6825 відвідувачів онлайн
9 293 31

Майже 200 північнокорейських перебіжчиків хочуть поїхати в Україну як "агенти психологічної війни", - ЗМІ

Майже 200 колишніх військових КНДР хочуть вирушити в Україну для допомоги

Група майже з 200 колишніх північнокорейських військових, які втекли з країни та нині живуть у Південній Кореї, хочуть вирушити в Україну, щоб використати свої знання й розпочати "психологічну війну" проти своїх ексспіввітчизників, які воюють на боці РФ.

Про це повідомляє South China Morning Post, передає Цензор.НЕТ.

Як зазначається, колишні військові, які мають від 7 до 10 років військового досвіду, прагнуть підірвати й деморалізувати війська КНДР, відправлені воювати проти України на боці РФ. 

"Ми всі військові ветерани, які розуміють військову культуру і психологічний стан Північної Кореї краще, ніж будь-хто інший", - сказав 69-річний перебіжчик і член групи Ан Чан-іль.

Лист до Володимира Зеленського

Він підкреслив готовність колишніх солдатів долучитися до ініціативи.

Ми готові вирушити туди, де це необхідно, щоб працювати як агенти психологічної війни - через гучномовці, розповсюджуючи листівки і навіть виступаючи як перекладачі", - зазначив він.

Ще одна ключова фігура ініціативи - Лі Мін Бок. Він, який втік з КНДР у 1979 році, направив до посольства України в Сеулі відкритий лист, у якому просить безпосередньо президента України Володимира Зеленського сприяти відправці перебіжчиків на фронт.

"Північнокорейські солдати перебувають там, по суті, як найманці, але ми б поїхали як волонтери з місією доброї волі. Наша присутність в Україні могла б суттєво вплинути на моральний дух північнокорейських військ", - написав він, назвавши ці війська "гарматним м’ясом".

Учасники ініціативи вважають, що вони мають "унікальне становище" для психологічного впливу, який міг би спонукати північнокорейські війська "розвернути зброю".

Військові КНДР у Росії

Нагадаємо, що напередодні генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив залучення Росією північнокорейських солдатів у війні проти України.

25 жовтня президент Володимир Зеленський заявляв, що, за даними розвідки, вже 27–28 жовтня перші північнокорейські військові будуть застосовані Росією в зонах бойових дій.

28 жовтня у Пентагоні заявили, що КНДР відправила до Росії близько 10 тисяч своїх військових для навчань та подальшої участі в бойових діях проти України, що станеться впродовж "наступних кількох тижнів".

У Пентагоні повідомили, що українські війська можуть використовувати надану їм американську зброю проти північнокорейських військових, якщо КНДР вступить у війну проти України на боці Росії.

