3868 відвідувачів онлайн

50 мільйонів людей не матимуть доступу до правди про Америку та світ, - президент Радіо Свобода Капус про скасування фінансування мережі

Стівен Капус

Президент і генеральний директор Радіо Свобода Стівен Капус прокоментував скорочення діяльності агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке опікується, зокрема, медіакорпорацією Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Зокрема, стало відомо про припинення дії погодженого Конгресом гранту, що фінансує діяльність RFE/RL.

Капус назвав скасування угоди про надання гранту "величезним подарунком ворогам Америки".

Іранські аятоли, китайські комуністичні лідери та автократи в Москві та Мінську святкуватимуть падіння Радіо Свобода/Радіо Свобода через 75 років. Якщо віддати перемогу нашим супротивникам, це зробить їх сильнішими, а Америку слабшою", – йдеться в його заяві.

Капус вказав на те, що протягом всієї історії Радіо Свобода компанія мала двопартійну підтримку в США.

Без нас майже 50 мільйонів людей у закритих суспільствах, які щотижня залежать від нас за точними новинами та інформацією, не матимуть доступу до правди про Америку та світ", – додав він.

Лист про припинення гранту був підписаний Карі Лейк – президент США номінував її на посаду голови "Голосу Америки", хоча її кандидатуру ще має схвалити Консультативна рада з міжнародного мовлення. У листі її посада вказана як "старша радниця виконувача обов’язків генерального директора (USAGM – ред.) з повноваженнями, делегованими виконувачем обов’язків генерального директора".

Що передувало?

У лютому повідомлялося, що американський мільярдер та спеціальний держслужбовець адміністрації президента США Ілон Маск хоче закриття державних ЗМІ США "Радіо Свобода" та "Голосу Америки".

Нагадаємо, вранці суботи, 15 березня, штатні працівники "Голосу Америки" в США отримали електронного листа від відділу кадрів з повідомленням про те, що їх відправлено в оплачувану адміністративну відпустку.

Раніше повідомлялося, що лідер США Дональд Трамп підписав указ, який передбачає скорочення 7 федеральних агентств. Це відбувається у межах "скорочення федеральної бюрократії".

Топ коментарі
+10
Угу , в соцмережах правда , тільки правда , нічого крім правди. Хоч задом жуй.
показати весь коментар
15.03.2025 23:55 Відповісти
+10
В глазах Трампа есть только один "Голос Америки"- он, собственной персоной.
показати весь коментар
15.03.2025 23:57 Відповісти
+9
Куйню кажешь.
показати весь коментар
15.03.2025 23:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
От проблема... Можна подумать - на "Радіо Свобода" та "Голосі Америки, "світ клином зійшовся"... "Будем слухать "Вільну Європу"... І тоді Госдеп знову почне "чухать потилицю" - бо ті "граблі", які Трамп розкидає навкруги, лупонуть США "по лобі"...
показати весь коментар
15.03.2025 23:49 Відповісти
Куйню кажешь.
показати весь коментар
15.03.2025 23:55 Відповісти
В чому саме, на твою думку, полягає "куйня"? Будем слухать голос Європи... А, враховуючи ту "куйню", яку говорить і робить Трамп, стосовно своїх же союзників по НАТО - це піде не на його користь, і "вилізе йому боком"...
показати весь коментар
16.03.2025 00:03 Відповісти
"Вільна Європа", - це і є "Радіо Свобода". Фрі Юроп-Ліберті.
Свобода виявилася "нєжелатєльной" в Америці Трампа. ***** задоволене.



Минюст РФ внес «Радио Свобода» в реестр «нежелательных организаций». Информация об этом https://minjust.gov.ru/ru/documents/7756/ появилась в соответствующем реестре на сайте ведомства. Решение Генпрокуратуры о признании «нежелательной организацией», как следует из реестра, датировано 2 февраля 2024 года.
показати весь коментар
16.03.2025 00:02 Відповісти
"Вільна Європа" фінансується з бюджетів європейських країн...
показати весь коментар
16.03.2025 00:05 Відповісти
Це американське радіо. Було.

показати весь коментар
16.03.2025 00:19 Відповісти
Головне слово - "БУЛО"... Бо радіостанції її розташовувалися в Європі... А ще "Радіо Лондон"... А ще - "Німецька хвиля"... Я їх слухав ще з 1985 року - коли купив собі радіоприймач "Океан"... Добивали аж до Казахстану...
показати весь коментар
16.03.2025 00:26 Відповісти
Спочатку, РВЄ/РС фінансувались, переважно, Конгресом США через Центральне розвідувальне управління (ЦРУ), але РВЄ також отримувало додаткові приватні інвестиції.

З 1971 року РВЄ і РС фінансувались асигнуваннями Конгресу через Раду з міжнародного мовлення (BIB) і після 1995 року мовлення Ради керуючих (BBG). Дві корпорації були об'єднані в РВЄ/РС 1976 року, а назва змінилась на «Радіо Свобода», яка побутує і досі.

