4309 відвідувачів онлайн
11 498 62

Німеччина видала ордер на арешт українця, якого підозрюють у підриві "Північного потоку", - ЗМІ

Німеччина видала ордер на арешт українця за підрив Північного потоку

Генеральний прокурор Німеччини Єнс Роммель видав перший ордер на арешт у справі про підрив газопроводів "Північних потоків" - підозрюють українця Володимира З, якого наразі розшукують.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у розслідуванні німецьких видань ARD, Süddeutsche Zeitung і Die Zeit.

Кого підозрюють?

Крім того, у справі підозри отримали ще двоє громадян України, які, як стверджує слідство, брали участь у підривах, імовірно, як водолази - прикріплювали вибухівку до газопроводів.

Усі троє подорожували Балтійським морем на німецькій вітрильній яхті "Андромеда" у вересні 2022 року.

За даними журналістів, підозрюваний Володимир З., інструктор з дайвінгу, проживав у містечку Прушкув на захід від Варшави, однак останнім часом українець нібито переховується. Невідомо, чи повернувся він в Україну.

Вказано, що німецька прокуратура зверталася до польської влади з європейським ордером на арешт, сподіваючись, що підозрюваного вдасться заарештувати.

Що відомо про підозрюваного українця?

Володимир З., за даними слідства, був одним із пасажирів білого Citroën, який був зафіксований біля Рюгена в ніч на 8 вересня 2022 року. Автомобіль, як вважають, віз екіпаж на яхту "Андромеда", що транспортувала дайверів до місць підриву.

Володимира З. опізнали за фотографіями та показами свідків, і цих доказів було достатньо для видачі ордера на арешт.

Володимир З.

Інші підозрювані у справі про підрив газопроводів

Очевидці розповідали, що двоє чоловіків і жінка вирушили з Ростока на "Андромеді" на початку вересня 2022 року. Яхта зупинялася на Рюгені, датському острові Крістіансо, у Сандгамні у Швеції та в Колобжегу в Польщі, перш ніж нарешті повернутись до Ростока. Один з моряків стверджує, що чув як екіпаж розмовляє українською.

Інформація про інших підозрюваних ґрунтується, серед іншого, на даних іноземної розвідки.

У розслідування німецьких журналістів йдеться, що двоє підозрюваних українців, крім Володимира З., начебто працювати інструкторами з дайвінгу в минулому. Це подружня пара. Журналісти вважають, що це Євген і Світлана У. Вони активні в соцмережах, діляться інформацією про допомогу українській армії, допомогу українців у Німеччині, збирали гроші на прилади нічного бачення для військових.

Відповідно до загальних правил Європейського ордера на арешт, які Німеччина і Польща вважають обов'язковими, арешт можна було б очікувати протягом 60 днів без додаткового розгляду з боку Польщі. Наразі цей термін сплив.

Німецькі журналісти зв’язались з підозрюваним Володимиром З., який у телефонній розмові повідомив, вперше чує про підозру та заперечив причетність до атаки на "Північний потік".

Підрив "Північного потоку"

Нагадаємо, наприкінці вересня 2022 року на двох нитках газопроводу "Північний потік" у Балтійському морі біля узбережжя данського острова Борнхольм стались чотири витоки. Розслідування показало, що трубопроводи були підірвані підводною вибухівкою, але наразі залишається невідомим, хто стояв за вибухами.

Водночас у західних ЗМІ з'явились матеріали з припущеннями, що за вибухом газопроводів "Північні потоки" в Балтійському морі могли стояти неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

Данія, Швеція та Німеччина почали власні розслідування того, що сталось.

В ЄС офіційно не звинувачували Росію у причетності до організації вибухів на газогонах, однак не відкидали такої можливості.

Своєю чергою російський президент Володимир Путін називав бенефіціарами диверсій на "Північних потоках" США, Україну та Польщу, перед цим він звинувачував у підриві цих газогонів "англосаксів".

У лютому 2024 року Данія заявила про припинення розслідування вибухів у 2022 році на російських газопроводах "Північний потік", які транспортували газ до Німеччини, через нестачу підстав.

