11871 відвідувач онлайн
944 19

НАТО протягом минулих 10 років стало сильнішим, - Столтенберг

Столтенберг підбив підсумки перебування на посаді генсека НАТО

НАТО протягом минулих десятиліть перейшло від кількох тисяч до пів мільйона військ у високій готовності.

Про це заявив ексгенсек Єнс Столтенберг під час засідання Північноатлантичної ради, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"У цій залі творилася історія, протягом минулих десятиліть ми досягли багато. Ми здійснили найбільшу трансформацію Альянсу протягом покоління. Ми зміцнили нашу оборону, збільшили кількість бойових груп від нуля до восьми, з десятками тисяч боєготових військ на нашому східному фланзі. Ми перейшли від кількох тисяч до пів мільйона військ у високій готовності. Кількість союзників, які витрачають принаймні 2 відсотки від ВВП на оборону, зросла із 3 до 23. Ми зміцнили НАТО як інституцію, яка може досягати результатів", - сказав він.

Також ексгенсек нагадав, що НАТО поповнилося новими членами, до Альянсу увійшли Чорногорія, Північна Македонія, Фінляндія та Швеція.

"Україна є ближчою до НАТО, ніж будь-коли раніше. У 2014 році ми надавали лише невелику допомогу Україні, зараз наша підтримка є масованою. НАТО координує її через нове командування у Німеччині", - додав Столтенберг.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що 1 жовтня Марк Рютте офіційно стає новим генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу.

Топ коментарі
+11
і сміх і гріх
показати весь коментар
01.10.2024 12:36 Відповісти
+9
А що ж тоді раніше ви було, якщо ото що ви зараз - ви називаєте "стали сильніші"?
показати весь коментар
01.10.2024 12:37 Відповісти
+9
Може він про якесь інше НАТО говорить?Бо те,про яке ми знаємо переляканими очима побачило свою імпотенцію з купою іржавого залізячча
показати весь коментар
01.10.2024 12:47 Відповісти

Завантаження...