10913 відвідувачів онлайн
6 988 36

Молдова наполягатиме на виведенні військ РФ із Придністров’я, - голова МЗС Попеску

придністров'я

Про це міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску заявив на брифінгу після засідання уряду в середу, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Молдова продовжуватиме наполягати на виведенні російських військ. Це залишається важливим завданням для керівництва країни. Вирішувати цю проблему будемо на підставі діалогу, конкретних дій. Цей діалог постійно ведеться з нашими російськими партнерами", - сказав Попеску.

Він повідомив, що минулого тижня делегація міністерства на чолі з держсекретарем Русланом Болбочаном була з візитом у Москві. За словами міністра, під час візиту обговорювалася підготовка до засідання міжправкомісії в березні 2022 року, порядок денний якого матиме виключно соціально-економічний характер. Попеску також сказав, що було "мимохіть обговорено газове питання". "Також відбувся обмін думками щодо утилізації російських боєприпасів, - сказав міністр.

Відповідаючи на запитання журналістів про навчання, які провела в Придністров'ї минулими вихідними Оперативна група російських військ у регіоні, він висловив жаль у зв'язку з тим, що "в такій напруженій регіональній ситуації проводяться подібні навчання".

"Ми виходимо з того, що присутність Оперативної групи військ на лівому березі суперечить міжнародним зобов'язанням Росії та національному законодавству. І, відповідно, як сама присутність, так і проведення навчань суперечать нашому законодавству. Подібні навчання не допоможуть умиротворенню ситуації в регіоні, і ці дії контрпродуктивні", - наголосив Попеску.

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця також висловила стурбованість у зв'язку із ситуацією у регіоні, напруженістю на російсько-українському кордоні.

"Ми сподіваємось на деескалацію цієї ситуації. Сподіваємося, що всі сторони будуть поводитися так, щоб зберегти стабільність у регіоні. Про це ми говоримо на всіх зустрічах", - сказала Гаврилиця.

Топ коментарі
+29
Хватит кацапской свиноте лазить по чужим странам. Пусть сидят у себя в свинарнике. Территории хватает. Засирать неперезасирать.
показати весь коментар
26.01.2022 19:07 Відповісти
+18
Хай щастить молдаванам у цих благородних намірах! Але цих тарганів без вогню не викурити.
показати весь коментар
26.01.2022 19:08 Відповісти
+15
та пора уже и там складам боеприпасов самовоспламениться...
показати весь коментар
26.01.2022 19:06 Відповісти

Завантаження...