Раніше в лютому Швеція припинила розслідування вибухів, заявивши, що не має юрисдикції у цій справі, але передала виявлені докази німецьким слідчим, які ще не опублікували жодних висновків.

Топ коментарі
+25
Героям Слава!!!!
показати весь коментар
14.08.2024 10:38 Відповісти
+25
"Один з моряків стверджує, що чув як екіпаж розмовляє українською"
Цікаво, цей моряк розрізняє кацапську / українську / польську мови?
показати весь коментар
14.08.2024 10:50 Відповісти
+19
1. Якщо підірвали - молодці.
АЛЕ!
- могли підірвати, бо були рашкованськими найманцями, бо раша знала, що "патоку" вже й так буде кирдик, а тому хотіла звалити все на українців.
- або німецька прокуратура крутить хвостом рін зна чого, якісь лядські ігри. Чи не рашкованські грошики так завоняли?
показати весь коментар
14.08.2024 10:39 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Героям Слава!!!!
показати весь коментар
14.08.2024 10:38 Відповісти
Касапи, які проживали тут з 1991р. Або отримали паспорти по корочкам з захоплених центрів у Кримській обл. чи в Донецькій і Луганській!
Не українці!!
показати весь коментар
14.08.2024 10:38 Відповісти
треба знати --де проходять ці труби,на який глубині,провести тону вибухівки через кілька країн і тд.і тп, казки німецької баби сари
показати весь коментар
14.08.2024 12:51 Відповісти
1. Якщо підірвали - молодці.
АЛЕ!
- могли підірвати, бо були рашкованськими найманцями, бо раша знала, що "патоку" вже й так буде кирдик, а тому хотіла звалити все на українців.
- або німецька прокуратура крутить хвостом рін зна чого, якісь лядські ігри. Чи не рашкованські грошики так завоняли?
показати весь коментар
14.08.2024 10:39 Відповісти
Там фіксували російські і китайські судна. Китайці вже зізналися, а москалі все звертають на українців. Хтось підривав би потік, якби раша не напала на Україну? Ні, ніхто. То чому в війні винна Україна?
показати весь коментар
14.08.2024 10:45 Відповісти
1. Скільки потрібно вибухівки та якого об'єму, щоб підірвати газопроводні труби???
2. Капітан чув Українську мову, а він бачив з чим пірнав цей підозрюваний???
3. Два чоловіки і жінка самі, без технічної допомоги підірвали стратегічну трубу???
4. Вибух стався одразу ж після їхнього занурення чи через деякий час, чм було задіяно часовий механізм???
ну і т.д.
показати весь коментар
14.08.2024 10:46 Відповісти
4. Вибух стався одразу ж після їхнього занурення чи через деякий час, чм було задіяно часовий механізм??? ну і т.д... - Улыбнуло. Да после выбуху те водолазы всплыли бы пузом вверх, як плотвичка вiд дiй браконьерiв на рiчцi.
показати весь коментар
14.08.2024 11:15 Відповісти
А не пробували перевірити цього капітана чи розрізняє він російську, українську, болгарську чи там сербську на слух між собою?
показати весь коментар
14.08.2024 11:42 Відповісти
скинемось на хорошого адвоката....з врученням Героя України
показати весь коментар
14.08.2024 10:48 Відповісти
Скидайся. Україна ніяким боком до північних потоків. Потоки підірвав ваш, російський Газпром. Що б не платити мільярдні штрафи за непоставку газу.
показати весь коментар
14.08.2024 10:55 Відповісти
"Один з моряків стверджує, що чув як екіпаж розмовляє українською"
Цікаво, цей моряк розрізняє кацапську / українську / польську мови?
показати весь коментар
14.08.2024 10:50 Відповісти
Моряк - дойче швайн. Куплений ФСБ.
показати весь коментар
14.08.2024 10:54 Відповісти
Нагадаю що вже багато разів ми бачили заяви від рашистів про те що то в одному місці, то іншому "воюють поляки" у той час коли нам було точно відомо що це були саме наші хлопці. Останнє подібне йшлося про події на Курщині. Тож чи здатні були "свідки" відрізнити невідому їм українську мову від якоїсь іншої окрім тієї що дійсно відома цим "свідкам" велике питання?!
показати весь коментар
14.08.2024 10:56 Відповісти
багато разів стикався з іноземцями, яка вважали що я розмовляю "словацькою"
було кілька випадків в різних країнах, за нами ходили поляки, намагалися прислухатися про що ми говоримо - їм здалося, що ми розмовляємо "польською"
показати весь коментар
14.08.2024 10:57 Відповісти
Польську ні з чим не сплутаєш.
показати весь коментар
14.08.2024 12:35 Відповісти
Та ну, всі баби, що евакуювалися із курської області розказують про ЗСУ, що " все раграварівают на польском.."
показати весь коментар
14.08.2024 12:40 Відповісти
типу, через велику кулькість шиплячих звуків?
я вам таке скажу - коли їдеш з Україні в Польщу і радіо ледь чути працює - іноді здається, що в Польщі всі розмовляють українською - настільки схоже!
Потім вьїзжаєшь на территорію Німеччини - і таке враження, що німці розмовляють теж польською, бо також багато шиплячих звуків...

