7620 відвідувачів онлайн
6 799 25

Приблизно 650 співробітників ЗАЕС підписали контракти з "Росатомом", - "Енергоатом"

заес

На ЗАЕС дуже складна ситуація із персоналом. На станцію проходять приблизно 2,4-3 тисячі людей. До окупації на ній працювало понад 11 тисяч.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Інтерфакс-Україна,  про це повідомив президент компанії Петро Котін на брифінгу на Південноукраїнській АЕС.

Відомо про 650 випадків підписання працівниками окупованої РФ Запорізької АЕС контрактів із так званою Експлуатуючою організацією ЗАЕС концерну Росатом. 

"Нам відомо про 650 працівників ЗАЕС, які підписали контракти з фейковою організацією з експлуатації станції. Більшість із них - це робочий персонал, який отримував найнижчу зарплату. Але також є випадки зради керівного персоналу, від позиції якого фактично залежало, чи вийде щось у Росатому. Наприклад, людина, яка виконує обов'язки головного інженера, зрадила Україну і продовжує там нелегітимно виконувати обов'язки керівника станції", - зазначив він.

За словами Котіна, на ЗАЕС дуже складна ситуація із персоналом.

"Трохи більше шести тисяч працівників ЗАЕС перебувають в Енергодарі. Не всі працюють на станції, багато хто залишається по своїх будинках. На станцію проходять приблизно 2,4-3 тисячі людей. До окупації на ній працювало понад 11 тисяч", - розповів Котін.

Він зазначив, що окупанти не можуть замінити український персонал на своїх людей, тому змушені залишати його на роботі, незважаючи на відмови переходити на роботу в Росатом.

"Ситуація у рашистів теж важка. Вони не можуть запустити станцію. Не можуть її нормально експлуатувати, тому що для цього потрібен персонал, навчений для роботи на тому обладнанні, яке встановлене на ЗАЕС. Вони намагаються підвезти свій персонал, але він нелегітимний, він не може виконувати ті функції, які виконує український персонал. Він же відмовляється підписувати контракти, але вони змушені залишати його на роботі", - заявив Котін.

За його словами, частину працівників ЗАЕС, яка залишила місто-супутник ЗАЕС Енергодар, переведено на роботу на інші АЕС України.

Топ коментарі
+28
і не треба їх поливати брудом ,якщо не знаєте всіх обставин і не живете в окупації. Це питання до влади яка готувалась до шашликів та здала південь за лічені дні!
показати весь коментар
17.01.2023 13:46 Відповісти
+8
.. складно засуджувати тих, простих людей, яких влада здала за одну добу... злочинно про.бала
показати весь коментар
17.01.2023 13:46 Відповісти
+8
І тут не має нічого дивного. Якщо Україна туди не прийде в найближчий місяць, максимум два то стануть майже всі "новохрещені расатамци". Людина істота слабка, якщо втрачається надія на порятунок і справедливість то вмикаються механізми пристосування і банального виживання.
показати весь коментар
17.01.2023 13:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
і не треба їх поливати брудом ,якщо не знаєте всіх обставин і не живете в окупації. Це питання до влади яка готувалась до шашликів та здала південь за лічені дні!
показати весь коментар
17.01.2023 13:46 Відповісти
Зеленский знал, что будет широкомасштабное наступление, но он слишком мудрый и по этом никому об этом не сказал!!!
показати весь коментар
17.01.2023 13:47 Відповісти
читав? отута вся "мудрість"... https://m.censor.net/ua/resonance/3391403/*******************************************************************************?fbclid=IwAR3slIjTLzrLIcoXaJM6rHkmCI5wP6Bt2YaN9P7Yw1P3iv97W6Qi1bb86oI
показати весь коментар
17.01.2023 14:01 Відповісти
отут з тобою по буквам згоден.
Але вся твоя проблема в сенсі - що ти також причетний до цієї зради. Бо ти той самий 73/43%зебіл
показати весь коментар
17.01.2023 13:55 Відповісти
Ні, в Енергодарі за Зе проголосувало 86%.
показати весь коментар
17.01.2023 15:18 Відповісти
Це не тільки ви, так ще мільйони дебілів думають, яких аж 73% наріду
показати весь коментар
17.01.2023 15:32 Відповісти
Думай собі там про себе, якщо такий довбень. Якщо виїхали з України, то закрий ротяку.
Що тобі сивочолий поганого зробив, а зеленочолий хороше?
Ти теж там 1+1 і кварталу передивився?
показати весь коментар
17.01.2023 15:51 Відповісти
сподіваюсь ти усвідомила мій комент перш ніж поскаржилась на нього
показати весь коментар
17.01.2023 17:19 Відповісти
в інтересах України щоб ЗАЕС обслуговував український персонал, в якого родини поруч із блоками, а не кацапські зайди, які втечуть на раз-два.
ну ви зрозуміли...

нашому Енергоатому треба було б тут базар профільтрувати
показати весь коментар
17.01.2023 16:03 Відповісти
.. складно засуджувати тих, простих людей, яких влада здала за одну добу... злочинно про.бала
показати весь коментар
17.01.2023 13:46 Відповісти
І тут не має нічого дивного. Якщо Україна туди не прийде в найближчий місяць, максимум два то стануть майже всі "новохрещені расатамци". Людина істота слабка, якщо втрачається надія на порятунок і справедливість то вмикаються механізми пристосування і банального виживання.
показати весь коментар
17.01.2023 13:47 Відповісти
людина слабка апріорі, без умовностей...але в цьому не вина людини...
показати весь коментар
17.01.2023 14:03 Відповісти
Надо просто сказать: "Вы имейте право говорить и подписывать что угодно, если это поможет спасти вашу жизнь". Особенно спустя первые 24 часа, когда они еще могут иметь значение. Никаких проблем здесь быть не может. Вы нужны нам живыми, чтобы в будущем работать на нашей АЭС.
показати весь коментар
17.01.2023 14:20 Відповісти
это вам лапти сказали ?
показати весь коментар
17.01.2023 14:28 Відповісти
Все предельно просто. Энергоатом им если и платит зарплату (что, кстати, под огромным вопросом и далеко не факт) то в гривнах. На оккупированной территории - за неё вряд ли что-то можно купить.
То есть либо они и их семьи сдохнут с голоду, либо... нет.
А про выезд рассказывать не нужно. Хотел бы Энергоатом их эвакуировать - давно бы сделал. Но прикол в том, что это работники ОЧЕНЬ узкой специальности и они нахрен не облокотились Энергоатому - на остальных АЭС штат заполнен.
А ведь у них там и семьи есть.
И кроме того - сфига ли так несправедливо. Медиков за то что они лечат в том числе военных рашки - к ним претензий нет. Мол, вынуждены. А эти разве нет? Не вынуждены?
показати весь коментар
17.01.2023 14:30 Відповісти
Платит Энергоатом зарплату, а за гривну можно и телефону скупиться.
показати весь коментар
17.01.2023 15:24 Відповісти
Я не разбойник, и не апостол.
И для меня, конечно, тоже все не просто.
И очень может быть, что от забот моих,
Я поседею раньше остальных.
показати весь коментар
17.01.2023 14:42 Відповісти
Влада не залишила людям вибору їх кинули не захистили Нам розповідали про шашлик замість правди Кваліфіковані кадри потрібні країні Зрадниками їх не можна називати
показати весь коментар
17.01.2023 14:44 Відповісти
Ті хто підписав щось з кацапами потім все життя будуть про це жалкувати - їх життя вже таким як було раніше не буде.
показати весь коментар
17.01.2023 14:52 Відповісти
не той випадок....