5600 відвідувачів онлайн
8 666 93

Австрійський телеканал показав фейки про мобілізацію в Україні. Потім вибачився

фейк

Австрійський суспільний мовник ORF визнав, що використав у сюжеті про мобілізацію в Україні відеоматеріали, які "не відповідають змісту".

Відповідне повідомлення телеканал опублікував в соцмережі Х (колишній твіттер), повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Проведене ORF подальше вивчення та ще одна перевірка показали, що згадані відеоматеріали з України не відповідають змісту, переданому в "Zeit im Bild" від 16 серпня, про що ORF глибоко шкодує", - йдеться у повідомленні.

Телеканал визнав, що помилки треба виправляти: "ORF зробить це в "Zeit im Bild" і, звичайно, виправить матеріал з відеоматеріалами про Україну".

В сюжеті йшлося про начебто примусову мобілізацію в Україні. Кореспондент Крістіан Вершютц навів два "українські відео користувачів", які, за його словами, "є лише деякими прикладами того, що не всі чоловіки готові воювати за свою країну". На коротких відео демонструвалося начебто силове затримання військовозобов’язаних працівниками військкоматів в Україні.

Дуже швидко з’ясувалося, що обидва відео не мають жодного відношення до мобілізації в Україні. В одному відео йшлося про інцидент на кордоні, коли через заборону виїзду студент обурився й відмовився залишити пункт пропуску, після чого його вивели силоміць. На другому відео взагалі було зафіксовано затримання працівниками Служби безпеки України російського агента в Одесі.

У відповідь на звинувачення в розповсюдженні фейків телеканал спочатку заявив, що використані матеріали "були отримані з надійного джерела, яке заслуговує на довіру". Але менше ніж за добу змінив свою позицію і визнав помилку.

Топ коментарі
+19
150к ментов, тысячи судей, плокулолов, погранцов с Западной Украины, мульйон 40ка летних пенсионеров со всяких силовых ведомств. ЧЕМ НЕ ПОПОЛНЕНИЕ?
А они работяг и колхозников ловят
показати весь коментар
18.08.2023 09:21 Відповісти
+15
Поясніть як Ви розумієте "примусова мобілізація" під час воєнного стану?
Коли почалася орківська навала, то добровольцями пішли сотні тисяч людей. Що,, не зрозуміло було тоді що будуть втрати набагато більші ніж за весь період АТО. І ці втрати повинно поповнювати. Поясніть яким чином?
показати весь коментар
18.08.2023 09:16 Відповісти
+13
Вони не ті відео показали. Але існують і ті самі. Не даремно ж звільняли воєнкомів. За хабарі і примусову мобілізацію.
показати весь коментар
18.08.2023 09:05 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
накинули лайна, а потім вибачились? Може суд, спростування, штраф?
показати весь коментар
18.08.2023 09:05 Відповісти
Вони не ті відео показали. Але існують і ті самі. Не даремно ж звільняли воєнкомів. За хабарі і примусову мобілізацію.
показати весь коментар
18.08.2023 09:05 Відповісти
фристайла ракамакафо

