9949 відвідувачів онлайн

США та Україна узгодили деталі економічної угоди про надра, - ЗМІ

трамп,зеленський

Згідно з новим варіантом договору, США не володітимуть повністю спільним з Україною фондом, однак гарантій безпеки він не передбачає.

Про це з посиланням на власні джерела пише "Економічна правда", передає Цензор.НЕТ.

Зазначається, що угоду мають підписати міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та Держсекретар США Марко Рубіо. Згідно із ним, США та Україна мають створити Інвестиційний фонд реконструкції.

З оновленого договору виключили положення, за яким США матимуть 100% контроль над комерційним фондом. У актуальному формулюванні вони володітимуть максимальною фінансовою часткою у фонді, дозволеною законодавством Сполучених Штатів.

Спільна власність України та США над фондом вираховуватиметься згідно із фактичними внесками країн до нього.

Передбачається, що Україна та Сполучені Штати спільно керуватимуть фондом, однак США матимуть повноваження щодо прийняття рішень у межах свого законодавства.

До угоди додали пункт за яким Україна або США не матимуть права продавати, передавати свою частку у Фонді без попередньої письмової згоди іншої сторони.

Фонд отримуватиме 50% доходів з українських природних ресурсів, портів та інфраструктури повʼязаної із ресурсами (навіть тих, які належать уряду України опосередковано) задля реінвестування в українську економіку.

За інформацією ЕП внески, зроблені до нього, будуть реінвестувати щонайменше раз на рік в українську економіку з "метою сприяння безпеці та процвітанню". Майбутня угода про Фонд також передбачатиме розподіл коштів у майбутньому.

З оновленого варіанта угоди виключено положення за яким метою було збільшення інвестицій в Україну щонайменше вдвічі на кожний внесений долар, а також мету повернути ВВП України до рівня кінця 2021 року.

Також виключили норму про те, що надходження доходів з обʼєктів, які на момент підписання угоди були окуповані Росією можуть перевищувати 50% у разі деокупації.

Окрім цього, у новому варіанті угоди нема частини, за якою внески українських доходів у фонд продовжуватиметься до суми у 500 мільярдів доларів. Також прибрали частину за якою уся фінансова допомога США додається до суми, яку Україна має "покласти" у фонд.

США, згідно із текстом, маю намір взяти фінансове зобовʼязання щодо допомоги Україні на суму, яку визначать окремо.

Водночас у договорі немає чітких гарантій безпеки.

Угода про копалини зі США

Нагадаємо, Трамп заявив, що хоче укласти із президентом України Володимиром Зеленським угоду на 500 млрд доларів про доступ до рідкісноземельних ресурсів та природного газу в Україні в обмін на гарантії безпеки в будь-якому потенційному мирному врегулюванні.

Президент Зеленський заявив, що угода зі США про корисні копалини буде підписана на рівні міністрів за готовності і за умов гарантій. Наразі цей документ не готовий, щоб захистити інтерес України.

Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.

Адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні "покращений" проєкт угоди про корисні копалини, яка "відповідає українському законодавству".

Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо США хочуть бачити в угоді про корисні копалини конкретні цифри, то згідно з українським законодавством необхідна буде ратифікація Верховною Радою.

Топ коментарі
+27
Коротко про угоду з США: спочатку з'їмо ваше, а потім - кожен своє...
показати весь коментар
25.02.2025 21:00
+25
Зеленский и его режим хочет продать Украину стране которая полностью поддерживает Россию и публично плюет на Украину уже пару недель, в том числе поддержала вчера в ООН Россию.
показати весь коментар
25.02.2025 21:03
+23
Тобто не росія, а Україна буде платити репарації США за забрані росією життя, знищені міста та зруйновані родини. Дякуємо пане драп, дуже дякуємо!
показати весь коментар
25.02.2025 21:07
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Два черевики - пара !
показати весь коментар
25.02.2025 21:44 Відповісти
.
показати весь коментар
25.02.2025 21:50 Відповісти
У меня от этой картинки в голове ирония запуталась и пару раз споткнулась
Тут ирония в каждой из четырёх картинок, затем ирония через связь между картинками, затем ирония из-за того при каких условиях и событиях это всё происходит, ирония о том, насколько это всё позорно, причём даже не в обе стороны, а во все три стороны.
Интересно, как много людей оценили картинку настолько глубоко, как и я
показати весь коментар
25.02.2025 23:20 Відповісти
Картинка з кацапського тг каналу .
Кацапи не можуть зрозуміти що це відбувається , не вистачає скрєп , і глузують зі свого сЦаря .
показати весь коментар
26.02.2025 08:58 Відповісти
янукович рже в Ростові ! Хотіли в Європу, а отримали зєлєнського.
показати весь коментар
25.02.2025 21:50 Відповісти
Зеля бы сделал хорошее дело и не подписывал всё это, ему при любом раскладе скоро конец, но не надо вешать пол триллиона долларов на граждан Украины
показати весь коментар
25.02.2025 22:03 Відповісти
Хорошими делами прославиться нельзя ! Ось так думає наш Лідор. Йому Україна до сра... ! Ви чули про обмін " я готовий атдаться на НАТО або мир!" ? Я сміявся пів години. Той, хто не тримав автомат, хоче стати героєм. Ніколи не стріляв, а знищив вже майже мільйон кацапів ?або різав чеченців на ... Оболоні ? Жить хорошо! А хорошо жить еще лучше. Це про зєлєнського !
показати весь коментар
25.02.2025 22:10 Відповісти
С юридической точки зрения эту бумажку, по другому её не назовёшь, можно будет использовать только в туалете.

