Зобов'язуюсь забезпечити мирну передачу влади новообраному президенту США Байдену, - віцепрезидент Пенс

Віцепрезидент США Майк Пенс зобов'язується згідно з історичними традиціями гарантувати безпечний перехід влади до обраного президента Джо Байдена.
Про це Пенс заявив перед брифінгом з питань безпеки у штаб-квартирі Федерального агентства з надзвичайних ситуацій і під час зустрічі з військами Національної гвардії, що охороняють Капітолій США, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
Пенс сказав, що Байден і обраний віцепрезидент Камала Харріс будуть приведені до присяги 20 січня "згідно з нашою історією і нашими традиціями, а також таким чином, щоб віддати честь американському народу і Сполученим Штатам".
Крім цього він зазначив: "Ми всі пережили цей день - 6 січня. І як чітко дав зрозуміти президент, ми віддані впорядкованому переходу і безпечній інавгурації".
Як повідомлялося, прихильники президента Дональда Трампа 6 січня під час затвердження Конгресом перемоги Джо Байдена на президентських виборах увірвалися в будівлю Капітолію, зірвавши засідання.
Трамп, який не планує бути присутнім на інавгурації, у середу став першим президентом в історії США, якому Палатою представників двічі був оголошений імпічмент, 10 його колег-республіканців приєдналися до демократів, щоб звинуватити його в підбурюванні до повстання під час штурму Капітолію.
Пенс також зустрівся з десятками гвардійців у яскраво освітленому Капітолії, подякувавши їм за гарантування безпеки "в такий важливий момент у житті нашої нації".
Як повідомляють ЗМІ, федеральна влада США попереджає про загрози з боку озброєних груп і расистів-екстремістів перед і в день інавгурації Байдена 20 січня.
Заворушення, що сталися в будівлі Конгресу США минулого тижня, стануть "значною рушійною силою насильства" для збройних груп і расистів-екстремістів, які націлені на інавгурацію, посилалася газета New York Times на спільний розвідувальний бюлетень від 13 січня, випущений Національним антитерористичним центром та міністерствами юстиції і національної безпеки США.
Збройні групи і расисти-екстремісти, "дуже ймовірно, становлять найбільшу внутрішню терористичну загрозу в 2021 році", зазначається в бюлетені.
У документі також наголошувалося, що заяви Трампа про "вкрадені вибори" "можуть привести деяких людей до переконання, що не існує політичного вирішення їхніх проблем і необхідні насильницькі дії".
У Вашингтоні запроваджено підвищені заходи безпеки, для підтримання порядку залучено війська Національної гвардії.
"Поссорившись" с путиным, он тоненько гадил нам в мозги, но Америка -
это ему не Украина.
https://www.youtube.com/watch?v=EjC-y67C-Qk&t=0s На выход: Трамп учуял импичмент и превратился в «пай-мальчика», лишившись эфирного времени