11400 відвідувачів онлайн
5 833 119

У нас немає системи для перехоплення "Орєшніка", це спонукає нас створити її, - Сирський

Сирський про протидію російському Орєшніку

Наразі Україна не має систем для перехоплення російської ракети "Орєшнік". Однак Україна працює над створенням власної системи протиповітряної оборони.

Про це Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський сказав в інтервʼю військовому кореспонденту Андрію Цаплієнку, яке транслювалося в телеефірі, повідомляє Цензор.НЕТ.

Сирський зазначив, що лише кілька систем протиповітряної оборони здатні перехопити російську балістичну ракету середньої дальності "Орєшник". Таких систем ППО Україна не має, зауважив головком.

"Це нас спонукає до створення власної системи протиповітряної оборони, яка б була не просто протиповітряною, а протиракетною системою. Це також спонукає нас активно вести і переговори з нашими союзниками, щоб отримати таку систему", - заявив головнокомандувач.

На уточнювальне запитання, чи є ці українські протиракетна і ракетна системи лише теорією чи практикою, Сирський відповів:

"Роботи ведуться, ведуться активно в цьому напрямі. Я сподіваюся, що ми найближчим часом отримаємо для нас бажаний результат".

Ракета "Орєшнік": що відомо

"Орєшнік" - ймовірна російська балістична ракета середньої дальності (IRBM), яка, за даними українських військових, може розвивати швидкість понад 12 300 км/год. Ракета оснащена шістьма бойовими частинами, кожна з яких, як повідомляється, містить суббоєприпаси. Її характеризують як надзвичайно складну для перехоплення, хоча сучасні системи протиракетної оборони розроблені для протидії такому типу озброєння.

При цьому зазначається, що результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності "Орєшник", якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, показав, що це не найновіша розробка, яка тільки-но була створена.

Видання Financial Times стверджує, що Росія вдарила по Дніпру не "Орєшніком", а модифікованою ракетою середньої дальності RS-26 "Рубєж".

