9208 відвідувачів онлайн
6 959 26

Більшість поляків вважають, що відносини між Польщею та Україною погіршилися, - опитування

біженці,польща

Більшість поляків вважають, що за останній рік відносини між Польщею та Україною погіршилися.

Про це свідчать дані дослідження United Surveys для видання Wirtualna Polska, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

За даними опитування, 43,6% поляків вважає, що відносини між країнами "скоріше погіршилися" і 17,7% респондентів відповіли, що вони "однозначно погіршилися".

Відповідь "скоріше покращилися" обрали 7,8% опитаних і лише 0,1% вважають, що польсько-українські відносини "однозначно покращилися". Також 21,9% респондентів вважають, що двосторонні відносини "не змінилися".

Погіршується також ставлення поляків до біженців. За даними найновішого дослідження СBOS (Центр дослідження громадської думки), лише 53% поляків підтримують прийняття у Польщі українських біженців. Це найнижчий показник від початку великої війни. У березні 2022-го підтримка українських втікачів від війни поляками становила 94%.

Водночас лише 15% опитаних українців вважають Польщу надійним союзником. 45% респондентів вважають "скоріше надійним", 6% не визначилися з відповіддю, 25% опитаних назвали Польщу "скоріше ненадійним партнером", а 10% українців вважають Польщу "дуже непевним союзником".

Після початку повномасштабної війни понад 73 % українців змінили на краще свою думку про польський народ. Про це свідчили дані опитування агенції Info Sapiens у серпні 2022 року на замовлення польського Центру діалогу імені Юліюша Мєрошевського.

Топ коментарі
+11
Справедливості ради - в більшості випадків, "заслуга" погіршення відносин на поляках. Звісно без Вови та його кодла не обійшлось, але все таки це не він блокував кордон, паплюжив українську історію і т.п.
Та і, це що, вперше поляки рушать відносини з сусідами? Ще нещодавно мали нормальні відносини з Німеччиною, піднімали економіку за їх рахунок, а зараз теж "чомусь" погіршились відносини.
А взагалі, чим швидше всі зрозуміють, що в нас немає друзів, тим краще. Є лише країни, з якими в нас тимчасово співпадають інтереси, та є спільні проекти. Це може бути і на рік, може бути і на 500 років, але все таки це тимчасово і розраховувати завжди потрібно на самих себе, а не чекати допомоги. Але більшість має якісь психологічні комплекси- вони в постійних пошуках братських народів, один уже виявився не братським, тепер інший знайшли....
показати весь коментар
01.11.2024 23:36 Відповісти
+10
Якщо цім (погіршенням) займаються польська влада разом із опозицією, то можна вважати це їхньою державою політикою. Нема чому дивуватися.
показати весь коментар
01.11.2024 23:35 Відповісти
+6
Проведіть опитування, скільки українців вважають польських блокувальників українського кордону прокацапленими підорами. А потім складіть 2 + 2.
показати весь коментар
01.11.2024 23:41 Відповісти

Завантаження...