5126 відвідувачів онлайн
11 216 18

Ми опинилися майже в кільці в певний момент, - комбат 47 ОМБр Ширшин про бої в районі Прогресу

deepstate

Ситуація в районі Прогресу у Донецькій області залишається важкою, втім, деякі ділянки вже стабілізували.

Про це в коментарі hromadske розповів командир батальйону 47 ОМБр "Маґура" Олександр Ширшин (позивний Геній), передає Цензор.НЕТ.

"Якщо говорити про 47 бригаду, ми в певний момент опинилися майже в кільці, майже з усіх боків. Але ми займалися стабілізаційними діями. Що стосується інших бригад, які стояли, — нічого не можу сказати. Чи можна було його тримати? На мою думку, можна було. Є речі, які на це повпливали, певні фактори — людські, управлінські, наявність наших сил і засобів, сил і засобів ворога, які перевищують, на жаль, нас в нормальних кількостях. І ще деякі моменти, про які я не можу говорити. Але трошки інакше б побудувати це все, деякі речі довернути, то можна було тримати", - розповів комбат.

За словами Ширшина в цьому районі "були певні провали в сусідів" його підрозділу. Військові намагалися стабілізувати ситуацію. На його думку, варто було б проводити маневрену оборону та "віддати" Прогрес.

"Коли склалася така ситуація і нас відправили на стабілізаційні дії, на мою думку, це був зовсім неправильний крок. Тобто нам треба було б робити маневрену оборону, просто віддати той Прогрес, стати по іншому рубежу і закріпитися. У нас був на це час. Через те, що наші генерали "ні кроку назад, стоїмо до останнього солдата", на жаль, ми зазнали певних втрат, яких можна було б уникнути й мати результат кращий на сьогодні, ніж ми маємо. Але, на жаль, отак от", - пояснив військовий.

Він зазначив, що ситуація залишається важкою, а втім, деякі ділянки вже стабілізували, деякі ділянки вирівняли, деякі — "продовжують сипатись".

"Я думаю, що стабілізується з часом. Питання просто, на якому рубежі", - додав Геній.

Раніше повідомлялось, що бійцям 31-ї окремої механізованої бригади вдалося "у повному складі" вирватися з оточення російських військ північніше села Прогрес Донецької області. Водночас командування ОСУВ "Хортиця" не підтвердило факт оточення, але визнало "напружену і складну" ситуацію.

Топ коментарі
+9
Стоячи поряд з 31ю будь-хто буде "тоненько" проходити. Бо 31ша - це бригада з мобілізованих, без досвідченого ядра. Навіть не добровольців, а саме мобідізованих, тобто - мотивація теж слабша.
показати весь коментар
26.07.2024 02:52 Відповісти
+5
Що значить залишити Прогрес? Сьогодні здав Прогрес,а завтра Дніпрогес чи як там?7
показати весь коментар
26.07.2024 06:26 Відповісти
+4
Значит решение об отходе приняли командиры на самом низком уровне, те, кто попал в окружение? А на более высоком - не нашлось смелых, которые бы взяли на себя ответственность?
показати весь коментар
26.07.2024 07:07 Відповісти

Завантаження...