6173 відвідувача онлайн
2 168 27

Сибіга підтвердив перші дозволи на ексгумацію польських жертв Волинської трагедії: кожне вирішене питання між Україною та Польщею - це удар по РФ

Сибіга Сибіга про ексгумацію польських жертв Волинської трагедії

Очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга привітав домовленість Києва та Варшави щодо ексгумацій польських жертв Волинської трагедії. Він зазначив, що кожне вирішене двостороннє питання між Україною та Польщею - це удар по Москві.

Про це повідомила пресслужба МЗС, інформує Цензор.НЕТ.

Напередодні у п'ятницю, 10 січня, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про перші рішення у питанні ексгумації польських жертв Волинської трагедії.

Коментуючи вищезгадану заяву Туска Сибіга заявив, що Україна та Польща "поважають одна одну і разом захищаються від російського імперіалізму".

"Кожне вирішене двостороннє питання - це удар по Москві... Сподіваємося на подальшу імплементацію домовленостей на основі взаємоповаги та взаємності", - заявив дипломат.

Нагадаємо, що нещодавно посол України в Польщі Василь Боднар заявляв, що Україна та Польща ведуть "конструктивний історичний діалог" щодо вирішення питання ексгумації жертв Волинської трагедії. У цьому питанні вже є прогрес.

Питання щодо ексгумації жертв Волинської трагедії

Як повідомлялося, у вересні в МЗС Польщі заявили, що без розв'язання питання щодо ексгумації жертв Волинської трагедії Україна не може мріяти про вступ до ЄС.Водночас президент Польщі Анджей Дуда заявив, що спроби блокувати вступ України до Європейського Союзу грають на руку політиці Володимира Путіна.

Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Варшави 1 жовтня заявив, що Україна готова обговорювати з Польщею суперечливі питання спільної історії, зокрема Волинську трагедію 1943-1944 років.

2 жовтня в УІНП заявили, що планують проведення пошукових робіт жертв Волинської трагедії у 2025 році. Також в Інституті заявили, що залишаються відкритими для взаємодії з польськими інституціями у сфері пошуку, збереження та догляду за місцями пам'яті українців у Польщі та поляків в Україні, а також поскаржилися, що офіційні міжінституційні механізми розв'язання проблемних питань із польською стороною в питаннях відновлення та збереження місць пам'яті вже тривалий час не діють.

Дробович вважає, що українським і польським чиновникам необхідно нарешті перейти до конструктивних дій "у проблемних питаннях ексгумації та похованнях", і запропонував "дорожню карту".

4 жовтня міністр оборони Польщі підтвердив намір блокувати вступ України до ЄС, доки не буде вирішено питання ексгумації і пам’яті жертв Волинської трагедії.

26 листопада глава МЗС Польщі Радослав Сікорський після розмови з українським колегою Андрієм Сибігою заявив, що Київ запевнив у відсутності будь-яких перешкод для проведення пошукових та ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії на території України.

