8391 відвідувач онлайн
2 965 17

Близько двох тисяч кримських татар служать у Силах оборони, - Джемілєв

Мустафа Джемілєв

Кримські татари сформували два військові підрозділи - це кримськотатарська добровольча диверсійно-розвідувальна група при ГУР Міноборони України та добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана, який очолює Ленур Іслямов.

Про це розповів лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, передає Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН.

За його словами, всі кримські татари, які після захоплення півострова перейшли на територію, яка підконтрольна Україні, підлягають призову як громадяни держави, тому вони призвані за місцем проживання. 

"Крім того, у нас є сьогодні два військові підрозділи - це кримськотатарська добровольча диверсійно-розвідувальна група при ГУР Міноборони України та добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана, який очолює Ленур Іслямов. Загалом десь близько двох тисяч кримських татар (служать у Силах оборони - ред.)", - наголосив Джемілєв.

Проте він не назвав точної цифри загиблих кримських татар у війні з РФ, адже "одразу ж у Криму починаються наїзди ФСБ на їхніх родичів". Щодо кримських татар, які підтримали окупацію та пішли воювати проти України, Джемілєв запевнив, що порівняно з не татарським населенням Криму, їх не є багато. За його словами, такий висновок він зробив, аналізуючи показники втрат.

"На сьогодні ми отримали інформацію лише про 41 труп з-поміж кримських татар, які повернулися в мішках. З них 22 особи - це ув'язнені за побутовими статтями, яких забрали до армії під загрозою, що дадуть нові терміни. Лише шестеро людей, які зазіхали на великі гроші, які окупанти обіцяли. А решта загиблих - ті, кому не вдалося уникнути (мобілізації до армії Путіна, - ред.). Але це не означає, що цим цифри обмежуються. Тому що дуже багато - зниклі безвісти. Але за офіційними російськими даними, з моменту так званої спецоперації повернулися до Криму в мішках десь 786 осіб", - зауважив нардеп.

Раніше, президент Володимир Зеленський заявив, що Крим після деокупації стане одним із найкращих для життя місць у Європі.

Топ коментарі
+6
Усик переміг того мішка.
показати весь коментар
19.05.2024 02:42 Відповісти
+6
Коли грузини кажуть,що в Україні воює 6 тис.громадян Сакартвело,я розумію,чому вони на цьому акцентують уагу.Що незвичного,в тому,що в ЗСУ 2 тис. кримців,чому на цьому Джемілєв акцентує увагу?Кримські-татари перестали бути громадянами України,чи може держава вже не визнає їх корінним народом,чи може в паспорті з'явилась "п'ята графа",як в СРСР,де вказувалась національність,бо там був поділ людей на сорти?
показати весь коментар
19.05.2024 04:45 Відповісти
+5
Не завадило би надати інформацію про загальну кількість
показати весь коментар
19.05.2024 02:30 Відповісти

Завантаження...