показати весь коментар
18.08.2023 09:07 Відповісти
показати весь коментар
18.08.2023 09:10 Відповісти
показати весь коментар
18.08.2023 09:14 Відповісти
Ти диви яка тендітна влада у нас, ну гаразд шановні, зробимо англомовний канал з відосіками. Щоб ваші массові злочини вже неможливо було списати на "агентів кремля" і таке інше.
показати весь коментар
18.08.2023 10:46 Відповісти
І на середньому фото - фрагмент відео де затримують прокацапського агента, а ніяк не примусова мобілізація.
Вітаю, ви з великим задоволенням з'їли кацапське ІПСО.
Чи ви теж прокацапський агент?
показати весь коментар
18.08.2023 11:12 Відповісти
Шо загугліл то і виклав. То есть по астальному ви согласни всьо норм?
показати весь коментар
18.08.2023 11:14 Відповісти
Ахахахах, оце рівень типового шукача зради. Що нагуглив, то і виклав *facepalm*
Кацапи дивляться на отаких з превеликою ніжністю, бо на вас навіть не треба гроші витрачати, безкоштовно розповсюджуєте їх лайно.
показати весь коментар
18.08.2023 11:25 Відповісти
що знайов те й ковтнув? Тот це ж лайно! А ще й комусь тичеш!
показати весь коментар
07.12.2023 13:11 Відповісти
Ти сам воюєш?
показати весь коментар
18.08.2023 12:10 Відповісти
А они работяг и колхозников ловят
показати весь коментар
18.08.2023 09:21 Відповісти
А Ви станете в один строй з отими ментами, прокурорами та суддями? Ві підете один з отима 100к вищевказаними у бій?
показати весь коментар
18.08.2023 09:26 Відповісти
Шановний от якщо б ви дійсно були б хоч час на війні, я може б звами і поспілкувався, а так не бачу сенсу від слова взагалі... Ви вільні.
показати весь коментар
18.08.2023 09:35 Відповісти
Не ужели с окопа пишешь? ну ладно тогда. Слава Украине!!!
показати весь коментар
18.08.2023 09:37 Відповісти
А радий би був писати з окопа, як це робив у 2022р., але нажаль звільнений за віком. До речі у лютомо 2022 настояв, щоб мене мобілізували у віці 63 роки та очолив окрему інженерно-саперну роту бригади!!!
показати весь коментар
18.08.2023 09:43 Відповісти
Дякую за службу!!!
показати весь коментар
18.08.2023 09:58 Відповісти
Слава нації!!!
показати весь коментар
18.08.2023 09:58 Відповісти
Це ти мабуть колхозник и работяга
показати весь коментар
18.08.2023 09:51 Відповісти
Поліцію і зараз направляють на лінію фронту. задачі звісно різні але сам факт
показати весь коментар
18.08.2023 10:00 Відповісти
Свиноморд, не існує нієкої західної України, є захід, північ, схід, південь України. Слапотоєд, сам з якого окопа пишеш?
показати весь коментар
18.08.2023 11:08 Відповісти
з Центрального
показати весь коментар
18.08.2023 11:12 Відповісти
чуєш, хлопе! Ти тут так пише "плокулолов", що виникає конкретне питання до невігласа! Ти прол кого? Якщо хочеш лайно на вентилятор кидати н7а Луценка, то він, з онкологією справно відслужив практично рік на фронті. У Мадяра. Потім його наказом преЗЕдента комісували. А ти, лайномєтатель?
показати весь коментар
07.12.2023 13:17 Відповісти
Ты где этот некро-топ откопал? Лично против Юрия Витальевича я ничего не имею. Просто он застолбил за всем прокурорами это прозвище.
показати весь коментар
07.12.2023 13:35 Відповісти
Хапання на вулицях перехожих. А ще штампування придатний всім підряд.
Схоже на терор з вимогами отримати хабаря
показати весь коментар
18.08.2023 09:23 Відповісти
Подивіться навкруги скільки "немічних" качків ходять по вулицях, сидять по пивбарам, вигулюють елітних песиків та кішок. Вони що не повинні захищати на полі бою свою землю, родину? Чому за них цне повинні робити іньші?
показати весь коментар
18.08.2023 09:32 Відповісти
так ніхто їх не забирає. А чіпляються до простих часом старших чоловіків біля кіосків з хлібом.
показати весь коментар
18.08.2023 09:40 Відповісти
Логіку тутешніх коментаторів важко зрозуміти . То репетують чому мовляв - здорові молодики сидять по пивбарам , а не на фронті , то - чому цей довбаний ТЦК чіпляється до людей на вулиці .
Як не крути - всеодно щось не так .
показати весь коментар
18.08.2023 09:45 Відповісти
Та все просто - людям незрозуміло чому довбаний ТЦК не чіпляється до молодиків,котрі сидять по пивбарам або тих котрі відпочивають в Буковелі.
показати весь коментар
18.08.2023 10:27 Відповісти
Та що ж тут незрозуміло ? У Буковелі сидять люди дуже не бідні , і всі як один - інваліди . ТЦК їх ніяк - не вкусить , бо в них всі довідки - в ажурі ..
А молодиків що сидять по пивбарам - захищає суспільство . Сам був свідком як одному бугаю , якого тцк здибали біля ринку , пробували вручити повістку , і як їх буквально за хвилину оточили чоловік 10 горлопанів , з криками - сволачі ви нє імєєте права . Ті постояли , трішки посперечались та й пішли собі ні з чим . А бугай їм вслід ще й матюгів нагнув .
показати весь коментар
18.08.2023 12:55 Відповісти
Для тих дав хабаря воєнкому або медкомісії воєнний стан не діє.
Це ж не справедливо.
показати весь коментар
18.08.2023 09:24 Відповісти
Тут прикол в другом, что если все дадут и откупятся, то хабар придется давать по второму кругу
показати весь коментар
18.08.2023 09:39 Відповісти
На себе подивись.
Значить консерви ми, а не ті хто бере хабарі за відкос. Натомість набирає в армію косих і кривих на утилізацію.
показати весь коментар
18.08.2023 09:42 Відповісти
Таким чином. По перше не треба було допускати такі втрати і під бажання вислужитись перед союзниками кидати людей на мінні поля. Запустити виробництво дронів сотнями тисяч, тут на ресурсі є інженери, які знають як це робиться, більш менш. Є технологія яка робить можливим FPV на відстані тисяч кілометрів, вона нам доступна, тобто ударними дронами можна керувати з Києва. І бити по Москві точно в ціль, і летіти не Над будинками де ППО, а Проміж будинками на висоті 5 метрів. Я вам гарантую - це абсолютно реально. Я можу це зробити. Але це не потрібно нікому. Потрібно щоб були втрати, бажано жахливі, з точки зору влади. Чомусь у росіян є мінні поля і ми не можемо пройти навіть метр без втрат, але де були і де є наші мінні поля?

