8636 відвідувачів онлайн
65 418 62

Відстрочку від призову під час мобілізації мають чинні нардепи, на держслужбовців, працівників БЕБ і прокуратури право не поширюється, - законопроєкт

зсу,мобілізація

Внесений Кабміном у Верховну Раду законопроєкт №10378 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" уточнює, хто не підлягає мобілізації та має право на відстрочку.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи II групи та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду. Право на відстрочку також мають особи з інвалідністю I або II групи, визнаної судом недієздатною; члени сім'ї першого ступеня споріднення особи з інвалідністю I групи, які зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи (не більше одного члена сім'ї); члени сім'ї першого ступеня споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного догляду, зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім'ї); жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку; вагітні жінки.

Право на відстрочку від призову також мають діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Крім того, згідно з законопроєктом, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом), а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти; наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи на повну ставку.

Законопроєкт також встановлює, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом двох років з дня звільнення з військової служби військовозобов'язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільнені зі служби в запас. Також не підлягають призову військовозобов'язані, які проходили військову службу і були звільнені зі служби в запас у зв'язку зі звільненням з полону. Ці категорії осіб можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Крім цього, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом шести місяців військовозобов'язані з числа громадян, звільнених від строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Законопроєкт встановлює, що право на відстрочку від призову не мають державні службовці, працівники Бюро економічної безпеки України, Державної виконавчої служби України та прокуратури.

Законопроєкт також пропонує надавати можливість військовослужбовцям, звільненим із полону, відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів.

Окрім цього, пропонується залучати органи місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, військово-цивільних і військових адміністрацій, підприємств, установ та організацій до активної участі в заходах із проведення мобілізації, зокрема під час оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, до збірних пунктів та військових частин.

Уточнюються обов'язки громадян України щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Зокрема, документ зобов'язує проходити медичний огляд і лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішенням військово-лікарської комісії, ставати на військовий облік за місцем перебування в разі переїзду під час проведення мобілізації, з'являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й військових частин після оголошення мобілізації, мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу, який пред'являють на вимогу, відповідно до закону.

Топ коментарі
+23
показати весь коментар
26.12.2023 09:57 Відповісти
+20
У держслужбы у всех бронь,зеленые хитрунишки пытаются опять обмануть и отправить на фронт последних инвалидов из работяг и селян.Списки бронированных должны быть в открытом доступе с указанием должности и причины освобождения от призыва.
показати весь коментар
26.12.2023 10:10 Відповісти
+18
Ну да. Слуг народа мобілізують
показати весь коментар
26.12.2023 09:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну да. Слуг народа мобілізують
показати весь коментар
26.12.2023 09:47 Відповісти
Це ж проект. Який вже півроку бултихається по комітетам. Не факт, що буде підписаний. Хоча, заради рейтингу, може й підписати. А у депутатів різко з'явиться купа родичів-інвалідів.
показати весь коментар
26.12.2023 09:53 Відповісти
Для чого? Вони про себе потурбувались... Право на відстрочку від призову також мають діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Джерело:
показати весь коментар
26.12.2023 10:12 Відповісти
Хочете "заколисати" людей? Типу "нічого страшного"?
"зелені" мародери, рашисти та узурпатори хочуть "ухвалити", цей злочинний, антиконституційний "законопроект", котрий по суті руйнує державу, якнайшвидше, нахрапом, без зайвих обговорень.
Дариа вони поліції купу в Київ нагнали, типу "на навчанн"?
показати весь коментар
26.12.2023 13:32 Відповісти
Де я людей заколисую??? Констатую факт чергового ІБД. Премії ж новорічні депутати повинні якось собі оформлювати.
показати весь коментар
26.12.2023 13:50 Відповісти
А де ж обіцяне зняття броні з міліції-поліції ? Знову локшину на вуха вішали ?
показати весь коментар
26.12.2023 09:54 Відповісти
з поліції можуть формувати збірні загони, вони ж на службі
показати весь коментар
26.12.2023 09:56 Відповісти
А можуть не формувати.
показати весь коментар
26.12.2023 10:26 Відповісти
а хто ж тоді на майдані буде їм дупу прикритвати?
показати весь коментар
26.12.2023 09:57 Відповісти
Та ви що? Не чули? По школах суцільні війни та розбірки. Вся поліція кинута туди.
показати весь коментар
26.12.2023 10:00 Відповісти
Вони будуть супроводжувати представників ТЦК при врученні повісток.
показати весь коментар
26.12.2023 10:43 Відповісти
показати весь коментар
26.12.2023 09:57 Відповісти
А окрім єс та сн є інші партії ?
показати весь коментар
26.12.2023 09:59 Відповісти
Є. Але вони чомусь своєї статистики не наводять
показати весь коментар
26.12.2023 10:02 Відповісти
Есть. ОПЗЖ.
показати весь коментар
26.12.2023 10:30 Відповісти
а они тебя, любителя зеленского, знают? или как обычно тебе об этом кто рассказал!
показати весь коментар
26.12.2023 10:24 Відповісти
Знаю героїв, тільки не скажу.🤣🥇🥇🥇

