9110 відвідувачів онлайн
5 097 11

Трудова експлуатація, побиття та вимагання особистих коштів: результати перевірки будинку-інтернату на Закарпатті

У будинку-інтернаті на Закарпатті знущались над дітьми

Представники Офісу Уповноваженого з прав людини провели перевірку в одному із дитячих будинків-інтернатів на Закарпатті. 

Про це повідомив Омбудсмен Дмитро Лубінець, передає Цензор.НЕТ.

Він розповів, що під час перевірки представники Офісу виявили що:

  • Вихованців закладу використовували як безкоштовну "робочу силу" для збору яблук в приватному саду одного з підприємств. Під час огляду документів знайдено договір між директорами будинку-інтернату та підприємства щодо взаємодопомоги в зборі яблук. 
  • Директор будинку-інтернату вчинив побиття вихованця. Свідками цього були його заступник та інша вихованка інтернату, які вживали заходи щодо припинення фізичної сили
  • У вихованців вимагали кошти для того, щоб купувати меблі у будинок-інтернат. Це підтверджено документами, показами вихованців та адміністрацією інтернату.

Також у ході перевірки встановлено, що всі банківські картки з пін-кодами до них, відкриті особові рахунки в банку та документи вихованців перебували в сейфі заступника директора.

"Для того, щоб використати власні кошти з карток вихованці повинні були просити їх із вигаданою "заявою"! Дванадцять таких "заяв", написаних одним почерком, виявили й для прохання використати кошти у сумі 5 100 гривень. Директор згодом пояснив, що за них придбали шафи на суму понад 50 тисяч гривень. Проте ці меблі у закладі не обліковуються…" - розповів Лубінець.

За вище переліченими порушеннями представник Омбудсмена у Закарпатській області Андрій Крючков і направив повідомлення про виявлення ознак кримінальних правопорушень. Наразі працівники Національної поліції України провели огляд місця події, опитали директора та вилучили документи.

"Наголошу, що такі порушення прав вихованців — це неприпустимо! Ситуація потребує належного реагування і покарання винних!" - резюмував Уповноважений з прав людини.

Топ коментарі
+6
Роздали б краще кудись у інтернати західних країн, там у них краще майбутнє було б.
Або запровадили систему самоуправління, де діти більшістю голосів можуть звільнити директора і т.д., чи обрати когось хто їм подобається.
Але хтось бачив прокурора, суддю з інтернату, а не з батьками чиновниками (корупціонерами)? В Україні статки, зв'язки батьків, це як вирок на все життя.
показати весь коментар
22.10.2024 21:23 Відповісти
+6
Це капець просто, а перевірки? А можливість дзвонити на гарячу лінію, а ще якісь засоби спілкування з дітьми? Вони ж в рабстві опинились без можливості кудись повідомити про своє становище…
показати весь коментар
22.10.2024 21:46 Відповісти
+4
то вы ещё на передке в ВСУ не спросили, там держава обеспечила всем
показати весь коментар
22.10.2024 22:04 Відповісти

Завантаження...