6662 відвідувача онлайн
9 709 145

Українцям потрібно буде здати бойову зброю після закінчення війни, - Клименко

зброя,зсу

Громадянам України після закінчення війни потрібно буде здати бойову зброю. Це стосується і виданої для захисту держави, і трофейної зброї.

Про це в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, інформує пресслужба МВС, передає Цензор.НЕТ.

"Бойову зброю громадяни повинні будуть здати (після закінчення війни - ред.)", - зазначив Клименко.

Відповідаючи на питання щодо законодавства про зброю, яке досі не ухвалене, і щодо того, що в українців при цьому багато зброї на руках через війну, очільник МВС наголосив, що незабаром законодавство буде доопрацьоване та ухвалене.

За його словами, йдеться про два законопроєкти.

Перший – закон про національний спротив, який визначить подальшу долю здобутої в якийсь спосіб, виданої чи трофейної зброї. Другий – закон про цивільну зброю, який також допрацьовується.

"Наша мета – щоб будь-яка зброя, яка якимось чином потрапила до рук наших громадян, зокрема і трофейна, не була десь схована на багато років і потім не використовувалась в кримінальних цілях, або в політичних процесах", - наголосив Клименко.

Глава МВС зауважив, що після ухвалення відповідного закону громадянам треба буде повідомити про наявність у себе такої зброї й упродовж 90 днів після закінчення воєнного стану здати її до підрозділів Національної поліції.

Окрім здачі такої зброї, наголосив міністр, у законопроєкті планують передбачити варіанти її знешкодження – вихолощення, переробку на дозволені види зброї тощо.

"Трофейну зброю, яку ми взяли у ворога, ми теж пропонуємо здавати. Зокрема це автоматична зброя – автомати. Однозначно, що поза законом після війни – це гранатомети, вони мають бути обов’язково здані до підрозділів системи МВС", - зазначив він.

Міністр зауважив, що другий закон - про цивільну зброю - визначатиме, кому можна буде видавати зброю та яку. Це, зокрема, стосується короткоствольної зброї (пістолетів).

"Ми маємо зробити нашу країну безпечною. Зробити, щоб зброя в руках наших громадян була зрозумілою для інших громадян", - додав Клименко.

Топ коментарі
+39
Прийдеш і забереш. Клименку на замітку: кінець війни буде тоді, коли всі зє-ригалєти будуть покарані за те що зробили з країною.
показати весь коментар
27.02.2024 16:14 Відповісти
+35
А шо вже видно кінець?
показати весь коментар
27.02.2024 16:12 Відповісти
+29
Вона ще буде потрібна для внутрінніх ворогів і казнокрадів! 😜
показати весь коментар
27.02.2024 16:13 Відповісти

Завантаження...