10166 відвідувачів онлайн
4 037 22

Необхідно скасувати "правки Лозового" та посилити повноваження антикорупційних органів, - заява НАБУ і САП

НАБУ проти правок Лозового

НАБУ і САП наголошують на важливості законодавчих змін, спрямованих на усунення перешкод у боротьбі з корупцією, а саме: повноцінного та остаточного скасування так званих "правок Лозового" та наділення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури правом підписувати запити про екстрадицію.

Про це йдеться у спільній заяві НАБУ і САП, інформує Цензор.НЕТ.

"Ці зміни є критично важливими для забезпечення ефективного правосуддя у кримінальних провадженнях, що стосуються топкорупції. Зазначимо, що це є частиною взятих Україною міжнародних зобов’язань. Зокрема, ліквідація "правок Лозового" дозволить повернути прокурору повноваження продовжувати строки досудового розслідування без необхідності звернення до слідчого судді. Це унеможливить автоматичне закриття проваджень через формальне закінчення строку розслідування, яке нині залежить від процедурних обмежень", - наголошується у заяві.

Також зазначається, що НАБУ і САП підтримують ініціативу внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у частині, що строк розслідування в межах максимально допустимих 12 місяців, необхідних для збору доказів, має визначатися рішенням прокурора. Адже саме він є відповідальним за повноту і якість зібраної доказової бази.

Важливим є поширення нових правил, що діятимуть після скасування "правок Лозового", на всі кримінальні провадження, які перебувають у стадії розслідування або судового розгляду, за винятком уже закритих справ.

"Окрім цього, НАБУ підтримує пропозицію надати керівнику САП - заступнику Генерального прокурора - право направляти запити про видачу осіб, підозрюваних або обвинувачених у корупційних злочинах, розслідування яких здійснюється детективами НАБУ.

Реалізація цих ініціатив забезпечить невідворотність покарання за топкорупційні злочини, і в цілому посилить спроможність антикорупційної інфраструктури", - додають у НАБУ та САП.

Топ коментарі
+4
+Україну врятує термінова консолідація українського суспільства на патріотичних засадах, формування уряду національної довіри, переведення промисловості , суспільного життя держави на воєнні рейки, нещадна боротьба з лютими ворогами українського народу -5ю колоною, корупцією, ЗЛО-охоронною системою...! "Хто не з нами, той проти нас!"- бо все інше бла-бла-бла?!
показати весь коментар
18.12.2024 13:41
+2
Зеленський кришує цю корупцію.
показати весь коментар
18.12.2024 14:03
+2
Якщо немає доказів вини людини , не потрібно відкривати кримінальне провадження. Це є фундаментальним принципом. А зараз відкривають провадження , а потім шукають , а не можуть знайти - фальсифікують докази. Конкретний строк розслідування - не тупість, а принцип кримінального процесу.
показати весь коментар
18.12.2024 14:34
Коментувати
Сортувати:
посилити повноваження органів яки самі є корупціонними... залізна логіка!
показати весь коментар
18.12.2024 13:38 Відповісти
+Україну врятує термінова консолідація українського суспільства на патріотичних засадах, формування уряду національної довіри, переведення промисловості , суспільного життя держави на воєнні рейки, нещадна боротьба з лютими ворогами українського народу -5ю колоною, корупцією, ЗЛО-охоронною системою...! "Хто не з нами, той проти нас!"- бо все інше бла-бла-бла?!
показати весь коментар
18.12.2024 13:41 Відповісти
Де ви раніше були?
показати весь коментар
18.12.2024 13:44 Відповісти
там же, де й ти був
показати весь коментар
18.12.2024 14:04 Відповісти
Звідки знаєш?
показати весь коментар
18.12.2024 14:12 Відповісти
Не намагайся здаватися розумнішим, ніж ти є, пиши коротко і по суті. Чи тобі платять за кількість слів?
показати весь коментар
18.12.2024 17:27 Відповісти
Так я ж коротко і по суті Звичайне, просте запитання...
показати весь коментар
18.12.2024 17:41 Відповісти
Зеленський кришує цю корупцію.
показати весь коментар
18.12.2024 14:03 Відповісти
Це для того, щоб , у разі відсутності доказів , порушуючи строки досудового розслідування, тягнути і продляти їх нескінченно та тримати "на гачку" людину ( не за просто так).
показати весь коментар
18.12.2024 14:18 Відповісти
Цього "вчителя" Лозового треба за ці "правки" було б за грати кинути...Але ж в Україні - демократія...і ці правки ,звісно, готував не цей "педагог"....Скільки ж покидьків скористалися...Та взагалі, що за тупість!! Конкретний строк розслідування?? Тільки дурень не скористається...а скільки ж "горизонтів" для корупції!! Боже,чого в Раді стільки пройде світів та ....інших тварин збирається.....?
показати весь коментар
18.12.2024 14:23 Відповісти
Якщо немає доказів вини людини , не потрібно відкривати кримінальне провадження. Це є фундаментальним принципом. А зараз відкривають провадження , а потім шукають , а не можуть знайти - фальсифікують докази. Конкретний строк розслідування - не тупість, а принцип кримінального процесу.
показати весь коментар
18.12.2024 14:34 Відповісти
кому ти пояснюєш, тут тупе стадр, що абсолютно не розуміється на темі, у них ще й суд винен, що забезпечив дотримання закону, а не слідчий і прокурор, які нічого не робили і справу просрали.
показати весь коментар
18.12.2024 20:28 Відповісти
Можливо і треба починати не з правок,а з самого Лозового.Але Лозового привів в Раду Ляшко,який і поставив торгівлю правками,голосами,лобіюванням,пікетуванням і навіть самим депутатством на широку ногу.А Ляшка привели в Раду виборці,яким хотілось бачити в Раді шоу і клоунаду,але не хотілось думати.І цих виборців,як відомо,менше не стало...
показати весь коментар
18.12.2024 18:11 Відповісти
а може треба почати з слідчих і прокурорів, які нічого не роблять, а тепер хочуть нічого не робити роками, а ти ходи під слідством, поки вони про тебе не згадають, і незалежно винен ти чи ні.
показати весь коментар
18.12.2024 20:29 Відповісти
Ляшка привів ахметка, як і свій фейковий народний фронт
показати весь коментар
20.12.2024 09:25 Відповісти
Коли призвуть прокурорів,суддів,слідчих,адвокатів,блогерів брехливих,депутатів місцевих рівнів? Чим ці фрукти кращі від нас? Нічим.
показати весь коментар
18.12.2024 16:08 Відповісти
васісуалій, тт з якого окопу пишеш?
показати весь коментар
18.12.2024 20:31 Відповісти
А де ця почвара, Лозовий, який руки Бехтєревій віціловував? На яких фронтах?
показати весь коментар
18.12.2024 17:09 Відповісти
Ніт ,шоб залишити поправки лозового, 🤡 та вся банда слуг будуть боротися ...шо вони дурні ,самім собі, серпом по ...цях ?
показати весь коментар
18.12.2024 20:09 Відповісти
Воно ніби й треба відмінити ті поправки, але як згадаєш про полковника Червінського....за нізащо людину місяцями гноїли у буцегарні. а потім тихенько, так, випустили. а шо? а то не ми, то лихий. паскуди!
показати весь коментар
19.12.2024 08:12 Відповісти