Топ коментарі
+14
Не фантазуй... Вони - колишні громадяни КНДР... Як добровольці - мають право прийнять участь у протистоянні своїм співвітчизникам. Бо саме вони і є "іхтамнєти" (бо воюють з російською зброєю, в російській формі та з фальшивими документами...
показати весь коментар
29.10.2024 14:12 Відповісти
+9
якщо вони будуть як радники це не буде рахуватися як участь в війні - це звичайна практика , багато радників з країн нато зараз працюють в Україні
показати весь коментар
29.10.2024 14:14 Відповісти
+8
З того часу минув рік... А навіть в останні дні сталося багато чого, що може змінить погляди південнокорейських законів... Наприклад, самі південнокорейські владні структури готуються до зміни поглядів на поставки зброї ВОЮЮЧІЙ країні...
показати весь коментар
29.10.2024 14:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
корейские ихтамнеты?
показати весь коментар
29.10.2024 14:08 Відповісти
200 корейців як 300 спартанців !
показати весь коментар
29.10.2024 14:43 Відповісти
не вийде. Бо вони громадяни Південої Кореї, тому це буде участю Півд.Кореї у війні.
показати весь коментар
29.10.2024 14:08 Відповісти
Не фантазуй... Вони - колишні громадяни КНДР... Як добровольці - мають право прийнять участь у протистоянні своїм співвітчизникам. Бо саме вони і є "іхтамнєти" (бо воюють з російською зброєю, в російській формі та з фальшивими документами...
показати весь коментар
29.10.2024 14:12 Відповісти
бачив пару інтерв'ю з південнокорецями у ЗСУ рік тому. Вони казали, що мають проблеми з поверненням із законодавством своєї країни через участь у війні в Україні.
показати весь коментар
29.10.2024 14:20 Відповісти
З того часу минув рік... А навіть в останні дні сталося багато чого, що може змінить погляди південнокорейських законів... Наприклад, самі південнокорейські владні структури готуються до зміни поглядів на поставки зброї ВОЮЮЧІЙ країні...
показати весь коментар
29.10.2024 14:24 Відповісти
так, минув рік, але я впевнений, що закони там не змінились через інтервю у ютюбі двох південнокорейськіх бійців, які іх давали з закритими обличчями.
показати весь коментар
29.10.2024 14:31 Відповісти
Побачимо...
показати весь коментар
29.10.2024 14:35 Відповісти
якщо вони будуть як радники це не буде рахуватися як участь в війні - це звичайна практика , багато радників з країн нато зараз працюють в Україні
показати весь коментар
29.10.2024 14:14 Відповісти
як варіант може бути.
показати весь коментар
29.10.2024 14:16 Відповісти
А не хочуть створить батальйон імені Хон Гіль Дона?
показати весь коментар
29.10.2024 14:08 Відповісти
а чим вам вже Південна Корея не догодила ?
показати весь коментар
29.10.2024 14:10 Відповісти
Це ти про що?
показати весь коментар
29.10.2024 14:13 Відповісти
звучить зверхньо "Хон Гіль Дон"..і я з Вами на брудершафт не пив
показати весь коментар
29.10.2024 14:17 Відповісти
М-да... У Гугла запитать не пробував?
показати весь коментар
29.10.2024 14:34 Відповісти
Хон Гіль Дон - це типу аналог Робін Гуда. Захисник знедолених..
показати весь коментар
29.10.2024 14:20 Відповісти
Неук... А щодо Хон Голь Дона - то він не стільки Робін Гуд - скільки "Конан Варвар" Бо він воює з чарівниками та перевертнями... Це класика древньокорейської літератури - а не ******* кіно... (Просто у мене в бібліотеці є книга "Класична проза Далекого Сходу"...)
показати весь коментар
29.10.2024 14:32 Відповісти
Телепень подумав, що Хон Гіль Дон - це такі корейські матюки...
показати весь коментар
29.10.2024 14:37 Відповісти
******* діти таке кіно не дивляться (фільм 1986 року).
Їм "марвел" подавай або якусь пародію про соціальні проблеми вампірів
показати весь коментар
29.10.2024 14:42 Відповісти
або не сінанджу
показати весь коментар
29.10.2024 15:29 Відповісти
Слушна думка.Має бути людина яка могла б спілкуватися з корейськими окупантами як "своя". Як вийти в спілкуванні з пропозицією воз'єднання з родичами в Південній Кореї може спрацювати. І для влади в Сеулі це може стати політичнои капіталом.. і не потребує втягування в безпосередні дії.
показати весь коментар
29.10.2024 14:15 Відповісти
Це може спрацювати, північні, в міру своєї недорозвинутості, дуже навіювані.
показати весь коментар
29.10.2024 14:16 Відповісти
Було б гарно, але вийде як з французькими легіонерами.
показати весь коментар
29.10.2024 14:18 Відповісти
Що ви маєте на увазі?
показати весь коментар
29.10.2024 15:37 Відповісти
Воно заверещить "нє нада нам тут нікакіх інастранних войск, ми саєнькі справімся!"
показати весь коментар
29.10.2024 15:42 Відповісти
Зеленських може послати карейців всіх *************,я Макарона з його армією !!!
показати весь коментар
29.10.2024 14:40 Відповісти
Єто не входит в Оманский договорняк, фсбєшник Елдак против....
показати весь коментар
29.10.2024 15:07 Відповісти
Дехто з них може бути подвійним агентом .
показати весь коментар
29.10.2024 15:19 Відповісти
Подвійний агент ЧИЙ? КНДР? Читай статтю - там вже "діди" - хоч і військовослужбовці колишні... Одному 69 років. Інший - не набагато молодший (утік з КНДР у 1979 році. Якщо зі строкової служби - то десь мій одноліток) Можуть буть і молодші. Але сам подумай: для роботи на КНДР у нас йому потрібна мережа зв"язку. Потрібне знання мови Знання обстановки в Україні... Ти віриш, що "бойовий хом"як" встиг підготувать все це в розрахунку на майбутню участь КНДР у війні в Україні? Перекинув своїх агентів до Південної Кореї. Вони там натуралізувалися, пройшли перевірки служб безпеки... Та для цього кілька років треба!
показати весь коментар
29.10.2024 19:12 Відповісти
Засланні казачкі узкоглазі, лучші агітатори-це воїни щсу
показати весь коментар
29.10.2024 16:26 Відповісти
Тобто їм ще потрібно бути зустріч з хлібом-соллю організувати для такого позітивного психологичного спілкування? Дуже корисна пропозиція, нічого не додати.
показати весь коментар
29.10.2024 16:45 Відповісти