8675 відвідувачів онлайн
6 091 48

Німеччина просить, щоб Швейцарія продала їй законсервовані танки Leopard 2, - Reuters

леопард

Німеччина попросила Швейцарію продати їй частину своїх законсервованих танків Leopard 2 у рамках угоди, яка може дозволити Берліну та іншим союзникам збільшити військову допомогу Україні.

Про це пише Reuters, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на РБК-Україна.

Німеччина хоче, щоб Швейцарія продала частину танків назад виробнику Rheinmetall, що дозволить компанії заповнити прогалини в озброєнні країн-членів ЄС та НАТО.

Німецькі політики просили свого швейцарського колегу погодити продаж із запевненнями, що швейцарські танки самій Україні не будуть передані.

"Подальшої передачі бойових танків Україні не буде", - сказав Reuters речник Міністерства оборони Швейцарії.

Відповідно до законів про нейтралітет і окремого ембарго на поставки зброї, Швейцарії заборонено відправляти зброю безпосередньо в Україну.

Міністр оборони Швейцарії Віола Амхерд зазначила, що можливий продаж частини швейцарського танкового парку вимагатиме від парламенту країни офіційного оголошення про те, що законсервовані танки виведені з експлуатації. Так, наразі у парламенті тривають дискусії з цього приводу.

Зараз Швейцарія має 134 танки Leopard 2 на озброєнні та ще 96 на зберіганні. Уряд не повідомив, скільки Німеччина просила придбати, але речник Міноборони Швейцарії зазначив, що можна буде відмовитися від обмеженої кількості танків.

Топ коментарі
+5
Це тобто щоб свої віддати, а швейцарськими поповнити нестачу у себе на складах?
показати весь коментар
03.03.2023 12:04 Відповісти
+5
Бо довго. А Україні потрібні танки вже зараз.
показати весь коментар
03.03.2023 12:07 Відповісти
+4
Швейцария это сложная страна в плане политики своей безопасности,армии и так далее, они придерживаются политики нейтралитета уже очень давно, выбить из них какую то помощь даже для европйеских стран вроде Германии очень сложно.
показати весь коментар
03.03.2023 12:02 Відповісти

Завантаження...