показати весь коментар
16.03.2025 00:25 Відповісти
Раніше слухав майже щодня. Але минулого року там звільнили ведучих програми "Лицом к событию". Стало нецікаво. Тепер слухаю тільки щотижневу програму "Грани времени", інколи "Цитаты Свободы", "Дороги к свободе" з Віталієм Портніковим.

показати весь коментар
16.03.2025 00:49 Відповісти
Скоріше "Рашу Тудей" будете слухать, бо нічого іншого не буде. Маск скоротить
показати весь коментар
16.03.2025 00:17 Відповісти
А який стосунок до того має Маск?... Чи - "аби ляпнуть"? Тим більше - зараз епоха Інтернет. А для нього не має значення думка Маска... Я "Твіттером" не користуюся...
показати весь коментар
16.03.2025 00:29 Відповісти
Зараз не 1950ті, каналів комунікацій, медіа, соцмереж хоч задом жуй.
показати весь коментар
15.03.2025 23:49 Відповісти
Угу , в соцмережах правда , тільки правда , нічого крім правди. Хоч задом жуй.
показати весь коментар
15.03.2025 23:55 Відповісти
Коментарі Цензора - це теж соцмережа. І тут є багато реальних людей з Америки всього політичного спектра.
показати весь коментар
16.03.2025 00:39 Відповісти
І їм треба беззаперечно вірити тільки на підставі того, що вони з Америки, хоча це не точно...
показати весь коментар
16.03.2025 08:09 Відповісти
Раніше треба було напрягтися, щоб знайти потрібну інформацію. Зараз треба дуже напрягтися щоб відфільтрувати потрібну інформацію від інформаційного шуму, маніпуляцій та відвертої брехні.
показати весь коментар
16.03.2025 08:07 Відповісти
що зробиш. Тампон робить Америка ноу грейт егейн. Така реальність
показати весь коментар
15.03.2025 23:53 Відповісти
От-от... Трамп якраз робить усе, щоб "Америка стала "грейт шіт...".
показати весь коментар
15.03.2025 23:59 Відповісти
В глазах Трампа есть только один "Голос Америки"- он, собственной персоной.
показати весь коментар
15.03.2025 23:57 Відповісти
Нічого дивного-бо брехунам не потрібна правда...
показати весь коментар
16.03.2025 00:00 Відповісти
Це часом не ті "радіо свобода" і "голос америки", які нагребли кацапських журнашлюх і почали віщати "нє всьо так однозначно" і "кацапи тожє жєртви"?
показати весь коментар
16.03.2025 00:27 Відповісти
Читал на днях Радио Свобода. Они там заняты отбеливанием репутации какого-то кацапского репера из Лондона, которого обвинили в развращении малолетних. На полном серьезе пишут что девочки сами были шлюхами. Это не правда про Америку.
показати весь коментар
16.03.2025 00:29 Відповісти
Нет ничего вечного под солнцем
Уж какой незыблемой казалась АМЕРИКАНСКАЯ ДЕМОКРАТИЯ
А пришли несколько чуваков ,
*** ....тых на всю голову
И скоро от незыблемой американской демократии останутся лишь приятные воспоминания
Интересно - как с небес смотрят на эту ху....ню
Отцы - основатели ?
Матерятся ,небось...
показати весь коментар
16.03.2025 00:36 Відповісти
Ти ще "американські валянки" і "наколотиє апєльсіни" згадай, брехло кацапське.

показати весь коментар
16.03.2025 01:10 Відповісти
Страшно те, що не будуть массово люди страждати за загубленими джереалми правди. Інше покоління й тільки ущемлення їхніх по сьогоднішньому прав та свобод може врятувати цей техносвіт ШУТЧНОГО- ключове слово інтелекту. Кожен за своїм гаджетом за своїм по інтересах тіками з токами... Й від совкового скотинячого двору всі табуном перейдуть до технократичного штучноінтелектуального скотинячого двору . А еліти з Марсу будуть прилітати як на дачу на земну кульку. Органічні помідорчики куштувати
показати весь коментар
16.03.2025 01:44 Відповісти
Переконаний, що невдовзі всі примхи Трампа він сам і скасує
показати весь коментар
16.03.2025 05:33 Відповісти
Конечно сейчас "Голос Америки" и "Радио Свобода" не имеют такого влияния как раньше, но их закрытие трамповской бандой имеет большое символическое значение. Это демонстративный отказ США от роли лидера демократического мира. А скорее всего - отказ от демократии вообще. "Оптимизация расходов" - это лишь предлог, прикрытие для выполнения этой главной цели.

Кстати говоря, x#йловский агент илон маск очень негативно высказывался о википедии - еще задолго до того как стал правой рукой трампа и задолго до своей должности в DOGE. Потому что википедия - один из главных источников наиболее объективной информации, т.е. правды. А правда очень мешает строить американский фашизм. Уверен, что и за википедию они рано или поздно возьмутся.
показати весь коментар
16.03.2025 09:00 Відповісти