Мінцифри спростить "гімнастику для шиї" під час верифікації в "Дії"

У Міністерстві цифрової трансформації пояснили, навіщо потрібна так звана "гімнастика для шиї" при вході до програми "Дія". У Мінцифри пообіцяли спростити процедуру верифікації для отримання сертифіката COVID.
Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив керівник розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік.
"Це не просто "гімнастика", щоб отримати COVID-сертифікат, хоча так може здатися. Насправді це перший зрозумілий випадок, коли через мобільний застосунок треба скористатися "Дія", - сказав він.
За його словами, підпис - це електронний ключ, і його важливість надзвичайно висока. Банік зазначив, що в майбутньому за допомогою цього ключа можна буде продавати нерухомість і оформляти автомобілі.
"Навіщо потрібна ця "гімнастика для шиї"? Наші нейромережі повинні упевнитися, що перед телефоном жива людина", - пояснив представник Мінцифри.
Він додав, що саме тому користувачеві треба порухатися, тому що фотографію або 3D-модель не можливо направити таким чином, щоб отримати підтвердження особи. Далі, за його словами, живе обличчя порівнюється з фотографією в біометричному закордонному паспорті або ID-картці.
"Зараз ми працюємо на тим, щоб спростити саму процедуру отримання COVID-сертифіката і прибрати або зменшити тривалість верифікації через "Дія". Підпис на цій функції. Думаю, що протягом цього тижня вже стане відомо, що саме планується", - уточнив Банік.
- Хочешь в рай?
- Хочу.
- Поверни голову направо... нет, не так, вернись назад, давай еще раз, наклони голову направо, да не налево, дятел, а направо, вернись назад, поверни голову влево, так хорошо, нет не хорошо, вернись назад, давай еще раз направо, наклонись, а не повернись, смотри прямо, морда вышла за рамку, веринись назад, рамка должна быть зеленая, так, отлично, наклони голову влево, хорошо, у тебя почти получилось, давай теперь наклонись влево, ой всё, твое время вышло, двай ты в следующий раз попробуешь, сегодня что-то свет не тот и задник пёстрый ...
В общем цирк...😀