Ну і було якось, їду Італією, радіо ледь працює, якась жінка щось розповідає, я вам даю зуб на відсічь почув українську мову... зробив гучніше - італійська
показати весь коментар
14.08.2024 13:32 Відповісти
Це з серії "авіадиспетчера Карлоса", кацапи методи не змінюють.
показати весь коментар
14.08.2024 11:10 Відповісти
Ага, теж насмішило
показати весь коментар
14.08.2024 11:22 Відповісти
Тобто ніхто ні у чому не впевнений, є підозрювані, але й їх провина ніким не доведена. Німці мабуть сподіваються отримати якісь докази після арешту підозрюваних але це дивно, бо зазвичай все відбувається навпаки, тим більше через такий великий термін котрого точно повинно було вистачити для розслідування. А огляду на позицію Данії та Швеції дії німців виглядають якось незрозуміло!!! Це більше схоже на піар якихось політичних діячів що бажають на цьому отримати політичні девіденти та хайп!!!
показати весь коментар
14.08.2024 10:51 Відповісти
кацапи підірвали газопровід. 100%
перевели усе на українців. типова робота сзр-фсб
кацапсячі розвідпозиції у Бундесі на високому рівні
показати весь коментар
14.08.2024 10:56 Відповісти
Скоріше, в самій конструкції при будівництві для чогось закладалась вибухівка з можливістю дистанційного підриву.
показати весь коментар
14.08.2024 11:06 Відповісти
варіант реальний
показати весь коментар
14.08.2024 11:09 Відповісти
Можливо! Ще в сталінські часи (після війни) при будівництві дамб та інших стратегічних споруд в глибині закладалася вибухівка (Такий заряд минулого року виявили в дамбі десь на Харківщині - коли вибили кацапів Вони її пошкодили а наші ремонтувать взялися Так цілу вантажівку вибухівки виявили)
показати весь коментар
14.08.2024 11:13 Відповісти
Вот сказочник... Эта дамба в Больших Проходах. Километров 10 от границьі. Взрьівчатку заложили кацапьі во время окупации. Взорвать не успели. Драпали так, что у моих родственников во дворе, оставили хавку на плите и трусьі с носками рядом на веревке. И гранату на память в шкафу...
показати весь коментар
14.08.2024 11:54 Відповісти
"Цензор" писав саме те що і я Претензії - до "Цензора"! А тепер питання: А навіщо їм закладать вибухівку - якщо вони окупували територію і не очікували що їх виб"ють? Сам же пишеш - що тікали в паніці! "Логіку" включи!
показати весь коментар
14.08.2024 12:03 Відповісти
А кто тебе сказал что не ожидали? Про эту дамбу я знаю от местньіх, а не из прессьі.
показати весь коментар
14.08.2024 12:13 Відповісти
Ну - ти ж пишеш - що "Драпали так, что у моих родственников во дворе, оставили хавку на плите и трусьі с носками рядом на веревке". Значить контудару не очікували Тоді навіщо мінували? Логіка де? І взагалі - всі претензії до "Цензора" Це він написав що там була закладена вибухівка вже давно!
показати весь коментар
14.08.2024 12:18 Відповісти
Тьі меня утомил... Окупировали и сразу накопали окопьі и заминировали дамбу. На случай нашего наступления. В доме родственников (вернее на даче. Они там не живут) вьігребли все из подвала, настелили линолеум, поставили в углу икону с ломпадкой. И жили в подвале. Почему в подвале, если оккупировали и бьіли увереньі, что их никто вьібивать не будет? А потому что не бьіли увереньі. Они по улице боялись ходить. Проломили проходьі в заборах между домами и ходили по ним. В огородах накопали окопьі со стороньі Липц. А драпали, потому что не ожидали, что до них так бьістро дойдут. Не успели приготовиться. Кстати, и на Цензоре иногда такую фигню печатают, даже стьідно читать. А чтобьі дальше не спорить, дай ссьілку на статью, которую тьі читал (для ознакомления) Может Цензор эту байку про другую дамбу написал. Я фотки гляну. В Проходах местньіх видели как
