10113 відвідувачів онлайн

Наша мета - не бути васалами США та Китаю, - Макрон

Макрон закликав країни не бути васалами США та Китаю

Президент Франції Емманюель Макрон закликав середні держави об'єднати зусилля і протистояти США та Китаю.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Bloomberg.

Що відомо?

"Наша мета - не бути васалами двох гегемонних держав. Ми не хочемо залежати від домінування, скажімо, Китаю, або ми не хочемо бути надто вразливими до непередбачуваності США", - сказав він під час виступу перед студентами у Сеулі.

Макрон зазначив, що європейські країни мають спільну програму дій з такими країнами, як Японія та Південна Корея, щодо таких питань, як міжнародне право, демократія, зміна клімату та глобальне здоров’я.

Також він назвав й інші країни, що поділяють такі погляди: Австралію, Бразилію, Канаду та Індію.

За словами лідер Франції, разом ця коаліція може працювати над штучним інтелектом, космосом, енергетикою, ядерною енергетикою, обороною, безпекою - і "чим завгодно".

Видання зазначає, що заяви Макрона пролунали на тлі того, що президент США Дональд Трамп "поновив свої нападки на НАТО та інших союзників", зокрема, розкритикував Францію та Південну Корею за недостатню допомогу йому в Ірані.

"США - це велика країна, але своїм нинішнім підходом вона ризикує відкрити "скриньку Пандори", - сказав Макрон.

Що передувало?

  • Раніше Дональд Трамп заявив, що глава Франції Еммануель Макрон дуже скоро залишить свою посаду. Така заява прозвучала на тлі відмови Франції направити свої військово-морські сили для забезпечення безпеки в Ормузькій протоці.
  • Макрон виступив на захист цінностей НАТО, заявивши, що регулярні коментарі, які ставлять під сумнів відданість США Альянсу, "підривають його саму суть".
Топ коментарі
+10
В цього президента є яйця! Він молодець.
показати весь коментар
03.04.2026 15:40 Відповісти
+10
Ізраїльські сіоністи хочуть руками всього світу, зокрема США та країн НАТО, знищити своїх ворогів в Ірані. Якого біса 585 мільйонів європейців та 360 мільйонів американців мають задовольняти хотєлки агресивних ізраїльтян? Бо вони вічні жертви "Холокосту" і відтак "святі та непорочні"? ООН давно вже прирівняла сіонізм до комунізму і фашизму попри необґрунтовані протести Ізраїлю та єврейського лобі в США. Вважаю що пряма атака на Іран є найбільшою помилкою Ізраїлю з моменту заснування цієї держави, яка загрожує існуванню Ізраїлю (єврейського сховища для злочинців та корупціонерів єврейської національності з усієї планети). Але нам це невигідно! Вони посунуть в Україну і їх доведеться тут "перевиховувати" в людей. На жаль за останні 2000 років це нікому ще не вдалося...
показати весь коментар
03.04.2026 15:49 Відповісти
+7
АХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХ

- 25-35% Франції мусульмани
- около 40% мігранти причому з Африки і найбіднішої Азії

почекайте 2 покоління і буде 60% - вони виберуть свою владу і змінять ДЕМОКРАТИЧНО закони на шаріат
показати весь коментар
03.04.2026 15:34 Відповісти

Завантаження...