10422 відвідувача онлайн
3 549 18

Україна близька до самозабезпечення газом, - Галущенко

Міністр енергетики Герман Галущенко

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Ми близькі до цього (не потребуватимемо імпортувати газ – ред.). Цього року реально вийти на нульовий газовий баланс", - сказав він.

Україна не купує газ у Росії з 2015 року, а імпортує з європейських країн і нарощує власний видобуток.

"Важливо розуміти, що наше споживання різко впало. Багато залежатиме від того, як розвиватиметься галузь та економіка. Сьогодні є зростання виробництва, і потенціал для збільшення є, і це реальний потенціал", - додав Галущенко.

У 2021 році Україна спожила близько 27 мільярдів кубометрів газу, що зробило її одним із найбільших споживачів палива в Європі до повномасштабної війни з Росією.

За словами Галущенка, у 2023 році споживання газу впало приблизно до 19 млрд кубометрів.

Минулого місяця український державний "Нафтогаз" заявив, що очікує збільшення видобутку природного газу в країні на 7% у 2023 році з таким же прогнозом на цей рік.

Україна поки не повідомляє, скільки газу вона видобула в 2023 році, але прогнозувала видобуток у близько 19,1 млрд кубометрів порівняно з 18,5 млрд кубометрів у 2022 році.

Галущенко також зазначив, що Україна може відновити значний експорт електроенергії вже цієї весни завдяки зниженню споживання.

Топ коментарі
+10
Ще трохи промисловості знищать, і будемо газ ще й продавати.
показати весь коментар
25.01.2024 17:31 Відповісти
+7
І тому чекаємо на нове підвищення ціни. Скажуть як з електроенергією, що треба ремонтувати після обстрілів підземні сховища.
показати весь коментар
25.01.2024 17:21 Відповісти
+6
україна, з самого початку, була близька до самозабезпечення.
але, але, але....
показати весь коментар
25.01.2024 17:22 Відповісти

Завантаження...