Взрывы раздались в российской Уфе: атаковано два НПЗ (обновлено). ВИДЕО+ФОТОрепортаж
В российской Уфе прогремели взрывы. Над одним из объектов виден столб черного дыма.
Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом пишут в сети.
Подробности
Вероятно, был поражен НПЗ, однако информация требует уточнения. Жители сообщают о двух очагах возгорания.
Известно, что в Уфе находится "Башнефть-УНПЗ" - предприятие нефтеперерабатывающей отрасли.
Отметим, что расстояние от украинской границы до Уфы составляет более 1700 км.
Впоследствии издание ASTRA проанализировало видео и сообщило, что в результате ударов повреждены два нефтеперерабатывающих предприятия - "Башнефть-Уфанефтехим" и "Башнефть-УНПЗ".





https://defence-line.info/?p=16797 Маленькі «трагедії» (Частина 1)
Як виявилося, у лаптів виникла проблема, яка своїм масштабом якщо не перекриває кризу ППО, то безумовно, знаходиться десь поруч. А ми ж пам'ятаємо, що на додаток до всього іншого, там серед першорядних загроз царству болотному було названо аборти, презервативи, квадробоберів та інші несвідомі явища, з якими оголошено запеклу боротьбу, як з неоязичниками, наприклад. Але в тіні цих великих битв причаїлася ще одна. Згідно із заявою першого заступника міністра юстиції Вадима Баланіна, виглядає вона так:
«Слід зазначити, що в останні десятиліття характер сімейних відносин, на жаль, зазнав певних, я сказав би, навіть значних змін. Ну, зараз ви всі чудово знаєте, ми стикаємося з таким явищем, як співмешкання без реєстрації шлюбу. При цьому кількість розірвань уже зареєстрованих шлюбів залишається значною. І такі тенденції, на наш погляд, можна розглядати як пряму загрозу національній безпеці та демографічному здоров'ю».
Тобто відомий факт, що як мінімум 500 тисяч орків уже успішно поховано і ще більше стали каліками - дурниця, а ось співмешкання без шлюбу - загроза національній безпеці. Зауважимо: такі промови штовхає не міністр свинарства, оленярства чи дятлівництва, а цілий заступник міністра юстиції. Тим більше така заява схожа на щось на кшталт прихованого бунту. Досвідчені правознавці, прочитавши таку заяву товариша, безумовно, могли б поставити йому просте та юридично обґрунтоване запитання: «Ти на кого батон кришиш?»
І справді, цар уже кілька років співмешкає з гімнасткою Кабаєвою, і публічно нічого не відомо про те, що він якось оформив свої стосунки з нею. Мало того, практично вся верхівка курника, всі ці Лаврови, Шойги та інші Сечини, теж мають співмешканські стосунки, причому - довгі роки, і що ж це виходить, тим самим вони становлять загрозу національній безпеці? Схоже на те, що хлопчисько просто не зрозумів, на який паркан підняв ногу, і ось такі промови цілком можуть виявитися для нього штурмовим загоном десь у степах України. Це йому пощастило, що подібні мови не дійшли до вух Аліни батьківни, інакше він пішов би слідом за Гіркіним, який теж якось видав невдалий натяк у бік Кабаєвої.
У будь-якому випадку, тим самим москвичам не варто засмучуватися з приводу проблем із бензином та чорним небом. Товариш виявив значно серйозніші проблеми, які багато москвичів створюють особисто. До речі, про бензин.
МОСКОВСЬКИЙ НПЗ
На московському НПЗ провели обстеження наслідків нещодавнього удару, і в Мережу пішли деякі дані про те, наскільки вдало туди зазирнули добрі птахи. Як з'ясувалося, наші Сили оборони справді змінюють підходи до виведення з ладу подібних об'єктів, і схоже на те, що винесення обладнання тепер має фундаментальніший характер. Ось що про це пишуть їхні ЗМІ:
«Московський НПЗ «Газпром нафти», який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом, розповіли Reuters два джерела, знайомі з планами підприємства. Єдиний НПЗ москви, який забезпечує понад третину всіх постачань пального до столиці, зможе усунути пошкодження у кращому разі до 2027 року, сказали джерела. За словами одного з них, ремонт заводу потужністю 14 млн тонн за рік займе «пів року в кращому випадку».
