Зеленський звільнив постпреда при ООН Кислицю та послів України у низці країн (оновлено)

21 грудня президент Володимир Зеленський звільнив українських дипломатів у низці держав та представників України у міжнародних організаціях. Глава держави підписав укази про призначення нових послів.
Як інформує Цензор.НЕТ, про звільнення йдеться в указах на сайті президента.
Зокрема, Зеленський звільнив постійного представника України при ООН Сергія Кислицю.
Загалом на сайті президента з’явилися дев’ять документів, які стосуються звільнень у дипломатичних відомствах.
Так, з посад звільнили:
- посла в Руанді Андрія Праведника. Замість нього призначили В’ячеслава Яцюка;
- посла в Словенії Андрія Тарана, який до того також був міністром оборони України;
- посла в Литві Петра Бешту - він перейде працювати послом у Словенії; замість нього в Литві працюватиме Ольга Нікітченко.
- посла в Японії Сергія Корсунського;
- посла в Індонезії Василя Гамяніна, якого натомість відправили послом у Конго;
- посла в Китаї Павла Рябікіна;
- постійну представницю України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Євгенію Філіпенко.
Також глава держави підписав укази з низкою інших призначень:
- послом на Філіппінах буде Юлія Федів;
- послом в Угорщині - Федір Шандор;
- головою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО - заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца;
- постійним представником України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві буде Євгеній Цимбалюк.
Також Зеленський скасував наказ 22 лютого 2024 року про призначення Еміне Джапарової постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні.
Нагадаємо, 20 грудня президент України Володимир Зеленський погодив призначення понад 30 нових українських послів.
Зокрема, замість Василя Боднара послом у Туреччині буде заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.