Топ коментарі
+16
тепер в польщі створять меморіал жертв волинської різні. саме різні!
і продовжать далі розкручувати тему бандери.
докерувалися, зелені дегенерати!
а що ви зібралися з ординцями підписувати? заморозку конфлвкту? розведення військ? визнання ситуації на землі?
грьобані бездарні популісти!
показати весь коментар
10.01.2025 22:48
+14
Вже давно все було вирішено. Обмінялися вибаченнями-прощеннями. Але комусь дуже хочеться скакати на граблях
показати весь коментар
10.01.2025 23:04
+10
Пшеки мають бути задоволені. Танці на кістках продовжуються. Привезіть саму велику кістку Туску, хай він її собі в носа вставить.
показати весь коментар
10.01.2025 22:47
Коментувати
Сортувати:
Пшеки мають бути задоволені. Танці на кістках продовжуються. Привезіть саму велику кістку Туску, хай він її собі в носа вставить.
показати весь коментар
10.01.2025 22:47 Відповісти
в носа?
в сфінктер!
показати весь коментар
10.01.2025 22:49 Відповісти
нє, в сфінктер конфедератам
показати весь коментар
10.01.2025 23:07 Відповісти
Ну то він сам буде вирішувати. По звичайним дням буде носити в носі, по скоромним - в сфінктері.
показати весь коментар
13.01.2025 10:50 Відповісти
Поляки знайдуть новий повід щоб під час війни з москалями виносити мозок.
показати весь коментар
10.01.2025 22:47 Відповісти
тепер в польщі створять меморіал жертв волинської різні. саме різні!
і продовжать далі розкручувати тему бандери.
докерувалися, зелені дегенерати!
а що ви зібралися з ординцями підписувати? заморозку конфлвкту? розведення військ? визнання ситуації на землі?
грьобані бездарні популісти!
показати весь коментар
10.01.2025 22:48 Відповісти
Та ви всі тута ноль. Історія є історія. Поляки грають а ми , що.., там нас грати і поляків
показати весь коментар
10.01.2025 22:52 Відповісти
давно пора, незрозуміло чого тягнули.
Як завжди, напевно, вигадували незрозуміло що.
показати весь коментар
10.01.2025 22:54 Відповісти
Тягнули до вашого дня народження. Happy birthday!
показати весь коментар
10.01.2025 22:57 Відповісти
давно пора? це типу прикол??
показати весь коментар
11.01.2025 00:27 Відповісти
Дурень! Кількість їхніх жертв росте в арифметичній прогресії. Вже добалакалися до 120 тис.
А далі скільки буде? мільйон? 10 мільйонів? 100 мільйонів поляків, вбитих злобними бєндєровцамі?
Це ж вже було.
показати весь коментар
10.01.2025 23:03 Відповісти
В Ізраілі все ще зростає кількість жертв голокосту. Чому б і полякам це не робити?
показати весь коментар
11.01.2025 11:39 Відповісти
Вже давно все було вирішено. Обмінялися вибаченнями-прощеннями. Але комусь дуже хочеться скакати на граблях
показати весь коментар
10.01.2025 23:04 Відповісти
Окупанти вимагають вибачення?
показати весь коментар
10.01.2025 23:11 Відповісти
это удар по РФ .......
а ранее не хотели ударить ¿ целовали рашку в попу .
показати весь коментар
10.01.2025 23:25 Відповісти
Слабіга. Іди у відставку, нікчема.
показати весь коментар
10.01.2025 23:33 Відповісти
Сибіга Сибіга Сибіга
показати весь коментар
10.01.2025 23:36 Відповісти
Треба мати надію ,шо і поляки зроблять крок на зустріч , вони різали українців віками ...але треба оставити це історії ...вшанувати смерті з обох сторін ,і йти далі, до миру, та перемоги !
показати весь коментар
10.01.2025 23:53 Відповісти
ти така мудра....аж страшно! це ,мабуть,завдяки славному німецькому пиву...
показати весь коментар
11.01.2025 00:27 Відповісти
Не п'ю ,від слова зовсім ...
показати весь коментар
11.01.2025 00:42 Відповісти
це удар по Україні в першу чергу. Треба бути повним ідіотом щоб це не розуміти
показати весь коментар
11.01.2025 00:29 Відповісти
От буде кумедно коли гоноровиє польскіє ексгуматори відкопають на Волині 3 млн жертв бандерівців! Але і ця Сибіга і його шеф Зюзя вже будуть далеко від України....
показати весь коментар
11.01.2025 00:29 Відповісти
Питання було вирішено в середині нульових. Але тодішні уряди, ясна річ провалили, цілком свідомо. Іститут нацпамяті тоді займався погодженням (за гроші) рішень з земельних питань. З кожного землевідводу брали плату в еквіваленті 200 дол, там Діма Тютюнник феєрив. Один яскравий факт. Знайомий купив в селі будинок, копав траншею для фундаменту і знайшов останки двох німецьких солдатів у формі СС. Звернувся до урядового органу у Львов,прийняли заяву, медальони і пообіцяли повідомити німців в установленому порядку. Пройшло майже два роки, ні слуху ні духу. Знайомий, людина відповідальна, поїхав у посольство німців. Там відповіли, що пани у Львові вимагають гроші за повернення. Сума була в 3000 марок. Але переслали запит у свій архів і через пару місяців родичі приїхали і забрали прах, оформили вивіз праху дипломатичним шляхом. Згодом пани зі Львова заявились і почали звинувачувати знайомого в отриманні грошей. Він їх послав н..... Тоді ж на цих польскіх кладовищах були проведені певні роботи -картографія,дозволи на розкопки, залучали місцевих музейників тощо. На обласному рівні було сприяння. Але потім, зненацька все повернулось взад. Зараз вроді погодились.
показати весь коментар
11.01.2025 03:26 Відповісти
Дурніше моїх курей , ця сибіга.Все тільки розпочинається, від цього рішення радісно потирають лапки лишень кацапи й поляки, а проблеми будуть Україні.
показати весь коментар
11.01.2025 07:09 Відповісти
Уявляємо собі таку ситуацію.Пшеки ексгумували наприклад 200 тис.останкіів та якимось чином встановили їх імена та фамілії.Що далі? Компенсація (грошова) сімям загиблих? Офіційне вибаченяZEвлади з обіцянками до кінця світу цьомкати полячішкам (_!_)? Чи може по тихому передати Волинь панам з Варшави???
показати весь коментар
11.01.2025 08:32 Відповісти
Вони хочуть ідентифікувати кулі і щось доказати. Але цих людей переважно душили удавками, накидаючи ззаду. І вночі, без свідків. Рускі вони хитрі та не дурні.
показати весь коментар
11.01.2025 10:58 Відповісти
Поляци! А що то ваш пан президент і ще 90 міністрів в Катинь літали? Що то там в тій Катині? Мабуть, просто на пікнік. А де вони ділися всі, не хочете спитати? Ні, не хочете