8794 відвідувача онлайн

У російській зброї знайшли 450 підсанкційних західних компонентів, - Reuters

ракета

За даними Reuters, у російській зброї, яку знайшли в Україні, виявлено понад 450 компонентів іноземного виробництва. Росія імовірно, придбала критично важливі технології у компаній з США, Європи та Азії до повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Експерти вивчили захоплену на полі бою неушкоджену або частково пошкоджену російську зброю. При розбиранні було виявлено, що воно складається переважно з західних компонентів. Майже дві третини з них були зроблені американськими компаніями Analog Devices і Texas Instruments. Інші компоненти РФ закупила у компаній з Японії, Південної Кореї, Великобританії, Німеччини, Швейцарії та Нідерландів.

Зазначається, що посилення експортних обмежень і контролю за їхнім дотриманням може ускладнити для Росії поповнення арсеналу зброї, такої як крилаті ракети.

Російська крилата ракета 9м727 містить в собі 31 іноземний компонент. Вони були виготовлені американськими Texas Instruments Inc і Advanced Micro Devices Inc, а також німецькою Cypress Semiconductor. Водночас російська крилата ракета Х-101, яку використовували для ударів по українських містах, також мала 31 іноземний компонент з деталями, виробленими компаніями, включаючи Intel і належить AMD - Xilinx.

Виробники електроніки наголосили, що після введення санкцій не продавали товари з "чорного списку" країні-агресору.

В Reuters додали, що понад 80 мікросхем західного виробництва перебували під експортним контролем США принаймні з 2014 року. Це означає, що для їхньої поставки в Росію потрібна була б ліцензія.

Результати розслідування свідчать про залежність російських військових від іноземних мікросхем для всього - від тактичних радіостанцій до безпілотників і високоточних боєприпасів дальньої дії. Попри це західні уряди не поспішали обмежувати доступ Росії до цих технологій навіть після окупації Криму.

Топ коментарі
+6
Зараз у зе-типилів нова методичка:
"Єрмак дуже плодотворно та потужно працює на ниві санкцій", без Єрмака би "ніяких санкцій не було".
Але схоже ніяких "потужних санкцій" НЕМА.
І навіть ті, що були, під гаслом "зернова угода" вже зняли.
показати весь коментар
08.08.2022 16:51 Відповісти
+4
А хто накладав ті, що зняли? І що це були за зняті санкції? а то щось крім фейків немає нічого.
показати весь коментар
08.08.2022 17:00 Відповісти
+3
Іран під санкціями а виготовляє супутники
показати весь коментар
08.08.2022 17:24 Відповісти

Завантаження...