Не Юрій Луценко, він з Сум?
показати весь коментар
26.12.2023 10:25 Відповісти
Зебіл, пішов ти на зебіломарафон
показати весь коментар
26.12.2023 10:29 Відповісти
це всього 2 виборця клована на усі Суми?
а кажуть 73%...
показати весь коментар
26.12.2023 11:02 Відповісти
тільки держслужбовці і мають воювати, а виходить, що звичайні смерди захищають держслужбовців... при феодалізмі було більш справедливо.
показати весь коментар
26.12.2023 10:02 Відповісти
всі хто має землю, владу - в перших рядах, а смерди тільки як зброєносці, і то за бажанням.
показати весь коментар
26.12.2023 10:04 Відповісти
А що там по людях з судимістю?
показати весь коментар
26.12.2023 10:06 Відповісти
Це буде нова еліта
показати весь коментар
26.12.2023 10:36 Відповісти
У держслужбы у всех бронь,зеленые хитрунишки пытаются опять обмануть и отправить на фронт последних инвалидов из работяг и селян.Списки бронированных должны быть в открытом доступе с указанием должности и причины освобождения от призыва.
показати весь коментар
26.12.2023 10:10 Відповісти


Ті, які отримали повістки та вже прибули до ТЦК
показати весь коментар
26.12.2023 10:15 Відповісти
Це інваліди, за ними догляд і лікування потрібне за кордоном.
показати весь коментар
26.12.2023 10:22 Відповісти
ви не в темі: Актори Студії "Квартал 95" Євген Кошовий та Олександр Пікалов нагороджені орденом за заслуги ІІІ ступеня за їхню "потужну волонтерську діяльність".
показати весь коментар
26.12.2023 11:11 Відповісти
Я читав якось про це, думав фейк, а вони херої.
показати весь коментар
26.12.2023 14:20 Відповісти
потужні
показати весь коментар
26.12.2023 14:22 Відповісти
Треба уважніше читати, на держслужбовців відстрочка не поширюється, зате на них поширюється бронь. Категорія "А" всі 100% чинуш недоторкані, на категорію "Б,В" - 50%. Чи ви насправді повірили що каста недоторканих піде воювати? Вона воюватиме з диванів до перемоги, вашими життями.
показати весь коментар
26.12.2023 10:17 Відповісти
Усі Ваші законопроекти працюють лише на паперах ! І на словах вже лише для західних партнерів ( бо свої вже це не хавають ))). Покарання, фільтрації, суцільні ухилянти та вороги народу.. Мавпуєте з москаликів..? Лише власний приклад чогось вартий для Українців.
показати весь коментар
26.12.2023 10:18 Відповісти
Цікаво, а ДЕ та "автономна республіка Крим" знаходиться?
У Києві?
Чи "хероїчно" визволяють Крим у Криму ці дармоїди за коштв податків по київським генделикам та ТРЦ?
показати весь коментар
26.12.2023 10:20 Відповісти
Народа вже мало,особливо по селах,справедливо буде, що і. робітників прокуратур і поліції теж трошки зменьшать,бо нащо їх така кількість,коли народу стало меньше? Фактично, поліція і совсім не треба,нехай народні дружини з пенсіонерів і "друзів поліції" патрулюють.

показати весь коментар
26.12.2023 10:31 Відповісти
цур вас, ніхто інший, окрім вилупків Рукзакяна, не зможе підтримувати баланс попиту і пропозиції у секс послугах та обігу заборонених медичних препаратів...
показати весь коментар
26.12.2023 11:15 Відповісти
Звільнення з військової служби
з) у зв'язку з закінченням строку служби (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу) - у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців.



