3842 відвідувача онлайн

Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар

Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар

Держдепартамент США вимагає звільнити затриманих в окупованому Криму Нарімана Джеляла, який, за даними з відкритих джерел, є першим заступником голови Меджлісу кримських татар, та ще чотирьох осіб, які підозрюються в причетності до справи про пошкодження газопроводу.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми закликаємо російську окупаційну владу негайно звільнити їх. Це останнє в довгій низці політично мотивованих рейдів, затримань і каральних заходів проти Меджлісу і його керівництва, які зазнали репресій за протидію спробі анексії Криму Росією", - йдеться в поширеній Держдепом заяві.

У ній наголошується, що США під час "Кримської платформи" "підтвердили, що Крим - це Україна, і Сполучені Штати непохитні у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України".

Житель Криму Джелял підозрюється за двома статтями Кримінального кодексу Росії: "диверсія" і "пособництво" у межах справи про пошкодження газопроводу, повідомила "Інтерфаксу" в неділю адвокат Джеляла Еміне Авамілєва.

Як повідомлялося, 4 вересня приблизно 50 кримських татар були затримані під будівлею ФСБ РФ у Сімферополі під час протестів проти незаконних обшуків і затримань в окупованому Криму. Серед затриманих був голова Центральної виборчої комісії Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв і член Меджлісу кримськотатарського народу Леммар Юнусов. Також були затримані цивільні журналісти "Кримської солідарності" і кореспонденти Грани.ру Айдер Кадиров і Нурі Абдурашитов. 

Нагадаємо, російські силовики в окупованому Криму 3-4 вересня затримали п'ятьох кримських татар: Азіза Ахтемова, Асана Ахтема, Нарімана Джеляла, Ельдара Одаманова і Шевкета Усеїнова.

4 вересня в селі Первомайське Сімферопольського району Криму відбувся обшук у Нарімана Джеляла, після чого його відвезли на синьому мікроавтобусі Volkswagen. Пізніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров написав у фейсбуку, що Наріман Джелял перебуває в будівлі ФСБ Росії по Криму і Севастополю.

Топ коментарі
+4
Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар - Цензор.НЕТ 795
показати весь коментар
06.09.2021 08:25 Відповісти
+3
И тут Пороха приплел Так если это копия Пороха, то значит ты за Петра Алексеевича голосовал?
показати весь коментар
06.09.2021 08:30 Відповісти
+3
Все кто угодно только не Порошенко на РАБссии уже в тренде... стадо кремлевскихъ идиотов...
показати весь коментар
06.09.2021 08:34 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
🤦🤦🤦
показати весь коментар
06.09.2021 07:55 Відповісти
Звіздєть,нє камні ворочать...Реальна допомога Україні становила менше 3% допомоги Авганістану. От і всі розкладки.
показати весь коментар
06.09.2021 08:22 Відповісти
нє камні ворочать?

Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар - Цензор.НЕТ 4227
показати весь коментар
06.09.2021 08:36 Відповісти
так все таки призвал или потребовал? это таки две большие разницы
показати весь коментар
06.09.2021 07:56 Відповісти
Ти диви, як кучно свинособаки пішли...
показати весь коментар
06.09.2021 08:00 Відповісти
Яка тупість! Чи легко вам на московіі жити без мізків?
показати весь коментар
06.09.2021 08:04 Відповісти
Опять путинский интерфакс пытается врать,что значит подозреваются,им шьют незаконное дело,пытаются обвинять в том,чего они не совершали,подозревать будете своего ботоксного царька.
показати весь коментар
06.09.2021 07:58 Відповісти
Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар - Цензор.НЕТ 8386...
показати весь коментар
06.09.2021 08:17 Відповісти
Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар - Цензор.НЕТ 2727
показати весь коментар
06.09.2021 08:19 Відповісти
А что же величайший писюнист молчит? Из-за океана даже уже отреагировали.
показати весь коментар
06.09.2021 08:22 Відповісти
Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар - Цензор.НЕТ 795
показати весь коментар
06.09.2021 08:25 Відповісти
И тут Пороха приплел Так если это копия Пороха, то значит ты за Петра Алексеевича голосовал?
показати весь коментар
06.09.2021 08:30 Відповісти
Ну нєоспорімий і желєзний факт
ЗЕбанат намазав Віслюка на хліб )
показати весь коментар
06.09.2021 08:34 Відповісти
Прийде час і ЗЕбанати гукнуть - Зеля пісюніст!
показати весь коментар
06.09.2021 08:33 Відповісти
Купи очки, бибизяна
Держдеп США закликав Росію звільнити Джеляла та інших затриманих кримських татар - Цензор.НЕТ 8076