З армії зробили монстра, Бермудський Трикутник, якщо ти попав, ти мобілізований пожиттево. Якщо ти хотів би служити в ППО і нищити Герані, то запускають в пресу такі статейки типу "на ППО всі хочуть, окоп і тільки окоп на нулі!". Коли у нас всі намагаються якусь копійчину закинути на ЗСУ, випускають в пресу нахрюки "нам нах не потрібні ваші допомоги, всі в окоп!". Ви розумієте що це свідома робота на знищення і ЗСУ, і донатів які багато чого вирішують? Після цього є бажання послати всіх на йух, і приплести туди і країну і все. Багато хто так і робить внутрішньо. І це погано.

А корінь зла сидить або у ВР, або на Банковій, або навіть вище, але про останнє навіть не хочеться думати.
показати весь коментар
18.08.2023 11:09 Відповісти
Готовність "послати всіх на йух" формується раніше, ніж "бажання вислужитись перед союзниками."
показати весь коментар
19.08.2023 09:39 Відповісти
Nabirat naemnikov v Afrike, Azii i Latinskoi Amerike
показати весь коментар
18.08.2023 14:24 Відповісти
Зробити репортаж про те, що в Österreichisches Parlament більшість належить НСДАП (а потім вибачитись).
показати весь коментар
18.08.2023 09:06 Відповісти
були отримані з надійного джерела, яке заслуговує на довіру".Джерело:

нехай джерело оприлюднить - щоб воно більше не виконувало заказників з раши
показати весь коментар
18.08.2023 09:06 Відповісти
На ютуб и тик-ток видео где крутят прохожих и кидают у бусик хоть жопой жуй. Зачем морочиться с какими-то неизвесными источниками, если материал для контента можно сделать в пару кликов?
показати весь коментар
18.08.2023 09:09 Відповісти
Навищо вбирати квартиру , якщо вона знову замараеться?
показати весь коментар
18.08.2023 09:10 Відповісти
Хоча і канал мае виплатити Україні гроши за наклеп . ЦЕ нормальне покарання
показати весь коментар
18.08.2023 09:09 Відповісти
Какой наклеп? Ах да у нас "вільна країна вільних людей". Знаете что такое иллюстративное фото?
Это фото которое может отдаленно от конкретной реальности, но яркое ее характеризирует как правдивую. Например был прилет куда-то там, а в новости в превью журналист просто прикрепляет фотографию прилета совсем в другом месте. Так и здесь.
показати весь коментар
18.08.2023 09:13 Відповісти
А по іншому це називається п@#дьож. Як і з журналістами, якщо вони явно не вказують що фото ілюстративне.
показати весь коментар
18.08.2023 11:29 Відповісти
У австрийцев вообще нездоровая тяга к кремлевскому недофюреру.
показати весь коментар
18.08.2023 09:12 Відповісти
Они Адольфу без боя сдались и очень этим гордятся.
показати весь коментар
18.08.2023 09:36 Відповісти
Неперебірливим до грошей і Піськов з Солов'йовим - надійні джерела.
показати весь коментар
18.08.2023 09:12 Відповісти
А що в Україні немає примусової мобілізації ? Є.

Немає кастового розділення на чиновників з "бронню" та всіх інших ? Є.

Що немає грубих порушеннь при мобілізації ? Дуже багато.

Тому австрійський канал лоханувся лише тому , що показав не ті відео.

