8229 відвідувачів онлайн
4 621 62

В Україні реформують шкільне харчування. Мета - знизити ожиріння серед дітей

школа,харчування

Уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки. Одна з її цілей - свідоме обрання українцями здорового харчування.

Відповідне розпорядження опубліковане на сайті Кабміну, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Міністерство освіти та науки.

Стратегія визначає план дій на 2023-2024 роки та пріоритетні напрями реформи шкільного харчування до 2027 року.

Реформа має 4 цілі:

  • організація якісного та безпечного харчування: закупівлі та фінансування;
  • відновлення та модернізація харчоблоків закладів освіти з використанням новітніх технологічних процесів, покращення показників енергоефективності;
  • забезпечення органів місцевого самоврядування та закладів освіти достатнім штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування та сприяють формуванню в учнів здорових харчових звичок;
  • впровадження нових норм харчування, меню, а також формування культури здорового харчування.

"Стратегічна мета реалізації чотирьох цілей реформи - забезпечити різноманітне, збалансоване та якісне харчування в закладах освіти, сприяючи соціальному захисту вразливих груп населення та формуючи навички здорового харчування серед дітей і дорослих", - наголосили у відомстві.

Серед показників досягнення стратегічної мети:

  • зменшення відсотка ожиріння серед дітей віком до 18 років;
  • рівень задоволеності учнів харчуванням у закладах освіти;
  • зміна харчових уподобань дітей шкільного віку;
  • збільшення кількості учнів, які харчуються в закладах освіти;
  • збільшення кількості комплексно модернізованих або відновлених харчоблоків.
Топ коментарі
+16
Та то нічого шо діти вже котрий рік навчаються дістанційно. Запускайте підприємства з виготовлення дронів та ударного б/к до них. От жеж падлюки зеленского.
показати весь коментар
01.11.2023 13:29 Відповісти
+13
Реформують шкільне харчування?
Цікаво...
А магазини з чіпсами, колою та хот-догами від шкіл приберуть?
Якщо ні, то ці "реформи" будуть звичайним розпилом бабла.
показати весь коментар
01.11.2023 13:31 Відповісти
+13
а серед кабмiну не планують знизити ожирiння?
показати весь коментар
01.11.2023 13:34 Відповісти

Завантаження...