экскаватор в дамбе яму рьіл. Они же и сказали ВСУ про взрьівчатку.
показати весь коментар
14.08.2024 12:41 Відповісти
"Втомлений"! Я тобі давав якісь гарантії?! Я просто висловив інформацію якою володію - бо чув про таке у молодості на курсах підвищення кваліфікації від офіцера-сапера Ти ж бачиш - я написав "можливо"?
В цьому конкретному випадку я послався на джерело інформації Шукать я тобі нічого не буду І не тому що хочу "відпетлять" Просто не пам"ятаю - коли саме про це писав "Цензор" А риться в його архіві - "овчинка вичинки не варта" Що часом пишуть на "Цензорі" - мені прекрасно відомо Сам не раз їх за "ляпсуси" критикував Однак ця інформація (навіть можливо хибна) співпала з базовою інформацією якою я володію вже три десятки років А може дійсно ми з тобою говоримо про різні об"єкти Так що "не вискакуй із штанів" - ніякої "єресі" в моїх словах немає
(До речі - я згадав Там було фото Розкопана дамба (поперечний розріз) Дамба зверху заросла кущами та вкрита багатолітнім спресованим дерном І у "розрізі" -штабель ящиків Вони торцями стирчали з розрізу Я звернув увагу - вони були старі й потемнілі від часу І що саме головне - "врослі" в грунт дамби Спресовані з землею ) ТОбто про "свіжість" закладки мову вести не можна
показати весь коментар
14.08.2024 13:22 Відповісти
Не та дамба... В Проходах по дамбе дорога асфальтовая идёт.
показати весь коментар
14.08.2024 13:47 Відповісти
Ну от бачиш! А ми з тобою трохи не полаялися!
показати весь коментар
14.08.2024 13:53 Відповісти
Ну да. . Нашёл в архивах статью про Проходьі. Тьі там, в комментах, сомневаешься, что взрьівчатку заложили кацапьі, а не кто-то до них. Так вот. Это они заложили. Заехали экскаватором вдоль кромки водьі, вьірьіли яму сбоку, вглубь тела дамбьі, и заминировали. В той статье фотки неудачньіе. Не видно всей картиньі, нет фотки противотанковьіх мин, которьіе оттуда вьінимали (там не только взрьівчатку бьіла) . Так у них корпуса блестели как будто их только со склада взяли.
Спс за общение. Можно не отвечать. 🙂
показати весь коментар
14.08.2024 14:24 Відповісти
Маячня повна . Навіть ***** заявив що провернути таку диверсію , та ще й так професійно і непомітно для численних служб моніторингу акваторії Балтійського моря , можуть лише суперпрофі , яких на всій планеті може кілька десятків набереться . А тут - якісь дайвери . пц
А Європа повинна не шукати їх щоб заарештувати , а шукати щоб вручити нагороди . Бо завдяки тим хто підірвав потоки Європа зуміла зіскочити з кацапської газової голки .
Якби не ті підривники то так би й досі сиділи б на ній - соплі жували . І невідомо ще чим це сидіння закінчилося б .
показати весь коментар
14.08.2024 10:58 Відповісти
То вони рибу глушили - ухи захотілося
показати весь коментар
14.08.2024 10:59 Відповісти
Що це за водолази, які працюють на глибині більше 100 м?