Согласно Конституции Украины все недра принадлежат народу, следовательно, распоряжаться ими может только он, а для этого необходимо проводить референдум и только по результатам референдума можно будет принимать решение парламенту.
показати весь коментар
25.02.2025 22:05 Відповісти
Та срав наш Лідор на всі ваші аргументи та Конституції. Йому шкіру треба рятувати. На фазенді Трампа. Не у дЄрмака ж в апартаментах.
показати весь коментар
25.02.2025 22:12 Відповісти
Для этого нужно превести выборы президента и Рады которые выражают волю народа. Процесс подписания мирной угоди как раз предусматривает выборы Президента и Рады Украины перед подписанием окончательного договора. Как выберете так и будет. Никто вас не заставляет можете отказаться от всего.
показати весь коментар
25.02.2025 22:18 Відповісти
Вы очень далеки от понимания ситуации и не знаете законов Украины, вы просто повторяете слова путлера и его холуёв.
показати весь коментар
25.02.2025 22:21 Відповісти
Петросян?
показати весь коментар
26.02.2025 04:36 Відповісти
Продано!!!
показати весь коментар
25.02.2025 22:10 Відповісти
Також виключили норму про те, що надходження доходів з обʼєктів, які на момент підписання угоди були окуповані Росією можуть перевищувати 50% у разі деокупації.

То що ж буде з цими ресурсами до деокупації?
Де безпекові гарантії?
показати весь коментар
25.02.2025 22:21 Відповісти
Який смисл це підписувати без гарантій безпеки? Щоб що? Чим далі, тим більш дебільною виглядає ця ганебна афера...
показати весь коментар
25.02.2025 22:21 Відповісти
Підписати треба якийсь меморандум без цифр, прав і зобов'язань!
показати весь коментар
25.02.2025 22:26 Відповісти
і бажано якоюсь лівою людиною з нашого боку, щоб потім оскаржити
показати весь коментар
26.02.2025 01:42 Відповісти
У актуальному формулюванні вони володітимуть максимальною фінансовою часткою у фонді, дозволеною законодавством Сполучених Штатів.

А є там хоч щось про дозволи українського законодавства? Чи воно на паузі теж?

Подивилась в Лачена скан карти розробки цих надр. Стало дивно. Всі родовища які включає цей договір виключно на правобережжі України. Рівно по Дніпру від Києва на захід.
З чого б це ?
показати весь коментар
25.02.2025 22:27 Відповісти
Зе має висіти на гіллякі.
показати весь коментар
25.02.2025 22:30 Відповісти
Тобто якщо коротко - МОЛОДЦІ ЩО ПОКЛАЛИ ЖИТТЯ за американські ресурси. Відвоюєте ще щось - воно теж уже наше. Старайтесь. Можете покласти ще тисячі молодих чоловіків - Путін порже - вони з Трампом будуть пити чай і дивитись що за лохи
показати весь коментар
25.02.2025 22:48 Відповісти
Як тільки підпишуть угоду трамп зразу здасть Україну москві? Тому трамп так поспішає із угодою.
показати весь коментар
25.02.2025 23:36 Відповісти
Гуцул, тоді метали будуть належати Москві, а не Трампу.
показати весь коментар
26.02.2025 00:46 Відповісти
Якщо Зеленський підпише угоду, то на виборах можна і не висуватися.
показати весь коментар
25.02.2025 23:54 Відповісти
це сибіга
показати весь коментар
26.02.2025 07:20 Відповісти
Краще приєднатись як штат, а громадянам України видати американські паспорти. Жити будемо в штатах, а ресурси добувати в нещасній Україні
показати весь коментар
26.02.2025 00:02 Відповісти
Ну тобто ми створюємо якусь прокладку (фонд) половина грошей з якого йде американцям, але вони при цьому не гарантують безпеку і дружать з росією(нашим ворогом)?

То може нам таким чином вже легше лягти під рашку і наваляти разом американцям, якщо ми з американцями не можемо наваляти рашці? Нам у випадку цієї угоди яка різниця?

