12112 відвідувачів онлайн
7 335 29

Прикриваючи відступ з Авдіївки, в полон потрапили 25 українських військових, - Сирський

сирський

Вся держава та Збройні сили України докладають максимум зусиль, щоб звільнити всіх військовополонених, зокрема і тих, хто потрапив в полон, прикриваючи відхід військ біля Авдіївки.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський в інтерв’ю Укрінформу, інформує Цензор.НЕТ.

"На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Російські пропагандисти намагаються використати різні відео з полоненими українськими воїнами для дискредитації Сил оборони України, психологічного тиску та поширення паніки серед українців. Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам - ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону. До цих зусиль повною мірою залучені як керівництво нашої держави, так і Головне управління розвідки Міністерства оборони та командування Збройних сил", - наголосив Сирський.

Він зауважив, що українські підрозділи були змушені відійти від Авдіївки, тому що ворог мав на цьому напрямку набагато більше сил, техніки та засобів для штурму. Цілісність оборонних споруд українських військ була порушена через постійні бомбардування керованими авіаційними бомбами. Негативну роль зіграла мала кількість боєприпасів та снарядів для артилерії.

Головнокомандувач зазначив, що ЗСУ вимушено відійшли від Авдіївки, щоб зберегти життя особового складу та закріпитися на новій лінії оборони.

"Варто також пам’ятати, що наступ на Авдіївку обернувся для ворога значними втратами, і про це навряд чи будуть розповідати у "російському" телевізорі. Лише у період з 10 жовтня 2023 року по 17 лютого 2024 року на Авдіївському напрямку російські загарбники втратили: 47186 осіб особового складу, 364 танки, 748 бойових броньованих машин, 248 артилерійських систем, 5 літаків. Сили оборони України від початку Авдіївської оборонної операції на цьому напрямку взяли у полон 95 російських окупантів", - підкреслив Сирський.

Після відходу ЗСУ українським захисникам вдалося дещо знизити динаміку наступальних дій російських окупантів на Авдіївському напрямку. Ворог продовжує втрачати велику кількість живої сили та техніки під час штурмів. 

Але окупанти не зупинились на Авдіївці, а продовжують штурми на цьому напрямку. Сирський зазначив, що свій наступ ворог підтримує інтенсивним вогнем артилерії та активним застосуванням FPV дронів і дронів зі скидами. Водночас авіація противника періодично завдає ударів КАБами з відстані 40 - 50 км, артилерійські позиції та основні елементи бойового порядку прикриваються засобами РЕБ.

Топ коментарі
+20
Я не чув від Залужного коментарів по окремим подіям війни. Він на скільки я пом'ятаю два чи три рази казав про стратегічні виклики для збройних сил. Тепер замість нього черговіий тіктокер.
показати весь коментар
29.03.2024 10:03 Відповісти
+15
Ага, 25. Ми вам ''типо віримо''
показати весь коментар
29.03.2024 10:04 Відповісти
+15
Це зараз було про тих хлопців, що просто з евакпункту без свідомості відхід прикривали і безногими в полон потрапили?
Визволяти їх будуть як "азовців"? Також пАтужно і два роки?
У брехні теж мають бути межі. Подібні байки лише для "марафону".
показати весь коментар
29.03.2024 10:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну нічого, ось після великодня конгрес як проголосує допомогу Україні, та як поженемо потім цих свиней, аж на чукотку забіжать
показати весь коментар
29.03.2024 10:03 Відповісти
Не проголосує конгрес. Допомогу сирку. Та він все просере.
Не потрапили в полон, а він фактично їх здав, бо не підготував відхід, не прикрив. Зрадник, жополиз і московський двоєшник.
показати весь коментар
29.03.2024 11:39 Відповісти
Я не чув від Залужного коментарів по окремим подіям війни. Він на скільки я пом'ятаю два чи три рази казав про стратегічні виклики для збройних сил. Тепер замість нього черговіий тіктокер.
показати весь коментар
29.03.2024 10:03 Відповісти
Так Залужний стратег і дуже розумна людина котра замислюється над наслідками своїх дій і слів, має власну думку і діє самостійно, а Сирський - тактик і служака, котрий не бачить нічого на декілька ходів уперед та не замислюючись поспішає виконувати будь що чого вимагає вище керівництво!!!
показати весь коментар
29.03.2024 10:30 Відповісти
а яка різниця, який головком: стратег і розумна людина, чи підбухуючий тактик-служака?

