10526 відвідувачів онлайн

Директорка ліцею на Київщині, де офіційно навчалися учні підпільної школи УПЦ, дала пояснення

У Києві при УПЦ МП функціонує підпільна школа

Директорка Хотянівського ліцею "Ранчо Скул" на Київщині Яна Кожема, у якому перебувають документи учнів підпільної школи при київському монастирі, прокоментувала розслідування журналістів і заявила, що звернеться до суду.

Як інформує  Цензор.НЕТ, про це пані Кожема повідомила у фейсбуці.

Що передувало

"Слідство.Інфо" дізналося про існування школи "Перспектива", яка з лютого 2025 року працює при монастирі УПЦ МП "Голосіївська пустинь" у Києві, де дітям викладають за радянськими підручниками, показують російські фільми та навчають російської мови.

Оскільки відповідної ліцензії "Перспектива" не має, документи школярів для формальності перебувають у справжніх навчальних закладах, серед них — Хотянівський ліцей "Ранчо Скул" та одна зі шкіл у Костянтинівці.

Як повідомляється, журналісти під легендою поспілкувалися з його директоркою Яною Кожемою, чиїм номером поділилася директорка православної школи.

"У мене вони не навчаються взагалі ніяк, вони просто числяться. А все навчання відбувається в школі при монастирі, по дружбі з Анною Анатоліївною (Болговою, - ред.) школа нам дає оцінки і все. І ми тут проставляємо повністю все оцінювання, все йде з тієї школи. Вони світяться як "очники"", - сказала Яна Кожема.

Після виходу розслідування директорка ліцею розповіла, що рік тому до неї звернулися знайомі із проханням допомогти їхній знайомій влаштувати учнів у школу, поки вони самі не отримали ліцензії.

За словами директорки, "це абсолютно нормальна практика для шкіл, які тільки починають"

"Перші 2 роки я працювала так само і мені так само допомогли тимчасово прилаштувати моїх учнів. Тому, з відкритим серцем я допомогла цій людині. У мене не було жодної підозри, що відбувається насправді і чим це все для мене може скінчитись!", - наголосила Кожема.

Директорка "Ранчо Скул" наголосила, що для неї дуже важливе чисте ім'я і репутація школи, тому вона готує позов до суду.

Підпільна школа при монастирі в Києві

  • Раніше повідомлялося, що підпільна школа при УПЦ МП у Києві навчає дітей основ "русского мира".
  • Згодом у Службі безпеки України заявили "Суспільному", що досліджують "можливу протиправну діяльність" "у рамках кримінального провадження". Триває досудове розслідування.
  • Також, викладені у розслідуванні факти перевірятиме Державна служба якості освіти. Там зазначили, що спільно із правоохоронцями вживатимуть всіх передбачених законодавством заходів для притягнення винних до відповідальності.
  • Після журналістського розслідування "Слідство.Інфо" щодо діяльності нелегальної школи при храмі "Голосіївська пустинь" у Києві розпочато перевірку можливих порушень законодавства, зокрема прав дітей на освіту, вимог ліцензування та державної політики національної пам’яті.
Топ коментарі
+40
Директрка така сама гундяєвська шанувальниця
показати весь коментар
07.01.2026 23:00 Відповісти
+38
А що батьки дітей? Не знали що там вивчають їхні діти? Чи то хахли-ждуни фсбешного пархата?
показати весь коментар
07.01.2026 22:36 Відповісти
+34
це абсолютно нормальна практика для шкіл, які тільки починають
Перші 2 роки я працювала так само і мені так само допомогли тимчасово прилаштувати моїх учнів.

нагадайте мені, який зелений холуй дегрод у нас вважається міністром освіти?

це, просто ******* на *******!
розвалено абсолютно все! починаючи с народження і закінчуючи: нас об'єднав цвинтар!!!!!
показати весь коментар
07.01.2026 22:37 Відповісти

Завантаження...