Держава зацікавлена і підтримує через своїх представників та змі правове невігластво своїх громадян . Перетворення його на безправну ,німу скотину.
показати весь коментар
18.08.2023 09:36 Відповісти
Зато величайший лидор ********** Боневник великодушный уволил всех военкомов для того что бы справедливость востаржествовала и все щастливы
показати весь коментар
18.08.2023 09:40 Відповісти
У нас для показухи і суддів звільняють. Допомагає?
показати весь коментар
18.08.2023 09:46 Відповісти
Це показує невідповідність займаній посаді президента і його некваліфікованість
показати весь коментар
18.08.2023 09:57 Відповісти
Знімати потрібно - тих , хто порушив закон чи не відповідає вимогам , а не всіх підряд - тому ,що Презік встав не з той ноги
показати весь коментар
18.08.2023 10:03 Відповісти
Нікого він не знімає і нічого він не вирішує в цій країні. Він лишень по вечорах читає з папірця\суфлера те що йому напише Михайло Подоляк. Ну ще карлючку ставе на документах, навіть не читаючи, що там написано, за що потім сяде на скамью падсудимьіх
показати весь коментар
18.08.2023 10:06 Відповісти
Так правду показав, лише відео не ті. Наступного разу правильні покаже.
показати весь коментар
18.08.2023 09:40 Відповісти
І в чому ж фейковість показаних австрійським телеканалом сюжетів про мобілізацію?
А інвалід дитинства, хворий на епілепсію, якого ВЛК визнала придатним ло служби, який помер мвйже одразу після прибуття у свою військову частину від розвитку епістатусу (серія судомних нападів, що йдуть один за одним, з поступовим скороченням інтервалів між ними). А мобілізований пацан, якого після місяця на полігоні закинули на передок, де він загинув в першому ж боєзіткненні? Це теж фейки?
Валом відео, де працівники ТЦК, що вважають себе богами і вершителями доль, силоміць *********** чоловіків в авто приямо з вулиць, щоб виконати план мобілізації? Воєнкоми, що жирують за хабарі, б'ють своїх підлеглих битами - це все не хочуть показати "чесні" чинуши Міноборони для журналістів з Австрії, яких цікавить це питання.
показати весь коментар
18.08.2023 09:45 Відповісти
Меня это не удивляет
Австрия- родина Гитлера
Ну любят австрияки гитлеров
Это у них национальное
показати весь коментар
18.08.2023 09:46 Відповісти
США - родина Теда Банди
Великобритания - родина Джека Потрошителя
Украина - родина Оноприенко
Логика вышла из чата.
показати весь коментар
18.08.2023 09:50 Відповісти
Я згоден, що в Україні "крутять пересічних" проти їх волі й тягнуть до військомату.

Але хто дає право австрійському телеканалу поширювати фейки (видавати одні події на відео за інші)?

Чи знову комплекс меншовартості? "Вони - Захід, їм можна ліпити фейки про мобілізацію. Просто їм підсунули не ті відео"
показати весь коментар
18.08.2023 09:51 Відповісти
У нас мобілізували всіх тих кого би раніше не підпустили до війська на гарматний постріл.І сліпих,і кривих і напівдурних .Я не в війську бо 60+_.
показати весь коментар
18.08.2023 09:51 Відповісти
Знайомий ішов по улиці до сусіда за свердлом а його скрутили та в бус. А в нього цукровий діабет 1 ступеня. Тепер проходить комісію в області.
показати весь коментар
18.08.2023 09:55 Відповісти
Ну, тут все логічно. В армії життя - не цукор.
показати весь коментар
18.08.2023 10:07 Відповісти
Ви думаєте що набрати з села і райцентру бойових юнітів,так буде перемога?
показати весь коментар
18.08.2023 10:13 Відповісти
Багато хто так і думає - постійно йдуть заклики " усіх на фронт, воювати будуть усі!" І жодного заклику - на розгортання впк і створення ******** зброї. Жодного. Воювати, вочевидь, зібралися тільки методами Жукова.
показати весь коментар
18.08.2023 10:24 Відповісти
Ніякого розгортання впк не буде.Методжами жукова лайт.
показати весь коментар
18.08.2023 10:27 Відповісти
Головне, що вийшло в етері і бюргери побачили наші»ужаси». Тепер їхні вибачення до одного місця. Маємо подати до суду. Що за епоха вибачень!!! Це дикий інфантилізм.
показати весь коментар
18.08.2023 10:14 Відповісти
Австрия - родина Гитлера. Надо не забывать.
показати весь коментар
18.08.2023 10:35 Відповісти
Австрияки как и мадяры работают на мордор.
показати весь коментар
18.08.2023 10:47 Відповісти
ютюберы снимают и выставляют результат, а не все видео.
показати весь коментар
18.08.2023 10:52 Відповісти
как только "наши люди". которые кричат о правах и свободах попадают под власть рашистов, то нет никаких возражений и сопротивлений все идут куда скажут, вывод такой страна населенная кацапами провокаторами.
показати весь коментар
18.08.2023 10:59 Відповісти
Дурню кажете. Наші люди в окупації протестують, не розбігаючись навіть від пострілів, героїчно гинуть внаслідок спротиву окупантам, розвивають в Криму рух Жовта Стрічка, наводять нашу арту на об'єкти, на що масово жалілись рашисти. Звісно не всі. Але от мені цікаво, на кожному перехресті ворожі блокпости, за будь яке порушення на підвал, в катівню. І що, ви такий герой будете виходити з протестом і прапором України?

