12175 відвідувачів онлайн
768 10

Шмигаль заявив про готовність України до опалювального сезону: газу в сховищах достатньо, працюють 9 енергоблоків АЕС

Запуск опалення

Понад 99% житлових будинків вже готові до початку опалювального сезону.

Про це сьогодні на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує Цензор.НЕТ.

Він нагадує, що Україна стоїть на порозі опалювального сезону. Уряд, обласні військові адміністрації та влада громад синхронно працюють у трьох ключових напрямах для того, щоб узимку в усіх домівках було світло і тепло.

"Перший напрям - це підготовка інфраструктури. Готовність житлових будинків на сьогодні понад 99%. Кількість шкіл, садочків та лікарень, готових до проходження зими, теж наближається до 100%. Понад 18 тис. котелень та 4,8 тис. центральних теплових пунктів перебувають на стадії готовності до подачі тепла", - уточнив прем'єр.

Другий напрям, за його словами, - це накопичення ресурсів.

"Наразі маємо в газосховищах 12,2 млрд куб. м блакитного палива, а також 3,1 млн тонн вугілля на складах. Цього достатньо для проходження зими. Усі 9 енергоблоків АЕС, що підконтрольні Україні, наразі працюють", - наголосив він.

"Третій напрям підготовки до зими - це створення децентралізованої генерації. Працюють ініційовані Урядом програми енергетичної стійкості. Кредити під 0% для громадян, позики для ОСББ під програму ГрінДІМ, кредити "5-7-9%" для малого та середнього бізнесу, пільгові кредити від "Фонду декарбонізації України" для комунальних підприємств та громад. Загалом банки вже видали різним категоріям позичальників кредитів на 2 млрд грн", - резюмував прем'єр.

Топ коментарі
+3
О,ось тепер "сигнал" кацаби отримали..(
Влаштують нам найближчим часом "темну"...це вже як традиція- наша влада "хвалиться"-кацаби "насипають"...
Нєобучаємі балаболи...☹️
показати весь коментар
15.10.2024 13:15 Відповісти
+1
З яких пір 12,2 млрд кубівв вже буде достатньо? У 2022 році було 17 млрд накопичено. Це за рахунок, що кожен тиждень по місту втрачаємо?
показати весь коментар
15.10.2024 13:22 Відповісти
+1
ТЕС нема, населення масово виїхало або на окупованих, надані Заходом газові енергогенеруючі установки не підключені, підприємства що масово використовують газ або в руїнах від обстрілів, або від трускавецьких економістів, люди масово топлять дровами. От і з'явилась чергова перемога Зеленського - суттєве скорочення споживання газу. Такими темпами, в наступну зиму і 5млрд. кубів вистачить.
показати весь коментар
15.10.2024 13:31 Відповісти

Завантаження...