10294 відвідувача онлайн
6 130 34

Зеленський - Фіцо, який образив словаків за збір грошей на снаряди: Скепсис щодо підтримки України існує, доки до тебе в дім не прийшла війна

Володимир Зеленський

Про це президент України говорив у п’ятницю на спільній пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою у Києві, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Європейську правду".

Зеленського запитали про те, що він думає про позицію словацького прем’єр-міністра, який зі зневагою поставився до збору словаками понад 4 млн євро на боєприпаси для України, а також – що він думає про позицію деяких словацьких політиків, що військова підтримка України тільки продовжує війну.

Зеленський перш за все подякував громадянам Словаччини, які, "незважаючи ні на що і ні на кого", підтримують українців від початку війни.

Він сказав, що скепсис щодо підтримки України іноді існує, "доки до тебе не прийшла війна в дім".

"Я бажаю людям, Словаччині, тим, хто ще живе в цьому скепсисі щодо планів Путіна, щоб вони ніколи не побачили того, що побачили українці. Щоб війна не прийшла на їх територію", – сказав президент.

Він додав, що якщо Україні не допомагати, вона буде слабшою, а "Путін буде йти до повної руйнації нашої держави".

"Повна окупація нашої держави говорить, що він буде на кордонах вашої держави", – сказав Зеленський, відповідаючи словацькому журналісту.

"Якщо Росія буде на кордоні з вами – хочуть цього ваші люди, не хочуть – ракети будуть прилітати, безумовно, бо це війна… Дуже важливо деяким скептичним людям розуміти: сьогодні їх діти ходять у школу, і, я думаю, що набагато краще, що їхні діти живі, і ходять в школу не в підвал", – додав президент.

Нагадаємо, словаки зібрали для України понад €4 млн на боєприпаси, після того, як уряд Словаччини відмовився підтримати чеську ініціативу. У свою чергу, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо назвав цей збір словаками коштів на боєприпаси для України символічним жестом і образив його заявою про "пердіння".

Зокрема, Фіцо вжив фразу prd do Stromovky ("пердіння у Стромовці"), коли згадав про зібрані словаками кошти. Українською це можна передати словосполученням "крапля в морі".

"В Україні нічого не зміниться, і через рік-два буде те ж саме. Всі гроші будуть витрачені, можливо, частину вкрадуть, але в Україні нічого не зміниться, і ми будемо там, де є", – заявив він, додавши, що в Словаччині краще збирати для онкохворих, ніж для куль і бомб.

Топ коментарі
+24
Твої номери про Україну порноакторку, майданівців виробників електроенергії, та навіть недавні номери про бабія з тцк це ж ні разу не скепсис щодо власних громадян. Я вже не кажу про репресії з боку держави спрямовані на те, щоб у людей, навіть затятих патріотів, думка захищати Україну викликала фізичну огиду на рівні нудоти.
показати весь коментар
10.05.2024 19:02 Відповісти
+13
Ви забули про - росіяні теж люди й шашлики..
показати весь коментар
10.05.2024 19:15 Відповісти
+10
Ну-ну. Чому тоді Балтія з Польшею метушаться. Хіба вони не в НАТО? Чи ти просто кацап і прийшов сюди забаюкувать?
показати весь коментар
10.05.2024 19:19 Відповісти

Завантаження...