Сирський про оборону Києва на початку вторгнення: Найкритичніший момент – бої за Мощун

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну керував обороною Києва. Тоді найважчим моментом стали бойові дії поблизу села Мощун на Київщині.
Про це він сказав в інтервʼю проєкту БАЗА на "Радіо Байрактар", інформує Цензор.НЕТ.
На початку повномасштабного вторгнення Сирський був командувачем Сухопутних військ ЗСУ.
За його словами, найкритичніший момент в обороні Києва у 2022 році була битва за село Мощун у Бучанському районі.
Тоді противник вночі планував переправити щонайменше батальйон. Була велика кількість техніки, було зведено 5 понтонно-мостових переправ через Ірпінь. Противник готувався подолати Ірпінь і перейти до широкомасштабних бойових дій у Мощуні", - розповів Сирський.
Тоді Росія зосередила поблизу Мощуна кілька десятків морпіхів, близько 15-20 одиниць БМД, які вже були на правому березі населеного пункту, де тримали оборону ЗСУ.
За словами головкома, найкритичнішим став момент, коли техніка почала рухатися.
"Я бачив це на моніторі, це була зйомка з БпЛА, ми бачили це в тепловізорах. Це було в районі 22:10, було темно, машини ворога прогріті й це чітко виділялося. Й коли почали рухатися машини, ми вели вогонь з усього, що у нас було", - згадує Сирський.
Він зазначив, що тоді головним завданням було зруйнувати переправи. Під час бойових дій одна ворожа БМД повернула праворуч у бік Гостомеля.
Однак згодом українські воїни зруйнували 2 переправи, що унеможливило реалізацію найгірших сценаріїв для ЗСУ, і зрештою вибили російських окупантів з Київської області, а загарбники вплав тікали з-під Мощуна та кидали свою техніку.
https://www.youtube.com/watch?v=14-xZtHcWkE