Топ коментарі
+22
Міни якісні для початку зроби!
показати весь коментар
19.01.2025 21:52
+17
До сраки той орєшнік. Навіть на рашці вже ніхто про нього не згадує. Чи воно хоче бабла освоїти?
Ядеркою якщо йо..бнуть, то буде не одна ракета, і теж все до сраки. Якщо такий же ж муляж, то немає сенсу витрачати THAAD, який нам ніхто не дасть, а самі ми його не зробимо. Може нарешті хоч набоїв дасте? Або мін нормальних? Або теплі куртки?
показати весь коментар
19.01.2025 21:52
+8
*****!!!! Вы зелёные обаплы за три года войны не можете слепить аналог Шахеда. Хотя у Украины есть уже десятки целых образцов разобранных до винтика .Шахед по сложности сборки примерно как мотоцикл. Но зелёные бездарные прохендеи по прежнему клепают фанерные дроны из гавна и палок с несколькими кг взрывчатки .Что даже попадая в дом такой дрон максимум разбивает пару стёкол ,а кацапы Шахедами нам целые предприятия разрушают и подстанции разваливают к чёрту. Зато приближённые к кварталу барыжки бегом организовали фирмы по производству дронов и доят государственный бюджет закупая фанерные дроны в десятки раз выше их себестоимости. И теперь туповатый просырский рассказывает как они зелёные пустобрёхи организуют такое производство .... Долбанные зелёные черти доведут Украину до унизительного перемирия с потерей территорий .....Долго мы ещё отхаркивать будем мырные самыты, хвормулы мыру и патужни планы пэрэмогы............
показати весь коментар
19.01.2025 22:08
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Даже страшно представит , сколько зелёные на токой теме умудрятся спи..ть.
показати весь коментар
19.01.2025 22:33 Відповісти
Потужно брешуть один одному.
Хоча, може в кварталі95 ракетні інженери Лисий пікалов з Юзіком щось вже і виготовили, і не кажуть бо секретно?
показати весь коментар
19.01.2025 22:37 Відповісти
Орешнік... для початнку б зробили дрони (чи ракети) які б могли пробитися крізь ППО москви. І міни. Навіть міни нормално не можуть налагодити, а щось про збиття орєшніка мріють.
показати весь коментар
19.01.2025 22:50 Відповісти
Мариш руїнами кремля ? Може для України краще коли у кацапів згорить стратегічна авіація , куди потихеньку дрони долітають ?
показати весь коментар
20.01.2025 00:31 Відповісти
Вопрос один. Ответы разные.
1. Почему мы не бьем по Кремлю?
2. Почему кацапы не бьют по Банковой?
показати весь коментар
20.01.2025 07:29 Відповісти
І як, багато авійції вже згоріло? Доречі так, ракету яка б збивала авацію на 200км теж "народити" не в змозі. Але про збиття балістики мріємо.
І по кремлю не так важливо, краще по заводам і НІІ всяким. Хоча і по кремлю психологічний ефект в перекреслювання ліній було би краще ніж на курщині.
показати весь коментар
20.01.2025 08:03 Відповісти
Потрібно зробити потужну установку для запуску незламних(бракованних) мін, які будуть сбивать все, що завгодно! (с)
показати весь коментар
19.01.2025 22:56 Відповісти
Тема напоминает случай с козой и викингом.
Про десятки цинков с 7,62 никто не вспомнит. Но один патрон большего диаметра будут помнить всегда
показати весь коментар
20.01.2025 07:33 Відповісти
В кацапів є три нових мег-супер-аналоговнєт-системи: орєшік, кокошнік і бояришнік...
Орєшніка було два: один побив гаражний кооператив у Дніпрі, другий зламався при старті.
Зараз найбільшу загрозу становлять системи кокошнік і бояришнік...
показати весь коментар
19.01.2025 23:03 Відповісти
Ну лазерну зброю ж зробили... чого ще жодна країна в світі не змогла. Так що і протидія проти Орєшніка точно буде...
показати весь коментар
19.01.2025 23:15 Відповісти
Шо тот лазер? Лазерную указку побольше и батарейку потолще.
У нас ружья на беспилотники ставят. А это, как говорил один ученый, на новых физических принципах
показати весь коментар
20.01.2025 07:37 Відповісти
Дивився ще десь у 2018 чі 19 інтерв'ю гол. конструктора Южмаша, так він казав що ми можемо зробити не гірший а то і кращиц комплекс ніж Патріот тільк яеиц коштуватиме в рази дешевше, але зермакам це не потрібно, вони ж мін 120 х зробити не можуть, хоча їх робили в 1943 році, а у цих крис не виходе в 2025 му
показати весь коментар
20.01.2025 00:31 Відповісти
Протиракетну ситстему робити.....
Ні, річ звісно важлива, але може спочатку просту ракету для захисту від КАБів та Шахедів? Проти літаків що це запускають.... Може не варто починати з Зірки Смерті, може спочатку щось попростіше робити? І подешевше.
Немає вітчизняного ППО. НЕ-МА-Є. Ми по ракетах на 400% зараз прив'язані до ракет з Заходу. Може спочатку це, а потім дорогу, складну і довготривалу програму створення ПРО?
показати весь коментар
20.01.2025 02:44 Відповісти
Я пропоную ще краще рішення - створити систему, яка буде все перехоплювати. Всі проблеми вирішено.
показати весь коментар
20.01.2025 03:49 Відповісти
А до чого тут ти, сирський? Спочатку мусорів та тцкашників до фронту спрямуй, бо в тебе на сході повна дупа.
показати весь коментар
20.01.2025 06:04 Відповісти
"Створити систему перехоплення "орєшніка", сказав той, який 5 років не може налагодити випуск найпростішої в світі міни, штампує за великі гроші брак???
показати весь коментар
20.01.2025 08:35 Відповісти
Ргч неэффективно если ты не используешь ядерные боеголовки. Доставить 600 кг тротила в одну точку это серьезный взрыв, а доставить 6 по сто это шесть хлопушек
показати весь коментар
20.01.2025 09:59 Відповісти
Ой ****, до чого ми котимось.
показати весь коментар
20.01.2025 10:09 Відповісти
Сторінка 2 з 2