Вчіть матчасть https://uk.wikipedia.org/wiki/Протести_цивільного_населення_України_російській_окупації_України_(2022)
показати весь коментар
18.08.2023 11:24 Відповісти
Ні, він дуже яскраво продемонстрував, що ви (шукачі зради) тут розповсюджуєте маніпуляції та відверті кацапські нахрюки, бо за вашою логікою виходить саме те що він сказав.
показати весь коментар
18.08.2023 11:35 Відповісти
Приклади. Ткніть мене носом де я хоч раз збрехав. З 2014. Нічого не змінилось) Тільки тоді мене хейтили послідовники ПП за критику, тепер Зевлади.
показати весь коментар
18.08.2023 12:31 Відповісти
Та кожен ваш коментар і ваших однодумців підтверджує той пойнт, що написав топік-стартер цієї гілки.
І я в жодному разі не послідовник зелених, забирайте ото собі ваші ярлики.
показати весь коментар
18.08.2023 12:53 Відповісти
Првокаційні ярлики топікстартера і узагальнення на кшталт вашого не відрізняються по суті від маніпуляцій шукачівзради.
показати весь коментар
19.08.2023 09:47 Відповісти
Фігасі, як це не відрізняються?? Якраз дуже відрізняються, дуже показово демонструють ідіотизм логіки шукачів зради.
показати весь коментар
19.08.2023 10:42 Відповісти
Це на ваш погляд, який очевидно, що помилковий. Хоча не мене не дивує, що ви цього не бачите. Як там по народному описують когнітивне упередження?.. -
показати весь коментар
19.08.2023 11:14 Відповісти
В нас в селі остався один забулдига,хрон кончений,то приїхали і того загребли,а тепер подивітся на ці так зван госоргани молоді харі одна товше другої і всі на броні,так шо не скуліть шо люди тікають і ховаются.
показати весь коментар
18.08.2023 11:32 Відповісти
Крістіан Вершютц uvajaemyj pro-Ukrainskij journalist, i nikakie feiki ne vydaet. Svobodno po ukrainski obschaetsa, v Ukrainu ezdit chasto. Problemy xorosho znaet iznutri
показати весь коментар
18.08.2023 14:21 Відповісти
Австрійський телеканал надав правдиву інформацію. Те що відео не відповідне, то не проблема, знайдуть відповідні. В Україні триває насильницька мобілізація, людей справді скручують на вулиці, ігноруються хронічні хвороби... При цьому повністю відсутня рекрутингова кампанія, яка мусить бути масштабна і продумана. Вцілому громадяни України дедалі більше прозрівають від того, що відбувається в державі, як влада ставиться до військових і по питаннях забезпечення і по питаннях лікування, виплат, звільнення чи навпаки навчання. Коли в населений пункт привозять заглибого, якого місяць тому забрали, частина хлопців напружуються, коли майже зупиняється завод оболонь (один із них), бо мобілізували майже усіх, то ще більше напружуються. Завод не може набрати працівників, бо немає спеціалістів і немає бажаючих офіційно влаштуватись. Багато хто каже, що краще відсидить у в'язниці ніж буде воювати за цю владу. Така собі позиція, але вона показує, що комунікація провалена. В глибокому і не дуже тилу не всі розуміють, що відбувається, а через суцільні зашквари влади, розкрадання державних коштів, тікання хабарників, привілеї для своїх, і "закони" чи швидше беззаконня для інших, мотивація до оборони у населення вцілому падає, попри те, що це смертельна позиція.
Ще минулого літа середньостатистичний співрозмовник в середньостатистичному регіоні України казав, що може ну його той Херсон, аби лиш хлопці не гинули. Такі настрої є, їх більшість, нажаль...
показати весь коментар
18.08.2023 14:25 Відповісти
А в нас що не примусова мобілізація?
показати весь коментар
18.08.2023 22:46 Відповісти