показати весь коментар
14.08.2024 11:03 Відповісти
З зябрами!
показати весь коментар
14.08.2024 11:07 Відповісти
На яхті. Замість спеціалізованого DSV з необхідним обладнанням та камерами декомпресії.
показати весь коментар
14.08.2024 11:45 Відповісти
А Володимир З і каже журналістам: "Не можу зараз говорити, у мене Олександр С на зв'язку, допоідає по Курську. Передзвоніть пізніше"
показати весь коментар
14.08.2024 11:06 Відповісти
він дайвер-глибоководник?
показати весь коментар
14.08.2024 11:11 Відповісти
"Не рвіть душу!" Ну - видали ордер! І що з того? Від арешту і до "вироку, що вступив у законну силу" - купа часу... Їх вину ще довести треба! З того, що я прочитав з "доказів" - там одні припущення! Як у анекдоті:
- Хто перднув?
- Невістка!
- Так її ж дома нема!
- А он плахта на кілочку висить!
Ну люди - дайвери... Це заборонено німецьким законодавством? НІ!
Ну - плавали вони і пірнали в Балтійському морі... Це заборонено законодавством країн Балтійського регіону? НІ!
Ну - перебували вони в районі розташування газопроводу... Це - "заборонений район"? НІ!
То які ж претензії?
показати весь коментар
14.08.2024 11:09 Відповісти
Ой , тi фрiцы вже перебралися в мiнял з базару. З ким там розмовляти. ми хоч i за iх дiдiв поквитаемось. Оцiнять пiзнiшче, та вже потiм вiддячать.
показати весь коментар
14.08.2024 11:10 Відповісти
українці найкращі!
хай знають у всьому світі, ми знайдемо кожного!
показати весь коментар
14.08.2024 11:13 Відповісти
Ось тексти з оригіналу статті: https://www.tagesschau.de/investigativ/ndr-wdr/nordstream-172.html "Залишається незрозумілим, наскільки державні органи України могли бути причетні до підготовки та здійснення диверсії. У будь-якому разі, дослідження не виявило прямого зв'язку підозрюваного, якого зараз розшукують із ордером на арешт, та двох інших підозрюваних до українських військових чи спецслужб."
https://www.tagesschau.de/investigativ/ndr-wdr/nordstream-172.html "Минулого року, окрім України, у центрі уваги слідчих опинилася також Польща. Теза: була вирішальна підтримка злочину з боку Польщі. У той час як німецькі слідчі припускають, що для злочину використовувався вітрильник «Андромеда», тодішній державний секретар Станіслав Зарен сказав в інтерв'ю ARD минулого року: «Ми не знайшли жодних слідів причетності цієї яхти до подій»."
https://www.tagesschau.de/investigativ/ndr-wdr/nordstream-172.html "За польською інформацією, екіпаж перевірили під час зупинки в польському Колобжезі - безрезультатно. Поїздка носила «суто туристичний характер», сказав тодішній держсекретар. Знімальна група, очевидно, «шукала розваги». На борту не було помічено нікого, «хто мав хоча б елементарну військову або диверсійну підготовку». У німецьких слідчих колах інформацію з Польщі поставили під сумнів."
Тож бачимо суцільні ПРИПУСКАННЯ з боку німецьких слідчих і ЖОДНИХ фактів. Тож це слідство нагадує не кримінальне а виключно політичне.
показати весь коментар
14.08.2024 11:13 Відповісти
"Інформація про інших підозрюваних ґрунтується, серед іншого, на даних іноземної розвідки. Джерело: - Іноземна розвідка - це ФСБ, чи СЗР?
показати весь коментар
14.08.2024 11:17 Відповісти
странно что фото известных в Украине коррупционеров брюлят ,

