В Україні реформують шкільне харчування. Мета - знизити ожиріння серед дітей

Уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки. Одна з її цілей - свідоме обрання українцями здорового харчування.
Відповідне розпорядження опубліковане на сайті Кабміну, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Міністерство освіти та науки.
Стратегія визначає план дій на 2023-2024 роки та пріоритетні напрями реформи шкільного харчування до 2027 року.
Реформа має 4 цілі:
- організація якісного та безпечного харчування: закупівлі та фінансування;
- відновлення та модернізація харчоблоків закладів освіти з використанням новітніх технологічних процесів, покращення показників енергоефективності;
- забезпечення органів місцевого самоврядування та закладів освіти достатнім штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування та сприяють формуванню в учнів здорових харчових звичок;
- впровадження нових норм харчування, меню, а також формування культури здорового харчування.
"Стратегічна мета реалізації чотирьох цілей реформи - забезпечити різноманітне, збалансоване та якісне харчування в закладах освіти, сприяючи соціальному захисту вразливих груп населення та формуючи навички здорового харчування серед дітей і дорослих", - наголосили у відомстві.
Серед показників досягнення стратегічної мети:
- зменшення відсотка ожиріння серед дітей віком до 18 років;
- рівень задоволеності учнів харчуванням у закладах освіти;
- зміна харчових уподобань дітей шкільного віку;
- збільшення кількості учнів, які харчуються в закладах освіти;
- збільшення кількості комплексно модернізованих або відновлених харчоблоків.
Цікаво...
А магазини з чіпсами, колою та хот-догами від шкіл приберуть?
Якщо ні, то ці "реформи" будуть звичайним розпилом бабла.