Якщо рішення приймає зе напуліон та ставка, а всі плани одразу надсилаються в кремль?
показати весь коментар
29.03.2024 10:44 Відповісти
Ага, 25. Ми вам ''типо віримо''
показати весь коментар
29.03.2024 10:04 Відповісти
Тільки "Хриплий" почав засинати без снодійного,після звільнення Залужного,як тут Сирський починає ставати публічним,хоч бери і Андрія Борисовича призначай головкомом
показати весь коментар
29.03.2024 10:09 Відповісти
Андрюха - презіком себе бачить.....
показати весь коментар
29.03.2024 10:13 Відповісти
В Андрюхи антирейтинг,по шкалі вимірювання "пса Патрона",більший,чим в Люсіне Аристовича,з такими цифрами можна тільки в СІЗО заїхати,а не в крісло президента).
показати весь коментар
29.03.2024 10:21 Відповісти
Туповатий він для цього.
показати весь коментар
29.03.2024 10:45 Відповісти
тасуй єрейома і раздавай - зараз все знова перезеленимо!
і скумбрія буде по 6 - я сказав!
показати весь коментар
29.03.2024 10:11 Відповісти
Це зараз було про тих хлопців, що просто з евакпункту без свідомості відхід прикривали і безногими в полон потрапили?
Визволяти їх будуть як "азовців"? Також пАтужно і два роки?
У брехні теж мають бути межі. Подібні байки лише для "марафону".
показати весь коментар
29.03.2024 10:15 Відповісти
21 травня - бубік неліґімний полупоц...
показати весь коментар
29.03.2024 10:22 Відповісти
Кому вірити?! https://www.nytimes.com/2024/02/20/us/politics/ukraine-prisoners-avdiivka-russia.html?smid=nytcore-ios-share&referringSource=articleShare New York Times - https://www.unian.ua/war/poloneni-v-avdijivci-u-zmi-nazvali-chislo-ukrajinskih-viyskovih-yaki-mogli-potrapiti-v-polon-12549789.html "Оцінки того, скільки українців було взято в полон або зникли безвісти, різняться, і точний підрахунок може виявитися неможливим до тих пір, поки Україна не зміцнить нові оборонні лінії за межами міста. Але два солдати, які знають про відступ України, підрахували, що від 850 до 1000 солдатів, схоже, потрапили в полон або вважаються зниклими безвісти. Західні офіційні особи заявили, що ці цифри здаються точними."
показати весь коментар
29.03.2024 10:25 Відповісти
Ти ще на Конашенкова посилання скинь, знайшов експертів, вони російську заказуху через день друкують. Була б така кількість - все б побачили на російських ресурсах, але нема чого показувати... От і малюють доповнену реальність через продажних п###рів на Заході...
показати весь коментар
29.03.2024 10:37 Відповісти
а счетчик щйолкає...
показати весь коментар
29.03.2024 10:27 Відповісти
На щастя лічильник працює й в рашистів і він в них, у порівнянні з українським, крутить як пропелер у порівнянні з годинником!!!
показати весь коментар
29.03.2024 10:33 Відповісти
ну ти дав - "лічильник працює й в рашистів і він в них, у порівнянні з українським, крутить як пропелер у порівнянні з годинником!!!"
як телемарафету наслуxався....
показати весь коментар
29.03.2024 11:28 Відповісти
Рівно 25
показати весь коментар
29.03.2024 10:37 Відповісти
Це той самий Сирський який відповідав за відступ з Дебальцево в часи АТО .....
Багато до нього запитань від бійців АТО.
показати весь коментар
29.03.2024 10:43 Відповісти
Бреше.
показати весь коментар
29.03.2024 10:57 Відповісти
Негативну роль зіграло в першу чергу інтриги у опі і пхання носа не у свої справи нашого найвеличнішого. Тягли до останнього з відведенням військ, а тепер, сволота, оправдовуються.
25 чоловік!!!
А скільки ми ще не знаємо...
Ненавиджу зелених гнид!
показати весь коментар
29.03.2024 12:04 Відповісти
армія має не просити снаряди в Президента а вимагати

і погрожувати йому якщо не дає
показати весь коментар
29.03.2024 13:21 Відповісти
Бреше .
показати весь коментар
29.03.2024 15:20 Відповісти
Відійшли від Авдіївки, бо Сирка треба було пропихнути на головкома, і Залужному МО обрубили поставки снарядів.
А Сирок тоді спалив під Бахмутом резерви для Запорізького контрнаступу, а тепер стачує абрамси і зливає координати Хаймерсів, радарів, і ППО, ну і три гелікоптера за раз (це із свіжого).
показати весь коментар
29.03.2024 21:42 Відповісти