Так що демобілізація буде. Залишилось почекати ще трошки. Перші підуть......в березні 2025року. Якщо звісно доживуть, якщо депутати не проголосують за поправку в 42+місяців, і якщо коли наблизиться цей строк, не внесуть нові зміни в закон.
показати весь коментар
26.12.2023 10:32 Відповісти
Хтось надіється, що прокурори, судді, ОПешники, почнуть діставати повістки?
показати весь коментар
26.12.2023 10:36 Відповісти
"Право на відстрочку також мають особи з інвалідністю I або II групи, визнаної судом недієздатною"

Кручу, вєрчу, ******* хочу. Як людина 1 групи інвалідності, тобто не ходяча, може мати якусь відстрочку?
А як людина, яка є інвалідом дитинства 2 групи, у якої із-за неврології повністю не працює одна рука, однак вона не визнана судом недієздатною, не може бути звільнена від служби???
Вони що там єпонулися мізками?! Чому стефанчук, данілов, шуляк, верещук, сховали своїх синків закордоном, а інвалідів вони зобов'язують ідти воювати?
показати весь коментар
26.12.2023 10:45 Відповісти
Та тут хоч відстрочка.... а третя група придатна повністю.
Третя група інвалідності встановлюється при:

- відсутності однієї легені;
- відсутності чи субатрофії одного ока;
- практичній сліпоті на одне око
- двобічній глухоті;
- паралічі кисті;
- паралічі верхньої кінцівки або паралічі нижньої кінцівки;
- відсутності кисті і вищому рівні ампутації верхньої кінцівки;
- укороченні нижньої кінцівки на 7 см і більше;
і. т.п.

Оце будуть воїни! В Крим через тиждень дійдуть!
показати весь коментар
26.12.2023 11:30 Відповісти
Так це ще не все. Планують видалити статю про обмеженно придатних. Тоб то людина з хроничними болячками автамотично становится придатной до служби. Як що це станется, госпіталя будуть просто переповнени хворими у яких просто буде загострення іх хвороб.
Закон вони хочуть прийняти, а вони хоч спитали у медецинських фахівців во що може обійтись прийняття ціх змін державі, чи буде як з ракетною прграмою делітанти прийняли рішенння а тепер наздогоняемо і платимо життям людей.
показати весь коментар
26.12.2023 12:13 Відповісти
Абсолютно вірно. Але я просто порівнюю, скажімо обмежено придатного з поганим зором і інваліда 3 групи, без ока, чи без кисті? Якому дегенерату взагалі могло прийти в голову, що з людини без кисті, вийде стрілець? А з людини без легені - штурмовик? Схоже що ця влада, не просто живучи в розкоші, не розуміє потреб голодних людей, вони вже не розуміють взагалі - що значить бути дієздатною людиною! В них схоже народ це не люди - виключно циферки в даних про кількість голосів на виборах.
показати весь коментар
26.12.2023 12:22 Відповісти
Ви кажете за інвалідів, це як кажуть можн.о побачити. В до категоріі обмежно гпридатних підпадають люди з серцевими хворобами, з камміням у нирках. Людина виглядае здоровою а по факту досить обмеженна і за физичному навантаженю і мае дотримуватись правил харчування. А ще де які мають приймати постійно ліки. Хто буде ім усе це забезпечивати?
показати весь коментар
26.12.2023 12:37 Відповісти
І ще, я не бачу щоб десь була прописана відповідальність членів ВЛК та военкомів за винесиня хибних діагнезів під час проходженя ВЛК.
показати весь коментар
26.12.2023 12:42 Відповісти
Хіба лише це. От наприклад теоретична історія, списана з реальності. Мобілізована одинока людина. Хто відповідає за збереження її майна? Або ще краще - одинока людина, котру раптово мобілізували, а в неї в селі ціле господарство - собака, корова..... Хтось несе, хоч якусь відповідальність?
Реальність така, що я вже знаю про один випадок повернення з фронту чоловіка, що отримав інвалідність, а застав пограбовану вщент квартиру, звідки видерли навіть міжкімнатні двері.
Що вже казати про хвороби.
показати весь коментар
26.12.2023 12:47 Відповісти
Отож
показати весь коментар
26.12.2023 12:50 Відповісти
Заголовок не зовсім точний. Найжирніші держслужбовці мають відстрочку. А решта тільки на 50%.
показати весь коментар
26.12.2023 10:52 Відповісти
"депутаты Верховной Рады Автономной Республики Крым"
коли вибори були?
чи там депутатство вже до звільнення/пожиттєво?
показати весь коментар
26.12.2023 11:02 Відповісти
ну а 3-я группа для вас зебланы не люди и здоровые как буйволы??????а семьи нардепов,родсвенники ит.д.......кде в ******* проекте указано???????????????????
показати весь коментар
26.12.2023 11:48 Відповісти
Мобілізація інвалідів - це просто їх вбивство. Що тут не зрозуміло?
В планах у "зе" - геноцид українців та знищення країни.
Бо хворі, і ті ж таки інваліди (як і більшість тих же таки наших пенсіонерів) значною мірою - працюють (бо інакше просто не виживеш). Ці люди вже роблять те, що можуть зробити, і для самих себе, і для країни, вони також, часто, утримують старих батьків, сім'ї, дітей. От зараз загребсти цих людей "служити" - це приректи багатьох із них на загибель без будь-яких шансів, навіть не від ворожої кулі чи снаряду, а від загострення хвороб. Мало того, в такому стані ці люди стануть вже ні до чого непридатні і не зможуть виконувати вже ніякої роботи. Не зможуть утримувати вже ані себе самих, ані лікуватися (на це теж треба гроші), ані утримувати свої сім'ї, близьких,дітей, старих - нікого.
Це натуральна диверсія та відкритий геноцид та злочин "зелених" протиукраїнців та України. Що тут не ясно?
показати весь коментар
26.12.2023 13:16 Відповісти
Цікава стаття 20: Тимчасові міри до громадян, які накладаються керівником тцк

