8417 відвідувачів онлайн
5 241 49

Зеленський взяв участь церемонії відзначення 80-річчя висадки союзників у Нормандії

Володимир та Олена Зеленські в Нормандії

Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська взяли участь в офіційній міжнародній церемонії відзначення 80-річчя висадки військ союзників у Нормандії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу президента.

Зазначається, що церемонія відбулася на території меморіалу Omaha Beach у французькому місті Сен-Лоран-сюр-Мер. Присутні переглянули документальний фільм про висадку військ союзників, а також історичну реконструкцію цієї події. У небі на честь 80-річчя висадки пролетіли військові літаки.

Серед присутніх були лідери низки держав, зокрема Президент Франції Еммануель Макрон, Президент США Джозеф Байден, Принц Уельський Вільям, Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо, Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, Президент Польщі Анджей Дуда, Президент Чехії Петр Павел, Президент Італії Серджо Маттарелла, Премʼєр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, Премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере, Премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте та Президент Європейської ради Шарль Мішель.

Варто зауважити, що висадка в Нормандії, також відома як "День Д" (D-Day), відбулася 6 червня 1944 року. Це одна з ключових подій Другої світової війни. Війська союзників, зокрема Великої Британії, США, Канади, здійснили висадку на узбережжі Нормандії в окупованій нацистською Німеччиною Франції. Це дало їм змогу розпочати масштабний наступ у Західній Європі, що разом з іншими битвами Другої світової війни привело до поразки нацизму в травні 1945 року.

Як писав Цензор.НЕТ раніше, 6 червня Президент Володимир Зеленський прибув із візитом до Франції.

Топ коментарі
+14
Вибачаюсь, звісно, але.... Його висадило чи присадило?
Стільки руйнувань у зовнішній політиці, скільки зробило оце "нове лице" дєрьмака не зробили ні Кучма, ні Янукович! Навіть суммарно!

Пропоную вставити найвеличнішому два кляпи: один зверху, другий знизу: щоб, падло, розірвався на шматки від своїх потуг сказати хоч щось. Ну а те, що воно скаже щось на користь держави - у мене велики сумніви!
показати весь коментар
06.06.2024 21:45 Відповісти
+9
а Макрон красавчик, оголосив щойно про передачу Україні "Міражів". )
показати весь коментар
06.06.2024 21:57 Відповісти
+8
Боже, бережи Францію і особливо оте містечко Сен-Лоран-сюр-Мер, куди отой "бідоносець" приїхав зі своєю "скумбрія по 8".
показати весь коментар
06.06.2024 21:50 Відповісти

Завантаження...