І так, дякую усім хто за вибори 2019го року. Ви ж таку країну хотіли?
показати весь коментар
26.02.2025 00:19 Відповісти
Х*йня то все
показати весь коментар
26.02.2025 00:22 Відповісти
Трамп понимает что все долги списываются и 1000% Украина легко может все списать вот и давит на Зе что бы удавку накинуть и войти в Украину . Как на колени запад ставит бедные ядерного страны мы знаем, ту жу рашу в 90' опустили на дно когда ельцин дал доступ к недрам и газу раши. Ой дурак этот Зе что творит еще же не без выходная ситуация делать сделку с союзником крамля
показати весь коментар
26.02.2025 01:10 Відповісти
500 мільярдів доларів виключили. А тепер про яку суму йде мова?
показати весь коментар
26.02.2025 01:43 Відповісти
Донні зменшив до 350 ярдів.
показати весь коментар
26.02.2025 04:29 Відповісти
Це один із різновидів спасєнія ліца Х.... Застосовуване право -американське. Кому хочемо, тому і передамо право власності.
показати весь коментар
26.02.2025 04:32 Відповісти
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ ТРЕБА НЕ ЇХАТИ ДО США задля підписання чи обговорення цієї "угоди" чи інших питань. ЗАМІСТЬ ПОЇЗДКИ ТРЕБА "MAKE AMERICA GREAT AGAIN" ЩЛЯХОМ НАГАДУВАННЯ:

САМЕ ЗАВДЯКИ США ВЕСЬ СВІТ СЬОГОДНІ МАЄ ТАКУ ДИВО-ТЕХНОЛОГІЮ - ІНТЕРНЕТ, ЯКА ДОЗВОЛЯЄ СПІЛКУВАТИСЯ ЛЮДЯМ ІЗ БУДЬ-ЯКИХ ТОЧОК СВІТУ. Швидше і безпечніше, аніж їхати кудись. Про що ми сьогодні і хочемо нагадати цією зустріччю онлайн: це велике досягнення Америки роблить весь світ кращим - це велике досягнення США дає можливість всім людям у світі спілкуватися і краще зрозуміти одне одного!

ЧОМУ? - Тому що
ДИВНА ПОВЕДІНКА Д. Трампа у 2025 році, особливо, в останні дні, ПРИМУШУЄ нас задати собі запитання:
А наскільки безпечно Президенту України бути на шляху до та із США і на території США?
Відповідь:
НІЯКИХ ГАРАНТІЙ БЕЗПЕКИ НЕМАЄ. Тому краще спілкуватися дистанційно.
показати весь коментар
26.02.2025 06:06 Відповісти
знайшов, мля, ким і чим перейматися!!!!
показати весь коментар
26.02.2025 07:26 Відповісти
Навіть за умови наявності економічно вигідних родовищ в Україні перед Заходом все одно постає набагато складніше завдання: більшість країн змушені відправляти добутi рідкоземельні метали до Китаю, який є лідером з переробки цих матеріалів.
показати весь коментар
26.02.2025 07:33 Відповісти
Надра... Патраєте.
Не рашку, нас...
показати весь коментар
26.02.2025 07:37 Відповісти
Наша безпека в мгутніх ЗСУ і ВМФУ(все-таки)Україна вважається морською державою.А для цього потрібно не асфальт і бруківку втридорога класти,а зміцнювати обороноспроможність.
показати весь коментар
26.02.2025 08:10 Відповісти
«Президент Володимир Зеленський заявив, що кожна українська дитина буде отримувати відсоток від видобутку надр, а також зазначив, що за рішенням РНБО почався повний аудит усіх надр та їхніх користувачів.

Про це він сказав під час виступу на форумі "Україна 30. Екологія".

"Ми робимо все, щоб надра працювали на наші майбутні покоління, серед іншого, були основою для запровадження економічного паспорта українця, коли кожна наша дитина буде отримувати відсоток від видобутку надр і зможе використовувати ці кошти на освіту, навчання в Україні, - додав він.

Нагадаємо: Раніше президент Володимир Зеленський https://epravda.com.ua/news/2021/03/20/672138/ заявляв, що незабаром на персональному рахунку кожного неповнолітнього українця будуть накопичуватись кошти за користування та видобутку надр країни.» https://epravda.com.ua/news/2021/06/07/674700/
показати весь коментар
26.02.2025 08:37 Відповісти
Згідно з новим варіантом договору, США не володітимуть повністю спільним з Україною фондом, однак гарантій безпеки він не передбачає…

Нахрена тогда такой договор ???
показати весь коментар
26.02.2025 08:56 Відповісти
https://x.com/apravda/status/1894396402991575505 США почали видворяти українців, навіть тих, хто приїхав за програмою U4U. Кажуть, що програму призупинили…