- заборона виїзду за кордон
- заборона операцій з майном
- обмеження на право керування авто
- обмеження на право користуватися коштами
- призупинення пільг та послуг від держави

як же тоді зараз виїзжає квартал95 та інші за кордон?
з цього виходить, що заборони на виїзд все таки не існує

якшо всі заберуть кошти з банків
як обмежать право?
що буде з курсом та банками?
купувати військові облігації не варто - тому що потім обмежать?

якщо призупиняється надання послуг від держави - тоді сплату податків також потрібно призупиняти?
показати весь коментар
26.12.2023 12:05 Відповісти
Так, ця стаття приравнюе военкома до суді, який мае право особисто вирішувати і накладати по суті арешт на ваше майно. Від ціеіі стті так і тхне коррупціею і свовілям.
показати весь коментар
26.12.2023 12:18 Відповісти
Вони просто свідомо стараються знищити країну, щоби скоріше підписати капітуляцію перед росією - "гдета пасєрєдінє". А прикриваються тим, ніби, що "військовим "треба".
Замість налагодити необхідне виробництво дронів , снарядів, ракет - що найбільше треба для фронту- хочуть тупо гребсти "м'ясом" "на утилізацію".
Ну і купа навчених здорових "биків", "держиморд" - для відлову, людей та для захисту узурпаторів, які знищують країну - але не для фронту.
показати весь коментар
26.12.2023 13:28 Відповісти
У ТЦК повинні з'явитись усі. І прості люди, і лисий з Кварталу. Повинні бути прозорі правила для усіх.
показати весь коментар
26.12.2023 12:14 Відповісти
а олигархам тоже можно?
показати весь коментар
26.12.2023 13:08 Відповісти
Мені здається, нікому краще не стане, якщо вб'ють умовного Пінчука або Ахметова. Нехай платять податки. Хоча, вони і так не призовного віку. Тому, не труси тут сечку.
показати весь коментар
26.12.2023 14:19 Відповісти
только что снова заходил в фб,так то ******** зеторпедище-марьянка не шоб работой в вр заниматься,спорити общается с простым народом всякую ***** доказывая!!!!!!!!!!!!!!!!!на дурку срочно ...................................................................................................................................
показати весь коментар
26.12.2023 13:58 Відповісти
Не здивуюсь, якщо у якомусь ТЦК (територіальному центрі корупції) випадково вибухне "шальная" граната...і не одна...
показати весь коментар
26.12.2023 13:59 Відповісти
Навмисно стравлюють народ щоб потім звернути всі свої невдачі на нього ж. Таке вже було нічого нового всі вони теж народжені при совку.
показати весь коментар
26.12.2023 14:30 Відповісти
А на ТЦК і її охорону поширюється?
показати весь коментар
26.12.2023 14:38 Відповісти