10098 відвідувачів онлайн
10 889 21

У серійне виробництво запустили український дрон-розвідник Sirko

дрон,sirko,розвідник

Новий український безпілотний літальний апарат Sirko, який був розроблений фахівцями з Харкова, запустили у серійне виробництво. Головна особливість дрона-розвідника - можливість передачі відео на відстань до 25 км, а також здатність літати на відстань до 50 км і повернутися назад завдяки телеметрії й потужному акумулятору.

Про це розповів голова наглядової ради ТОВ "Науково-виробнича компанія Skyassist" Ігор Криничко на презентації БПЛА українського виробництва "Люті Пташки Демо День", пише Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Нарешті можемо сказати, що серійне виробництво ми вже запустили. І зараз воно триває", - зазначив він.

За його словами, постачання комплектуючих вдалося налагодити не лише з китайськими виробниками, а й з ізраїльськими, канадськими, тайванськими та з інших країн.

Як зазначив Криничко, тиждень тому комісія від Міноборони України прийняла рішення надати доступ до експлуатації БПАК Sirko у військах.

"Зараз триває кодифікація. На мій погляд, у держави в цих умовах не все гладко, але я бачу, що працює в цьому напрямку дуже ретельно", - додав він.

Комплекси для ЗСУ наразі закуповують за кошти волонтерів, поки про державну закупівлю не йдеться. Розробники вже зібрали відгуки про практичне використання.

"Коли кажуть "все клас, усе добре", а є і такі відгуки - це не для інженерів, не для конструкторів. А от коли мені дзвонять і кажуть, "а от так би було краще, а можна додати оце?" Це потрібно, це мотивація для нас. Ми працюємо, удосконалюємо. За кілька тижнів представимо вже Sirko 2", - сказав Криничко.

За його словами, відгуки від українських захисників отримали із Куп’янського напрямку, Херсонщини, Миколаївської області.

Криничко зазначив, що протягом червня для військових відвантажили майже сотню комплексів. При цьому потужності дозволяють робити 800-1000 на місяць.

Також він додав, що компанія продовжує розробляти ударну версію безпілотника.

Нагадаємо, 24 липня у Харкові відбувся захід "Люті Пташки Демо День", на який зібралося близько 50 виробників БПЛА, 24 з яких продемонстрували свої вироби представникам волонтерських організацій та соціально відповідального бізнесу.

Топ коментарі
+22
/Комплекси для ЗСУ наразі закуповують за кошти волонтерів, поки про державну закупівлю не йдеться\
Йшов десятий рік війни...
показати весь коментар
25.07.2023 10:49 Відповісти
+8
Ударне крило це саме те що треба, в правильному напрямку рухаються.
показати весь коментар
25.07.2023 10:47 Відповісти
+7
"...поки про державну закупівлю не йдеться...." А якби серіал про ці дрони зняли,тоді би держава закупила.
показати весь коментар
25.07.2023 10:50 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ударне крило це саме те що треба, в правильному напрямку рухаються.
показати весь коментар
25.07.2023 10:47 Відповісти
Це розвідник із захистом від антідронової рушниці (повертається до місця пуску, якщо його заглушити).
показати весь коментар
25.07.2023 11:01 Відповісти
І серійне виробництво БПАК Sirko 800-1000 на місяць - дуже добра і важлива новина! Молодці! Будемо допомагати! Чекаємо серійних fpv-камікадзе, і серійних Бобрів!
показати весь коментар
25.07.2023 11:26 Відповісти
А еще у него некое подобие несущего фюзеляжа, что увеличивает суммарную площадь несущей поверхности. Рационально!👍
показати весь коментар
25.07.2023 12:53 Відповісти
Я це і маю на увазі.
показати весь коментар
25.07.2023 13:49 Відповісти
/Комплекси для ЗСУ наразі закуповують за кошти волонтерів, поки про державну закупівлю не йдеться\
Йшов десятий рік війни...
показати весь коментар
25.07.2023 10:49 Відповісти
"...поки про державну закупівлю не йдеться...." А якби серіал про ці дрони зняли,тоді би держава закупила.
показати весь коментар
25.07.2023 10:50 Відповісти
Та будь який, але зйомки з використанням цих дронів.
показати весь коментар
25.07.2023 10:56 Відповісти
ну парочку для сериала хватило бы
показати весь коментар
25.07.2023 13:47 Відповісти
24 липня у Харкові відбувся захід "Люті Пташки Демо День", на який зібралося близько 50 виробників БПЛА, 24 з яких продемонстрували свої вироби представникам волонтерських організацій та соціально відповідального бізнесу
Сподіваюсь, зустріч була проведена он-лайн.
показати весь коментар
25.07.2023 10:57 Відповісти
Сподіваюсь цензорюкам хватить мізків не опублікувати координати місця виготовлення дронів та прізвища конструкторів вказаного виробу
показати весь коментар
25.07.2023 10:58 Відповісти
Якщо вони в Києві виробляються, то росіянам координати місця виготовлення вже і не допоможуть.
показати весь коментар
25.07.2023 11:05 Відповісти
Про ціну ні гу-гу...
показати весь коментар
25.07.2023 11:03 Відповісти
Волонтери за свої гроші збирають походу.
показати весь коментар
25.07.2023 11:06 Відповісти
Волонтери за свої гроші збирають? Може за гроші людей і тільки ціни накручують захмарні.."Лелека"-600 тис. ..золота ціна цьому китайському перефарбованому дрону максимум 40 тис..Антідронові рушниці-500 тис..макс.ціна цьому самопалу-тис.30...
показати весь коментар
25.07.2023 11:43 Відповісти
Треба ставити на поток як умова розвитку української продукції а не закуповувати в Китаї.Це дасть гарний позитивний баланс валюти,їх потрібно тисячі.
показати весь коментар
25.07.2023 11:24 Відповісти
Дай Боже, щоб допомагав Захисникам, як кільстю, так і якістю!!
Не асфальтом же ворога, зупинити та знищити!!
Сподіваємося на гарні результати!!
Слава Україні!!
показати весь коментар
25.07.2023 11:42 Відповісти
таких із 100 тисяч - і можна на одного пітара по ударному безпілотнику використати і війні кінець.
показати весь коментар
25.07.2023 11:46 Відповісти
......Комплекси для ЗСУ наразі закуповують за кошти волонтерів, поки про державну закупівлю не йдеться. Розробники вже зібрали відгуки про практичне використання. Джерело: .......

Ось тепер і буде держава тягнути кота за я...я, щоб тільки за народні донати купувалися.
показати весь коментар
25.07.2023 13:17 Відповісти
ОП знову зіл`є інфу кацапам, нажаль.
показати весь коментар
25.07.2023 13:44 Відповісти