Через атаки 16 червня та 18 червня на НПЗ було пошкоджено обидві установки первинної переробки нафти. В результаті завод, що випускає на рік близько 3 млн тонн бензину і стільки ж дизпального, зупинив роботу. У песимістичному сценарії вартість відновлювального ремонту на московському НПЗ може становити $1 млрд».
Отже, якщо кожен удар по НПЗ зупинятиме його роботу на пів року, то це вже не жарти. Тут уже не вдасться «підрихтувати, підшпаклювати і пофарбувати», а доведеться працювати довго й наполегливо, з надією на те, що під кінець роботи туди не прилетить знову. З іншого боку, хоч раз на публіку вихлюпнулася вартість збитків, завданих однією атакою. Скажімо так, мільярд доларів - це теж непогано. Принаймні, ця сума багаторазово перекриває вартість витрачених дронів. Ну, і плюс до того, після цієї атаки ППО зняли з дуже багатьох «смачних» активів, які тепер обґрунтовано чекають на гостей.
ЗВ'ЯЗОК
Можливо, саме тому, що лапті перекинули залишки ППО з об'єктів, які раніше, безумовно, прикривалися зенітними засобами, зараз відкрилося вікно можливостей для винесення важливої військової інфраструктури ворога, а саме - наземних пунктів космічного зв'язку. Буквально за пару днів Сили оборони завдали ударів по двох таких пунктах у московській та Володимирській областях. Це були ключові елементи системи, яка повинна була хоча б частково перекрити втрачені можливості, які давали «Старлінки». Виглядає це так:
«Українські війська вночі 24 червня уразили Центр космічного зв'язку (ЦКС) «Володимир» у Володимирській області (у місті Гусь-Хрустальний), який є філією ФГУП «Космічний зв'язок».
За різними даними, прильотів там було кілька, і в результаті дві будівлі з обладнанням зв'язку вигоріли до стану хрусткої скоринки. А буквально в понеділок приблизно такі самі заходи відбулися в підмосковній Дубні. Туди теж прилетіло густо та щільно, після чого Центр космічного зв'язку вийшов із чату. Що стосується ЦКС «Володимир», то, швидше за все, його підпорядкували військовим нещодавно, бо раніше він значився за «Роскосмосом». З іншого боку, лаптям уже не до космосу, тож у такому перепідпорядкуванні немає нічого дивного. А загалом - ось повний перелік таких центрів, за старою схемою, без урахування «Володимира».
1. Центр космічного зв'язку «Дубна»
Регіон: московська область, м. Дубна.Функції: керування супутниками, телерадіомовлення, інтернет, великі антени Ku/Ka/C‑діапазонів.
2. Центр космічного зв'язку «Сколково»
Регіон: московська область.Функції: резервний центр управління, ******* антени, корпоративні мережі.
3. Центр космічного зв'язку «Калуга»
Регіон: Калузька область.Функції: телепорт для федерального ТБ/радіо, широкосмуговий зв'язок.
4. Центр космічного зв'язку «Желєзногорськ»
Регіон: Красноярський край.Функції: керування супутниками на геостаціонарній орбіті, робота з північними регіонами.
5. Центр космічного зв'язку «Хабаровськ»
Регіон: Хабаровський край.Функції: східний телепорт, робота з Далеким Сходом та АТР.
6. Центр космічного зв'язку «Камчатка»
Регіон: Камчатський крайФункції: підтримка морського зв'язку, робота з низькими кутами піднесення, резервування східного сегмента.
Як бачимо, лише 3+1 ЦКС розташовано в європейській частині курника, а ще три - в Сибіру й на Далекому Сході. Тож тут ще є небагато роботи, і в цих догорілих центрах залишиться тільки співати пісні «Земля в иллюминаторе». Ну, а все це до того, що оголення критичної інфраструктури для того, щоб посилити ППО москви, вже дає свої плоди. Лапті не просто відкрили вікно можливостей перед добрими птахами, а виставили його з рамою. Ну що ж, тим краще.