а тут подозреваемый

во всей красе
показати весь коментар
14.08.2024 11:20 Відповісти
знову час офігітєльних історій.
спочатку вони стверджували про 7 українців. тепер їх стало троє. виявляється ці троє винайняли яхту з екіпажем і на очах того екіпажа загрузили кількадесят чи навіть сотень кіло вибухівки, і на очах того ж екіпажу спускали цю вибухівку до труб. і цей екіпаж навіть нічого не помітив і не запідозрив, навіть після того як з труб поперла велика кількість бульок, що було видно навіть з космоса?
за кого ці "німецькі слідчі" всіх тримають?
показати весь коментар
14.08.2024 11:33 Відповісти
Фрицы какими-то подколодными стали. Мы там еше на репарации не подавали за первую и вторую войны? А то они чересчур стали какими-то законопослушными.
показати весь коментар
14.08.2024 11:37 Відповісти
І так трі раза.
показати весь коментар
14.08.2024 11:39 Відповісти
спитайте будь кого в Україні
хто такий Володимир ЗЕ
і вам скажуть що це-єрмак
показати весь коментар
14.08.2024 11:39 Відповісти
Я так розумію, що жодного доказа в ніх немає, а є тільки непрямі натяки на базі незрозумілих свідчень про підозру українську мову та якісь фото з трезубом в фєйсбуке
показати весь коментар
14.08.2024 11:57 Відповісти
Вся справа в баблі. Будували німці. Х....оплачувало. Оплачували газом по клірінговим цінам. Гарантом для німчурак був Шрьодер. Борг 12 ярдів. Страховики, ясна річ, відмовляються платити -докажитє. Датчани вмили руки-ми не можемо. Будівничі насідають на прокурорів. Ну от і прокурори по газетним статтям забацали обвініловку. Ми стараємось, вже знайшли. А з х....у нас всьо ровно, Красіков поїхав, руки свободні.
Андромеда кацапське прикриття, кацапи для камуфляжу навіть підняли з ліжка старезного уотергейтського журналюгу. Щведи, які давно пасуть на таких справах рашку, здавна поовідомляли, що кацапюри для шпіонажа в їх водах використовують міні субмарини з спеціальних суден. Ці судна і крутились в районах підриву до вибухів. Таке вже було. Лучший друг кацапів до кінця не вірив, президент Чехії, що х..дав наказ підірвати склади. А потім показали ксерокопію паспорта шпілєвого казаха Боширова, яку шпійонка не встигла знищити (вона уроженка Києва).і погодився. Історія з Лошариком тому підтвердження. На болотах мастаки на гадості.
показати весь коментар
14.08.2024 12:08 Відповісти
Окремі ЗМІ пишуть, що це повідомлення ніби від генпрокурора ФРН про ордер - фейк
показати весь коментар
14.08.2024 12:17 Відповісти
Може Генеральний прокурор Німеччини Єнс Роммель родич генерал-фельдмаршал Вермахту Ервіна Роммеля ?
Цікаво.
показати весь коментар
14.08.2024 12:23 Відповісти
Український слід "знайшли" коли журналісти в США почали піднімати шум з приводу тривалого мовчання про вибухи. Німецькі та американські провладні видання синхронно зробили вкидання про українську яхту.
показати весь коментар
14.08.2024 12:28 Відповісти
підозрюють українця Володимира З... Може вони стебуться.
показати весь коментар
14.08.2024 12:30 Відповісти
Якщо шукають винних, значить є бажаючі повернути "співпрацю".
Це важко побачити, але саме зусилля каже красномовніше за важливість розкриття.
показати весь коментар
14.08.2024 12:56 Відповісти
Якщо Вова Пупкін злегкістю жертвує тисячами своїх співгромадян холопів, відмовлявся від спєц окупації Крима, то чому ви не думаєте, що це може бути знову провокація від ПутінаХу*ла?
показати весь коментар
14.08.2024 13:47 Відповісти
Володимир З
показати весь коментар
14.08.2024 13:48 Відповісти
Бред сивой кобылы!!!
показати весь коментар
14.08.2024 16:26 Відповісти