатани знають про що кажуть - це сфера їхньої експертизи.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:08 Ответить
Гнати цих чортів додому до московії. Нехай там на фуражку Гітлера моляться.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:09 Ответить
Онуча в рясі спалив контору.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:10 Ответить
А "диявол" то був московський лисий огризок.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:10 Ответить
А чого він ще не в тюрмі або не знищений?? Куди дивляться українські служби?
показать весь комментарий
16.06.2026 13:11 Ответить
пашка мерседесій знає всі повадки і продєлки своїх дружків з преісподні. в цьому йому можна вірити.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:17 Ответить
Ну канєшноже! Русскіє нє моґут так паступіть! Аніже- братья!
показать весь комментарий
16.06.2026 13:18 Ответить
Тобто, дрон, вироблений кацапами, запущений кацапами, за наказом кацапського командування, тобто, *****, це від диявола?

Когнітивний дисонанс - це психологічний стан внутрішнього дискомфорту, який виникає, коли переконання, цінності або знання людини суперечать її власній поведінці чи новій інформації.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:18 Ответить
Депортировать нахрен! Лишить сана. Пусть вахтером работает.
показать весь комментарий
16.06.2026 13:24 Ответить
коли чую таке с писку попів... абсолютно розумію батька (якому доречі йде 98 рік) котрий мені 60 років толкує що у нього нема питань до релігії але є питання до попів!!! І проблеми від попа!!!! Не кожного але...
показать весь комментарий
16.06.2026 13:41 Ответить
паша мкрседес. В міру Павлік Марозов, не інакше. А його гундяй гірше диявла
показать весь комментарий
16.06.2026 13:42 Ответить
ти ба, яка потворна московська гнидь
показать весь комментарий
16.06.2026 13:42 Ответить
Торговець ритуальними послугами.Він до попівства,був в торгівлі.А ще є відео,як одна неадкавтна жінка бігла і цілувала автівку Меседес,коли Паша сів,в цю саму автівку.Які ж все таки люди, дурнуваті бувають.
показать весь комментарий
16.06.2026 14:02 Ответить
В рпц хіба можуть бути адекватні люди???
показать весь комментарий
16.06.2026 14:45 Ответить
А якщо перейдле в ПЦУ,то стане адекватним?
показать весь комментарий
16.06.2026 15:09 Ответить
Пресслужба діявола знає, що говорить.
показать весь комментарий
16.06.2026 14:07 Ответить
Чого цих дияволів до цих пір не заборонили? Ніби ж давно вже прийнятий закон про заборону православної церкви московського патріархату.
показать весь комментарий
16.06.2026 14:16 Ответить
Песу не гоже кусати руку господаря.
показать весь комментарий
16.06.2026 15:03 Ответить
Самий правдивий мокшанський чорт!!! Хто там ще хоче щось сказати що упцмп не мокшанська ???!
показать весь комментарий
16.06.2026 15:09 Ответить
Чому він досі цей бізнесмен на свободі?Таке слідство,чи такі суди? Вже пора порушувати справи проти слідчих ?
показать весь комментарий
16.06.2026 15:45 Ответить
Так і ми кажемо теж саме, і зовут його ху....ло, а шістка його агент кирюха
показать весь комментарий
16.06.2026 15:45 Ответить
Чому в час коли українців вбивають по всій країні, ця прокацапська твaрина не може випадково впасти на ніж десь за рогом?
показать весь комментарий
16.06.2026 15:51 Ответить
потрібен огляд психіатра.
показать весь комментарий
16.06.2026 15:52 Ответить
То це лайно ватяне ще й досі не сидить?
показать весь комментарий
16.06.2026 19:06 Ответить
То це він путіна обізвав, кабзда йому, не проживе довше місяця
показать весь комментарий
16.06.2026 19:37 Ответить
Такий великий живіт Павло наїв! Так розрісся в ширину! Абсурдно, коли живіт так безмежно перевершує душу святого! Душу, яка постійно грішить!
показать весь комментарий
16.06.2026 23:23 Ответить